PHOENIX BOKBIER i is weder verkrijgbaar. PRIMA GEROOKTE PALING llev Ui Advertentiën. Kennisgeving- of Politieverordening V E RI, E N G 1» „B L 0 0 K E R" W. LOGGEN voorh. P. Boukamp ZEE- EX RIVIER VISCHHAN1IEE G. BUNTE, Amersfoort Geachte stadgenooten, -l«h. 1». J. VAN KOON, iBiiite De Varen een gemeubileerd huis OONDEROA De van KIopii] VETT3 Oistill. W§ Fa. L v. Ol'ENBARfl uitleent] Haarde!' Sme Aankomend' Ook. dp jongedames J. D. M. Putman, II. II. G. Schmitz, A. C. Schuelen en M. A. Willen» verwierven de akte vrije- en orde- oefeningen der Gymnastiek. Generaal-majoor A. A. J. Quanjer, Inspec teur van den geneeskundigen dienst der land macht, heeft ontslag gevraagd wegens lang- durigen dienst. Bij de Dinsdag gehouden verkiezing voor vijf leden van het College van notabelen der Ned, Hervormde gemeente werden uitge bracht 143 stemmen. De aftredende leden, de heeren N. Veis Heijn, M. van Heioma, R. van Dijk en N. van Veen, werden herko zen onderscheidenlijk met 123, 119, 117 en 75 stemmen. Voor de vacaturen waren candi- daat gesteld de heeren P. Stienstra, H. van van Ommeren en G. A. L. Spelberg. De heer Van Ommeren verkreeg 05, de heer Stienstra 38 en de heer Spelberg 26 stem men, zoodat een herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Stienstra en Van Ommeren. De heer Ruitenberg, gecandideerd door de kiesvereeniging «Evangelie en Belijdenis, in de plaats van den heer N. v. Veen, verkreeg 60 stemmen. De herstemming is bepaald op Dinsdag 9. November. De handelsinrichting der V. P. N te Amers foort verwierf op de pluimvee en konijnen tentoonstelling te Barneveld een groote zil veren medaille voor de mooiste inzending. De heer B. Kramer behaalde een zden prijs met een toom Hollandsche zilverlaken en een isten prijs met Russische brandneuzen. De heer H. van der Knoop een ïsten prijs met Rock islands. In de Dinsdagavond gehouden jaarver gadering der plaatselijke afdeeling van den Ned. Protestanten Bond werd herkozen tot Bestuurslid mejuffrouw Jac, van Loon en werden gekozen tot leden van het Bestuur in de vacature-De Lange de heer R. Groen veld en in de vacature-Uding de heer J. D. Sprayt. Onder voorzitting van dr. J. de Vrij, uit 's-Gravenhage werd Zaterdagmiddag in hotel »Birkhoven< gehouden de 40ste jaarverga dering van de Vereeniging voor facultatieve lijkverbranding, welke werd bijgewoond door ió van de 26 afdeelingen en 18 leden, be nevens enkele dames. Vele afdeelingen had den bericht van verhindering gezonden. De Voorzitter herinnerde in zijn ope ningswoord. dat, terwijl er in Duitschland reeds meer dan 50 crematoria zijn, hier te lande iemand die verlangde dat over zijn hulsel anders wenscht te beschikken dan het te doen begraven, dit tot dusver moest laten doen in het buitenland. Nadat het stoffelijk hulsel van dr. Chr. J. Vaillant, uit Schiedam, den 1 April 1914 werd gecremeerd op Wes ter velden door een proces in hoogste instantie op 26 October 1914 was uigewezen. dat verbranden ook hier te lande niet-straf- baar is volgens de Begrafeniswet, zijn reeds 37 personen gecremeerd. Sedert het crema torium op Westerveld in explootatie is, steeg het aantal leden van 1200 tot ruim 1800. De vergadering bracht door opstaan hulde aan deze overledenen. De voorzitter der afdeeling Amersfoort mr. D. J. van Schaardenburg, bood haar ver ontschuldiging aan, dat zij niet meer feeste lijk de Algemeene vergadering ontvingzij is echter een zeer kleine afdeeling, haar Secretaris, de heer S. W. Melchior is even twee maanden, haar Voorzitter nog geen twee weken in functie. Bij de ingekomen stukken bracht de Alge meen Secretaris, dr. Ph. K. van Lissa, uit 's-Gravenhage, in een aanvraag-formulier voor crematie en deelde hij mede, dat thans met het vervoer uit de verstaf gelegen Gemeente des lands de kosten ten hoogste bedragen f 250. Tot lid van het Hoofdbestuur werd her kozen dr J. de Vrij, te 's-Gravenhage, die ondanks zijn hoogen ouderdom na lang aan dringen de herbenoeming aannam, en geko zen de heer C. C. Kayser, uit Apeldoorn. Zonder discussie of hoofdelijke stemming werd vastgesteld het rapport der financieele commissie tot goedkeuring der rekening en verantwoording over 1914 en de begrooting voor 1916, terwijl het saldo f498.42 der winst- en verliesrekening werd gereserveerd en overgebracht op de rekening 1915 een en ander met décharge onder dankbetuiging van den Penningmeester, mr. J. D. Verbroek, te 's-Gravenhage. Ook het verslag over 1911 werd goedge keurd z. d. of h. st. Amsterdam gaf in overweging, naast het Hoofdbestuur, dat overstelpt is met bezig heden, een bedrijfs-commissie in te stellen, óok opdat het crematorium worde gebracht in het bereik van de kleine beurzen. De Secretaris herinnerde, dat in 1904 een soortgelijke commissie werd benoemd die, zonder ook maar iets te hebben kunnen doen, in 1906 werd ontbonden. Spr. 2i-jarige ervaring heeft hem geleerd, dat het Hoofd bestuur, en daarin het Dagelijksch Bestuur als eigenlijke eommereieele commissie alles doet. Intusschen moet de crematie niet wor den iets van commercieelen aard. Wel is het streven van het Hoofdbestuur haar zoo goed koop mogelijk te maken, opdat zij inderdaad binnen ieders bereik valle er. middels tal van begrafenisfondsen is zij trouwens reeds in het bereik van den kleinen man, die per weck betaalt 0 cent voor een kind tot 3 jaar, 10 cent voor een jongmensch tot 25 jaar en 20 cent voor een 50-jarige, enz. Bijna een uur werd er discussie gevoerd over een voorstel-Am sterdam, beoogend aan de Besturen der 26 Gemeenten waar afdeelingen zijn gevestigd, te verzoeken Gemeentelijke crematoria in te richten. De conclusie was, dat het Hoofdbestuur het voorstel in studie zal nemen en met zijn pra-advies in de volgende vergadering weder ter tafel zal brengen. Z. d. of h. st. werden eenige wijzigingen gebracht in het Reglement van het fonds voor lijkverbranding, noodig geworden omdat thans kan worden gecremeerd hier te lande. Lang werd wederom gesproken over een voorstel-U tre cht tot wijziging van art. 31 Statuten, dat voorschrijft, dat bij stemming over personen iedere afgevaardigde slechts éeti stem uitbrengt. Utrecht wenschte meer gehuldigd te zien het stelsel der evenredige vertegenwoordiging en meende, dat een af deeling met bijvoorbeeld 200 leden niet moet gelijk gesteld met een van 5 of 10 leden. Van andere zijde werd opgemerkt; dat door op die wijze te stemmen de kleine afdeelingen steeds gevaar zouden loopeti, door de groote i te worden overstemd. Ten slotte werd het voorstel verworpen met 14 vóór en 23 tegen (eenige afgevaardigden hadden de vergade ring toen reeds verlaten). Z. k. st. werd aangenomen een voorstel- Utrecht om bij stemming over zaken aan afdeelingen met meer dan 130 leden na de eerste 150 per vijftig éen stem meer te geven. Als plaats voor de volgende Algemeene vergadering werd gekozen Bloemendaal met 22 stemmen, tegen 14 op Dordrecht. Een warme ovatie werd gebracht aan den afge vaardigde van Dordrecht, die vóór Bloemen daal stemde toen hij vernam, dat deze afdee ling dit jaar reeds aan de beurt had moeten komen. Bij de nu volgende rondvraag stelde Den Haag f 100 beschikbaar voor het rente- garantiefonds of eenig ander door het Hoofd bestuur aan te wijzen doel. Leeuwarden deelde mede, dat het Be stuur dier Gemeente op het plan voor de nieuwe begraafplaats een ruimte deed reser veeren voor een crematorium. Met de gebruikelijke plichtplegingen werd hierna de vergadering, welke klokke half twee werd geopend, iets vóór half zes ge sloten. Sommigen der afgevaardigden gebruikten gezamenlijk het middagmaal op Birkhoven. Het is zoo betreurenswaardig, dat de men- schen zoo goed weten wat anderen 'aan hen en zoo weinig wat zij aan anderen verschul digd zijn. Voetbal. De viering van het 25-jarig bestaan der A. F. C.-Quick kan als volkomen geslaagd beschouwd worden. De zelfde prettige stem ming, die er Zaterdagavond in Amicitia heerschte, was ook Zondagmiddag op Birk hoven. Eerst de wedstrijd van Quick 2 tegen de Veteranen. De ouderen speelden nog met veel vuur en van tijd tot tijd was't te zien, dat ze 't vroeger gekend hebben. Quick 2 moest het ten slotte met 1—o verliezen. De heer H. Gerritsen werd als captain der Veteranen een krans aangeboden. Daarna speelde Quick i tegen een elftal Belgische Geïnterneerden uit de Kamp bij Soesterberg. Quick was voortdurend sterker en won met 5o. Rust 1—o. Op een hoog peil stond de wedstrijd niet. Er werd gespeeld met een bal, door het sport-bureau van den heer H. J. Vierdag Jr. der feestvierende vereeniging aangeboden, een geschenk, dat zeer werd op prijs gesteld. Het muziekkorps van den heer Boers.dat den geheelen middag aanwezig was, zorgde, dat de opgewektheid er bij allen in bleef. Een aangename herinnering zal deze feest viering zeker blijven voor de Quick-leden en hun aanhangers. H. V. C. 2 won het van Ares 1 uit Utrecht met 2—0. Amersfoort speelde tegen Zeist gelijk (2—2). H. V. C, 1 won te Kampen van de Hoofd- cursianen met 8-0. FUVI. W ATE RG R AA F en HEEMRADEN van het HEEMRAADSCHAP de Rivier DE EEM, Beken en aankleve van dien, doen te weten dat bij besluit van de Gedeputeerde Staten van de Provincie Utrecht van den iSden October 1915, 2e afdeeling 110. Sm, de ter mijn binnen welken de thans voor het Heem raadschap geldende K E IJ R vastgesteld den aksten October 1905 en goed gekeurd door de Gedeputeerde Staten van Utrecht bij besluit van den qden November 1905, 110, 66, ingevolge art. 16 der Wet van den zosten Juli 1895 (Stbl. no. 139) moet worden herzien, is met zes maanden, alzoo tot en met den Ssten Mei 1916. En is hiervan afkondiging geschied waar het bphoort den 25 October 1915. Watergraaf en Heemraden voornoemd, JOIIS, KNOPPERS, Watergraaf. H. P. VAN HASELEN, Secretaris. Amersfoort, 25 October 1915. AMERSFOORTSCH WISSEL- en EFFECTENKANTOOR (Mr. S. <1. VAX WKl.DKRO baron RKXUK1W) Kortegrucht 11. Tel, 17R. TwlejziïimndreK„Wisselkantoor". Assurantiën. Incasseering van Wis- Credieten seis en Quitahtiën. Coupons. Vreetnd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. NKDFIll.A NDSCIi' VKKKKNIUIN6 Aid.1 Aan de leden, Yl,00T-KALENDE vangen tot den ger wordt verzocht zin te geven aan t Viandenstraat 7. De proefbladen vanaf heden te ziei hoff's liofboekhanr WAT DB KEDR IS OP GOOD EN ZILVER. IS DE NAAM OP EEN BUS CACAO. is met zijn van ouds bekende en beroemde WAFEL- EN POFFERTJES-SALON ty dslyk gevestigd UTRECHTSCHESTHAAT 32 Q De prijzen der WAFELEN zijn: aan huis bezorgd 1MJ cent per dozijn la vanille I' 1.20 POFFERTJES 20 cent per portie. J Aanbevelend, W. LOGGEN. Langestraat Tel. In tere. 2 Vanaf heden weder voorhanden vanaf 60 cent per pond. In liet begin van deze weck zijn door den heer OBKLS hier ter stede 1 verspreid strooibiljetten, bevattend beschuldigingen, waardoor mijn naaui als operateur wordt, geschaad. Toen de heer Ubels hier de bioscoop aan de Langestraat exploiteerde, weigerde de dynamo keer op keer, wijl de heer Ubels geen geld wenschte 1 ten koste te leggeu voor goed materiaal en al doende reparation. Eerst 1 moet alles verdiend zijn" was zijn redeneering. Het personeel kan getuigen, I dat ik steeds gewerkt heb voor den heer Ubels alsof zijn zaak de mijne ware. Thans onder een nieuwe Directie, met een nieuwe dynamo en een nieuwen zuiger aan den motor is er van stagnatie om zoo te zeggen geen sprake meer. Door thans ook het publiek in alle opzichten ter I wille te zijn en alles in het werk te stellen om de voorstellingen op hooger peil te honden, jneemt de onderneming voortdurend toe in bloei en ondervindt zij steeds meer den zoo ge waardeerden steun van'het publiek. Hoogachtend, Cbet-operateur van het bioscoop-theater Langestraat 129. In dc omgeving v- Villa of Buitenpl Br. fr. lett. E. H. D. Y. AI.TA, Wijl Wordt gevraagd liefst in 't Bcrgkwartier. Brieven onder No. 1073 bureau Amersf. Dagblad. i het gebouw vd A AN VA Toegau Niet-lei Plaatsbesprekïh oudste Koekbakke AMERSFOORT den heer C. A. Lieve Vrouwe kerk Braadstc Telefoon No. >55,1^ Kantoor en Mag; Hollands CREW ET-V te A Corresponded? mr. II. J. Ml WILllELïj Zij stelt zich Ja het verleenen aoonlijko of zakelij] hel incasseeren het ontvangen en rekening-cour^ Amersfoort, 28 October 1915, Beulil Vrye toegang vo<| Couranten - Valf| Boeken - 'I i kumien VAST fabriek van Brof'j DYSEKINCK, tc

Amersfoortsche Courant | 1915 | | pagina 12