EWIi Ingezonden. Correspondentie. Advertentièn. Opbare Lagere school B Wat iaat en Rijm. De Controleur, ILIJKE F, Lijnzaadkoeken en Soyaboonenkoeken meid-alleen, diensbode VETTER Co. De Nederlandsche luitenant gaf rijn «ka meraad» den 29 Maart, 's avonds om y uur, het eerewoord terug, deed de posten buiten het gebouw uitzetten, doch liet na, de af sluitingen van het raam te onderzoeken omdat de ander had beloofd, geen voorbe reidende maatregelen tot de vlucht te nemen. Hij sloot de kamer, doch bijna onmiddel lijk daarna maakte een hospitaal-soldaat alarm en bleken twee van de drie traliën van het raam doorgevijld en de buiten- landsche officier langs een touw gevlucht. Bij het doorzoekeu der kamer vond men een tweede touw, een ijzerzaagje, een flescbje olie en een zakje peper. Er wordt nu onderzocht wie deze in het hospitaal mag hebben gebracht. Men weet reeds, dat althans éen der touwen te Utrecht is gekocht door een Nederlandsch soldaat. En óok zal wel blijken waarom de deur tusschen de beide tuingedeelten ditmaal stevig op slot was, waardoor de schild wachten niet tijdig genoeg op hun plaats konden komen. Wie meent, dat hij iedereen kan missen, vergist zich; maar wie gelooft, dat men hem niet kan missen, vergist zich nog meer. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie. Kopy van ingezonden stukken, al of niet geplaatst, wordt nimmer teruggegeven. Geachte Redactie, Met levendige belangstelling heb ik ge lezen bet artikel.dat mevrouw II. Gerritsen U heeft verzocht op te nemen in uw vorig nummer ter zake van de wijze waarop het Vluchtelingen-comité te Amersfoort zal worden beloond voor alle toewijding, welke het heeft betoond aan mijn landgenooten, sedert zij hier zijn. Het heeft mij groote satisfactie gegeven, toen ik het had gelezen eindelijk verhief zich een stem, die met bewonderenswaardige gematigdheid en treffenden eenvoud ver telde van de minder fijngevoelige kunst grepen (menées indélicates) waarmee zóo veel zelfopofferende menschenliefde dreigt te worden beantwoord. U zult er zich misschien over verbazen, dat mijn vaderlandsliefde mij niet dwingt, de verontwaardiging te beteugelen, die in mij woelt, sedert ik zelf heb moeten con- stateeren de stille kuiperijen (sourdes intri gues) aan welke zich te buiten gingen enkele personen, die, tuk op een goedkoopcn ijdelen roem, te laat, veel te laat, hun dienstvaardigheid meenden te moeten toonen. Doch de sluier is vaneen gereten. Laat ons dus de dingen recht in het gelaat zien en eerlijk erkennen, dat in deze omstandig heid sommige Belgen verkeerd hebben ge handeld. Zij hebben een afkeurenswaardige daad gedaan en deze nog verergerd door onvergeeflijke onhandigheid, zoo niet lomp heid; hetgeen wel meer pleegt samen te gaan. Zij hebben niet erkend en gewaar deerd de diensten, aan hun landgenooten bewezen uit zuivere toewijding, alléén om der wille van goed te doen aan buiten hun schuld ongelukkigenèn zij hebben den flater begaan, zelfs niet den schijn te redden tegenover hen, die met zóo veel tegemoet komende en grenzenlooze edelmoedigheid gastvrij waren. Het zou zoo heel mooi en zoo hoogst natuurlijk zijn geweest Indien zij waren ge gaan tot hen, die zoo veel voor ons hebben gedaan tot den huidigen dag en hadden gepoogd, tot zeker overleg te komen en hand in hand met hen zóo te handelen, dat, met toepassing van de alleruiterste kieschheid, immer nog mogelijke ontnuchte ring ware teruggebracht tot haar kleinste afmetingen. Alle middelen daarvoor stonden te hun ner beschikking en dat wisten zij beter dan iemand anders. Doch zij hebben die niet willen toepassen, omdat zij het doel najoegen, dat zij thans hebben bereikt. Heel Elisabeth-dorp heeft er van gewalgd (a été écoeuré) bij het bezoek van Minister Poullet en generaal Dossin, er niet te zien de Bestuursleden van het comité, hun zóo sym pathiek en van welke de overgroote meer derheid der huidige bewoners van het dorp steeds op hoogen prijs heeft gesteld de toe wijding, welke te verdienstelijker was omdat zij geheel belangloos ons werd betoond door volstrekt onpartijdigen, die bovendien dan toch in hun eigen land waren. Neen, de ondankbaarheid komt niet van ons, de steeds zoo welwillend in ons groot leed getroosten en ondersteundenwij heb ben geen stem in het kappittel. Wij allen hebben een groote schuld van oprechte dankbaarheid aangegaan tegenover het comité, dat men op laakbare wijze heeft nagelaten te erkennen. Wanneer wij zullen zijn teruggekeerd in ons geliefd vaderland, zullen wij niet nalaten, dit luide te verkondigen, opdat geheel België het veroeme. Met beleefden dank voor uw gastvrijheid en verzekering van hoogachting Ch. GALLIER. Elisabeth-dorp, bij Amersfoort. 27 Juni 1916. Op verzoek van den geachten inzender hebben wij zijn ingezonden stuk zooveel mogelijk woordelijk vertaaldvandaar, dat enkele zinnen en woordschikkingen niet zóo vloeien, als wanneer ze in het Neder- landsch waren geschreven. Red. Mevrouw D. mogen we, óokter leering wellicht van anderen, u langs dezen weg antwoorden Dr. Jorissen heeft in de jongste Raads zitting gezegd, dat om onaangenaamheden te voorkomen van in nog niet geheel rijpe nieuwe aardappelen aanwezige solanine, men de aardappelen eerst nagenoeg gaar moet koken zonder zout, dan het water, irin de solanine door het koken is op gelost, moet afgieten en ten slotte onmiddel lijk de aardappelen moet gaarkoken in nieuw heet water, waarin zout. V. P. N.-veilingeu. AMSTERDAM. 26 Juni 1916. Aanvoer Export-eieren Regeenngs-eieren 294664. Prijs f tot f f6.25 tot f6.75 ROTTERDAM. 27 Juni 1916. Export-eieren 24 152. Regeerings-eieren 299 269. Prijs f 7.05 tot f 7.15. f''.05 f7.05. AMERSFOORTSCH WISSEL- en EFFECTENKANTOOR (Mr. 8. IJ. VAX WKLHEREN baron REX0ER8) Kuttegracbt 11. Tol. 176. „Vv'ieselkautoor". Gemeentelijke Arbeidsbeurs GEOPEND eiken werkdag van 8.30 tot 1 en des avonds van 6.30 tot 7.30. Op Zaterdag alleen van 8.30 tot 1 Op 22 Juni 1916 waren ingeschreven I. de volgende werkzoekenden bankwerker. 1 olieslager beeldhousver. opperman. -- behanger. 3 naaister. boerenknecht. pakknecht. boekdrukker. petten maakster borstelmaker, rijwielmonteur. 3 breister (mach.) rijtuigmaker. broodbakker. schilder. buffetknecht. schoenmaker. correspondent. sigarenmaker. 2 dagmeisje. slager 1 dienstbode. sorteerder. electricien. -- smid. fitter. 1 sjouwer. fabrieksarbeider. - steenhouwer. 5 grondwerker. stukadoor 1 hulp in de huish.— tabaksbewerker. 3 kantoorbediende. 4 tapijtwever. kappersbed. 1 timmerman. kleermaker. tuinman. koetsier. 1 veldarbeider. kruideniersbed. voerman. letterzetter. waschvrouw 2 loodgieter 8 werkster. loopknecht. 3 winkelbediende. 37 los werkman. zager. magazijnknecht. melkknecht. 1 metselaar. II. werden gevraagd de volgende werk krachten banketbakker. - montagewerker. bankwerker. naaister. beeldhouwer. opperman. behanger. 20 pettenmaker. borstelmaker. poetser. 2 breister (mach.) politoerder. 5 broodbakker. 4 rijwielhersteller. 2 chauffeur. 2 schilder. 9 dagmeid. schoenmaker. 5 dienstbode. 1 schrijver-teeken. fabrieksarbeider 40 sigarenmaker. 1 glazenwasscher. 1 slager. grondwerker. 2 smid. 1 hulp in de huisstalknecht. houding. stationsarbeider. kantoorbediende. steenhouwer. kappersbed. stukadoor. 2 kellner. 1 straatmaker. kleermaker. tabakskerver. klompenmaker. telegraafwerker 1 kok. timmerman. 2 letterzetter. 2 tuinman. 6 lindebloesempluk. 7 veldarbeider, lithograaf. visscber. 4 lompensorteerder. - voeger. loodgieter. voerman. 8 loopmeisje 3 wafelbakker. 1 los werkman. wagenmaker. macbinebankw. waschvrouw. 5 machinistleerl. werkster. 1 magazijnknecht. wever. metselaar. 2 winkeljuffrouw. meubelmaker. zager. Voor aanvragen vati werkkrachten door patroons, woonachtig buiten de Gemeente raadplege men de opgave op destads-aan- plakplaatsen. Alle vragen en aanbiedingen te richten tot de Arbeidsbeurs, in het gebouw der voormalige Ambachtsschool, Achter Davids- hof no. 2, telefoon 374. Assurantiën. Incasseering van Wis- Credieten. seis en Quitantiën. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijg baar te zijnen kantore. voor jongens en meisjes. (LEUSDERWEG). Voor AANGIFTE van nieuwe leerlingen voor den cursus 1910—1917, aanvan gende 29 Augustus a. s., gelieve men zich aan te melden aan het schoolge bouw op Donderdag 6, Vrijdag 7 of Zaterdag S Juli a.s. tusschen 8'/2 en 11 '/g of tusschen l'/2 en 3i(I. Het Hoofd der school, E. LINDENHOVIUS. I MOOCA TRIC-TRAC, Nog nimmer OVERTROFFEN. Wacht U voor namaak. Biscuitfabriek „De Lindeboom". VERSCHENEN (Een bundel gedichten) door BROEDElt JACOlt. Prijs f 0.75 ingenaaid, f 1.25 gebonden. I I11 den bockhandel voorhanden of bij den j uitgever J. F. MARSMAN, Zeist. I Eerste Nederlandsche Hypotheekbriefbank, gevestigd te 's-Gravenhage. i De COUPONS der 4 0/0. 4>/a°/0 en S°/o I Algcmeene Hypotheekbrieven van de Eerste Nederlandsche llypolhcckbrielbank te 's-Gra- venbage, vervallende 1 Juli a.s., zijn van i dien datum af betaalbaar ten Kantore der 1 Bank, Lange Vijverberg 9, te Amsterdam ten kantore der Associatic- Cas 1 MARX KERSTKRANSJES bestrooid met Amandelen. Firma Wed. B. van DOESBURG, j THEEROOS. Overheerlijk broos Botergebak. Mocca-Staafjes, fijne Moccasmaak. Firma Wed. B. van I wil ons het groote genoegen doen, zijn exemplaar van DINSDAG 27 Juni ons terug te bezorgen Er is heel veel navraag naar en we hebben geen enkel exemplaar meer, terwijl het zetsel is uit elkaar ge nomen en het nadrukken van exemplaren dus onmogelijk is. Bij voorbaat dank. REDACTIE AMERSF. COURANT. Chocolade Mecca Stangen j CHOCOLADE TOBI, Rmnstaafjcs. Fijno delicatessen. [Biscuitfabriek „BE LINDEBOOM" LEEST Onafhankelijk weekblad voor Nederland. Het bevat, behalve de vele scherpe critische beschouwingen, een uitste kende, beslist objectieve financieele rubriek, alsmede een revue der bui- tenlandsche caricaturen. Vraagt gratis- toezending gedurende een maand en gij zult U abonneeren. ADMINISTRATIE 0. Z. Voorburgwal 19 te AMSTERDAM. gevestigd te W O R M F. R V E E R, Opgericht 1765. Voedert uw vee met de zuivere murwe merk de „Ster" en W. L. merk W. L. I uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en groote voedingswaarde. EERE-DIPLOMA Piu'jjs 1900. 1 NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Gevraagd nette, flinke dienstbode als 1 in gezin met kinderen, i Brieven aan den Haarlemschen Algemeencn boekhandel, Groote Houtstraat 94 te Haarlem I Voor aanstonds een flinke I gevraagd. Zich aan te melden Utrechtscheweg 50. l>istiil. Wijnen. Likeuren. Lier» Vrouwe-kerkhof, AMERSFOORT.

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 3