Advertentiën. BUREAU lot publiciteit m Wetenschap® Nieuws. Wanneer gij iets koopt; jongste bediende. kostlinis Fa. L. v- Achterbergh, RELIGIEÜSE POEZIE De Controleur, - HST Aanbesteding. Ounieentelijko Arbeidsbeurs. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 618 ao3 820 828 835 S3» 840 3411 34*5 34*4 12188 15610 16132 16158 16169 '6i75 20578 20586 20596 20601 20605 en 20610. GEOPEND eiken werkdag van 8.30 tot 1 en des avonds van 6.30 tot 7.30. Op Zaterdag alleen van 8.30 tot 1, Op 10 Februari 1916 waren ingeschreven I. de volgende werkzoekenden 1 bakkersleerling. meubelmaker. 1 bankwerker. montagewerker. beeldhouwer. muzikant. behanger. pakhuisknecht. boekbinder. 4 naaister. 1 boekdrukker. rijwielhersteller. boekhouder. 7 schilder. concierge. schoenmaker. 1 corrector-verslag- sigarensorteerder. gever. sjouwer. dienstbode. slager. electricien. smidsleerl. fabrieksarbeider 1 steenhouwer. gasfitter. --- stoker. grondwerker. 4 stukadoor. handelsreiziger. 2 straatmaker. 1 hulp in de huis- tabakskerver. houding. telegraafwerker 2 kantoorbediende. kellner. 5 kleermaker. letterzetter. 1 lithograaf. 1 loodgieter, 2 loopknecht. 6 los werkman. machineteekenaar - machinepoetser. magazijnknecht, j 3 metselaar. II. werden gevraagd de volgende werk krachten tuinman. veldarbeider. visscher. voeger. voerman. wagenmaker. waschvrouw. werkster. wever. winkelbediende, winkeljuffrouw. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het overljjden van onze geliefde Dochter, Zuster en Behuwd zuster, mejoflroow GRIETJE BLOM, Geb. VEUN00YS, betuigen wij onzen harteljjken dank. Uit aller naam M. VERN00Y8. Amersfoort, 10 Februari 1916. ambtenaar. banketbakker. beeldhouwers. boekhouder. boekbinder. boekdrukker. borstelmaker, broodbakker. chocoladewerker. correspondent. deurwaardcrskl. dienstbode. electricien. fitter. fotograaf. horlogemaker. kantoorbediende. keukenmeid. kleermaker. koetsier. kruideniersbed. letterzetter. loopjongen. Voor aanvragen - metselaar. 4 meubelmaker, molenaar. naaister. - pakknecht. - petten maakster. 1 rijwielmonteur. - schildersleerling. 2 schoenmaker. 8 sigarenmakers. 2 slager 1 sorteerder. smid. - tabaksbewerker. timmerman. tuinman. voerman. 2 werktuigkundig teekenaar. i werkmeid. werkster. - winkelbediende. zwikker. werkkrachten door 1 AMERSFOORTSCH WISSEL- et EFFECTENKANTOOR (Wr. 8. U. VAX TVKLOF.UEN baron BENUEBS) Kortegraebt 11. Tel. 176. TulfRramarlres„Wisselkantoor". Assurantiën. Incasscering van Wis- Credieten. seis en Quitantiën. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. Keizersgracht 153, Amsterdam - Tel. N. 10789. Afdeeling schriftelijke cursussen. UUBATOBIUM Mr. dr. C. F. SCHOCH, Dr. H. C. PRINSEN GEERLIGS, Prof. dr. H. D. J. BODENSTEIN, Jhr. rar. L. H. VAN LENNEP. Onder leiding van bekende leeraars organiseeren wij 129 Schriftelijke cursussen, als volgt verdeeld: A. Handelswetenschappen (32 cursussen): Boekhouden (populaire leergang en examencursus), Handelsrekenen, Handelscorres pondentie (Nederlandsch Fransch, Duitsch, Engelsch, Zweedsch, Russisch, Spaansch, Maleisch), Handelsrecht, Handelsaardrijkskunde, Handelskennis, Warenkennis, de Techniek der Administratie, de Techniek der Bedrijfsreclame, Stenografie, Schoonschrijven, Machine- schrijven. N.B. Speciale leergangen voor de practijk-diploma's. sen): B. T a 1 e n (24 c u r s 1 Fransch, Duitsch, Engelsch, Italiaanscb, Spaansch, Deensch-Noorsch, Zweedsch Russisch, Maleisch, Latijn, Grieksch, Esperanto; bovendien een Cursus in Algemlene I Litteratuurgeschiedenis. N.B. Bijzondere cursussen voor het Staats-examen Oude Talen A en B. j C. Exacte Wetenschappen en Techniek (16 cursussen): Wiskunde, Scheikunde, Weer- en Sterrekunde, Werktuigkunde, Electro-techniek, I Lijnteekenen, Meten t-n feekenen, Vak-Duitsch, Vak-Engelsch. D. Ontwikkeling en Beschaving (30 cursussen) Algemeene Ontwikkeling, Algemeene Beschaving, Psychologie, Sociologie, Logica I (de kur.st van het denken), Rhetorica (de kunst om zich uit te drukken), Aesthetica, Muziek, Muziek geschiedenis, Harmonieleer, Bijbelkennis, Gezondheidsleer en Sexueele hygiene, 1 Schrijven zonder fouten, een goede Stijl, de Verbetering van het hindschrift, vlug en goed I Rekenen. Bibliotheekwezen, Journalistiek, Herhalings-Onderwijs, Uitgebreid Lager Onder wijs, Fröbelen, Slöjd, Spelleiden, Dammen, Schaken, Fotografeeren. N.B. De Curssussen Herhalingsonderwijs en U.L.O. omvatten alle Lagere schoolvakken. bij een van onze adverteerders, maak IT dan bekend als lezer van onze courant. Dat kost II niets, alleen maar een paar woorden; doch U zelf en ons bewijst het een grooten dienst Om onmiddellijk in dienst te treden, wordt aan het EIER-BUREAU, Wuytierslaan 10, gevraagd een patroons, woonachtig buiten de Gemeente raadplege men de opgave op de stads-aan- plakplaatsen. Alle vragen en aanbiedingen te richten tot de Arbeidsbeurs, Westsingei 7 naast het Stadhuis, telefoon 374. Bijeenkomsten. Dagelijks Openbare leeszaal en bibliotheek- laantje 2, en R. K. openbare leeszaal en bibliotheek, Kamp 18. Oudheidk. museum Flehite. Dinsdag Theosofische leeszaal. Vrijd. tot Dond. Bioscoop I.angestraat Zat. tot Maand. Bioscoop »De Arend». 10 Febr. Hanna Verbena, Am. it Febr. Watcrsnoods-uitvoering door de j Amersf. tooneel-vereen. Am. j 13 Febr. Uitvoering Stem des volks. Am. j 14 Febr. Lezing dr. W. H. Denier van der Gon. Gebouw Wilhelminastraat. Watersnoods-concert, Am. 18 Febr. Lezing Nijverheids-consulent, Am. j 20 Febr. Kunstbeschouwing. Am. 23 Febr. Theos, lezing dr. De Hartogh. Theos. loge. 24 Febr. Nuts-lezing met concert, Am. 28 Febr. Lezing dr. W. II. Denier van der Gon. Gebouw Wilhelminastraat. 29 Febr. Haagsch blijspel-ensemble. Am. 9 Mrt. Ilona Durigo en Evert Cornells, Am. 13 Mrt. Lezing dr. W. H. Denier van der Gon. Gebouw Wilhelminastraat. 15 Mrt. Holl. operette, Am. 27 Mrt. Lezing dr. W. H. Denier van der Gon. Gebouw Wilhelminastraat. 25 Apr. Emma-bloempje. Het schrijven van een goede hand en goed kunnen rekenen, worden vereischt. Eigenhandig geschreven brieven aan boven genoemd adres. Geen persoonlijk bezoek. GEVRAAGD een door twee vrienden, h, b. b. h. h. Br. fr. onder letter B. aan het Bureau der Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. Brandstoffenhandel. Telefoon No. 155, Bestelkantoor Arnh. straat 1 Kantoor en Magazijnen: Koestraat 4-6-8. E. Opleiding voor een acte L. O. (4 cursussen) Fransch, Duitsch, Engelsch, Wiskunde. F. Opleiding voor een acte M. O. (11 cursussen) Nederlandsch, Fransch A, Duitsch A, Engelsch A, Geschiedenis, Aardrijkskunde, Staatsinrichting, Staathuishoudkunde, Wiskunde, Boekhouden, Schoonschrijven, G. Cursussen voor de vrouw (5 cursussen) De Techniek van het Huishouden, Kookkunst en Voedingsleer, Linnennaaien, Kinder- kleeding, Costuumnaaien, Costuumknippen. H. Opleiding tot Ambten en Beroepen (7 cursussen) Postale Aardrijkskunde, Opleiding Hulptelegrafist en Kantoorbediende P. en T., Opleiding Kommies bij de Belastingen, Opleiding Handel, Opleiding Techniek. N.B. Behalve voor de hier genoemde ambten of beroepen geheele of partieele opleiding Surnumerair- en Adspirant-CommLa P. en T., Rijksverzekerings bank. Rijkspostspaarbank, Spoorwegen, Gemeente-administratie, Ministeries, Rijkswaterstaat, enz. Van het onderstaande neme men goede nota: De cursussen duren minstens 3 maanden, hoogstens 3 jaar. Normaal lesgeld f5.—, per kwartaal. Wekelijks wordt den leerling een les toegezonden. Iedere les bevat de »stof voor de week», die in de eerstvolgende les eventueel wordt uitgewerkt. Persoonlijk contact tus- schen docent en cursist. Leergangen voor beginners, eenigszins gevorderden en meergevorderden. Speciale repetitie-cursussen. De examen-cursussen worden gescheiden van de populaire leergangen, I die men «uit liefhebberij» volgt. Afgescheiden van de afdeeling Schriftelijke Cursussen is aan het Bureau een afdee ling verbonden voor Adviezen inzake Beroepskeuze. Ieder, die zich voor onze schriftelijke Cursussen of voor onze Beroepsadviezen inte resseert, vrage, zonder zich ook maar eenigszins te verbinden, ons gratis-prospectus, dat alle verdere bijzonderheden bevat. Ieder cursist wordt ingeschreven als gratis-abonné op het weekblad »De Kroniek», een samenvatting van al hetgeen de voornaamste bladen en periodieken aan wetenswaardigs behelzen. Vraagt gratis-proefnummer. JOB. GöBBZi Jr., Dir. EDgeiscbe, Scbotsche, Belgische en Hollandscbe antbraciet. 410e Staatsloterij. Vijfde klasse. Vierde of laatste week. Trekking van 7 tot 9 Febr. 1916. (3975 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. Leinwcber te Amersfoort (Breestraat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen Prijzen van f 70: 633 812 843 846 7014 16142 16165 •6174 en 20588. Te zamen 9 prijzen. Uitgave van J. PLOEGSMA, Zwolle. gekozen en ingeleid door J. JAC. THOMSON Dit is het eerste werk van bcteekenis van een der jongere dichters, wiens ziel hoog gestemd is voor de onvergankelijke waardij van een religie, die het leven der menschen omhoog voert, daarin een groot licht doet opgaan, het vervult met een heilig verlangen naar de volkomenheid en de zalige rust aan »'t eeuwig levend wereldhart». Deze bloemlezing van de mooiste reli- gieuse liederen van oude en nieuwe Nederlandsche dichters, met zorg samen gesteld en van toelichtend proza voorzien, dichterlijk proza dikwijls, zal menigeen welkom zijn. Het boek is keurig uitgevoerd. Prijs gebonden f 2.00, in leer f 8.90. Bij alle boekhandolaren verkrijgbaar. LEEST Onafliaukeljjk weekblad voor Nederland. Het bevat, behalve de vele scherpe critische beschouwingen, een uitste kende, beslist objectieve financieele rubriek, alsmede een revue der bui- tenlandsche caricaturen. Vraagt gratis toezending gedurende een maand en gij zult U abonneeren. ADMINISTRATIE O.Z. Voorburgwal 19 te AMSTERDAM. OPENBARE LEESZAAL Beukenlaan 2. Vrije toegang voor ieder boven 18 jaar. Couranten Vakbladen Tijdschriften Boeken Adresboeken. UITLEENBIBLIOTHEEK. Het Bestuur der stichting «Volkshuisves ting 2», te Amersfoort, is voornemens om op Dinsdag 22 Febraari 1916, des namiddags te één nor, in «Ons Huis», Kortegracht No. 1, te Amersfoort, In het openbaar aan te be steden: het bouwen ?an 42 woningen op een terrein aan de Kruiskamp te Amers foort. Bestek en teekeningen a f 10.— per stel verl .rijgbaar bij den architect H. A. POT HOVEN, Van Asch van Wijckstraat no. 7, te Amersfoort, bij wien inlichtingen zijn te bekomen,

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 3