Verschillenden, >mlegging ged. Stationsweg, De heer Oosterveen Wat kost dat? De heer Kroes De heer Oosterveen vraagt wat dat kost, M. de V„ dat kost een paar duizend gulden meerverdeeld over dagen en over zooveel uur per dag, dan is dat eer een voordeel dan een nadeel, De Wethouder Eysink: M. de V., ik kan de heeren Hofland en Kroes antwoorden, dat II, W. meenden, dat een dergelijke inrichting niet zoo noodig was. De reizigers kunnen gebruik maken van de ge legenheid op het Station. De heer Kroes: Mag ik u even opmerken, dat Ik niet van reizigers heb gesproken, maar van wandelaars De Wethouder Kysink Daarover heeft de heer Hofland gesproken. Dan is er ook nog een inrii hting in het tramstation. In elk geval schrok R W. het hooge cijfer af, u heeft al gezegd, het zal een paar duizend gulden kosten. Maar dan komen nog de kos ten van exploitatie. Kr is in de Commissie voor de Fabricage over gesproken, dat het toezicht zou worden uitgeoefend door den exploitant van de kiosk, maar dat gaat niet op, want die inrichtingen waren op de projectie niet toegankelijk van uit de kiosk, maar er buiten om. Kr zal dus een aparte bewaarder moeten worden aangesteld. N'eem aan, dat die f 400 zal krijgen en dat er voor waterleiding, licht en brandstof f 150 per jaar noodig zal zijn, dan zou wanneer wij een tarief heffen van 5 cent bij ongeveer 30 bezoeken per dag een schade opleveren voor de gemeente van f vso. De heer Kroes: Dat kan niet De Wethouder Kysink: liet klopt toch precies, mijnheer Kroes, tenzij u zegt, je krijgt meer dan 30 bezoekers per dag. Daar valt natuurlijk over te spreken. De heer Kroes M. de V.. ik ben liet niet eens met mijnheer den Wethouder. Om de reizigers is het mij echter niet te doen. Die kunnen gebruik maken van de stationsgelegenheid. De Wethouder brengt ook naar voren de gelegenheid in het tramgebouw. Ja, zoolang dat open staat voor iedereenMaar er mag dan wel een bordje op worden gezet, want dat is iets. wat niet bekend is. Wij maken er gebruik van, maar feitelijk is niet zooals het behoort. De iemeentc dient zelf te zorgen voor een dergelijke gelegenheid, hetzij onder den grond, hetzij boven den grond, zooals we er in bet buitenland zoovele zien opgericht. Daat de financieel» zijde minder gunstig zijn, dan nog geloof ik, dat de Kaad goed zal doen het plan, dal in de Commissie voor de Fabricage goedgekeurd is, te handhaven. Kn nu spijt het mij werkelijk, «lat de Wethouder van Publieke Werken, onze Voorzitter, die het zoo eens was met ons laatste plan, nu als wethou der ons plan niet goedkeurt en meegaat met II. «V VV. I>e heer Hofland: De Wethouder was ook niet erg geestdriftig! De heer Kroes: Onzen Voorzitter stellen wij hoog en ik geloof, dat ik spreek namens alle Commissieleden, als ik er spijt over betuig, dat de Wethouder van mee- ning is veranderd. Ik hoop, dat hij alsnog onze zijde weer zal kiezen. De heer Van Kalken: M. de V., ik blijf hij het plan gemaakt door de Commissie voor de Fabri cage. Ik geloof, dat dit dringend noodig is. Nu kan de Wethouder wel meedeelen. er zijn maar 30 bezoeken, maar het gaat er maar om, dat die inriohting moet zijn zooals het behoortgebeurt dit, dan zal de pacht som ook veel hooger kunnen zijn. li. «Sr W. schijnen in dezen geen vakmannen te zijn, want dan waren zij van het plan niet afgegaan. Verschillenden. Omlegging ged. Stationsweg. De Wethouder Eysink: Eerst heeft de heer Kroes mij een verwijt gemaakt, maar daarna kwam er toch ook een loftuiting. Natuurlijk ben ik daar zeer gevoelig voor. Toen echter de zaak voor een half jaar besproken werd in de Commissie, was er geen exploi tatierekening bij, Ziet men die, dan is het heel logisch, dat men er aanvankelijk vóór kan zijn en later er tegen. Als men ziet, dat er f300 nadeel. De heer Van Kalken: Voordeel. De Wethouder Eysink: Nadeel. De heer Van Kalken: De inkomsten worden er toch nog hooger door. De heer Hofland: l.eest u die exploitatierekening nog eens voor. De Wethouder Kysink: Voor een bewaarster f 400, voor brandstof, verlichting enz. f 151;, dat is f500. Kekenen we nu 5 cent per bezeek pardon ik heb me vergist. Wanneer er nu bezoekets per dag komen, een aantal, dat, zooals mij bij informatie gebleken is, veel te hoog geraamd is en wat blijkens vergelijking met andere steden in een sutd als Amersfoort zeker niet bereikt wordt, dan is het nadeelig saldo zeer groot. De heer Hofland: Die cijfers lijken nergens op. De Wethouder Kysink: Ik heb tiok al gezegd, dal ik mij vergist had. Als er 30 bezoekers per dag komen, dat is 11 000 per jaar, dan speelt de Gemeente quitte. De heer Hofland: Nou. nou dan I De Voorzitter: Het woord is aan den Wet houder. De Wethouder Kysink: Maar die krijgt men lang niet, Ken andere rekening, «lie werd opgezet, speelt mij parten. Bij juiste bttekening komt men tot een groot nadeelig saldo. De heer Van Mij natte 11: M. de V., de Wet houder zegt er zal een groot nadeelig saldo zijn, maar hoe hoog sohatten R W. dat? Op f 100, op f zoo? Grooier dan f jio zal het nooit kunnen wezen. De heer Hofland: De heele exploitatie-inlichting kost f 530. Neem aan. dat tv ij honderd rijksdaalders ontvangen, dan m«iet je f 300 bijpassen. Nu is het de vraag inaar. is zoo'n inrichting «lat de Gemeente waard. Ik wist van alles, wat zich in de Commissie heeft af gespeeld niets af, maar het had mij getroffen, dat er eerst een beter plan was. Kn dat heeft men nu terug gedrongen, alleen omdat men bang was voor een paar honderd gulden. De heer I. elnweber: M. de V., ik heb mij als lid van «Ie Commissie voor «ie Fabricage kunnen ver- cenigen met het voorstel, daar een closet aan te bren gen. In andere plaatsen heeft men die ook hij zoo'n kiosk en wanneer wij er nu geen aanbrengen, dan zou het allicht later toch moeten gebeuren, wanneer het dan veel duurder zou kosten. De Wethouder Kysink: M. de V„ ik moet de heeren nog even meedeelen, dat bij de exploitatie rekening komt het closet f 2000, waardoor deze f 140 hooger wordt. Wat het aantal bezoekers betreft, dat is een i|uaestie van schatten. Zijn het er 13 per dag, dan is het nadeelig saldo de helft, Maar ik geloof niet, dat wc dit getal hereiken. (Slot volgt.)

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 10