A1IER5F00RTSCHE COUEAIT. Zaterdag 24 Maart 1917. No. 8854 67e Jaargang kosteloos Koopt en verkoopt effecten. Realiseert coupons. Uitgave van de Naamlooze Venn ootschap „De Amersfoortsche Courant, voorheen Firma A. H. van Cleeff" HOOFD-RED ACTE U R F. J. 7ESDEHXKE AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden j 1.— franco per postƒ1.15. Advertentiën 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel- abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigenings- advertentiSn per regel 15 cent. Reolames 1—5 regels ƒ1.25 Bewijsnummers naar buiten worden in rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, '10 cent. Bij advertentiCn van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. BUREAU: KORTEGRACHT 9. Postbus 9. Telefoon 1 j dit nummer behoort een B IJ V 0 E G S E t. Wie zich uiet iiisrunir van 1 April doet in schrijven als aboime, ontvangt de tot dien datum verschijnen de nummers KENNISGEVINGEN. RAADSVERGADERING. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien artikel 41 der Gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer Gemeente zal vergade ren op DINSDAG den 27 Maart aanstaande, des mfddags ten TWEE ure. Amersfoort, 23 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd, Van RANDWIJCK. DISTRIBUTIE LEVENSMIDDELEN. Burgemeester en Wethouders van Amers foort maken bekend, dat in dc week van 25 tot en met 31 Maart de volgende artikelen op de bonboekjes verkrijgbaar zijn: AARDAPPELEN (voor zoover voor radig). RIJST (óok verkrijgbaar op bon no. 9 voor Groene erwten en bon no. 9 voor havermout), GORT, en ZEEP. Voor deze artikelen is in gemelde week alleen bon no. geldig. Bon no. 9 voor bak- en biaadvet is geldig voor 0.5 H.L. anthraciet of 60 briketten ot of 75 turven. Bon no. 9 voor gezouten spek is geldig voor GEZOUTEN VAR KENS VLEESCH met dien veistande, dat wordt verstrekt op bons met 1 roode streep 400 Gram 2 s strepen 800 litdrukkelijk U gelieve hieraan de noodige bekend heid te geven. Amersfoort, 22 Maart 1917 De Burgemeester voornoemd VAN RANDWIJCK. VORDERING. De Burgemeester der Gemeente Amers- loort maakt bekend, dat volgens besluit van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, ingevolge art. 5 der Distributie- wet 1 <916 een ieder die ongelooide huiden en vellen der na te noemen soorten in voorraad heeft, gehouden is, op 14 Maart a.s. aan den Burgemeester der Gemeente waar de goederen 2ich bevinden, opgave te doen van de hoeveelheid en den aard dezer goederen, te weten 1. kalfsvellen beneden 9 K.G. kalfsvellen van en boven 9 K.G., pink- vellen daaronder begrepen 3. schapeblooten; 4. inlandsche runderhuiden (vaarzen, os sen-, koe- en stierhuiden): 5. paardehuiden 6. Indische buffel- en runderhuiden en an dere exotische huiden en vellen. De hoeveelheden voor elke der zes boven genoemde groepen of afzonderlijk op te geven. De bedoelde opgaven zullen moeten wor den gedaan door hen, die de goederen onder zich hebben, onverschillig of zij al dan niet eigenaar zijn. Amersfoort, 22 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK. 4 1600 Houders van bonboekjea, die bon no. 8 op Zaterdag 24 Maart niet hebben gebruikt, worden verzocht, dien bon te vernietigen. Amersfoort, 22 Maart 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, Van RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. MAXIMUM-PRIJZEN. De Ilurgemoester der Gemeente Amers- - maakt bekend, dat van den Minister van Lhndbouw, Nijverheid en Handel, de vol gende circulaire is ontvangen Naar mij is gebleken, is van mijne cir culaire van 6 Februari 1917, no. 12264, afdeeling Handel, in verschillende plaatsen misbruik gemaakt, doordat leveranciers weigerden, tegen contante betaling te leve ren, terwijl zij bij leveri;ig op crediet aan zienlijk hoogerc bedragen berekenden dan de door mij vastgestelde maximum-prijzen. Derhalve wordt thans door mij bepaald, dat de door mij voor den kleinhandel vast gestelde maximum-prijzen gelden voor elke aflevering, al dan niet a contant, echter met dien verstande, dat bij levering op crediet een toeslag mag worden berekend BROODPRIJZEN. De Burgemeester der Gemeente Amers- maakt bekend, dat de prijzen voor brood zijn vastgesteld ais volgt Waterbrood: 400 Gram 12.5 cent, 800 Gram 25 cent. Melkbrood: 400 Gram 15 cent, 800 Gram 30 cent. Amersfoort, 24 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK. MELK. maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, heeft goedgevonden te bepalen, dat de Regeling voor de consumptie-melkvoor- ziening in den winter 1916/17,gepubliceerd in de >Nedcriandsche Staatscourant» van 25 October 1916, No. 251, ook voor de j maand April 1917 zal gelden. I Amersfoort, 23 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK. Bankvereeniglng H. L. A. DULLAERT Co. AMERSFOORT I.angegracht 30 - Telefoon 363. SOEST Van Weude-xl raat 2<K> - Telefoon 6. SCHKRPKSZKKL - Kijks-straftlwei; -Telefoon 2. Tot en met 15 April a.s. is een ieder bevoegd, bij het Gemeentebestuur verbete ring van dc gewijzigde Kiezerslijst te vra gen, op grond: dat hij zelf <>f een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, of niet behoorlijk voorkomt. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. Amersfoort, 22 Maart 1917. Burgemeester en Wethouders De Burgemeester, Van RANDWIJCK. Dc Secretaris, A. R. VEENSTRA. COKF.S. Met ingang van Maandag 2; Maart is aan de gasfabriek verkrijgbaar op de bon, welke door Burgemeester en Wethouders dezer Gemeente voor brandstof geldig is verklaard 1 H.L. geklopte cokes a f 1.35 of 1 H.L. parelcokes a f 1.25 atgehiald aan de fabriek bezorgloon 7.5 cent: Zij, die nog eenigen vuorraau brandstof bezitten, worden verzocht op de betrokken bon uit hun bonboekje geen brandstol te koopen, doch dezen bon te vernietigen. Amersfoort, 12 Maart 1917. De Directeur van het Levensmiddelen-bureau. Zitting i 1 den Keuringsraad. I j WIJZIGING DER KIEZERSLIJST. j I Burgemeester en Wethouders der Ge meente Amersfoort maken bekend, dat de op heden door hen, door afvoering en toevoeging ingevolge de Wet tot tijdelijke afwijking van de Kieswet, gewijzigde Kiezerslijst, benevens de alpha- betische lijsten der namen en voornamen van hen, die met betrekking tot een of meer der verkiezingen van de Kiezerslijst zijn afgevoerd of daarop zijn gebracht, van 23 Maart tot en met 21 April as. ter Ge meente-secretarie (Afdeeling III) voor een ieder ter inzage worden nedergelegd en tegen betaling der kosten, in afschrift of afdruk, verkrijgbaar worden gesteld. De Burgemeester der Gemeente Amers foort maakt bekend, dat de Keuringsraad voor de ingeschrevenen vo.ir de militie, lichting iui8, dezer Gemeente zitting zal houden te Amerstonrt, in het gebouw »Üns Huis», aan de Kortegracht no. 1, op Donderdag 19 April, Vrijdag 20 April. Zaterdag 21 April, Maandag 23 April, Dinsdag 24 April en Woensdag 23 April 11917. telkens des voormiddags te tien uur. Taak van den Keuringsraad. Behalve in de hierna te noemen uitzon deringsgevallen geschieden voor den Keu ringsraad de meting en het geneeskundig onderzoek naar de geschiktheid voor den dienst. Ongeschikt voor den dienst worden ge acht 1. zij die kleiner zijn dan 1.55 M. 2. zij, die lijden aan of behept zijn met een der ziekten of gebreken, vermeld op een bij Koninklijk besluit vastgestelde lijst. Alleen zij, die bij de meting blijken de vereischte lichaamslengte te bezitten, worden onderworpen aan het geneeskundig onder zoek; De uitspraken van den Keuringsraad worden in het openbaar medegedeeld. Wie voor den Keuringsraad moeten verschijnen. Voor den Keuringsraad moet in het al- 1 gemeen verschijnen ieder ingeschrevene, die niet bij onherroepelijk geworden uit- spraak van den dienst voorgoed of tijdelijk i vrijgesteld, dan wel voorgoed of voorloopig uitgesloten is. Onherroepelijk is een uitspraak tot vrij stelling ot uitsluiting eerst, wanneer tegen de uitspraak geen bezwaar ingebracht of beroep ingesteld is binnen den daarvoor bij de wet ingestelden termijn of wanneer de vrijstelling of de uitsluiting bij de eindbe slissing gehandhaafd dan wel uitgesproken is. Hij. die voor. den Keuringsraad moet verschijnen, is verplicht, zich aldaar aan een onderzoek naar zijn lichaamslengte en, zoo tioodig, aan een geneeskundig onderzoek te onderwerpen. Hij kan echter aan den Com missaris der Koningin in de Provincie het ver/o»k doen om het onderz jek voor een anderen Keuringsraad te ondergaan. Dit verzoek n)oet door den ingeschrevene zelf worden gedaan. Het kan ongczegeld zijn, doch moet gefrankeerd verzon den worden. Het staat den ingeschrevene vrij. bij de keuring een geneeskundige verklaring om trent dc lichaamsgesteldheid over te leggen, opdat de keurende geneesheeren daarmede rekening kunnen houden. Wie niet voor de Keuringsraad behoeven te verschijnen. Voor den Keuringsraad behoeven niet te verschijnen de ingeschrevenen, die in vrijwilligen militairen dienst zijn, en verder 1. die doen blijken door ziekte of gebre ken tot die verschijning buiten staat te zijn. De hier bedoelde ingeschrevenen worden onderzocht op de plaats, waar zij zich be vinden, mits deze binnen het Rijk gelegen is; zij zijn verplicht, zich aan dit onder zoek te onderwerpen die zich in verzekerde bewaring be vinden of die verpleegd worden in een Rijks-werkinrichting, een Rijks-opvoedings gesticht of een tuchtschool. Voor het on derzoek van deze categorie van ingeschre venen gelden de zelfde bepalingen als voor de categorie, onder 1 vermeld 3. die verpleegd worden in een krank zinnigen-, idioten-, doofstommen-of blinden- gesticht. Voor deze ingeschrevenen wordt door de bestuurders der gestichten een ge neeskundige verklaring overgelegd; 4. die hun beroep maken van de buiten- landsche zeevaart of van de zeevisscherij buitenslands. Deze ingeschreven kunnen, zoo zij keu ring wenschen, zich voor den Keuringsraad aan het onderzoek onderwerpen, voorzoover zij niet vóór 12 Maart 1917 hebben gebruik gemaakt van de gelegenheid om een der gelijk onderzoek te ondergaan van wege den Plaatselijke- of Garnizoens-commandant in een garnizoen te hunner keuze, waar een officier van gezondheid Is, of vanwege 5. die woonplaats hebben of verblijf houden in het buitenland. Deze ingeschre venen kunnen niettemin, zoo zij keuring wenschen, zich bij den Keuringsraad aan het onderzoek onderwerpen. Zij kunnen bovendien op de hiervoren aangegeven wijze verzoeken om het onderzoek voor een anderen Keuringsraad te ondergaan Voor zooveel deze onder 5 bedoelde in geschrevenen echter door ziekte of gebre ken buiten staat zijn, voor den Keurings raad to verschijnen, kunnen zij volstaan met bij den Keuringsraad vóór de sluiting zijner zitting in te zenden een 11.1 1 Maart afgegeven verklaring, waaruit blijkt a. dat de ingeschrevene met ge slachtsnaam, voornamen en leeftijd aan te duiden wegens ziekte of gebreken buiten staat is, voor den Keuringsraad te ver schijnen b. dat de ingeschrevene door hen, die de verklaring hebben afgegeven, ongeschikt voor don dienst wordt geoordeeld; c. de aard en de graad van de ziekte ot van het gebrek, op grond waarvan de ongeschiktheid aanwezig wordt geacht, zoo mede de bezwaren, door de ziekte of het gebrek veroorzaakt, Deze verklaring moet de onderteekening dragen van twee geneeskundigen, die ter plaatse van aangifte bevoegd zijn tot uit oefening van de genees- en heelkunde. In ile Nederlaildscbe kolonis t mag de ver klaring door enkel dokters dj a wa echter alleen dau worden afgegeven, wanneer ter plaatse geen ander geneeskundige is. en mag zij door een dokter-dj 1 sv.t met een ander geneeskundige alleen dan worden afgegeven, wanneer ter plaatse niet tneer dan éen andere geneeskundige is De liand- teekeningen van hen, die de verklaring hebben afgegeven, moeten behoorlijk viïor echt zijn verklaard, onder bijvoeging, dat zij, door wie de handieekeningen zijn gesteld, ter plaatse bevoegd zijn l"t uitoefening van de genees- en heelkunde dati wel d"kter- djawa zijn. Zoo het stuk is orulerteekend door dokters-dj jwa, of milft-onderteokenil door een dokter-djawa, moet bovendien blijken, welk van de hiervoren bedoelde gevallen aanwezig is. Stralbepalingen. De ingeschrevene, die verplicht is, voor den Keuringsraad te verschijnen en niet op de daarvoor aangewezen plaats of tijd verschijnt, of die, aldaar verschenen zijnde, zich niet aan de meting of aan het genees kundig onderzoek onderwerpt, alsmede de ingeschrevene, die moet worden onderzocht op de plaats, waar hij zich bevindt, en zich niet onderwerpt aan de meting of het ge neeskundig onderzoek, wordt gestraft inet hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd vijftig gulden. Pleegt hij het feit opzettelijk, dan wordt hij gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zeshonderd gulden. Herkeuring. Er bestaat geen gelegenheid tot het aanvragen van herkeuring. Indeeling bij de zeemilitie of bij een der korpsen van het leger. De Voorzitter van den Keuringsraad verzamelt tijdens de zitting gegevens om trent de indeeling. I11 verband hiermede slaat het vleit inge schrevene vrij, alsdan aan dien Voorzitter mede te deelen, of hij zou wenschen te worden bestemd voor de zeemilitie, voor een bereden korps of voor de administatie- troepen en ook aan welk korps of garnizoen hij zich anders gaarne zou zien toegewezen. Ook kan de ingeschrevene den Voorzitter een schriftelijke verklaring ter hand stellen, ten bewijze, dat hij voor eenig vak of eenigen arbeid bijzondere geschiktheid bezit.

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 1