Amersfoort Courant Advex'tentién. J. MEIHUIZEN. onderwijzeressen Emiel Hullebroeck De zonen graaf Steinfels. DE WARME KRUIK NIGOLA SAUVLET TATTY, komische film. W. C, Hoptnan en H. J. M. Hcsterman, van bet 5e regiment, en J. H. J. Hoog, D. Gans, N. Verhoef. G. M. Huijskamp, H. J. Dronkera en P. Soels, van het 16e regiment Infanterie. De lichting 1908, ingedeeld bij de bereden wapens, de pantserfort artillerie en het korps torpedlsten, wordt 1 December In het genot gesteld van onbepaald (klein) verlof. De openbare leeszaal en bibliotheek aan de Beukenlaan geeft in haar jongste maand blad twee zeer lezenswaarde opstelleneen, bescheldeolijk geteekend J. H. G., over Hooger onderwijs buiten de universiteit, en het andere, van de hand des heeren A. Boogerman, over de toepassing van het decimale stelsel op de ordening van boeke rijen. Haar couranten- en tijdschriftenzaal had In October J378 bezoekers, tegen 3679 ln October 1915 en 1744 in October 1914; haar studiezaal 563, tegen onderscheidenlijk 493 en 3zo. Het aantal uitgeleende banden was 4392, tegen 4193 en 2693. Het Hoofdbestuur van de N'ationalen Bond voor Volkskunst heeft besloten, een krachtige poging in het werk te stellen om volkskunst en huisvlijt in-den besten zin des woordste bevorderen. Door het organiseeren eener Tentoonstelling van volkskunst, het volgend jaar te Amsterdam, het inrichten van winkels tot verkoop van volkskunstproducten (o. m. eigengemaakt kinderspeelgoed, snijwerk, weefwerk, kantwerk, leerwerk, koperdrijf werk, enz.) en het exposeeren op de Jaar beurs te Utrecht, hoopt het gelegenheden te scheppen om den volkskunstenaars be kendheid en tevens een afzetgebied te ver schaffen. Zij. die hun volkskunst-produsten ter ex positie en ten verkoop wenschen aan te bieden, kunnen zich daartoe wenden tot den Secretaris van den Nat. Bond voor Volk kunst, den heer G. J. Blees Kz., te Zaan dam. Men heeft zich gisteravond uitermate geamuseerd in »Amicitia«, waar liet vroo- lijk klaverblad Maupie Staal, I-ucien en Louise Fleuron optrad. Die «men» waren ongeveer een honderd menscben de meesten uniform dragenden. De pianist, die den avond opende en op het programma was aangeduid als Mcijertje Blazertje, mag klein van stuk wezen, als solist èn als begeleider staat hij zijn man. Luci&n was 't best als oberkellner, vol grappige en voor leder oor passende zetten, en heel goed ln Visschenbruiloft. een variant op »Vogelhochzeit», het bekende succes nummer van Pisuissc. Staal had een niet minder groot succes. Al hetgeen hij gaf. was hoogst beschaafd en uitmuntend. Vooral «Bébé rosc« en zijn duo op twee doodgewone blikken fluitjes sloegen in. Louise Fleuron kreeg wel veel applaus, doch was weinig gelukkig in de keuze barer nummers. Vooral de «Fransche gou vernante» dat we ons immers hier te goed herinneren in de sublieme vertolking door Blokzijl en Pisuisse was er vlak naast. Reeds geruimen tijd stond 21 November ln het Vergaderlijstjc .ungeteekend als de avond waarop Emicl Hullebroeck hier weer zal optreden. Een advertentie in dit nummer geeft nadere bijzonderheden. Diakenen der Ncd. Hervormde kerk zullen aanstaanden Maandag hun eerste winter-collecte te houden. Moge bet slot van hun aanbeveling in bij zeer velen gehoor vinden In zijn jongste vergadering overwoog het Amersfoortsch Drankweer Comité, dezen winter óok een alcohol-lezing te doen hou den voor leerlingen der hoogerc inrichtin gen van onderwijs. Het is wel te hopen, dat het daarvoor de medewerking zich kan verzekeren van den heer H. Buiten. Wethouder van Financiën van Almeloo en propagandist der N. C. G. O. V. Donderdagavond sprak hij in het Militair tehuis aan de Beekstraat, dat tot in de uiterste hoeken was gevuld. Zoowel zijn hoogst bevattelijke uiteenzetting van bet alcohol-vraagstuk ais de in óen woord prachtige proeven, die als spelenderwijs werden gedemonstreerd, maakten diepen* Indruk op de zeer talrijke hoorders. Het was een prachtavond, die stellig zeer velen heeft gebracht tot ernstig nadenken. Onder voorzitting van dr. II. J. Toxo- petis hield het plaatselijk Nuls-departement gisteravond een ledenvergadering. De notulen van 11 Juli werden gelezen en ongewijzigd vastgesteld, met dank aan den Secretaris, mr. dr. II. Th. A. Verhoef. Ingekomen was een schrijven van het Dagelijksch Bestuur van Amersfoort, hou dende bericht, dat het ten behoeve van den opleidings-cursus aan de Fröbelschool f30 heeft uitgetrokken op de Gcmcente-begroo- ting. Overeenkomstig bet verslag der financieole commissie werd den Penningmeester, den heer F. J. van Grass tek, onder dank betuiging décharge verleend van zijn ge houden beheer. Tot leden van het Ziekenfonds-bestuur werden herkozen de heeren II. C. van Dam en II. W. van Esvcld. Tot leden dér commissie van voorbe reiding der ticnjaarl^kschc herziening van mr. dr. H. Th. A. Verhoef, C. J. F. Prins en A. F. Sutherland. In behandeling werden genomen voor stellen tot wijziging van de artikelen 6 en t6 der statutaire bepalingen van de Xuts- spaarbank. Daar geen beslissing kon ge nomen omdat niet ten minste een derde van het aantal leden tegenwoordig was, en dus eerlang een nieuwe vergadering moet worden gehouden, zij het voldoende, thans mee te deelen, dat de eene wijziging betreft fondsen, welke beleenbaar moeten zijn bij de N'ederlandsche Bank. die echter sedert 1911 niet uitgaf een lijst- van fond sen welke zij in beleening aanneemt; en de andere een redactioneele wijziging. Ten slotte werd meegedeeld, dat dezen winter leesbeurten zullen worden vervuld op December door Albert Vogel, in Januari door Carry van Bruggen, in Fe bruari door mevrouw Gastman, en in Maart door den heer E. Roodhuijzen. De Amersfoortsche Orkest Vereeniging had dc groote welwillendheid een avond aan te bieden, voorafgegaan door een volks avond; zeer vermoedelijk in Februari. De Coöperatieve vleeschhouwerij wordt blijkens advertentie hierneven, heden geo pend. Het oorlogs-bulletin 110. 49, van 1 No vember, der >AlIiancc frangaisec is voor belangstellenden kosteloos verkrijgbaar aan het Secretariaat, Kortegracht 9 De heer H. A. J. Nefkens verwierf het kampioenschap voor 1916 van den Amera- foortschen Kegel Bond. Donderdagavond speelde de jeudige dam- afdeeling der Schaak-en damclub «Amers foort» haar tweeden competitie wedstrijd voor den Utrechtschen Provincialen Dam-Bond. Haar eerste wedstrijd, tegen de Veteri naire Studenten damclub, werd 7—gelijk gespeeld, Thans echter was het L'trechtsch Dam Genootschap op bezoek en verloor met 13—1. De uitslag was deze Amersfoort L'. D. G. D, Cossey 2 o R. \V. Panman. F. von Rupprecht 2 0 M. D. v. d. Braan. A. Gciblike 2o W. de Graat. H. von Rupprecht 2—o Costerman Boodt. J. van den Hooff 1 1 J. F. van Straaten. R, J. v. d. 'Veen 1 -o \V I'. v. d. Linden*. W. Ouwerkerk 2-0 X.N.* De met aangeduiden, zijn niet opgekomen. Morgen ontvangt Quick 1 op Birkhovcn het eerste elftal van Hertog Hendrik, uit Arnhem Quick 2 gaat naar Z.A.C.. te Zwolle; H. V. C. 3 ontvangt Hilversum 4; H. V. C. 4 gaat naar Hercules 5, te Utrecht; Amers foort 1 naar Gooi 3, te Laren en Kapiditas 1 on vangt P. V. C. 3, uit Utrecht. De korfbalclub Amersfoort ontvangt Olympla. uit Weesp. Dr. j. Crans, arts t« Dieren, schrijft naar aanleiding van een vraag in De Kampioen» Een zeer eenvoudig de huid sparend mid del om vuile en bijzonder vuile handen smetteloos te krijgen, is deze eerst duchtig in te wrijven, ook onder de nagels, met esn van de slaoliGen en ze daarna flink te was- schen met zeep en zoo warm mogelijk water. Aan de Centrale V. P. N.-veiling werden gister verkocht 13 270 export-eieren voor f14.20 tot f14.70 en 16 doo Regeerings- eleren voor ft 1.40 tot ft2.20 per honderd. In het geheel werden door die instelling in de afgeloopen week verwerkt 76 470 kip eieren. Slachtkippen deden f 1.30 tot f 1.60, jonge banen f 0.90 tot f 1.60 en oude hanen f 1.40 per Kilo. Aan den heer II. Noorman is voor f5190 gegund de bouw van het tijdelijk Chr. Mili tair tehuis bij het barakkenkamp op de Vlasakkers. Morgen is hier alleen geopend de apo theek van den heerTh. C. V. ter Maat. Hof 2, telefoon 1O9. De lantaarns van auto's en rijwielen moeten volgende week uiterlijk om half vijf, die van de overige voertuigen te vijf zijn aangestoken. Van een zeer gunstig bekend advertentie bureau ontvingen wc ter plaatsing een advertentie in welke werden aangeboden zoogenaamde «oorlogssigaren» tegen den prijs van f 6.25 de 300 stuks, te leveren door de sigarenfabriek «Java» te Nijmegen. Naar aanleiding van herhaalde klachten door afnemers dier sigaren bericht de Commissaris van politie te Nijmegen, dat een sigarenfabriek «Java» aldaar niet be staat en de onder rembours gezonden siga ren van slechte qualiteit zijn. Toen Donderdagavond iets over negenen de huisbewaarder van een der Bankinstel lingen aan dc Kortegracht met zijn vrouw thuis kwam, kon hij de voordeur niet open krijgen. Hij spoedde zich naar een smidsbaas in de buurt, die nog aan het werk was en deze haastte zich, zijn vakkunst te probee- ren op het slot, dat wanhopig soliedc bleek. Zijn gemorrel «aan dc deur hij was nu eenmaal in zijn werkpak trok de aandacht van voorbijgangers, die zich haastten de hoofdwacht te waarschuwen tegen den gewaanden inbreker. .Smidje boos cn de wachtcommandant leelijk in zijn wilk geschoten, dat «die I v'ors» hem hadden gealarmeerd voor zóo iets. Henric Sienkiewicz is Donderdagavond in den ouderdom van 70 jaar overleden te Vevey, waar hij vertoefde als hoofd van het hulp-comité voor door den oorlog verarmde Poolsche gezinnen. In Frankrijk is een wet aangenomen, waarbij een belasting wordt ingevoerd op rekeningen, die afgegeven worden in hotels, restaurants en andere eethuizen. De belasting zal worden geheven voor bedragen boven de 5 franc. n.i. 3 pet. op rekeningen van 5 tot 10 franc en 5 pet. op rekeningen boven de 10 franc. Bijeenkomsten. Dagelijks Openbare leeszaal en bibliotheek. Beukenlaan 2. R. K. openbare leeszaal en biblio theek, Kamp 18. Oudheidk. museum Flehite. Zaterdag Theosofische leeszaal. Zondag strijkje Amicitia 3.50. Dinsdag, strijkje Maison De Haas, 3 30. Woensdag. thee-concert Berg-hotel. 3 uur. Zaterd. tot Vrijd. Bioscoop-variété Langestr. Vrijd. tot Maand. Bioscoop «De Arend». 20 Nov, Bond voor vrouwenkiesrecht, De Haas, 3. 21 Nov. Emiel Hullebroeck. Amicitia. Handel en Nijverheid «Zwaan». 23 Nov. Natuurhistorische vereen., Am. 23 25 Nov. Bazar lighallen T. B. C„ Am. 24 Nov. LanclbouwgeniJotschap. Zwaan. 26 Nov. R. K. drankweer. 20 Nov. Volksonderwijs, Valkjc. 30 Nov. Verkiezing Kamer van Koop handel. 7 Dec. Nutslezing. Vogel, Am. Tramweg-Mij., Zwaan. 11 Dec. Ilaghespelers, Amicitia. j2 Dec. Maatschappij van Nijverheid. 12- 13 Dec. Tentoonstelling I'rot. Armen- loterij, De Zaaier. 13 Dec. Protestantenbond, ds. Heckman. 14 Dcc. Hollandsch strijkkwartet. Atn. 1., Dec Toonkunst, Si.höpfung, Am. l'KUIHKKKUHTK.Y ZONDAG 19 November. Evang. I.uthersche kerk. Voorm. io'/j uur. dr. H. J. I'oxopeils. Doopsgezinde kerk. Vcorm. to'/j uur, ds. S. D. A. Wartena, uit Heerenveen. Remonstrantsche kerk. i Voorm, to'/uuur. ds. Hooykaas. - Gereformeerde kerk (I.angegracht) I Avond 5>/a uur- ds. Teerink. Voorm. 10 uur, ds. Donner. Gereformeerde kerk (Zuidsingel); Avond 5'/3 uur, ds. Donner. j Voorm. 10 uur, ds. Teerink. Vrije Gereformeerde gemeente, j Voorm. 9V2 uur, godsdienstoefening. Avond 5 uur, godsdienstoefening. Chr, Gereformeerde gemeente. Voorm. 10 uur, ds. Beekamp. I Avond s'/auur, ds. Beekamp. j Hersteld Apostolische gemeente. I Voorm. 10 uur, godsdienstoefening. 1 Avond 5 uur, godsdienstoefening. Religions socialistisch verbond, in «Ons Huis», Kortegracht. Avond uur. de heer J. C. A. Fetter, uit Zutfen, Dom- een defect aan den motor, waarvan we Zater dagavond zooveel mogelijk kennis gaven en dat niet eer der viel te herstellen, kon de eerst h e d e 11 worden afge drukt en verzonden. DE DIRECTIE. Maandag, 20 October 1016. Burgerlijke Stand tan Amersfoort van to tot 16 November 1916. Zaai hulpvaardigheid en gij zult dank- (i li BOREN Jan Jacobus, z. van Hendrik Albertus Ne-.-rdstar en Catharina Maria Langenbach. Jacob, z. van Jacob van Putten cn Rikje van Kommer. Theodore Juilien, z, van Guillaume Leopold Walpot en Johanna Alberta Hebing. - Cornells Wouterus, z. van Hendrik van Nicuwenbuizcn en Wilhel- mina van Dijkhuizen, Hendrik, z. van W illem Alexander Polhout en Geertruida Evelina Mark. Jan Willem, z, van Jan Werner van Dijk en Anna Bos. Maria Josephina, d. van Johannes Pieter van Ouwer kerk en Anna Louisa Peeters. Rinskje, d, van Gerardus van Wijland en Rinskje Hemminga, Christiaan Willem, z. van Hermanns Cornells Jacobus Korndewal en Alberta Wilhelniina Maas. Elisabeth, d. van Petrus van Pluuren en Tonia Koops. ONDERTROUWD .Jan Cornelis van Es en Anna Mackor. Dirk Witteveen en Uiltje Schregardus. Johannes Karei Willem Kerling en Al ma Paulina Theodora Keiling. GETROUWD Antonius Johannes Knuivers en Antonia van Bogerijen. Maurice Henri Marchand en Geertruida Hendrika Kienstra. Fran- r.iscus Reijns en Maria Stcphania de Bie. Albertus Buitenhuis en Aiijda van Dijk huizen. Willem Hendrik van Dijk en Adriana Gouw. Johannes Kuperus en Trijntje Lap. OVERLEDEN Jacob van Putten, 1 dag. Mijntje van Daal, 59 jr., echtgen. van Pieter Bouw. Cornelia Buijs, 67 jr., wed. van Gerrit Ma- rinus Gouw. Jacoba Johanna Bonestroo, 4 mnd. Alberta Johanna van Doornik, 19 jr., ongeh. Joseph Kelchtermans, 3.3 jr., echtgen. van Maria Derhoven. Petrus Kok, 75 jr., wed. van Maria Bos man. Jan Hazekamp, 86 jr., ongeh. Jan van der Horst, 75 jr., echtgen, van Reir'j» van TV-Hmrjt lijden 1 een ongehuwd Vennoot de Ver GEVESTIGD Tandarts, Lange Bergstraat 11, Amersfoort. Spreekuren alle werkdagen 1 tot 3; minvermogenden 8lla tot 9'/2 v.m. behalve des Maandags. Utrecbtsche Waterleiding Maatschappij. De UTRECHTSCHE WATERLEIDING- MAATSCHAPPIJ herinnert den geabon- neerden en verbruikers aan de verplichting om de watermeters tegen vorst te beveiligen en aan de wenschelijkheid om, ln geval van vorst, vóór het aanbreken van den nacht de Wrncnlrrlingen te IcrHgloiner. Religieus-Socialistisch Verbond, Afdeeling AMERSFOORT. SAMENKOMST op Zondag 19 November '3 avonds HALF' zeven, precies, in «Ons Huis», Kortegracht. Spreker: de heer J. C. A. FETTER, uit Zutfen. OnderwerpHeimwee. Toegang VRIJ. AMERSFOORTSCH WISSEL- en EFFECTENKANTOOR E1.DKKEX baran RENDERS) I. Tel. 17 -n..Wiwelksntoor". Assurantiën. Incnsseering van Wis- Credieten, seis en Quitantien. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijg baar te zijnen kantore. ft? N.V. A niersfoortsche Tramweg Maatschappij, AMERSFOORT. J. BOLK, notaris ,te Amerfoort, maakt namens partijen bekend, dat bij acte,' den 14 November 1916 voor hem verleden, de heeren Ailrianus Pieter IKH'TZAA «EK, Dio'lerik («erhanl HKIMCMtN', beiden te Amersfoort, en Contemn JTKKEKT, te Amsterdam, Stoombeurtvaart-ondernemers ter voortzetting van zaken der "TA 11 OUfbOUdGIl Vennootschap tusschen beide eerslgenocmden otider de firma Houtzaager Heiocman», gevestigd geweest te Amersfoort hebben fiail- gOKAAH een handelsvennootschap, welke getestigd te Amersfoort onder de flrnia HOUTZAAGER Jt HEINEMAN ten doel heeft de onderneming eener Stoom- bootdienst en vrachtvaart tot het vervoeren van goederen, waren en koopmanschappen door middel var. stoom- of motorbooten en andere vaartuigen, met al wat daartoe en tot het expeditievak in den ruimsten zin behoort, zulks van uit Amersfoort naar en van alle richtingen, en aangegaan is gere kend vanaf 1 Juli 1915 om te eindigen 30 Juni 1919 mits minstens 6 maanden vóór dat als expiratie bepaalde tijdstip door een of meer der Vennooten aan de anderen schriftelijk opgezegd zijnde, bij gebreke waarvan zij geacht wordt van jaar tot jaar te zijn gecontinueerd onder bepaling van opzegging met inachtneming van gezegden termijn. Elk der Vennooten heeft recht voor de Vennootschap te teekenen, doch alleen voor zaken, de Vennootschap betreffende en binnen de grenzen van de bepalingen der acte van oprichting. Bij overlijden van een der Vennooten wordt de Vennootschap gecontinueerd met de weduwe en (of) de kinderen van den overledene, die echter uitgesloten zijn voor de Vennootschap te teekenen, terwijl over- V E R G A DERI N G van AAN DEEL- HOUDERS op Donderdag 7 December e.k,, des avonds ten 8 uur, in «ONS Huis». Punten van behandeling Ontbinding. Liquidatie. Aandeelhouders worden verzocht, hunne aandeelen mede te brengen. Het Bestuur, H, C. van DAM, Voorzitter. Van VEEN, Ondervoorzitter. Het voorstel ligt ter inzage ten kantore der Maatschappij. Met ingang van 1 Januari 1917 kunnen aan de openbare Lagere school E te Amers- fcort (hoofd de lieer C. J. F. PRINS) worden geplaatst drie in de Nuttige handwerken. Jaarwedde f 100 tot f 150. Sollicitanten worden uitgenoodigd. hunne stukken in te zenden vóór 27 November a.s. aan den Burgemeester. ('oueertbureaii MAX TAN UKLDER. SOCIËTEIT .AMICITIA", AMERSFOORT. Dinsdag 21 November 1916, EERSTE ZANGAVOND van na zijn terugkeer uit Ned. Indie. Enlrée: le rang f 1.25, 2e rang fl. Plaatsbespreking bij loting op den dag der uitvoering te half éen. Aanvang ACHT uur. Amersfoortsch Bioscoop- en Yarieté-theater LA NUKSTRA AT. PROGRAMMA van 17 tot en met 23 Nov. Laatste Bioscopische oorlogsberichten. nootschap niet doet ontbonden zijn maar hare voortzetting bedoelt door de over- I blij venden hunner. Tot het aangaan van geldleeningcn, liorg- tochten, het koopen, verknopen, ruilen, ver panden of verhypothekeeren van vaartuigen of onroerende goederen, het doen aatibou- j wen, in de vaart brengen of daaruit nemen van vaartuigen, het huren, verhuren of in bruikleen geven derzclve of van onroerende goederen, accepteeren of voor aval teekenen van handelspapier, het voeren van of berusten j in rechtsgedingen, het aangaan van dndin- j gen cn in liet algemeen tot het aangaan van handelingen waardoor de Vennootschap voor de zelfde raak of jegens de zelfde per sonen voor een bedrag van 1 200 of meer i zal verbonden zijn, wordt medewerking en teekening van alle Vennooten vereischt. van Familie-drama in 3 afdeelingen. Daarna optreden van de eenlge vrouwelijke Solo-pistoniste Mej. -JULIE MAXIE. LACHEN. LACHEN'. Om. te gieren, Enorme kluch Nooit hier vertoond. GROOT SUCCES. GROOT SUCCES. Gespeeld door liet Trio Darand. Wederom optreden van den hier zoo gunstig bekenden populalren Hollandsche humorist met geheel nieuw repertoire. Prijzen der plaatsenLoge 68 ct.; iste rang 53 ct.--dc rang 37 ct.3de rang 21 ct. Door de enorme kosten kunnen wij geen militaire prijzen geven. DF. DIRECTIE.

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 3