AIIEESFOORTSCEE COURANT. Zaterdag 7 October 1916. No 8783. 67e Jaargang gang H. L. A. DULLAERT Co SAFE-DEPOSIT. Stadsnieuws. Uitgave van de Naamlooze Vennootschap „De Amersfoortsche Courant, voorhoen Firma A. H van Cleeff". HOOFD-REDACTEUR F. J. m&DSRZZS. AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden 1.— franco per post/1.15. Advertentiën 1—6 regels 60 cent; elke regel meer io cent. Bijregel abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigenings- advertentiön per regel 15 cent. Reclames 1—5 regels ƒ1.25 Bewijsnummers naar buiten v/orden in rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 10 cent. Bij advertentiön van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. SORTSGRACB7 9. Postbus 9. Tclofoon 19. K E N NI S G E V 1 X U E X. RAADSVERGADERING. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien artikel 41 der Gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad jjezer Gemeente zal vergaderen op Dinsdag den 10 October aanstaande, des namiddags ten 7 ure. Amersfoort, 6 October 1916. De Burgemeester voornoemd Van KANDWIJCK AANGIFTE VOOR DE BEVOLKINGS REGISTERS. Het Gemeentebestuur van Amersfoort herinnert de ingezetenen aan hunne ver plichting om steeds tijdig ter Gemeente secretarie aangifte te doen voor de Bevol kingsregisters. Bedoelde aangifte moet worden gedaan 1. Wanneer men de Gemeente gaat ver laten. Alsdan moet een getuiga hrift van woon plaatsverandering (verhuisbili u) worden ge vraagd ter Secretarie (kamer no. 3) en medegenomen naar de Gemeente, waarin men zich gaat vestigen, ten einde aldaar uiterlijk binnen Óen maand te worden inge leverd. 2. Wanneer men zich in de Gemeente vestigt. Alsdan moet men overleggen een getuig schrift van woonplaatsverandering (verhuis- biljet) afgegeven in de vorige woonplaats. 3. Wanneer men binnen de Gemeente van woning verandert. Het hoofd van een huisgezin is verplicht, aangifte te doen, wanneer in dat gezin eenige verandering plaats grijpt, óok door het op nemen of het vertrek van diensboden. Overtreding dezer bepalingen wordt ge straft met hechtenis van ten hoogste veer tien dagen oi geldboete van ten hoogste honderd gulden (Artikel 9 van het Konink lijk Besluit van 27 Juli 1887, Staatsblad No. 141). Amersfoort, 4 October 1916. Het Gemeentebestuur voornoemd, De Burgemeester, VAN RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTKA. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op art. 0 en 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van liet publiek, dat een door J. J. VKRMKIJ, te Amersfoort, ingediend vei zoek, met bijlegen, om vergunning tot liet oprichten Van slachterij, in hel perceel alhier gelegen aan de I'aulus Borstia.it No. 70, bij het Kadaster bultend onder Sectie D, No. 8100, op de Secretarie der Ge meente ter viste ligt, en dut op Woensdag den 18 October o.s., des voormiddag» te half elf uren, gelegenheid ten Raudhuizo wordt ge geven om, ten overstaan van het Gemeentebe stuur of van éen of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de inrichting in te brengen. Tot hot beroen, bedoeld in art. 15, le lid der Hinderwet, zijn volgens de bcstannde juris prudentie alleen zij gerechtigd, die overeen komstig artikel 7 der Hinderwet voor hel Gemeentebestuur of éen of ir.eor zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, 4 October 1016. Burgemeester en Wethouders Opleiding tot verzorger bif den Rijks-postduivendienst. De Burgemeester van Amersfoort vestigt de aandacht van liefhebbers van postduiven, die het volgend jaar bij de militie moeten worden ingelijfd, op de moge lijkheid om te worden opgeleid en aange steld tot verzorger bij den Rijks-post- duivendienst. Zij, die daarvoor in aanmerking wenschen te komen, moeten dit vóbr 1 November a s. schriftelijk te kennen geven aan den Directeur van don Rijks-postduivendienst te 's-Gravenhagc. Zij moeten zich daarbij bereid verklaren tot het aangaan van een vrijwillige verbintenis als verzorger bij den Rijks-postduivendienst. Minderjarigen moe ten voorts overleggen een bewijs van toe stemming tot het aangaan van de verbinte nis, afgegeven door hem of haar, die de ouderlijke macht of de voogdij uitoefent. In het verzoekschrift dienen te worden vermeld a. geslachts- en voornamen (voluit); b. beroep c. woonplaats d. Gemeente, waar de dienstplichtige voor Ue militie is ingeschreven e. welk onderwijs genoten f. of hij lid is van een postduivenver- eeniging en, zoo ja, van welke. In het geheel worden van elke lichting 24 dienstplichtigen in opleiding genomen. Zij moeten in Januari opkomen en worden ingedeeld bij het 7e Regiment Infanterie. De opleiding geschiedt bij éen of meer Rijks-postdui venstations. Van bedoelde 24 worden de 12, die het best voldoen, toegelaten tot de vrijwillige verbintenis, Deze verbintenis geldt van het tijdstip af, dat zij wordt gesloten, tot het tijdstip, waarop voor den dienstplichtige de landweertijd eindigt. Echter kan zij door den Chef van den Generalen Staf op elk tijdstip worden beüindigd. De dienstplichtige verbindt zich: a. voor eerste oefening in werkelijken dienst te blijven tot t Februari van hel jaar, volgende op dat, waarin zijn eerste oefening bij de militie is aangevangen; b. voor herhalingsoefeningen in werke lijken dienst te komen óen of twee maal, in het geheel voor ten hoogste 7 weken, op zoodanig tijdstip of zoodanige tijdstippen als door den Chef van den Generalen Staf zal worden bepaald; c. in werkelijken dienst te komen en tc blijven, wanneer en gedurende den lijd, dat de dienstplichtigen van dc militie of van de landweer in geval van oorlog,oorlogs gevaar of andere buitentengewone omstan digheden in werkelijken dienst worden ge roepen en gehouden. Voorts zijn op den verzorger bij den Rijks postduivendienst van kracht eenige bepalingen, die ook gelden voor de dienst plichtigen van de militie en de landweer. De adspiranten-verzorger, die niet tot de verbintenis worden toegelaten, alsmede de verzorgers, wier verbintenis tusschentijds is beöindigd, worden ingedeeld bij een onder deel van het wapen der Infanterie. Aan adspiranten-verzorger. die niet tot, de verbintenis zijn toegelaten, maar blijk hebben gegeven aan dc voor den verzorger gestelde eischen te voldoen, wordt een ge tuigschrift uitgereikt, Bij een tusschentijds ontstaande vacature kunnen zij alsnog tot het aangaan van de verbintenis worden toegelaten. Amersfoort, 6 October 1916. 13c Burgemeester. Van RANDWIJCK. Smid bankwerkers en hoefsmedon. Dienstplichtigen bij dc militie kunnen tot een beperkt aantal worden toegelaten tot de opleiding tot mllicien-smid:bankwcrker bij de oefenings-houwitser-coninagnie en tot hoefsmid bij de infanterie. ploeg van de oefenings-hou witser-compagnie. behoorende tot het 3de Regiment Vesting artillerie. Voor de opleiding tot hoefsmid bij de infanterie kunnen alleen in aanmerking komen miliciens, die zijn ingedeeld bij de voorjaarsploeg van een dor regimenten infanterie. Om voor deze opleiding tot smid-bank werker of tot hoefsmid in aanmerking tc komen, moeten belanghebbenden zich na hun inlijving daartoe aanmelden bij hun commandant. Zij moeten daarbij overleggen; a. een verklaring van een werkgever, waaruit blijkt, dat 2ij* vóór hun inlijving hebben uitgeoefend het beroep van smid bankwerker of machine-bankwerker (voor candidaten voor inilicien-smid-bankwcrker) of van hoefsmid of hoefsmidsleerling (voor candidaten voor milicien-hoefsmid); voor zooveel den milicien-hoefsmid betreft, moet in de verklaring tevens het tijdvak vermeld zijn, waarin het beroep uitgeoefend is; b. een stuk, waarin de dienstplichtige zich bereid verklaart tot het aangaan van een vrijwillige verbintenis tot milicien-smid- bankwerker of tot milicien-hoefsmid c. (alleen voor minderjarigen) een bewijs van toestemming tot het aangaan der ver bintenis, afgegeven door hom of haar, die de ouderlijke macht of de voogdij uitoefent. De verbintenis geldt van het tijdstip, waarop zij wordt gesloten, tot het tijdstip, waarop voor den dienstplichtige dc land weerdiensttijd eindigt. Echter kan de mili taire autoriteit de verbintenis te allen tijde beëindigen, wanneer daartoe aanleiding be staat. De dienstplichtige verbindt zich a. voor eerste oefening in werkelijken dienst tc blijven de smid-bankwerker tot 1 Juni van het jaar, volgende op dat, waarin zijn eerste oefening is aangevangen de hoefsmid tot 1 Februari van datjjur; b. voor herhalingsoefeningen in- werke lijken dienst te komen óen- of tweemaal, in het geheel voor ten hoogsto zeven weken c. in werkelijken dienst tc komen en te blijven, wanneer en gedurende den tijd, dat de dienstplichtigen van dc militie of van de landweer in werkelijken dienst worden geroepen en gehouden in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buiten gewone omstandigheden. Voorts zijn op degenen, die een derge lijke verbintenis hebben aangegaan, nog van toepassing sommige voor dienstplichtigen feldende bepalingen van do Militie- en dc .andweerwet. Amorsfoort, 6 October 1916. Dc Burgemeester van A mersfoort, Van RANDWIJCK. KAASMARKT. Burgemeester en Wethouders van Amers foort doen te weten, dal bij hun besluit van heden is bepaald, dat de Kaasmarkt te Amersfoort met ingang van Maandag 9 October 1916 zal aanvangen des morgens om TIEN uur. Amersfoort, 6 October 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, I)e Burgemeester, Van RANDWIJCK. Dc Secretaris, A, R. VEENSTRA. Iln tuinen van genot, Commanditairs Bankvereeniging AMERSFOORT Scherpenzeel Soest. Lanaearaolit oo - Tol- intorc. oea Verhuren loketten in I11111 „LII'S" bmiul-, inbraak- en smeltproefvrjje kluis. SPECIAAL TARIEF VOOR VACANTiETIJDEN. Langs bloembedden ging ze, Zoete weel- Voor de opleiding tot smid-bankwerker dcrige geuren stegen omhoog en haar hnn- kunnen alleen in aanmorkin6 komen mill- den vulden zich met vele bloemen. Toen ciens. die zijn ingedeeld bij de voorjaars- kwam Plicht, met zijn bleek, helder gelaat en keek naar haar. Zij staakte het plukken, maar zij wandelde, glimlachend, tusschen de bloemen verder met gevulde handen. Toen opnieuw kwam Plicht met zijn rustig, wit gelaat en keek naar haar maar zij wendde haar hoofd af van hem. Einde lijk toch zag ze zijn gelaat en zij liet dc mooiste der bloemen vallen en ging zachtjes verder, Opnieuw kwam hij tot haar. En zij kreunde en boog haar hoofd en richtte aar zelend haar schreden naar dc poort. Maar toen zij er door ging, keerde zij zich om naar het zonlicht, dat scheen op do bloe- mengnzlchtjes, en zij 3ohrcidc angstig, loon trad zij naar buiten en achter haar sloot de poort zich voor eeuwig; doch in haar handen nog hield zij enkele knoppen om vat, die zij geplukt had, en de geur was heel zoet in dc ccnzaine leegte Maar Plicht volgde haar. Nóg eens stond hij vóór haar met zijn kalm, wit, doods bleek gelaat. En zij wist waarom hij tot haar gekomen was; zij maakte haar vingers Ico en lietdc bloemen uiteenvallen, de bloemen, die zij zóo bad lief gehad, en zij ging verder zon der de bloemen, iLwh met droge, stekende oogen. Toon kwam hij voor dc laatste maal tot haar. En zij toonde hem haar leege handen, die niets meer omsloten. Maar nóg blcof hij haar aanstaren. Toen opende zij langzaam haar kleed on van haar boezem nam zij óen klein bloe metje, dat zij daar verborgen had, en legde het op het zand. /.ij had niets meer tc geven nu, want ook het laatste had zij gegeven, En zij schreed henen en het grijze zand dwarrelde rond haar op. Agonda voor do oponbaro vorgadoring van i'cn Raad der (iomconto Amors foort op Dlr.idQg 10 October 1916, dos avonds ten 7 uro. 1. Installatie van 4 gekozen Raads leden, do hoeren A. van Nijnatton, A. J. Looxina van Welderon baron Ran gers, T. II, J, Niouwondijk en mr. L. Stadig. 2. Benoeming van oen Wothoudor tor voorziening in do vacature, ontstaan door het nemen van ontslag als Raads lid door don hoor H. W. van Esvold. 3. Voorstel van zovon leden van don Raad om hot aantal Wethouders te bren gen op vier (Godr. Vorz. No. 222). 4. Ingckomon stukkon 011 inododoo- lingen. 5. Benoeming van iodon ter voorzie ning in vacatures in verschillende coin tnissios uit den Raad (Godr. Vorz. No, 223). 6. Benoeming van 0011 lid van do Commissie voor liet Fonds voordo work- loozonverzokoriug (vncaturo-D. Gerrit sen), 7. Bonooming van eon Curator aan hot Gymnasium, vacuture-Toixeirn do Mattos. 8. Voorstel van Burgomoostor 011 Wethouders tot liet vorloonon van mach tiging 0111 maatregelen, te treffon in zake workloozonveraoRering, ia verband mot do bijzondere omstandigheden (Godr. Ver/. No. 225). 9. Voorstel van Burgomoostor on Wothoudors tot wijziging en aanvulling van hot Raadsbesluit van I Juni 1915 in zako bet aauvragou van eon voor schot voor don bouw van zes arbeiders woningen nnn do Fliorbockstrant on Aelitor do Kamp (Godr. Vorz, No. 218). 10. Voorstel van Burgemeester 011 Wothoudors tot ovoi neming van oon strook grond nan den LiondortHChou weg van do N V. >StichUch Grondbezit» (Godr. Vorz. No. 220). 11. Voorstel van Burgemeester cn Wothoudors tot wijziging van do Ver- ordening botroffondo do straatpolitio (Godr. Vorz. No. 221), 12. Voorstel van Burgomoostor en Wethouders In zako aanstelling van een Directeur van don Reinigingsdienst in verband mot do uitvoering der plannon voor do reorganisatie (Godr. Vorz. No. 219). 13. Wijziging Gemoonto-bogrootiiig, dienst 1916, 14. Vaststelling fio gedeelte primitief kohier Inkomstenbelasting, dienst 1916. 15. Vaststelling 4® gedeelte primitief kohier Hondenbelasting, dienst 1916. 1G. Afschrijving Inkomstenbelasting, dienst 1916. 17. Reclames schoolgelden, dienst 1915 1916. 18, Voorstel van Burgemeester en Wethouders in verband mot de Distri- butiewot 1916. voorzooveel do vaststel ling van de bij dat voorstel gevoogdo ontwerp-vorordeningen aangaat (Godr. Vorz. No. 216). Dc heeren A. H. van Kalken, F. M. Houbaer, M. R. N. Oost er veen, J, van der Wal Kzn„ A. R. O, I.olnwober, zV. M. Tromp van Holst en 11. Koning zonden onder dagteekcnlng van 4 October het vol gende schrijven aan hun medeleden van den Gemeenteraad Ondergoteckendon hebben de eer uwen Raad voor te stellen, te bepalen, dat het aantal Wethouders zal worden vermeerderd mot óen en derhalve gebracht op vier. Dit voorstel steunt I11 hoofdzaak op de vol gende overwegingen De werkzaamheden van de Gemeente besturen nomen steeds in omvang t»o, terwijl de aard hunner bemoeiingen van karakter verandert. Ken en ander hoeft ten gevolge, ccner- zijds, dat een goede vervulling zoowel van

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 1