houders tot verkoop van een tweetal peroeelon grond aan de H. IJ. S. Mij. voor de soni van f 1 (.Gedr. Verz. No. 114). 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overneming van oon strook grond voor de perceelen Sectie B nos. *2238 tot en met 2242 van H. Dieters (Gedr. Verz. No. 117). 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overneming van een strook grond voor een perceel van J. G. L. Huiskamp aan do "Koningin Wilhelmina- straat (Gedr. Verz. No. 120). 12. Voorstel van Burgomeestor en Wet houders tot verhuur van grond aan de Amersfoortsche Korfbal Club «Blauw- Wit». (Gedr. Verz. No. 124). 13. Voorstel van Burgemeoster en Wet houders tot in gebruikgeving van een strook grond aan den Hoogeweg aan M. Schreuder (Gedr. Verz. No. 125). 14. Voorste' van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van gronden teu behoove van den aanleg van oen verbin dingsweg tusschen Heiligenberger- en Hoevenlakenschen weg in verband met de sluiting van de Groote Nachtegaal- steeg. (Gedr. Verz. No. 122). 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van woningen in het belang van do volkshuisvesting. (Gedr. Verz. No. 127). 16. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verhooging van het voor schot. aan de stichting «Volkshuisves ting II« verleend voor den bouw van een 42-tal woningen met f22 000 zoodat het bedrag nader wordt bepaald op f 117 960. (Gedr. Verz. No. 104). 17. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om een crediet to verleenen van f2 625 voor verbreeding van don spoor wegovergang aan den Utrcchtschenweg. (Gedr. Verz. No 118). 18. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het geleidelijk wegnemen van de spoelsteigers uit de binnen- en bui tengrachten. (Gedr. Verz. No. 119). 19. Voorstel van Burgemeestor en Wet houders om een crediet te verleenen van f 500 voor het herstellen van stormschade aan Gemeente eigendommen in verschil lende polders. (Gedï. Verz. No. 123). 20. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om aan Hare Majesteit de Ko ningin te verzoeken, goed to keuren dat de heffing van vuur-, haven- en tongeld voor het bevaren van de rivier do Eem ook na 1 Januari 1917 blijft geschieden overeenkomstig het bestaando tarief. (Gedr. Verz. No. 111). 21. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aanvulling van het Raads besluit van 18 April 1916 i.z. opneming van tijdelijk kasgeld tot ten hoogste f 1000 000. (Gedr. Verz. No. 126). 22. Advies van Burgemeester en Wet houders op het adres van doVereeniging van Rijnsteenfabrikanten inzake het ge bruik van Rijnsteendrieling. (Gedr. Verz. No 130.) 23. Gunstig advies van Burgemee ster en Wethouders op het adres van do vereeniging «Handelsschool voor Amersfoort en omstreken" houdende verzoek om toekenning van eon subsidie groot f 7500 voor het jaar 1917 (Gedr. Verz. No. 121). 24. Gunstig advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van de ver eeniging «Handelsschool voor Amers foort en omstreken" houdende verzoek om toekenning van een subsidie groot f375 voor het jaar 1917 ten behoeve van een 3-jarigen Handels-avondcursus (Gedr. Verz. No. 129). 25. Gunstig advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van de vereeniging «Ambachtsschool voor Amersfoort e.o.» houdendo verzoek om verhooging van het jaarlijksch subsidie met f2300 en afwijzend advies op hot verzoek om eene bijdrage in oens groot f2000 ter bestrijding van een tekort >Gcdr. Verz. No 133). 26. Voorstel van Burgemeester en Wethouders lot aanstelling van een concierge-porlier aan net dienstgebouw aan Davidshof en van een ambtenaar voor schrijf- en teekenwerk bij Bouw en Woningtoezicht (Gedr. Verz. No. 106). 27. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders in verband met de vaststel ling der jaarwedden van de concierges aan de openbare lagere scholen en aan hot Gymnasium (Gedr. Verz. No. 109). 28. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om een crediot te verleenen van f5000 tot het nemen van de ver- ei sch te voorbereidende maatregelen tot de oprichting eener Gemeentelijke cen trale voor het electriciteitsbedrijf (Gedr. Vorz. No. 110). 29. Voorstel van Burgemeestor en Wethouders om liet crediet van f 100 000, verleend bij raadsbesluit van 25 Januari 1916 voor het maken van een nieuwe kolen- en eokcs-transportinrichting bij J ijsfabriek. to verhoogen tot f 170 000. r. Vorz. No. 107.) 30. Afwijzend advies van Burge meester en Wethouders op de adressen inzake het bekomen van meerdere in komsten in verband met de tijdsomstan digheden. (Gedr. Verz. No. 128). 31. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders in verband met de voor- ziening in de volkshuisvesting. (Gedr Verz. Nos. 71, 103, 105 en 112). 32. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders betrekking hebbende op de Financiën (Gedr. Verz. No. 81), waarbij in behandeling komen: aanstelling schoolarts, afschaffing kermis, systema tische verbetering van de binnenstad, voorziening in de behoefte aan school- lokaliteiten voor het Lager-, Middelbaar- en Hooger onderwijs, reorganisatie van den Reinigingsdienst (Gedr. Vorz. No. 37), salarissen leeraren Hooger- en Mid delbaar onderwijs, wijziging straatbe lasting en invoering rioolbelasting, wij ziging winstuitkeering gasfabriek, ver hooging prijzen gas en electriciteit, voorstel Hofland i.z. afschrijving gas meters enz. (verslag le Afd. Gedr. Vorz. No. 103. 2e Afd. Gedr. Verz. No. 105, antwoord Burgemeester en Wothoudors Gedr. Verz. No. 112.) 33. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der .begrooting ran de Gemeente Waterleiding, dienst 1915. 34. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Gemeento- begrooting dienst 1915 en 1916. 35 Vaststelling der staten van on inbare posten over de jaren 1913 en 1914. 36. Vaststelling kohier straatbelas ting dienst 1916 (2e gedeelte). 37. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling der veror dening bedoold bij art. 178 der Ge meentewet (herziening strafverorde ningen) (Gedr. Verz. No. 135). 3(5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van ongeveer 14 000 M2. grond in het Soesterkwartier be stemd voor fabrieksterrein aan de Ne derlandsche fabriek voor Turnartikelen en schoolmeubelen voorheen J. H. Keu- nen voor de som van f30000. Onder dagteekening resp. 23 en 26 Mei schreven B. W. aan den Raad: Ambachtsschool. Ingekomen is een adres van de Vereeni ging «Ambachtsschool voor Amersfoort e. o.« houdende verzoek om a. aan de Vereeniging eene bijdrage voor eenmaal, groot f 2000 te willen verleenen ter besttijding van het tekort on'staan door de inrichting van het nieuwe gebouw en door in werking treding van bet nieuwe leervak Electrotechniek b. eene verhooging van het jaarlijksch subsidie der gemeente ten bedrage van f 2300, met ingang van het jaar 1917, ter bestrijding van de boogere exploitatie-kosten. Omtrent het onder a genoemde verzoek deelen wij U mede, dat het niet doenlijk is den dienst 1916 daarmede of met de helft van het gevraagde bedrag te belasten en omtrent den dienst 1917 is nog niets te zeggen. Alhoewel wij bereid zijn, na afloop van den loopenden dienst, na te gaan of de resultaten dusdanige uitgaaf alsnog zullen toelaten om U daarna een nader voorstel te doen, meencn wij U thans te moeten adviseeien afwijzend op dit verzoek te be schikken. Wat betreft hei onder b vermelde verzoek om een hooger subsidie voor bet jaar 1917, hebben wij de eer U voor te stellen, gelet op de bij het verzoek overgelegde bescheiden, hieraan te voldoen en mitsdien het bedrag van het subsidie voor 1917 vast te stellen op f9600, vertrouwende dat ookdehoogere Colleges den gevraagden steun niet zullen weigeren. Verkoop grond. Wij hebben de eer U mede te deelen, dat wij met de Nederlandsche fabtlek van Turnartikelen en schoolmeubelen te Amster dam, een voorloopige overeenkomst hebben gesloten tot verkoop .van c'rca 14000 M1' grond, gelegen op den z g. Jodenhoek, ten N. Oosten van den aan te leggen weg tusschen spoorwegovergang en Eemstraat nader aangeduid op de bierbij overgelegde teekening en zulks voor de som van f 30 000. Het voornemen van de firma is haar ge- heele bedtijf naar Amersfoort over te plaatsen. Zoowel de aard van de inlichting, als de basis waarop de voorgenomen uitbreiding berust, schijnen ons van dien aard, dat de vestiging dezer zaak voor de Gemeente van belang moet worden geacht. De koopptijs komt ons eveneens aan nemelijk voor. Armbestuur. In uwe vergadering van iï April 1.1. werd in onze banden gesteld om advies een adres van den heer H. W. van Es veld, waarbij wordt medegedeeld, dat hij met ingang van 1 Juni 1916 ontslag neemt als lid van bet Burgerlijk Armbestuur. 1 Wij hebben de eer U voor te stellen het ontslag eervol te verleenen. Voordracht onderwijzer. Ter voorziening in de vacature van onder wijzer aan de openbare lagere school B. ontstaan door het aan den heer H. Slagter verleend eervol'ontslag, dragen B. W. voor. 1. J. W. Kiel te Franeker. 2. J. Beenhakker te Culemborg, 3. D. de Vries te Velseroord. Verorderingen. Ten slotte bieden B. W. den Raad ter vaststelling aan een ontwerp-verordering als bedoeld bij art. 178 der Gemeentewet ter geldigverklaring van een drie en twintig tal verorderingen. Nog enkele maanden en het zou dan juist éen en twintig jaar zijn dat de'heer 11.W. van Esveld de functie van lid van Burger lijk Armbestuur zou bekleed hebben. In de raadsvergadering toch van 3 Sep tember 1895 werd hij als zoodanig benoemd als opvolger van den heer J. Zandijk, De heer van Esveld heeft thans zijn ont* slag gevraagd, terwijl een woord van waar- deering, voor de toewijding waarmede hij die zeer tijdroovcode en veel tact eischendc functie zoo lange jaren achtereen vervuld heeft, zeer zeker hier op zijn plaats is. Tot lid van do commissie, belast met bet afnemen van het toelatings examen tot de Kon. Mil. Academie te Breda, is ook dit jaar benoemd ue heer B. D. Best. Mejuffrouw Sophie H. M. Schwemmer heeft met goed gevolg afgelegd het examen Spreekonderwijs voor het Muziek Paedago- giscb Verbond. De acte voor bevoegdheid van onder wijzer verwierven de heeren W. J. Butse- laar en E. Schouten. In de gisteren avond gehouden vergade ring van kruideniers werd de vereeniging den naam van Kruideniersvereeniging ge geven. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren de Jongh (firma Greeve) voor- 1 zitter, J. Hofland, secretaris en M. N. R. Oosterveen, penningmeester. Het bestuur zal den Burgemeester om een onderhoud, verzoeken, teneinde daarin de verschillende grieven te bespreken nopens de werking van het distributiebu reau van levensmiddelen en uiteen te zet ten, dat en waarom de vereeniging van dat bureau met den keuringsdienst niet wenschelijk wordt geacht. Ten slotte zal de instelling van een com missie voor levensmiddelen bepleit worden. Onder de gewisselde raadsstukken vin den onze stadgenooten de verblijdende mededeeling dat weer een fabriek van elders haar geheelc bedrijf naar Amersfoort overplaatst. De Nederlandsche fabriek van Turn artikelen en Schoolmeubelen, vooheen J. H. Keunen te Amsterdam toch zal voor f30000 een terrein van 14000 M2 ten N. O. van den aan te leggen weg tusschen spoorwegovergangen Eemstraat aankoopen, a's de Raad a s. Dinsdag dien koop zal bekrachtigen. Een feit is het, dat onze stad meer en meer in trek komt bij fabrikanten om hier hun bedrijf op te richten of te verplaatsen, 1 hetgeen niet anders dan ten goede kan komen aan de neringdoenden. Aan den anderen kant legt het ons de verplichting op om te zorgen dat de verschillende indu- strieelen hier dan ook gelegenheid vinden omop aangename, vlotte wijze hun zaken te kunnen uit oefenen en er de noodige verbeteringen worden aangebracht, daar, waar die billijke eisch zou belemmerd kun nen worden. Ook hie. is het spreekwoord van kracht een schelviscbje uitwerpen hoopt dat deze landdag zal medewetken om de strekking van bet streven van den Bond in ruimer kring bekend te maken, en de burgers van Nederland te doen in zien, dat de rechtmatige plaats der vrouw is om naast den man te gaan. Naar aanleiding van geruchten, dat er een splitsing zou hebben plaats gehad in het Bestuur of in het Curatorium van de Internationale School voor Wijsbegeerte, waaruit men zelfs de gevolgtrekking heeft gemaakt, dat de vacantie-cursussen niet door zouden gaan. deelen we. op verzoek van den secretaris dier stichting mede, dat dit geheel bezijden de waarheid is. Deze geruchten vinden waarschijnlijk hun oorsprong in het feit, dat vóór de tot stand- koniing van de Stichting 4 personen, waar van 3 bestuursleden, zich hebben terugge trokken uit het Voorloopig Comité van voor bereiding, dat uit ongeveer 30 personen bestond. Van splitsing is dus nooit sprake geweest, zelfs niet vóór de oprichting der School. In de Woensdag te Utrecht te houden algemeene vergadering van het Utr. I.and- bouwgenootschap komt o.m. aan de orde de verkiezing van een lid van het dage- lijksch bestuur tevens ondervoorzitter we gens periodieke aftreding van den heer baron A. van Weideren Rengers, die niet verkiesbaar is. I De gekozene zal tevens baron Rengers vervangen als afgevaardigde in de Kon. Ned. Landbouwvereeniging. Maandagavond wacht de liefhebbers van biljartspel een groot genot wijl in café Otte, blijkens nevenstaande advertentie, professor Horemans, de beroemde Belgische kampioen, een séance geeft. Velen zullen zeker de gelegenheid niet laten voorbij gaan om het stellig zeer in teressante spel bij te wonen. De Nederlandsche Bond voor Vrouwen kiesrecht is voornemens in elke provincie van het land groote openlucht-bijeenkom sten te organiseeren. Dit jaar zullen niet alle provincies daar nog aan deel kunnen nemen wegens den staat van beleg waar onder sommigen ataan. De provincie Utrecht, heefr besloten haar landdag te houden op het Huis ter Heide op 3 Junie.k. tentwee ure precies; een gemakkelijk punt om te bereiken met de Centraalspoor of de Oos- ter Stoomtram. Een uitgebreid comité heeft zich met de regeling van den middag be last en er zal zorg gedragen worden, dat bet publiek vervcrchingen kan krijgen. Een a capella koor en het orkest van de Belgische geïnterneerden te Zeist hebben hun medewerking toegezegd om den mid dag op te luisteren. De sprekers van den middag zijn Mevr. Boissevain—Pijnappel, presidente van den Bond, Ds. A. Junod uit Den Haag, en de heer Sibinga Mulder uit Bussum. Het doel van dezen landdag is om een meer uitgebreid publiek, dan anders mo gelijk is te bereiken. Het bestuur hoopt op een talrijke op- komst van belangstellenden vour een zaak, die nog zooveel tegenstanders kent, en zoo veel lauwe onverschillige elemeaten telt, en Gedurende het zomerseizoen zullen op het terras van >Amicitia< de volgende concer ten worden gegeven. 1 Juni van 3-5 muziekkorps Depot IX 12 810 Belgen (Kapelmeester Brochet) 22 8—to muziekkorps DepotIX 6 Juli 8—10 Belgen (Kapelmeester Poesmans) 20 8 10 muziekkorps Depot IX 2 Aug. 8—to 17 8—to Depot VIII 29 810 Belgen (Kapelmeester de Bie) 31 8—10 muziekkorps Depot IX Ten overstaan van notaris Jobs. Knoppers werden Donderdagavond in het koffiehuis «Het Boompje» geveild: Pcrc. I. Twee woningen met' erf aan de Bloemendaalsche staat, verkocht aan J. van Ee, voor f2450. Perc. II. Een boerderijtje aan den Soester- straatweg aan A. Pot voor f4000. Perc, III en IV. Twee heerenhuizen in dt Schimmelpenninckslraat, opgehouden voo<: f 5950. Perc. V en VI. Twee hecreuhuizen aan den Utrechtschen weg aan R. van Beele, voor f7640. Perc. VII. Een winkel en woonhuis aan de Bloemendaalschestraat aan J. C. van den Veer voor f 1640, Perc. VIII. Twee woonhuizen, als voren aan N. Wolfwinkel, voor f 2300. Perc. IX. Een woning in de Paternoster straat aan J. M. Donath, voor f 470. Perc. X en XI. Een winhelhuis en drie woningen in de Koestraat, aan M. van den Moek voor f 2220. Perc. XII. Een huis met tuin aan den Bis- schopsweg, aan J. Wildeman, voor f 1700. De lantaarns van auto's en rijwielen moeten volgende week uiterlijk kwart voor tienen, die van de overige voertuigen uiter lijk kwart over tien (zomertijd) goed hel der branden. Morgen is hier alleen geopend de apotheek van den heer C. M. M. Ver molen, Varkens- markt no. 19b telefoon 160. Aan de Centrale V. P. N.-veiling wer den gisteren verkocht 108 248 exporteieren voor f7.jo tot f7.40 en 143 609 regeerings- eieren voor f5.80 tot f6.35 P" '00 stuks. In de afgeloopen week werden door dezen mijn verwerkt 555 032 eieren. Ook te Arnhem is gebrek aan suiker. Beter maken gaat gemakkelijker dan goed maken. De tekst ter verklaring van het filmbeeld luidt Een verzoekschrift van 82 000 voet lengte, bevattend 1 035 697 handteekeningen voor een uitvoerverbod van dingen, diedooden. Toen de 21 manden, alle tot den rand met papier gevuld, in der. Senaat werden ge bracht, noemde senator La Folette deze: «een kreet voor de menschelijkbeid van het land». Senator Kenyon, die het protest en zijn beteekenis in een redevoering uiteenzette, liet de protestlijsten meten. «De onderteeke naars van dit protest, zeide hij, zijn niet vóór de Engelschen of vóór de Duitschers, maar zij zijn vóór de Amerikanen, vóór menschelijkheid. De klank van den dollar kan niet den smartekreet van Europa's slagvelden overstemmen. Moge het al volgens het volkenrecht geoorloofd zijn, deze dingen te verkoopen, volgens de zede- 'et niet». Bijeenkomsten. Dagelijks Openbare leeszaal en bibliotheek, Beukenlaan 2. R. K. openbare leeszaal en biblio theek, Kamp 18. Oudheidk. museum Flehite. Dinsdag Theosofische leeszaal. Vrijd. tot Maand. Bioscoop Langestraat Zat. tot Maand. Bioscoop «De Arend». 29 Mei. Middenstands-credietbank. Algemeene Ledenvergadering Groene Kruis. Biljard-séance prof. Horemans in café Otten. 1 Juni. Jaarverg. Nationale Chr. ondirofF. vereen. Geref. kerk, Zuidsingel. 3/6 Juni Tcntoonst. Natuurbist. vereen. Am 6 Juni. Candidaatstelling Prov. Staten. 15 Juni. Stemming Prov. Staten. 29 Aug. Alg, vergad. Volksbond tégen drankmisbruik. Een zeldzamen aanblik biedt de aan schouwelijke voorstelling van het millioe- ncnprote9t tegen oorlógsleveranties, dat in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika als film wordt vertoond. Men ziet daar tusschen twee zuilen, van welke de sterren banier wappert, op een trap, zorgvuldig naast elkaar gelegd, tallooze papierrollen. Het zijn de protesten der steden en ver enigingen, bijeengebracht door den «Bund amerikani8cher Frauen fur Neutraliteit». Burgerlijke Stand ran Amersfoort van 19 tot 26 Mei 1916. GEBOREN Ferdinand Albert Francois, z. van Jean Baptiste Gorin en Anna Elisabeth Foquet, Antonius, z. van Ilendrikus Albertus Bouwman en Antonia van do Kraats. Cornelia Elisabeth, d. van Johannes Andreas Ilentenaar en Hendrika Johanna Driehuis. Henriette Amalia, d. van Nicolaas Anthonie Wannée en Maria Hulst. Ilen drikus Antonie, z. van Anionic Ilendrikus Gerth en Alijda van Apeldoorn. Marie José, d. van Jules Mathieu Hannotte en Josephine Antoinette Goset. - Iiendrika Antonia, d. van Jan van Doornik en Johanna de Groot. Jacoba, d. van Arie van Vonno en Paulina Waterkoort. Liesje, d. van Gijsbert ten Hoven en Iiendrika ter Beest. Evert Jan, z. van Hendrik Peg- man en Hendrika Kraaikamp. ilendrikus, z. van Everardus llooft en Theodora Geer- truida Pot. Aaltje, d. van Peter van de Kamp en Dirkje van 't Land. Aartje, d. van Willem van den Berg en Jannetje van Diie. Wi'helmina, d. van Leendert Cornelis Pbilippus SijthofF en Theodora Willemina van der Last. Ilse, d. van Salomon van der Hoeden en Johanna Pop- pert. Arnoldus Wilhelmus Maria, z. van Petrus van den Eijnden en Petronella Gijs- berdina Slootcn. - - Geertruida, d. van Jacob van der Sluis en Johanna Alijda van Dijk. Margo Antoinette, d. van Mijndert Pon^ en Antje van Doesburg. Antonia Marie, d. van Antoon van Iieek en Alberta Jannetje Krijnen. Gabriel Corneillc Auguste, z. van Franciscus Albertus Meeus en Maria Mots. Alexander Jacobus, z. van Picter de Wilde en Sophia Kuijer. Twee buiten huwelijk geboren. ONDERTROUWD f Willebrordus Wouters en Martha Ossen drijver. Willem Walet en Gerritje Brons. GETROUWD Joannes Josephus Maria van 't Walder- veen en Elisabeth Maria Antonia de Wilde. Bernardus Hendrik is Johannes Elver- ding en Alijda den Ouden. Christiaan I-rederik Volmcr en Alberta Johanna Scheffcr, OVERLEDEN I'ranclscus Anthonius Marinus Kurvers, oud 7 maanden. ilendrikus <lc Gooyer, oud 3 maanden. Willem Mertz, oud 8(> jaar, wednr. v. Geurtje van Beek. Alex ander Lubcrtus Galis, oud 2 jaar. -- Hen drik van Cuylenborg, oud 20 jaar.Sophia Johanna Hoeymakers, oud 25 jaar. Augu stine Muelle, 35 jaar, echtgenoote van I'ran^ois Morai. Jean Baptiste Detournay, 34 jaar, echtgenoot van Marie Catherine Vantal.

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 2