7 3o Januari 1917. Voorzitter. Rooien van boomen. dat doen. Nu geloof ik, dat B. Sc W. werkelijk wel éen boom hadden willen rooien. Dat maakt den toestand, zooals de heer Van der Wal eens zeide, dat de Beukenlaan er uitziet als een oud bestje mot nog slechts een paar tanden. De heeren Van Heioma en Pon hebben er den meeiten last van. De heer Van Heioma heeft drie boo men voor zijn huis, de heer Pon we! een stuk of zes de heer Van Heioma boft er echter bij. want hij heeft juist de dikste boomen. Dank u. De Voorzitter: Een van de andere heeren het De heer Van Nijnatten: M. de V., wanneer ik dat amendement heb mude-ouderteekend, heb ik dat gedaan omdat nu 't Laantje, een zeker drukke ver keersweg is, de verkeersweg, laten wij maar zeggen, tusschen den Arnhemsche- en den Utrechtscheweg. Nu is het mij opgevallen, dat bij 't minste vochtige weer 't Laantje modderig is. Alle boomen druipen ais 't voch tig weer is, zegt onze geachte Wethouder van Publieke Werken, maar wij zetten toch op'een drukken ver keersweg bij voorkeur geen boomen. Maar bovendien zijn die op 't Laantje een sta-in-den-weg door de smalte van 't Laantje en de dikte der boomen. Wanneer ze verdwenen, zou er geen kwaad gedaan worden aan het natuurschoon, omdat men daar tegenover toch heeft het Plantsoen. Maar daarmee zou aan den drukken verkeersweg de boel aanmerkelijk verbeterd worden. De Voorzitter: Nog een van de andere heeren het woord De Wethouder Eyslnk: De heer Van Nij - natten zegt >het is een drukde verkeersweg», maar dat is betrekkelijk. Wanneer men de boomen rooit, komt men niets verder, want ze staan op een verhoogd voet pad en al nemen wij ze weg, dan helpt dat voor het verkeer niets. Konden wij den verkeersweg totaal broe der maken, dan was het een ander gevalmaar da', kunnen wij niet. We zouden het Laantje daar moeten verhoogen. De Voorzitter: Nog een van de heeren het woord I)e heer Var; Nij natten: M. de V., als wede boomen rooien, komt er meer ruimte voor het verkeer. Dit geschiedt niet alleen met voertuigen, maar ook door wandelaars. Het is mij meermalen voorgekomen, M. de V., als ik daar langs liep, dat ik mij achter een boom moest verschuilen vooreen voertuig.dat erlangskwam. Soms was het levensgevaarlijk, (Gelach; ten inloste als er een voertuig kwam van den Utrechtse!,enweg. Die breede boomennemen het heele pad in, tUi ais voetpad gebruikt zou kunnen worden. Daardoor wordt de weg breeder en dat geeft meer gemak. De Voorzitter: Zób ziet u, mijnheer Van Nlj- natten, dat alle dingen van twee kanten zijn te be schouwen. Hebt u er wel eens aan gedacht, wanneer u achter zoo'n kolossalen woudreus uw leven beschermde om voor 't verkeer te wijken, dat deze-boomen groot nut hadden, terwijl een klein boompje misschien omgereden Het amendement-Lcinweber wordt hierop verworpen met 9 tegen 6 stemmen, (vóór de heeren Van Nijnattcu, Overeem, Koning. Houbaer, Nieuwendijk en Leinweber). Het afwijzend advies van B. W. wordt hierna goed gekeurd z. h. st., waarbij wordt aangeteekend, dat de heeren Hofland en Leinweber hebben tegengestemd. 64. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan de wed. W. van Wijngen vergunning te Wethouder Eysink. Smallepad. verlootten tot het plaatsen in Gemeentegrond van eon rioolputje vóór hot perceel Sectio E no. 1874 (Gedr. Verz. 110. 288). Goedgekeurd z. d. of h. st. 55. Nader voorstel van Burgemeester en Wet houders betrekkelijk do verbetering van het Smallepad (Gedr. Vorz. nos. 198 en 289). De Wethouder Eysink: In verband met de eigenaardige tijdsomstandigheden wil ik de heeren er op attent maken, dat de hiervoor aangegeven som van f 15 500 waarschijnlijk wel overschreden zal worden of zeer zeker wel overschreden zal worden, wijl als er heden een begrooting moet worden gemaakt, die morgen zal moeten worden herzien. Ik kan den heeren niee- deelen, dat het vermoedelijke cijfer f 17 500 of f 18 000 zal bedragen. De heer Oost er veen: M. de V., naar aanlei ding van hetgeen de Wethouder heeft meegedeeld, zou ik willen opmerken, dat het een besliste nood zakelijkheid. ia dien weg te verbarden. De mededecling van den Wethouder mag ons dus niet weerhouden.dat geld uit to geven. De lieer Leinweber: M. de V., ik kan mij zeer goed vereenigen met de strekking van dit voorstel, maar het betreft nog maar een deel van het Smalle pad. Ik hoop, dat do heeren ook aan liet andere deel zullen denken, want dat blijft toch altijd nog een vuile geschiedenis., I let voorstel wordt hierop aangenomen z. h. st., met verandering van f15500 in fiSooo. 56. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot hut aangaan van oen ruiling van grond met do firma Engelsman Do Vries bij do nieuw lo houwen fabriek aan do Polderstraat (Gedr. Vorz. no. 4). Goedgekeurd z. d. of h. st. 57. Voorstel van Burgemeester on Wethouders tot ondorhancisohe verhuur van hot jachtrecht op eigondomniüu der Genieonto onder Amersfoort, Lousdeii, Hoogland, Baürn, Eomneson Bunschoten (Gedr. Vorz. no. 7). Da beer Leinweber: M. de V., B. W. zeggen iu hun prae-tidvies, dat zij het land verburen aan jhr. Ernest du Pesters te Zeist on in het ontworp-besluit ,tun den heer Ernest de Pesters tc Hilversum, Waar woont die mijnheer Pesters nou toch eigenlijk De Voorzitter: Te Hilversumdan staat het «lus goed in het eigenlijke besluit, Goedgekeurd 7.. b. st. 58. Voorstellen van Burgemeester 011 Wethouders tot aankoop van woningen in liet belang van do volkshuisvesting in dePaternostorstraat, Broestraat 011 Molenstraat (Gedr. Vorz. 110. 3). Goedgekeurd z. d. uf b. st. 59. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanvulling van liet besluit van 4 December 1916, 110. 630. in zakt! den prijs voor gas, gebruikt voor industrieelo doeleinden (Gedr. Vorz. No. 2). De heer Leinweber: M. de V., B. W. zeggen 111 hun pra-advies, dat h"t Departement van Oorlog nu betaalt to cent per M3., Hoeveel was dit vroeger bij contract? De heer Veis Heyn, Wethouder der Be- d r ij v e n De vroegere maximum-prijs was 9 cent. Naar aanleiding van de tijdsomstand

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 7