HIJ VOEGSEL van de Amcrsfoortsche Conrant» van Zaterdag 31 Maart 191;. N'o. «f57. 51 27 Maart 1917. Leinweber. Havenmeester. De heer Van Kalken: Wat de Wethouder be weert is toch niet waar! Hij vergeet een zaak, in een dergelijke inrichting behoort een closet thuis en dan zijn wij zeker, dat de pachtsom hooger zal kunnen zijn. Amersfoort heeft trouwens recht op een behoorlijke dergelijke inrichting. En de meuschen die daar komen gebruiken allicht iets. Zoon gelegenheid verhoogt de aantrekkingskracht van de kiosk en de pachtsom z.al er door stijgen. De Voorzitter Ik ontvang van den beer Kroes, ondersteund door de heeren Tromp van Holst, Van Kalken en Leinweber het volgende voorstel Om aan de te bouwen kiosk een W. C. te houwen volgens het plan van de Commissie voorde Fabricage». De heer Kroes vindt het zeker goed dat voorstel aan te vullen met de verhooging van het crediet. Dat wordt dan f 2000 hooger. De heer Kroes: Dat zou ik er niet bij opnemen. M. de V. De heer Eysink: De bedoeling is zeker twee closets. De heer Kroes: Ja, M. de V. Staat dat er niet t Zet u er dan even een s achter. Het voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 7 stemmen. ('I egen stemden de heeren Eysink, Houbaer, lorissen, Josterveen. Stadig, Veis Ileyn cn Van der Wal). (De heer De Kempenaer verlaat de vergadering te De Voorzitter: Ontmoet het andere voorstel geen tegenkanting? Dan is het aangenomen. 186. Voorstellen van Burgemeester 011 Wethou ders, tot aanwijzing van het perceel Kleine Koppel 2 als woning voor den Havenmeester, tot verhuur van het kantoortje in de Koppelpoort aan het Rijk, en tot het verleenen van eervol ontslag aan J. van de Lljko als tijdelijk Havenmeester (Gedr. Verz. No. 48). De heer Leinweber: M. de V., tegen dit voor stel heb ik eenige bedenking. Ik zie onderaan staan »Op grond hiervan stellen wij U voor, aan den heer Van de l.ijke eervol ontslag te verleenen als tijdelijk Havenmeester en ons te machtigen sollicitanten voor deze betrekking op te roepen». tiepasseerden Zaterdagavond las ik in het N. v. d. 1». en in de plaatselijke bladen: »B. 1% W. roepen op sol licitanten naar de betrekking van Havenmeester aldaar, op een jaarwedde van f 700, onder verplichting, de ambtswoning aan de Kleine Koppel te bewonen tegen betaling van f 250. Stukken in te zenden vóór 1 April a.s Dus B. W. hebben de machtiging van den Raad niet afgewacht, maar dat beschouwd ais een wassen neus eu de oproeping maar gedaan. En M. de V., ik vind dat juist daarom niet prettig, omdat ik tegen de oproeping eenig bezwaar heb. Er komt in voor, dat de benoemde de ambtswoning zal moeten betrekken en die moet de Raad nu nog aan wijzen. Voorts had in de oproeping vermeld moeten zijn, dat er een borgtocht van f boo gesteld moet worden. Ware dat geschied, dan zouden misschien de kappers en rijwielreperateurs er niet op af komen. B. W. stel len voor om voor de ambtswoning f 250 te laten betalen. Van Eek betaalde f 260. Als er iemand benoemd wordt buiten de Gemeente, is er geen bezwaar; die zou hier toch geen huis kunnen krijgen en het lijkt mij ook van groot nut dat de havenmeester vlak bij de haven woont Maar toch heb ik er bezwaar tegen, dat die ambtswoning in elk geval betrokken moet worden, Voorzitter. I lavenmeester. want er zijn meuschen, die thans reeds vlak bij de haven wonen in een g rooier huis dan fiat van Van Eek. Daardoor zouden deze inenschen uitgesloten worden, terwijl ik geloof dat de Gemeente het huis locb wel aan een ander zal kunnen verhurei., in welk geval zij er misschien nog meer van zou kunnen trekken. Ik zou daarom het volgende willen bepalen Voor het geval de benoemde niet woont aan de Groote of Kleine Koppel, wordt het perceel Kleine Koppel 2 als ambts woning aangewezen, met de verplichting enz. Het voorstel wordt mede ondersteund door de heeren Oosterveen en Kroes. De Voorzitter: Mijnheer Leinweber. u begrijpt als B. W. dit hadden opgenomen zou misschien het uitsluitend zakelijke van de oproeping zijn verloren gegaan en allicht het persoonlijke element er in zijn gebracht. Ik geloof echter, dat wanneer een sollicitant wordt benoemd, die daar reeds woont, u niet bang be hoeft te zijn, dat aan Uw wensch niet zal worden tegemoet gekomen indien de benoemde zich met een adres tot den betrokken Wethouder wendt. Het lijkt mij echter moeilijk nu nog een verandering in de op roeping te brengen, terwijl het wcnschelijk was deze oproeping zoo spoedig mogelijk te plaatsen. Zooais u weet, werd Van de l.ijke aangesteld bij het aanleggen van wegen. Daarom zijn R. A W. met deze oproeping vooruit gelnopen op de beslissing van den Raad. en het is moeilijk, de oproeping nu aan te vullen. De heer Van N ij tl a 11 e n M. de V.. ile groote cjuaestie is deze. Wij zijn nu wel verplicht om li. W. de gevraagde machtiging te verstrekken en dat is het bezwaar dat ik er tegen heb. Gesteld dat de Raad de machtiging niet geeft, wat geschiedt er dan met de gemaakte kosten b. v. De Voorzitter. Mijnheer van Nijnatten, het be sturen der Gemeente brengt noodzakelijk mee. dat R. W. nu en dan vooruit loopen op de beslissing van den Raad, wat dan zooveel mogelijk geschiedt in over leg met de Commissie er. den Directeur van het be treffende bedrijf. Deden wij dit niet. dan weet ieder, dat ons vaak b. v een mooie koop zou ontgaan. Wij doen dat dan altijd in de vaste overtuiging dat niet alleen de Commissie, maar ook de Raad ons dekken zal. Ik doe daarom een beroep speciaal op de heeren die in de commissie van Fabricage cn voor de Bedrij ven zitten. Vandaar dat B. W. dat ook gedaan hebben in deze toch zeer nietige quaestie. B. W, waren ervan overtuigd dat dit voorstel bij den Kaad zakelijk niet het minste bezwaar zou ontmoeten. De heer Kroes. M. de V.. het spijt mij. dat de heer Leinweber dit naar voren brengt, waar de heer Leinweber zelf lid is van de Commissie voor de Fa bricage en er zijn goedkeuring aan heeft gehecht, dat Van de l.ijke zou worden opzichter van de wegen. Ik begrijp dat niet en het komt mij voor ik wil den heer Leinweber natuurlijk geen standje geven - De heer Hofland: Niet jokken I De heer Kroes: .dat de heer Leinweber een beetje ondoordacht is geweest. Deze oproeping voor havenmeester kon door de benoeming van Van de Lijke tot opzichter der wegen niet langer uitgesteld worden en ik geloof, dat ze dus zeer urgent is. De heer O o s t e r v e e n M. de V., ik had het woord gevraagd om hetzelfde te zeggen als de heer Kroes. Ik geloof ook. dat B. W. meermalen voor gevallen komen te staan die de moeite niet waard zijn om er een woord over vuil te maken, waarbij ze dadelijk moeten optreden, zonder een Raadsbeslissing te kunnen afwachten. De heer Leinweber: Dus M. de V. dan kan ik

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 13