Stadsnieuws. Advertentièn. Ingezonden. im denstandsbank en gij zult dien in uw eigen belang steeds blijven bewandelen. Voor iederen Middenstander, klein of groot, zwak of sterk van vermogen, deposito- gevend of crediet-behoevend, is plaats op de Middenstandsbank. Ga er heen, zoo spoedig mogelijkvan daag nog als 't kan. Aldus de Middenstands-consulent, de heer C. Koenraad, in het jongste Bondsorgaan. In de Remonstrantsche kerk wordt aan staanden Zondagochtend om to uur een godsdienstoefening gehouden voor jonge lieden en 's avonds om 7 uur de gewone dienst, beide onder voorgaan van ds. Hooykaas. In de Doopsgezinde kerk zal voorgaan ds. Ten Cate. Burgers zegt het voort. Militairen zendt uw aanvragen per brief kaart aan den heer C. Prince, te Driebergen. Nog even herinneren we aan de opvoe ring van »I'eggy«, morgenavond door de Kon. vereeniging I Iet Xederlandsch toneel». De Provinciale Staten zijn bijeengeroepen tegen Dinsdag 5 December. Aan het postkantoor Amersfoort en de daaronder ressorteerende hulpkantoren is in October ingelegd bij de Rijks-post spaarbank f53 S3*.30 en daaruit terrugge- vraagd f46840.14. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 50652. Uit den regenmeter hier is in October na 19 regendagen afgetapt S3.5 m.M. neer- slag. Allen hebben we geklaagd over de gc- j weldig koude Octobermaaud, doch het I Meteorologisch instituut te De Bilt bericht. dat de temperatuur over de gebeele maand j weinig afweek van de normale. In de eerste helft der maand waren er betrekkelijk hoogc minimum-temperatuurenvan tot 23 daalde de temperatuur op verschillende plaatsei: beneden het vriespunt. Ook de hoeveelheid neerslag was onge veer gelijk aan de normale rriaar.dsom in het Z.O. des lands was zij iets er boven, in het X.W. iets er beneden. Het aantal uren met zonneschijn was;i. tegen 94 normaal. De akte vrije- en orde-oefeningen der Gymnastiek werd alsnog behaald door me juffrouw C. C. Luttik. Deze examens zijn afgeloopen. De heer P. R. Veen slaagde bij het nota rieel Staats-examen 3e gedeelte. De heer K. ten Bruggencate, oud-Inspec- teur van het Middelbaar onderwijs, heeft gister in een te Arnhem belegde bijeen komst der Vereenigir.g van leeraren bij het Middelbaar onderwijs afscheid genomen. De heer Poelhekke. Directeur der Hoo- gere Burgerschool te Nijmegen, die de hul digingsrede uitsprak, bood den heer Ten Bruggencate namens leeraren en oud-leer- r aren aan een enveloppe, waarvan het op- 1 schrift luidt Fonds door leeraren en oud- leeraren bijeengebracht bij het aftreden van den heer K. ten Bruggencate als uiting van genegenheid en waardeerir.g voor den per soon en den ambtenaar*. De h.-er Ten Bruggencate bestemde dit geschenk als bijdrage tot verheffing van het onderwijs, wat verfraaiing of wat steun, er verzocht het Hoofdbestuur, dit fonds te willen beheeren. Ook was ingekomen een aantal tele grammen, te talrijk om te worden voorge- De Bond van Ned. bierbrouwerijen heeft den aangesloten brouwerijen meegedeeld, dat een verhooging van den bierprijs op 1 November is ingegaan. I11 verband daar mede hebben de brouwers er hun afnemers van in kennis gesteld, dat sedert 1 Novem ber de prijs van het Pilsener-, Bock- en en Münchener bier met f4 en die van het l.ager ie soort met f3 en 2e soort met f2 per HA. is verhoogd. Deze verhooging vindt haar oorsprong uitsluitend in de abnormale stijging van de prijzen der grondstoffen en houdt dus geen verband met een in te voeren Rijks-accijns- verhooging. Tegen t Januari tgi; wordt opnieuw een verhooging verwacht. De Kaasvereeniging heeft thans aan de exporteurs officieel bericht gezonden aldus het >iibld.c dat van het export- gedeelte 50 pet. gereserveerd moet worden voor Engeland of Frankrijk. Van deze 50 pet. moet twee derden wor den verzonden op de tot dusver gebruike lijke wijze d.w.z. in consignatie. Het andere gedeelte \dus 17 pet. van de totale export) zal voor uitvoer naar Engeland wordea betaald met f65, waarbij de uitvoerkosten ten laste komen van den verkooper. De netto-opbrengst wordt dus ongeveer f62,25. Voor de resteerende 50 pet. van de voor uitvoer bestemde kaas zegt het Bestuur der Kaasvereeniging is nog geen rege ling getroffen maar deze zal waarschijnlijk tegen een vastgcstelden prijs moeten worden geleverd. Wanneer dit laatste inderdaad het geval is practisch komt het waarschijnlijk hierop neer. dat over een vasten prijs wordt onder handeld) dan zal het voorloopig met onzen kaashandel om zoo te zeggen vrijwel ge daan zijn. De vrije handel bestaat dan alleen nog voor de neutrale markten en kan slechts loopen over de betrekkelijk geringe voor raden, die "p dit oogenblik bij enkele hande laren verkrijgbaar zijn. Van de zijde van den handel deelt men mede. dat nu reeds op verscheidene over- zeesche markten zelfs in onze koloniën het Hollandsche product is verdrongen door Canadeesche kaas. Algemeen bestaat de vrees, dat dit proces zich verder zal ont wikkelen. stuursleden en afgevaardigden der ver schillende reeds opgerichte afdeelingen van bovengenoemde vereeniging. Vertegenwoordigd waren ruim vijftig lie- meenteu, waaronder Amsterdam, Den llaag, Alkmaar. Dordrecht, Nijmegen, de Pro vinciën Friesland, Drente, enz, De Voorzitter wees in zijn openingswoord er op, dat de beweging zich meer en meer uitbreidt en uit alle oorden van het land 1 talrijke sympathie-betuigingen binnenkomen. In verschillende bladen reeds werd het doel j en streven n.l. een adres te richten aan Zijne Excellentie den Minister van Oorlog, ten einde de militielichting 1917 te laten j opkomen voor de Landstormplichligen der jaarklasse 1909 uiteengezet. Waar in reeds zoovele plaatsen een af- deeling bestaat, werd het noodzakelijk ge acht, een Landelijke organisatie te stichten, om de actie zoo krachtig mogelijk te doen I worden. Deze Landelijke organisatie is thans tot stand gekomen eti wordt onder verdeeld in Provinciale besturen en Plaat selijke afdeelingen. In het belang van alle landstormplichtigen j 1909 is het dus noodzakelijk, zich aaneen te sluiten. Als voorloopig Hoofdbestuurslid voor Utrecht en de Provincie is ondergeteekende aangewezen en hij verzoekt dan ook aan alle belanghebbenden in deze Gemeente en Provincie, hem zoo spoedig mogelijk adres van instemming te zenden, I Spoedig zal dan bekend gemaakt worden, wanneer de eerste vergadering zal plaats hebben, waarop ook in Amersfoort en om- streken een afdeeling kan worden opge richt. Gelieve voor 5 November a.s. uw adres in te zenden, daar een spoedige oprichting natuurlijk zeer gewenscht is. JAN TE WINKEL. Utrecht, i November 1916. Adriaanstraut 24. loopknecht. - wagenmaker. 2 loopjongen. wasch vrouw. los werkman. - werkvrouw. machinebankw. winkeljuffrouw. magazijnknecht. zeepzieder. 2 mandenmaker. zwikker. Voor aanvragen van werkkrachten door patroons, woonachtig buiten dc Gemeente raadplege men de opgave op de stads-aan- plakplaatsen. Alle vragen en aanbiedingen te richten tot de Arbeidsbeurs, in het gebouw der voormalige Ambachtsschool, Achter Davids- hof no. 2, telefoon 374, bijeenkomst,011. Dagelijks Openbare leeszaal en bibliotheek. Beukenlaan 2, R. K. openbare leeszaal en biblio theek, Katnp 18. Oudheidk. museum Flehite. Zaterdag Theosofische leeszaal. Zondag en Woensdag,strijkje Amicitia 3.30. Dinsdag, strijkje Maison De Haas, 3.30. Woensdag, thee-concert Berg-hoiel, 3 uur. Zatcrd.tot Vrijd, Bioscoop-variété Langestr. Vrijd. tot Maand. Bioscoop De Arend- 3 Nov. liet Ned. Tooneel, Am. 5 Nov. Variété, Amicitia. 7 Nov. Kathleen Parlow, Am. 8 Nov. Vereeniging voor Vrouwenkies recht, Amicitia. 12 Nov. Variété, Amicitia. 13 Nov. Mevrouw Coclingh Vorderman, Amicitia. 20 Nov. Emiel Hullcbroeck, Amicitia. 23—25 Nov. Bazar ligh dien T. B. Am. 12 Dec. Maatschappij van Nijverheid. Gemeentelijke Arbeidsbeurs GEOPEND eiken werkdag van 8,30 tot 12.30 en des avonds van 6.00 tot 7.30. Op Zaterdag alleen van 3.30 tot 12.30. Bij Kon. besluit is bepaald, dat aan de leerlingen van den Hoofdcursus te Kampen j voortaan voor Rijks-rekening de voor hen vastgestelde kleeding en uitrusting zal wor- den verstrekt, vernieuwd en onderhouden. Bij het verlaten van die inrichting, hetzij door bevordering tot officier, hetzij op an- 1 dere wijze, wordt de bij hen in gebruik zijnde kleeding hun eigendom. Dus eindelijk gelijkstelling met de cadet- ten en de abelborsten. De militie-lichting 1909 (landwe -.dichting 1916a) gaat 17 November met onbepaald (klein) verlof. De heer C. Prince, Princehof te Drie bergen, mocht ontvangen van de afdeeling Arnhem van den Volksbond tegen drank misbruik 2500 kranten met papieren spelen, zijnde het restant der ongeveer 10 duizend exemplaren, welke deze afdeeling verleden jaar liet afdrukken. Elk blad be vat 3 spelen (dam, domino en schaak) met beschrijving; aldus liggen er weer 7500 spelen voor verzending gereed. Ieder militair beneden den rang van offi cier kan kosteloos en Iranco zoo n krant bekomen om zelf spelen te plakken (goed koop huisvlijten). Dagelijks komen bij den heer Prince nog legio aanvragen, soms hij 50 briefkaarten te gelijkmet eigen oogen zagen wij den stapel kaarten der laatste 3 weken. Het is enorm! Meest aanvragers der nieuwe lich tingen. Hier is opgericht een Vereeniging tot bevordering van de konijnenteelt, met het doel om door ouderlingen aankoop van raszuivere fokaieren de leden in de gelegen heid te stellen, goedkoop edel soort te fokken en door cursusvergaderingen de konijnenteelt in betere richting te leiden. De vereeniging zal zich aansluiten bij de landelijke organisatie. De Secretaris van het voorloopig bestuur is de heer R, Vecnendaal. Soesterweg 103. Aan dit communiqué zouden we v.illcn toevoegen een vraag Is deze vereeniging wel noodig naast de zoo uitmuntende ge- 1 organiseerde V.P.N". Bij den op 14 en 15 October gehouden j 24 uurs-rijwielrit is o. a. een verguld zil- veren medaille behaald doorJ.D. Rolandus 1 Hagedoorn, te Hilversum, wegens het be- eindigen van den rit zonder een enkel 1 strafpunt. Is dit de zoon van den heer Hagedoorn, die een 30-tal jaren geleden een zoo zeer bótend wielrenner was? Voor de rechthebbenden zijn aan het hoofd-bureau van politie terug te bekomen een damestasch, een zilveren rozenkrans, een doosje met broches, en vier portemonnaies, waarin óok geld, alle op den openbaren weg gevondeu. Een minderjarig meisje, dat in een loge ment hier zich ophield, is door de politic naar haar ouders te Hilversum geleid. Buheersch u steeds. Toorn is als een wild paard, dat men in toom moet houden. Op 2 Nov. 1916 waren ingeschreven I. de volgende werkzoekenden - banketbakker. t lithograaf. - bankwerker. 1 loopknecht. - behanger. loopjongen. - boekdrukker. 36 los werkman breister (mach.) - metselaar. - bronceur-galvanis.opperman. - broodbakker. naaister. - buffetjuffrouw. rijwielmonteur. 1 concierge. rijtuigmaker. 1 corrector. 3 schilder. - costnumnaaister. 2 schoenmaker. - depothoudster. - - sigarenmaker, dagmeisje. 1 sjouwer. - dienstbode. - - slager. - electricien. stopster. - fitter, steendrukker, fabrieksarbeider. - steenhouwer. - gouvernante. i straatmaker. 2 grondwerker. stukadoor - hoefsmid. tabaksbewerker. - hulp in de huish.— tapijtwever. 7 kantoorbediende. timmerman, t kelner. tuinman. 2 klerk. veldarbcidcr. - kinderjuffrouw. 1 voerman. - koetsier. 1 wagenmaker. - kruideniersbed. wasehvrouw - letterzetter. 5 werkvrouw. - linnennaaister. 3 winkelbediende. 1 loodgieter zager, V. P. X.-veilingen. AMS'I ERDAM. .50 Oct. 1916. z\anvoer 188632. Export f tt.05 I r'JS Keg. f 9.75- ROTTERDA.M 31 Oct. 1916. Aanvoer 270 666 Export f 1 vc f 11.50 Prijs Reg, V-75 - Bevallen van oen zoon Jan £.rius, Mevrouw mr. L. STADIG— Pari.kvi,i Amersfoort, 2 November 1916. In den ouderdom van 09 jaar is te llampsicad overleden air Joseph Beecham, de vervaardiger der bekende pillen en tevens de groote muziek-m.ncenas, die o.a. voor een Enyelsche opera ineens twee en half millioen gulden gaf. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Kopy van ingezonden stukken, al of niet geplaatst, wordt nimmer terug gegeven. LANDSTORM PLICHTIGEN 1909 Dinsdag 30 October i.l. had te Amsler- dam een vergadering plaats van de Re- agentschap dagbl. melkslijier. banketbakker. metselaar. bankwerker. meubelmaker. boekbinder. mechanici en. breister (mach.) - naaister. broodbakker. opperman. chauffeur. pianist. chocoladewerker. poetser. colporteur, rijwielhersteller. dagmeid. schilder. dienstbode. schoonmaker. electricien. schoenstiksters fabrieksarbeider sigarenmaker. glas in loodzetter. 7 slager. grondwerker. smid. handelsreiziger. stalknecht. hulpbodc. steenhouwer. hulp in de huis stopster. houding. stoker. inpakster. stukadoor. instrumentmaker.— straatmaker. kantoorbediende. suikerwerker. kappersbed. tabakskervcr. kcllner. 1 timmerman. kleermaker. 1 tuinman. kopergieter. vcldarbeider. kruideniersbed. voeger. letterzetter. linnennaaister. vuurwerker. loodgieter, wafelbakker. AMERaFUORTSCH WISSEL- en EFFECTENKANTOOR i.flr. S, G. VAN W KI,DEREN Imroii ItKNGKKS) Kortegrucbt 11. Tel. 176. Telegramadres„Wisselkantoor". Assurantiën. Incasseering van Wis- Credieten. seis en (Juitantiën. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijg baar te zijnen kantore. &C Ter SECRETARIE van LEUSDEN kan terstond worden geplaatst een (mannelijk of vrouwelijk). Vereischt wordtnet handschrift, terwijl eenige bekendheid niet Gemeente-admini stratie tot aanbeveling strekt. Bovendien moet voldoend Lager onderwijs zijn genoten. Bezoldiging f550 'sjaars. Stukken inzenden aan den Burgemeester van I.eusden. VAN RIJN'S SMOSTERD

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 2