146 ben gemeend geen ander prte-advies de wereld te mogen inzenden. Verlangt een van de heeren hoofdelijke stemming? De heer Van Duinen: Ja, M. de V.; ik ben er tegen. De Voorzitter: Daarvan zal aanteeke- ning worden gehouden, mijnheer Van Duinen. 521. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot oprichting van een tijdelijk Bureau voor de levensmid delenvoorziening en tot het verlee- nen van een crediet voor dat doel. Het voorstel luidt: Het is bekend, dat het Gemeentebestuur, en meer speciaal nog de Burgemeester, reeds sedert geruimen tijd door de Regeering wordt betrokken bij de regeling van de levens middelen-voorziening. De daaruit voortvloeiende werkzaamheden zullen wederom niet onbelangrijk worden uitgebreid, nu de voorziening in de behoefte aan groenten óok is geregeld geworden. Tot heden meende ons College, dat deze werkzaamheden konden worden verricht, ook zonder dat uwe vergadering daarin werd gemoeid. Haar omvang en beteekenis eischen thans nadere voorziening. Het schijnt ons toch in het belang der ingezetenen, dat de gevraagde medewerking zoo goed en zoo vlug mogelijk wordt ver leend; maar dan zal het noodig zijn, dat de regeling op een meer vaste basis komt te rusten. De Directeur van den Keuringsdienst heeft op zeer lofwaardige wijze de leiding van de werkzaamheden op zich genomen en wij zouden de leiding bij hem willen laten, door hem aan te stellen als Hoofd van het op te richten Bureau voor levensmiddelen, dat ge vestigd kan worden in eenige lokalen van het gebouw van den Keuringsdienst. Feitelijk bestaat dit Bureau reeds, doordat verschil lende personen werkzaam zijn gesteld aan de broodvoorziening en bij de tusschenkomst, die wordt verleend bij de levering van var kens, mais, enz. Hoe dit Bureau precies zal moeten werken, is vooraf moeilijk aan te geven; evenmin kan met juistheid worden gezegd welke gel delijke lasten hiervan op de Gemeente zullen komen te rusten. Want behalve een mogelijk tekort op de administratie draagt de Ge meente ook risico. In de circulare van 22 October wordt wel gezegd, dat de Burgemeester garant is voor de betaling, maar nu spreekt het wel van zelf, dat hiermede geen persoonlijke garantie wordt bedoeld. Onder mededeeling van het vorenstaande, hebben wij de eer, voor te stellen a. aan den Burgemeester machtiging te verleenen, zich namens de Gemeente garart te stellen voor de geldelijke nadeelen, die zullen voortvloeien uit de verstrekking van levensmiddelen b. Burgemeester en Wethouders machtiging te verleenen tot oprichting van een tijdelijk Bureau voor de levensmiddelen en al die maatregelen te nemen, welke een goede functioneering van dit Bureau kunnen ver zekeren c. Burgemeester en Wethouders voor dat doel een blanco-crediet te verleenen, onder voorwaarde, dat eens per kwartaal een over zicht wordt overgelegd van de werking van het Bureau en de kosten, die daaruit zijn voortgevloeid. Goedgekeurd z. d. of h. st. 522. Toelichting van het Raadsltd den heer J. H. Hofland op zijn voor stel tot het verleenen van een crediet van f9300 ten behoeve van de uitvoe ring van het Raadsbesluit in zake de verstrekking van cokes tegen verminderden prijs. De Voorzitter: De heer Hofland heeft mij verzocht, ait punt van de Agenda terug te nemen met het oog op zijn ongesteldheid. De heer Van Duinen: M. de V., ik wilde vragen of de mogelijkheid ook bestaat, dat deze Memorie van toelichting werd ver menigvuldigd, hetzij hier door haar te typen of anders door haar te drukken. Het is inder daad zeer moeilijk, samenhang te vinden tus- schen de Memorie van toelichting. Ik ben er aan bezig geweest, maar heusch ik kan het niet begrijpen. De Voorzitter: Mijnheer Van Duinen, B. W. zullen gaarne bereid zijn, aan uw verzoek te voldoen door dit stuk te doen ver menigvuldigen en het daarna alsnog aan de leden toe tè zenden. 523. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van een subsidie van f500 aan de veree- niging Ambachtsschool voor Amers foort en omstreken* ten behoeve van den avondteekencursus voor am bachtslieden. Het voorstel luidt Bij Raadsbesluit van i Juni 1915, no. 217, werd aan de vereeniging «Ambachtsschool voor Amersfoort en omstreken* een jaarlijksch subsidie toegekend van f 500 ten behoeve van den avondteekencursus voor ambachts lieden. Dit besluit werd ingetrokken bij uw besluit van den 19 October j.l. toen aan de vereeni ging voornoemd voor 1915 een subsidie werd toegestaan van f 600, daar de door de ver eeniging aangevraagde verhooging van het Provinciaal subsidie ad f 100 niet werd ver leend. Ten behoeve van den cursus 1915/1916 wordt thans voorgesteld, aan de voormelde vereeniging een subsidie te verleenen van f500, welk bedrag overeenkomt met de sotn, bepaald bij uw meergenoemd besluit van 1 Juni 1915. Goedgekeurd z. d. of h. st. 524. Voorstel van Burgemeêsteren Wethouders tot verkoop van 2600 M2 grond, gelegen aan den Utrecht- schen weg, hoek Vondellaan, aan W. van Haselen q.q. voor den prij s van f3.25 per M2. Als voren. 525. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van 621 M- grond, gelegen aan de Huygenslaan, aan G. van Hoogevest q.q. voor den prijs van f 2 per M2. Als voren. 526. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van 1S00M2 grond, gelegen aan de AnnaPaulow- nalaan, aan de heeren H. R. Krul en J. J. Polderman voor den prijs van f 2 p e r M2. Als voren. 527. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van 3000M-' grond, gelegen aan de Eemstraat, aan den heer Jos. Polak Jzn. te Am sterdam voor den prijs van f 1.50 per M2 en 2250M-' grond achter genoemd terrein voor den prijs van f2 per M2. Als voren. 528. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot schadeloosstel ling van het Grondbedrijf voor ver lies aan bezit ten gevolge van het omleggen der Barchman Wuytiers- laan. Het voorstel luidt Xu de omlegging van de Barchman Wuij- tierslaan is voltooid, dient te worden nage gaan in hoeverre het Grondbedrijf schadeloos moet worden gesteld voor verlies van bezit. Het tram-emplacement beslaat een opper vlakte van 4063 M2 en werd verkregen door inneming van den ouden weg 3110 M-' grond, aangekocht van den heer Van Haselen 89 M2 grond van het Grondbedrijf 861 M2 De nieuwe weg heeft een opper vlakte van 4455 M2 en werd verkregen door: grond, aangekocht van de erven Zandijk 400 M2 grond, aangekocht van den heer Van Haselen 910 M2 grond van het Grondbedrijf 3145 M2 Van de terreinen, in het Grondbedrijf ge bracht, is alzoo 861 plus 3x45 M2 afgenomen. Volgens de -slotbepaling van artikel 2 der Verordening op het Grondbedrijf kunnen de ingebrachte gronden worden teruggenomen tegen de boekwaarde, die zij bezitten op den dag der overname. Die boekwaarde bedraagt voor de betrek kelijke gronden f0.85. Het wil ons voorkomen, dat toepassing dezer bepaling behoort te geschieden voor de gronden, welke zijn aangewend ten be hoeve van den aanleg van den weg, maar dat zulks niet mag geschieden ten aanzien van de gronden, die in eigendom aan de Ooster Stoomtram-Maatschappij zijn overge gaan. Voor deze gronden den prijs te be rekenen, dien de Maatschappij betaalde, wil ons echter evenmin juist voorkomen. Het betreft hier een ruiling in massa, waarvan niet alle deelen een gelijke waarde hebben. In verband met den prijs, die voor de om legging daar ter plaatse werd gevraagd, komt ons een eenheidsprijs van f3.50 den M-' bil lijk voor. Wij hebben daarom de eer U voor te stellen, te besluiten a. uit het Grondbedrijf terug te nemen 3145 M2 van de terreinen Berg-Noord tegen de boekwaarde, welke wordt gesteld op f 0.85 per M2; b. aan het Grondbedrijf uit te koeren een bedrag van f3013.50 als schadeloosstel ling voor het gemis van 861 M2 grond van de terreinen Berg-Noord. De staat van afrekening betreffende de omlegging luidt: Opbrengst verkoop grond aan de Ooster- Stoomtr. Maatschappij f 20 300. Kosten aankoop grond van Van Haselen f5247.91s mevr. Zandijk - 1051.72s Hendriks - 308.16 Holl. IJ. S. Mij., - 191.15 Kosten omlegging Wuytierslaan - 7810.558 Uitkeering aan het Grondbedrijf voor in genomen grond - 5686.75 - 20 206.25s Als voren. Restant f 3-74''

Amersfoortsche Courant | 1915 | | pagina 8