Dienstbode Advertentiën. tentoonstelling kamer Boekhoudster. FLEHITE VETTER Co. CORRESPONDENTIE, Te koop of te huur EEN HUIS WEI- en HOOILAND 'de handteekening van ten Worden ingewisseld ande. '•'oor de nieuwe zilver- de handteekening van Wijven gangbaar. 'e vangen' winterzitting van Utrecht werd iteerde Staten van zake electriciteits- 'incie in handen ge- bestaande uit de 'uyll, Siccama, Van :stuur der Provinciale ing der tuberculose Gedeputeerde Staten r wel eens gememo- le Raadszaal gister- zelve waren met den Ge meente-secretaris eden der commissie emeentewet gekozen andere woorden de ■eh Bestuur der kies- waren met den hoofd- tenaren ter Secretarie mgstellenden op de i-comitié ontving in irofficiers-vereeniging do van de door haar :n uitvoering, f30.03, van de ingezetenen ran het Kon. Natio- 3.01 in totaal dus usMezger verwierf idstrijd, uitgeschreven Haagsche Post* over zerpBezuiniging, ramen in. A. L. Klerk de Reus, ie divisie en gouver- al weldra den dienst lenberg, van het 19e >rdt met ingang van ïaarhet 25e regiment. fdeeling van den Vrij- na aan het militair d door dr. J. A. Duf- dheid 2e klasse, aan- >ldaat de sergeant II. indstorm-soldaten G. P. E. Vonk. duwenzorg*, tot steun :n van vóór de Wet erde militairen, deed :ering ditmaal aan ke 11 te Amersfoort, sten wil niet mogelijk, >onlijk te bepalen op 1 f25 geven aan velen, elf het brood te ver- (veduwen met soms 5 ireeniging slaakt de "en weduwe van een vasten onderstand ilitairen Rijks-amb- ian wel? Voorwedu- onderwijzers kunnen worden getroffen helpen of dit groo- pm gaat dit niet voor jjtairen (rouwen of verwanten wordt thans door ,den Consul-generaal X Utrecht uitbetaald Igen. jgischen franc is thans Ich geld. «kindje ontvangt eeft irinnersgeld en heeft terteren 40 cent daags, ken al meer en meer I in dit seizoen trad de „Het Nederlandsch —dagavond met Mar- lu, zoowat 75 jaar oude Dumas fils, met me iter in de titelrol. dat op een klein too- en de accessoires alles moest redden, ouw Bouwmeester zich dat zij, evenals met voorliefde minder dan de groote Wan Nederlandsche af- js slot van het laatste Iterf-scène, ]/was haar De haar na het tenhulde vond har- rij goed bezette zaal. espelenden kweten taak. verdient de heer C. C, van -Schoonhoven, die hier niet weer optreedt, daar hij Oudejaarsavond in den »Gijsbreght* afscheid neemt van hettooneel. Aanstaanden Zondag ontvangt H. V. C. op haar terrein achter »Rustoord« het Kam per Quick, de voetbalclub van den Hoofd cursus. A HSTERDiHSCHE SNUFJES. Wel iets zeer buitenissigs zijn de slobkou sen, die hier thans worden geëtaleerd. Of het een nieuwe gril is van mevrouw Mode dan wel een proefstuk van een Bel gisch schoenmaker wagen we niet te beoor- deelen. Ze zijn ongetwijfeld mooi gemaakt, goed van snit, fraai van kleur. Maar of ze ook bruikbaar zijn Zoo'n kraag van een ie luitenant der artillerie, van een adjudant-kwartiermeester, een grenadier, een jager boven het schoentje uit, doet zoo licht denken aan het »ik lap je aan mijn laars*. Bij de aanbesteding van het onderhoud van den Haar- of Bisschopsweg, raming f 4470, was minste inschrijver de heer G. Wassink, met t 4365. Gisteravond iets vóór tienen werden twee brandweerkringen gealarmeerd voor een binnenbrand bij de Kazerne voor bereden wapens. Er bleek brand te zijn op den hooi zolder van de achterste Lange stal tegenover de Steenenbrug. Personeel en materieel van het politie-bureau en de waag rukten in een ommezien uit; de kleine politiewagen was reeds vooruit gesneld. Op het terrein waren, bij aankomst, de militairen zeiven reeds druk in de weer. De paarden werden reeds uit den stal gehaald en het militaire blusch-materiaal, dat nog altijd niet kan worden gekoppeld op het stedelijk materiaal, gaf weldra water van het stal-terrein. De stedelijke brandweer voedde uit een brandkraan vóór de kazerne en een in Achter de Kamp de brandemmers der militairen. liet vuur, tot éen zolder beperkt, was bin nen het half uur bedwongen. Er is alleen materieele schade. Naar den oorzaak wordt nog gezocht. Volgens deskundigen is hooibroei in dezen tijd des jaars niet als oorzaak aan te nemen. De autoriteiten waren eveneens zeer spoedig' ter plaatse. Aan het hoofd-bureau van politie zijn voor de rechthebbenden terug te bekomen een parapluie met zilveren knop, een camée met kettinkje, een bril in huisje, een fluweelen tasch, een portefeuille, een ring, en een ge bedenboekje. De beide vroeger vermelde horloges zijn nog altijd niet teruggevraagd. Vertrouw nimmer iemand, die anderen bij u belastert. De 67ste lijst van het Kon. nationaal steun comité heeft aan bijdragen slechts f2027.54. In het geheel is tot 28 November ontvan gen f 3 399 7>3-OL De Woensdag 1 December te Haarlem gehouden straatverkoop van hoefijzerspeldjes (ten voordeele van het weldra te bouwen Kinder-herstellingsoord te Nunspeet) heeft opgebracht f905.16. Donderdag 2 December werd op deze wijze te Schagen opgehaald f 160.66. De Hoefijzerdag te Alkmaar bracht Zater dag 4 December op f361.31. Te Kooten (Fr.) werd een verkoopdag van hoefijzerinsignes gehouden op 24 Novem ber, die f42 opleverde. Het Hoefijzerverbond hoopt door het ge- heele land deze Hoefijzerdagen te houden, die reeds in Augustus 1914 uitgeschreven, doch door den oorlog uitgesteld werden. Volgens een niet al te onbetrouwbare op gave kost de oorlog thans per dag aan Engeland 54 millioen, Duitschland 48, Frank rijk, Rusland en Oostenrijk ieder 30, Turkije, Servië en België samen 6 millioen gulden. Dat is in 't geheel per etmaal 216 mil lioen gulden. Daarbij zijn nog niet gerekend Bulgarije en de kosten voor mobilisatie en neutraliteits- handhaving in de nog niet direct bij den oorlog betrokken Rijken. Nu de menschenlevens. Tot dusver zijn, in ronde cijfers, 15 mil lioen mannen gedood of voor hun leven verminkt, of 1 op elke 5 mannen tusschen 18 en 50 jaar. 410e Staatsloterij. Tweede klasse. Trekking van 7 tot 9 December 1915. (1100 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Breestra:.t 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen Prijzen van f 30: 741 794 801 804 813 820 842 16127 20579 20582 20583 20593 20595 en 20603. Te zanten 14 prijzen. De derde klasse trekt van 20 tot 23 December 1915. De actie der Sinterklazen. Men schrijft ons uit de Hoofdstad: Al in 1913 werd er hier aan de verschil lende Sinterklazen een oproepingtot een vergadering verspreid. Die mooie imitatie bisschoppen schijnen dikwijls een zeer langen werkdag te hebben, en hetgeen ze verdienen, moet heel weinig zijn. Welaan, het is ratio neel, dat deze lieden zich organiseeren om hun boterham wat dikker te doen worden. In 1913 is de actie der Sinterklazen mis lukt; in 1914 durfde men niet om loonsver- hooging vragen, maar thans is de Jeerste vergadering gehouden. In een cafétje ergens in de Indische buurt confereerden een achttal Sinterklazen. Ze waren allen In vol ornaat en het gaf veel bekijks. Een ernstig punt van overweging maakte hgt uit, of de Pieter mans-knechten van de zelfde organisatie deel zouden uitmaken, dan wel, of zij zich apart zouden moeten organiseeren. De Voorzitter, de heer Uiendrager, meende, dat de Pieter mans-knechten niet in de vereeniging konden worden opgenomen, tenzij ze eveneens goed feschoold waren en eventueel als reserve- int zouden kunnen dienst doen. Zijn voor stel in dezen geest werd met vier tegen drie stemmen aangenomen. De Statuten zul len zoo spoedig mogelijk worden vastgesteld en de Koninklijke goedkeuring zal worden aangevraagd. De vereeniging zal den naam dragen »Voor het vlytige kind*. Zoo zullen we dus het volgend jaar alleen syndicalistisch georganiseerde Sinterklazen zien dienst doen. Wellicht breekt er dan nog een Sinterklazen-staking uit en zullen de Pietermans-knechten als onderkruipers fun- geeren. Trouwens, verleden week hadden we een lang niet malsche vechtpartij tusschen een Sint niet zoo erg goed, naar het schijnt en zijn knecht; het ging weer over de fooien natuurlijk. De politie kwam er aan te pas en de zwarte knecht werd opgebracht de Sint poetste tijdig de plaat. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. GEOPEND eiken werkdag van 8 tot 1.30 en des avonds van 6.30 tot 7.30. Op Zaterdag alleen van 8 tot 1.30. Op q December 1915 I. de volgende bakker, bankwerker, beeldhouwer, behanger, boekbinder, boekdrukker, boekhouder, bootwerker, chauffeur, concierge, dienstbode, electricien. fabrieksarbeider grondwerker, handelsreiziger, huishoudster kantoorbediende, kellner. kleermaker, koffermaker, koopman, letterzetter, lithograaf, loodgieter, loopknecht, los werkman, machineteekenaar machinepoetser, magazijnknecht, metselaar. waren ingeschreven werkzoekenden meubelmaker. montagewerker. muzikant. pakhuisknecht. 10 naaister. rijwielhersteller. 9 schilder. 1 schoenfhaker. sigarensorteerder. 14 sjouwer. 2 slager. smid. steenhouwer. stoker. 3 stukadoor. 2 straatmaker. tabakskerver. telegraafwerker 14 timmerman. tuinman. 3 veldarbeider. vl»cher. vQCger. 1 voerman, wagenmaker, waschvrouw. werkster, wever. winkelbediende, winkeljuffrouw. II. metselaar. meubelmaker. monteur. naaister. pakknecht. pettenmaker. perronarbeider. pianist. schildersleerling. schoenmaker. slager sigarenmaker. smid. stanzer. tabaksbewerker. timmerman. tuinman. veldarbeider. voerman. wagenmaker. werkster. winkelbediende. zwikker. Bijeenkomsten. Dagelijks Openbare leeszaal en bibliotheek, Laantje 2, en R. K. openbare leeszaal en bibliotheek, Kamp 18. Oudheidk. museum Flehite. Dinsdag Theosofische leeszaal. Vrijd. totDond. Bioscoop Langestraat Zat. tot Maand. Bioscoop »De Arend*. 9 Dec. Amersfoort's Mannenkoor. Am. 13 Dec. Jonge Vrouwen Gilde, Kloet. 14 Dec. Toonkunst. Am. 14 en 15 Dec. Tentoonstelling Prot. Armen- loterij. Zaaier. Onze Vloot-avond. Luth. kring. Kloet. Jonge Vrouwen Gilde, Kloet. Jonge Vrouwen Gilde, Kloet. Hollandsche opera, Am. Hollandsch strijkkwartet. Am. Theosofische lezing, Van Maanen. Theos. loge. Hanna Verbena. Am. Theos. lezing, dr. De Hartogh. Theos. loge. Uona Durigo en Evert Cornelis. Am. 15 Dec. 22 Dec. 27 Dec. 29 Dec. 13 Jan- 29 Jan. 3 Febr. 23 Febr. 9 Mrt. GEVRAAGD tegen 1 Februari te Utrecht, als Meid-alleen, goed kunnende koken en huiswerk verrichten. Leeftijd liefst 25 tot 35 jaar. Loon f 125 en wasch vrij. Adres Mevrouw I.EYTEN, Rembrandt- kade 49 te Utrecht. LEESTAFEL. We ontvingen Extra-premiën voor verblijf van verzekerden buiten Europa, door dr. H. Braun. Bekroond antwoord op een door de Nationale levens verzekering-Bank uitgeschreven prijsvraag. 130 pag. J. Kooiman, De Nederlandsche strijdmacht en hare mobilisatie in het jaar 1914met een voorwoord van den opperbevelhebber van land en zeemacht. Oblong, ie aflevering. OITSXRXjXXTGS KEUKEN. Beekensteinschelaan 42. Telefoon 287. Dagelijks uitzending van maaltijden, vol gens onderstaand tarief Aardappelen, groenten en toespijs f 0.28 per portie; vleesch f 0.20 per ons; soep f 0.10 per portie. Bovendien voor brengen en terughalen der bus, schoonhouden daarvan en bushuur, voor ten hoogste 6 personen, f 0.12. Het dagelijksch menu is ter lezing buiten aan de hoofdingang der keuken (Beeken steinschelaan 42). SV Menu voor Zondag a.s. Groentesoep, Roastbeef met doperwten en aardappelen, Ananaspudding. Het BESTUUR der PROTESTANTSCHE ARMENLOTERIJ maakt bekend, dat de der prijzen zal plaats hebben DINSDAG 14 en WOENSDAG 15 December van 1 tct 5 uur in het lokaal „de Zaaier", Muurhuizen.- Voor den verkoop' van loten en het ontyangen van prijzen houden de onder- geteekenden zich zeer aanbevolen. Prjjzen kunnen uitsluitend Vrjjdag 17 December van 10 tot 1 uur afgehaald worden. Mej. O. COCHIUS. Mej. C. van DRIEL. Mevr. Van BEYMA THOE KINGMA. Mevr. Van der MARK. Mevr. ECK. Mej. STROEVE. Mevr. RISSINK. Mevr. HELDERMAN. Amersfoort, 9 December 1915. HEER, van goede familie, z. b. b. h. h., zoekt tegen 1 Januari a.s. nette met of zonder pension, in de buurt van den 'Jtrechtschen weg. Brieven onder motto Kamer* aan het Bureau der Amersfoortsche Courant. Korte- gracht 9. CREUIET-VEREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort. nir. H. J. M. van den bergh. wilhelminastraat 5. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a déposito en rekening-courant. werden gevraagd de volgende werk krachten 2 banketbakker. bankwerker. 1 boekbinder. 1 boekhouder. 4 broodbakker. buffethouder. 1 dagmeisje. decoratieschilder, 1 dienstbode. fitter. houtdraaier. huisknecht. 1 kappersbed. kantoorbediende. kellner, halfw. 2 kleermaker. koetsier. 1 koksleerling. kruideniersbed. 1 leersnijder 1 loodgieter. loopjongen. magazijnknecht. Voor aanvragen van werkkrachten door patroons, woonachtig buiten de Gemeente raadplege men de opgave op de stads-aan- plakplaatsen. Alle vragen en aanbiedingen te richten tot de Arbeidsbeurs, Westsingel 7 naast het Stadhuis, telefoon 374. AMERSFOORTSCB WISSEL- en EFFECTENKANTOOR (Mr. 8. tt. van weldf.ren barou renge1w) Kortegracht 11. Tel. 176. Telegramadres„Wisselkantoor". Assurantiën. Credieten. Coupons. Deposito's. Effecten. Incasseering van Wis sels en Quitantiën. Vreemd geld. Wissels op Binnen- en Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. Wordt tegen 3 Januari gevraagd, op het fabriekskantoor, een correspondente-boekhoudster Aanvangs-salaris f 400. Brieven met referenties onder no. 241 aan Kramer's Boekhandel, Langestraat 65. Oudheidkundig Museum. Dagelijks te bezichtigen voor niet leden a f'0.10. Kosteloos des Diusdags van 10 tot 12 en van 1.30 tot 3 nnr. Distill. Wijnen. Likeuren.- Lieve Yrouwe-kerkhof, AMERSFOORT. De Secretaris van het voorloopig comité tot oprichting eener Inter nationale Hoogeschool voor Wijsbegeerte te Amersfoort zoekt een heer of dame, die hem behulpzaam wil zijn in *de óok in de moderne talen. J. D. REIMAN Jr., Prinses Marie-laau. waarin sedert onheuglijke jaren is gevestigd een Brood-. Koek- en Banketbakkerij, staande aan het groote Spui no. 33 te Amersfoort. De tegenwoordige huurder moet het per ceel krachtens een gerechtelijke overeen komst op 1 Maart 1916 ter beschikking stellen. Te bevragen bij den makelaar E. J. Rui tenberg, Weverssingel 11. en A. Scholte, Langestraat 51, Amersfoort. OPENBARE VERHURING vaa ouder Baaru, Bunschoten eu Hoogland. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS van AMERSFOORT zullen op Vrijdag 17 December 1915, des voormiddags 11 uur 33I*©Ol©S, iu het koffiehuis „Het Valkje", te Amers foort, in het opeubaar verhuren 21 perccelen Wei- en hooiland ouder Baaru, Bunschoten eu Hooglaud, zooals nader op de aanplakbiljetten is vermeld. De voorwaarden der verhuring liggen ter lezing ter Secretarie van Amersfoort, bij den Opzichter der polders, A. van Dyk, Gemeenteboue te Hoogland, en H. Jansen, Bosch baas op het landgoed Birkhoveu.

Amersfoortsche Courant | 1915 | | pagina 3