Mode-magazijnen Robert Levy, Damesmantels UitiuntenflBrnoflellen CoYercoal Mantels Mantel costuums Speciale mMn Langestraat 40 AMERSFOORT Int. telefoon 103. Van der Zoo de Jong Van Ophoven. nel N. V. Middenstands-credietbank Fabriek van Melkproducten „Amersfortia". Boter prijs f 1.VO per KG. W. H MEURSING, GERTY. iü pik genre. Prijzen vanaf f8.75. f 11.50. in de meest uitgebreide keuze. Prt|zen vanaf f 14. Engelsch costuuni f21.- Mouselineii Zijden Sport- blouses. 1) 1 o u s s, blouses. aardig maaksel, nieuwste modellen overhemd model, f 2.85. vanal f3.75. f 1.65. Amersfoort, Westsingel 37. Raarn. Teding van Berkhoutstraat 3 Bussuin. Heerenstraat 2. voor AMEHSFOORT en omstreken. WEVERSSINGEL 28. TELEFOON 804. HANDELSCREDIETEN - REKENING-COURANT inet rentevergoeding. INCASSO'S. - DEPOSITO. MACHINALE FABRIEKEN VAN GEBAK, afdeeling „BROODFABRIEK Amersfoort. Van en met Maandag, 17 Januari 1916, zijn de broodprijzen: Melkwittehrood i/2 K.G. 13»/2cent, E.G. 205 cent, 1 K.G. 27 cent. Gezondheidsbrood >/z .10 s/. 15 1 20 BrninbroodO 15 1 20 Geldersch Kropbrood 3/4 ,15 Klein *lt 15 1 30 Half u 2 ,36 Roggebrood3 34» (netto prijs). Deze prijzen gelden zoowel voor thuis bezorgd als afgehaald. Van het volgens deze prjjzen van deze fabriek ontvangen en betaalde brood, behalve van het Roggebrood, zal het 10 pCts. dividend worden uitgekeerd op den gewonen tjjd. FEUILLETON. 5). Natuurlijk had Gerty alle verhalen over den ouden Beek en over Dora Myrt gelezen, maar zij mocht den ouden Beek al evenmin lijden als zijn zoon. »Te mak en te gemaakt zedig, naar mijn smaak» zeide zij. Mij verveelt mij doodelijk met al dat gepraat over zijn geluk, terwijl ik overtuigd ben, dat hij zichzelf voortdurend goedkeurend op den schouder klopt omdat hij zoo knap is». Doch van Dora hield zij en met haar wilde zij kennis maken, en daarop was mijn plan gebouwd om haar naar Cambridge te krijgen terwijl Beck's familie er was. Vader kon gelukkig meegaan, want bet was vacantie, en ik wist, dat Gerty hem kon meenemen, waarheen zij maar wilde. Wij hadden een zeer prettige» tijd te Cambridge; dat vond ik ten minste, hoe de anderen er ook over mochten denken. De oude heer Beek en zijn vrouw kwamen het eerst en de zoon was verrukt, te zien hoe allen zijn moeder waardeerden. De profes soren herinnerden zich hoe schitterend haar studieloopbaan was, sommigen hunner had den haar nog geslacht was detective. Ik voor mij kon nauwelijks gelooven, dat dit stille, moederlijke vrouwtje zooveel avon turen had beleefd. Alleen de tinteling in haar oogen herinnerde eraan. Den volgenden ochtend kwam mijn fami lie. Wij, Beek en ik, lootten erom wie allen op de lunch zou hebben, en hij won het. Ik heb nooit iemand zóo vol zorg gezien voor de wijnen en de gerechten en de bloe men voor de tafel. Ik vermoed, dat hij een beetje bang was geworden door al hetgeen ik had verteld van Gerty. Hij was geheel van streek en bracht alles in de war tot gelukkig zijn moeder een half uur vóór den tijd kwam en de verdere zorg op zich nam. Mijn vader en Gerty waren omstreeks vijf minuten te laat en Beek begon reeds te denken, dat zij niet komen zouden. Gerty is een lang meisje en laat zich daar nogal wat op voorstaan. Ik meende, dat zij grooter was dan Beek, doch toen zij samen naar tafel gingen, zag ik, dat hij het nog een paar duim van haar won. Zij maakte een zeer statige buiging toen zij aan elkander werden voorgesteld. «Het is mij hoogst aangenaam, kennis met u te maken, mijnheer Beek», zeide zij, «Ik heb veel van u gehoord door mijn boer». Men kent de beleefdheidswoorden, die iemand vernietigen. Daarmee kan Gerty bij zonder goed terecht als zij dat verkiest, al is zij gewoonlijk ook nog zoo vroolijk. Ik besloot haar des avonds een standje te maken. Ook vader was gewoonlijk bij het begin een beetje stijf. Dat is zoo zijn manier. Hij is wat al te zeer ingenomen met onze familie en positie. «Beste jongen», zeide hij 's morgens tegen mij, «het idee om je zuster met menschen uit dien stand in aanraking te brengen, be valt mij niet. Voor jou is dat wat anders; een man kan omgaan met iedereen. Ik zou niet graag willen, dat je je van je makkers afzonderde en naar wat je mij vertelt, schijnt die jonge man heel geschikt te zijn, maar vooral in dezen radicalen tijd moeten wij ergens een grens trekken». Het trok echter heel gauw bij, toen de kleine mevrouw Beck met haar heldere oogen zich tot hem wendde. Zij was een heel verstandig vrouwtje, die nooit overtollige woorden gebruikte, wanneer zij iets vertelde; maar zij veroverde mijn vader door haar aandachtig luisteren hij vond het heerlijk, dat zulk een aardige, verstandige vrouw zooveel belang stelde in hetgeen hij te zeggen De oude Paul zat naast Gerty en was weldra groote vrienden met baar. Hij had zulke innemende manieren en liet zich door Gerty uithooren en bewonderen. Ik zag dit alles en had medelijden niet mijn vriend, die aan het hoofd van de tafel zat. Blijkbaar was hij op het eerste gezicht op Gerty verliefd geworden zoo gaat het met de meeste jongeluiwaarom, weet ik niet, maar ik weet zelf hoe zij met een glim lach jo heele booze stemming kan verdrijven. Zij was niet onvriendelijk tegen den jon gen Beek, ofschoon zij dat wel wezen kon, als zij wou. Zij sprak hem nu en dan be leefd genoeg toe, eigenlijk wat al te beleefd, zoo heel anders dan zij tegen zijn vader was, dien zij maar bleef plagen. >Ik ben verliefd op den ouden Paul" zeide zij 's avonds tegen mij, toen ik in haar kamer bij haar zat. »Ik neem alles terug, wat ik van hem gezegd heb. Zijn vrouw mag wel oppassen. Het is haast niet te gelooven, dat die gemoedelijke oude heer van zestig jaar zulke avonturen heeft meegemaakten zoo als bij ze vertelt, is er geen spoor van bluf of valsche nederigheid bij". >Dus niet gemaakt zedig?" vroeg ik. >Heelemaa! niet. Ik zeg je immers, dat ik berouw heb van mijn woorden. Het ver wondert mij volstrekt niet, dat alle meisjes, die hij ontmoette, half verliefd op hem waren". (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 4