I Sluit Internationale School voor Wijsbegeerte. Voordrachten M. KAMERLING, SINGER Naaimachines, SINGER Naaimachines SINGER Maatschappij. Het weekblad voor U! „DE KRONIEK meentelijke Hoogere Burgerschool met 5- jarigen cursus te Utrecht. Tot ie luitenant bij hun tegenwoordig korps zijn benoemd de 2e luitenants W. G. Zwollo en C. F. J. Boers, beiden van het 5e regiment infanterie, en J. Daniels, van het ie regiment huzaren. Het eind-diploma werd verworven door de hecren J. D. Birnie en P. Wagenaar aan de Kweekschool voor de Zeevaart, te Am sterdam den heer P. C. Bonk aan de Koloniale landbonwschool, te Deventer en den heer G. de I.ooze aan de Middelbare technische school tevens Machinistenschool Amsterdam te Amsterdam. De heer j. W. Eggink is benoemd tot tot lid van het Hoofdbestuur der onder linge aankoop-vereening van »Patrimonium" In het gewest Utrecht. In het Nijkcrkerveen en omgeving, het boonenland bij uitstek Eemland, is de boonenoogst vrijwel te schatten op zo pet van een normaal jaar droevig gevolg van het zee- en het brakwater eerst, de koude en den zwaren regenval daarna. In Zeeland hebben naar de landbouw kundige medewerker van het »Nieuwsvan den Dag» meldt, tal van landbouwers hun aardappelenteelt belangrijk ingekrompen, zoodat in het voorjaar veel minder winter aardappelen zijn uitgepoot dan anders. De vele onaangenaamheden, die de bouw- boeren door de Regeeringsinaatregelen heb ben ondervonden, hebben den boeren ge bracht tot deze inkrimping der aardappel teelt. Houdt men nu nog in 't oog, dat, ten gevolge van het gure weer en het gebrek aan kunstmest, het gewas overal slecht staat, dan ziet de toekomst van den aardappeloogst er niet gunstig uit, noch wat de hoeveelheid, noch wat de kwalteit betreft. Het geval is niet ondenkbaar, dat reeds met Nieuwjaar gebrek aan winteraardappe len in Zeeland zal zijn, en dat is de pro vincie, die een groot deel van ons land voorziet van aardappelen. Het is wel ten zeerste gewenscht, dat tijdig een inventarisatie van de aardap pelen over het geheele land worde gedaan. We zullen anders voor een zeer moeilijken tijd komen. In plaats van aardappelen hebben de boe ren nu verbouwd veel suikerbieten, voor al vlas, koolzaad, mosterd en maandzaad. Hedenavond geeft >Amersfoori's Man nenkoor» een uitvoering in de muziektent op het terrein der Infantcrie-kazernes, ook en vooral om propaganda te maken voor het Xederlandsche lied en den man- nenzang. Bij gunstig weer zonderling, dat we dit zelfs in de tweede helft van Juli moe ten schrijven aanstaanden Donderdag avond, om 8 uur, concert op het terras van Amicitia» door het muziekkorps van het depot 9e Inf. origade, onder leiding van den kapelmeester Joh. BOERS. Programma 1. Rotterdamsche vlag, marsch B. Verhallen. 2. I.ustspiel ouverture Kelar Bela. 3. A toi, grande valse de concert E, Waldteufel, 4. Carmen, grande fantaisie sur l'opéra de Bizet arr. Bolten 3. Ein Morgen, ein Miltag, ein Abend in Wien, ouverture Fr. Suppé. 6. Grand divertissement, ballet de l'opéra >Faust«, nos. i. 2, 4, 5. Ch. Gounod. arr. Bolten. 7. Flirtation, valse P. A. Steek, 8. Die Kino-Königin, divertissem. J, Gilbert. 9. Finale. De verkoop der bloempjes voor «Her wonnen levenskracht» heeft hier Zondag opgebracht f800.6:. Het weer heeft Zondag velen weerhou den, den propaganda-korfbalwedstrijd op Birkhoven» bij te wonen. Het korfbalveld ligt naast het voetbalterrein, dus te ver van de tribune dan dat men daar het goed kan volgen. •Maar is van de propaganda niet veel terecht gekomen, het spel is er niet minder om geweest. De beide twaalftallen van Excelsior, uit Hilversum, werden geklopt, met 35 door Onder Ons, uil Oosterbeek.cn met.., 4—0 door de jeugdige Amersfoortsche clubeen prachtig-prestatie. Bij het uitreiken der prijzen werden een speelster en een speler uit Awersfoort door den deskundigen leider geprezen als •be slist eerste klasse». Dat belooft. Zondag ontving de A. Z. P. C. de Rotterdamsche Zwemclub. Reeds spoedig wisten de gasten de leiding te nemen, en die zelfs vóór de rust te ver- grooten. Nadat van doel was gewisseld kwamen de Amersfoorters opzettenWage naar komt even vrij te liggen; hem wordt de bat toegespeeld en hij profiteert van de hem aangeboden kans door met een keihard schot den achterstand te verminderen. I Even later maakt de A. Z. P. C. op- nieuw een doelpunt, over welks geldigheid mceningen nog al verdeeld waren; echter wees de scheidsrechter, de heer Blitz, na eerst allen ecnigen tijd in onzekerheid j te hebben gelaten, het punt als geldig toe. Even later kondigde de scheidsrechter 't einde aan, er. hebben beide partijen de punten verderld. De nieuwe Belgische speler denke er om, niet te forsch te spelen, daar door wordt toch de eigen partij het meest benadeeld. Daarna speelt CA. Z. P. C. 2 een vriend schappelijke:: wedstrijd tegen U. Z. C. 2, welke wedstrijd door U. Z. C. gemakkelijk wordt gewonnen met 2—0. Als slot nog een competitie-wedstrijd n.l. j Neptunus (A'foort) tegen haar naamgenootc I uit Zaandam vóór de rust neemt Zaan- 1 dam de leidingen Karei» weet een pracht- kans te verknoeien. Na de rust is Amers- j foort sterker en weet dit door twee doel- punten uit te drukken, zoodat van dezen wedstrijd beide puntjes te Amersfoort blijven. Prof. Cocadorus verzoekt ons »den volke kondschap ts doen. dat hij aanstaanden Vrijdag op de markt te Amersfoort is t© consulteercn van io tot 2 uur; voor ver mogenden kosteloos en voor minvermogen den voor 'n schijntje». We haasten ons, te voldoen aan het ver- eerend verzoek van den Amsterdamschen buitengewonen hoogleeraar. Naar de kaasmarkt werden gister aange voerd 44 wagen met 59300 pond kaas. De prijs was 5.5 tot 56 cent; voor kaas onder Kijks-controle j6 tot 5- cent. De handel was vlug. Aan de Centrale V'. P. N.-veiling werden heden verkocht 141000 Regeerings eieren voor f5.90 tot f6.40 per honderd Naar het St. Elisabeths-gasthuis werd gister vervoerd een aan de Eysink-fabrieken werkzaam joriginensch, dat op den I.eusder- weg door een aan den verkeerden kant peddelend en even vóór de botsing nog verkeerd uitwijkend wielrijder werd aange reden en zeer vermoedelijk bij den val van zijn karretje zwaar inwendig werd gekneusd Van den tijd kan men veel leeren, maar niet steeds te rechter tijd. karamelsuiker. Men houdt een beetje van de massa, ongeveer een koffielepel vol, boven een vlam tot het donkerbruin is geworden; de verkregen kleurstof lost men op in een eetlepel water en roert dit bruine water door den kunsthonig, die daardoor een prachtige, goudgele tint krijgt. Het aldus verkregen product is zeer smakelijk en.goedkoop, De schijfster verkreeg na de bereiding van het recept 125 a 13 ons kunsthonig, die 65 cent en dus ongeveer f0.25 Per P°"d kostte, aan- geuomen, dat de honig werd bereid op de keukenkachel en gelijk met het middagmaal, zoodat geen extra-kosten voor brandstof moeten worden gemaakt. l'e Petersburg is Zaterdag in den ouder dom van 71 jaar overleden prof, Ellas Mefchnikoff, in 1908 met Robert Koch winnaar van den Nobel-prijs, bekend door zijn studieön over het immuniteits-vraag- stuk en zijn theorie over do therapie der infectie-ziekten en de bacterieele oorzaak van den ouderdom. Uwe Brand- en Inbraak ver zekeringen bij de Br and- Maatschappij te Amster dam van 1790. Schitterendste voorwaarden Laagste premlën (i. J. P. van EDE, Kortegracht 15a, Amersfoort CREDIET-VEREENHJINU te Amsterdam. Correspondentschap te Amikspocrt. nir. II. J. M. ran den HKHU1I. wi1.iielmina.straat 5. Zij stolt zich ten doel hel verleonon van Credieten onder oor soonlljke of zakelijke zekerheid of in-blanco. het inoasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden i> déposito en rekenlng-oourant. in de Koningin Wilhelminastraat 1>S, 's avond* half negen op 20 Juli door den lieer 11. P. BREMMER: .Inleiding tot de Beeldende Kunsteu" (met lichtbeelden), op 21 Juli door dr. A. H. DE HARTÖG; .Inleiding tot de Muziek", op 22 Juli door den heer K. P. C. DE BAZEL; ,De verhouding der Bouwkunst tot deu godsdienst" (met lichtbeelden). Ken beperkt aanlal toegangskaarten Is beschikbaar it f I— per voordracht, by voorkeur een dag vooraf aan te vragen. Uit don Omtrek. Men schrijft nog uit Barneveld De ongekend hooge stand van het water heeft onberekenbare schade aan den land bouw toegebracht. Hier toch zag men hooi wegdrijven en ginds stonden veldvruchten totaal onder water, terwijl het rundvee hals over kop moest worden binnengehaald. Het hooi te Eeinnes wordt opgekocht bij gewicht en per darnmaat. De hoogste prij zen, welke besteed worden zijn per too Kilo f50 en per darnmaat of 400 oude roeden f 180. Er wordt reeds h ooi aan de haven ingescheept. De (nieuwe) Baarnsche bad- en zwem inrichting zal 8 Augustus worden geopend. Uit Hoogland wordt geschreven aan Ilet Centrum» De eendenhouders zullen ons weder weer verlaten. Bijna alle eenden, circa 50000 zijn verkocht en.... zullen alle geslacht worden. Vele mannen zijn daarmee bezig. in een minimum van tijd zijn ettelijke dozij- 1 nen geuood en in kisten gepakt. Een dat alles voor Duitschland, dat gaarne f 2 per stuk geeft. Terwijl in andere jaren een oude eend (dat is er een van ongeveer 3 jaar) voor een bagatel van de hand gaat, maakt men er nu een goede zaak mee. De Volendammers waren tot dezen verkoop- en massc wel genoodzaakt èn om den duren voederinkoop, zoodat het niet loonend is om puien te houden, ón omdat de dieren als gemeen eigendom worden beschouwd. Nog een maand en met de eenden zijn de Volendammers van hier verdwenen. pcP| AMERSFOORTSCH WISSEL- en EFFECTENKANTOOR Mr. 9. H. TAS WEI.DKRF.S tisrsu RESOKRA» Koriegrouht 11. Tel. 176. Telcxramtoir» „Wisselkantoor". Assurantiën, Incasseerlng van Wis- Credieten. seis en Quitantiën. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijg baar te zijnen kantore. JA ARTS, is afwezig van 13 lot ;ï0 -Juli. I De overige burgergeneesheeren nemen de praktijk waar. Honig is lekker en voedzaam, maar.. tegenwoordig duur. T. B. geeft nu in »Hbl.« het volgende recept voor het vervaardigen van kunsthonig. Het sap van een grooten citroen wordt door een haren zeef gegoten en even op gekookt. Daarbij doet men een kwart I.itcr water en twee pond witte suiker. Onder voortdurend roeren met een houten of gla zen lepel laat men de massa boven een zacht vuur aan de kook komen en laat het dan al roerende - gedurende tien mi nuten heel zachtjes doorkoken. Zoo noodig, schuimt men af Is het vuur te warm of kookt men te lang, dan krijgt de honig een zg. fondant- smaak. Wil men de substantie gchocl naar echten honig laten ruiken en smaken, dan doet men bij de halfafgckoeldc inassa al roerende een weinig honig-aroma, dat, zoo noodig, nog met wijngeest verdund moet worden, Het kleuren geschiedt met behulp van MOCCA TRIC-TRAO, Nog nimmer OVERTROFFEN. Waeht U voor namaak. Biscuitfabriek „De Lindeboom". KERSTKRANSJES bestrooid niet Amandelen. Firma Wed. B. nt DOESBURG, i Dit éenc woord zegt alles, wanneer er sprake is van want SIN'GER-Naaimachlncs zijn een Eerste klus fabrikaat, dat zich reeds meer dan een halve eeuw voor alle huishoudelijk en In dustrieel werk met roem gehandhaafd heeft. kunt U krijgen in al onze winkels uithangbord kan kennen. Depots alom. Te AMERSFOORT, Varkenmarkt 43. Reparation aan AI.I.E soorten naaimarhi nes wordendoor prima vakliodsn uitgevoerd. 1» Door het Bureau tot Publiciteit van Wetenschappelijk Nieuws. Keizers gracht 153 te Amsterdam, wordt uitgegeven het weekblad een samenvatting van al hetgeen ile voornaamste dagbladen en perio dieken ?«n wetenswaardigs behel- zen. »De Kroniek» tracht dus te geven »ven alles het beste», en voor hen, die tijd noch lust hebben, dagelijks ettelijke kolommen druks tc doorworstelen, maar die toch bij» willen blijven, Is het weekblad deaat. Abonnement f 1.25 p. jaar- Vraagt grut I*-proefnummer.

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 3