Hofland. Subsidie 'Ili, C.•vereeniging. Verschillenden. Subsidie T. 1$. C.-verecniping. de gevolgtrekking maken dat als een van dc rncnschcu die aan de Kleine Koppel wonen, sollicilecrett en z;j voor een benoeming in aanmerking komen, /ij in hun eigen huis kunnen blijven wonen. De Voorzitter: Ilij de onderhandelingen zal cr dan over gesproken worden. De heer l.nlnweber; Dan trek ik mijn voorstel in, De Voorzitter: Verlangt verder nog iemand het woord Of hoofdelijke stemming Dan is aldus besloten. 187 Voorstel van Burgemeester en Wethouders, O vetiikoinstig liet verzoek van I!. U. vult Iperen anti IIiire Majesteit de Koningin Ie verzoeken, Bttrgetster en Wethouders t<- innchligen om voor een lokaliteit van hel pereeel Stalioiisplein (I als buitengewone inrichting voor maatschappelijk verkeer eeim vergunning tot verkoop van sierkcit- tlrank hoven hel vastgestelde ma\imiiiti te ver- leoneii illedr, Yerz No. -Hl). Wordt door II N' VV. aangehouden. 188 Afwijzend advies van Hiirgumeualer ett Wetlioinlors op het adres van de A luersfoortsche Vereeniging tot Hostrijding der tiiherculn.se urn een subsidie van f1200 (Geilr. Verz. No. 12». De heer Hofland: M. de V het heeft inij ge- speten dat B. A: W. geen vrijheid konden vinden die f Uuo alsnog te geven. Ik zou u willen vragen, is onze Wethouder van l'inanciCn. o, neen. dien nebben wij nog niet De heer Kroes: Dien krijg je nog wel, De heer Hofland: 13 het college niet bereid te overwegen die ft 200 wel te geven. Ik hecht aan de bestrijding van de tuberculose groote waarde en na tuurlijk iedereen in dezen Raad. Kn ik stel er hoogen prijs op, dat de vereeniging die bestrijding zooveel mogelijk ter hand neemt door dc beschikbaarstelling van ligbaden. Alleen betreur ik liet, dat het l'.estuur niet een meer gepreciseerd plan aan den Raad heeft voorgelegd. Wij hebben gezien, speciaal bij verceni- gingen die kwamen vragen om een voorschot tot het bouwen van woningen, dat zij daarbij de exploitatie der plannen overlegden, waartoe zij trouwens ook verplicht zijn. Maar hier was het een verdienstelijk werk geweest van de Vereeniging, wanneer zij onverplicht oen over zic ht had gegeven van de wijze, waarop zij meende de zaak ter hand te moeten nemen. Ik geloof dal wij dan ons beste beentje zouden hebben voorgezet ten dienste van de bestrijding der tuberculose door dit bedrag toe te slaan. Ik geloof dat er geen mooier sociaal werk is. dan deze ziekte te smoren. Kn dat kan, voor zoover ik van dc/e materie iets weet. niet beter geschiedendan door lighallen. ik hoop dus dat de Raad alsnog over dit bezwaar zal kunnen beenstappen, en nog dit jaar de subsidie zal toestaan. De heer Van Nijnatten: M. de ik wenscta een kort woord toe te voegen aan hetgeen de heer Hofland heeft gezegd. Ik ben het daarmee geheel eens en zou gaarne zien dat de Raad voor dit groote sociale belang over het bezwaar zal heenstappen. De Voorzitter: (Jok wij achten het zeer uondig de tuberculose te bestrijden en It. zullen dan ook bij de voorbereiding van de eerstvolgende begro ting het verzoek in ernstige overweging nemen. Maar op het oogenblik is er geen geld op de begrooting voor uitgetrokken en nu moet ik de heeren er toch op wijzen hoe moeilijk het is. wanneer wij dezen weg opgaan. De/er dagen vroeg mij nog iemand, kunnen wij geen f 3000 subsidie krijgen? Waarvoor dat was. zal ik nu niet vermelden. Ik heb toen gezegd, hoe kunt ge dat nu vragen? Waar gaan wij naar toe wanneer wij ons eenmaal op dien weg begeven? Het is voor den Raad ook verbazend moeilijk om onder scheid te maken. Dit is stellig een zeer sympatiek werk en ik geloof, dat wij allen voelen voor de tuber culosebestrijding. terwijl het hier op een betrekkelijk goedkoopc manier geschiedt, Maar gaan wij niet van den goeden weg af, wanneer wij nu voor dit jaar het geld nog toestaan? Dc heer Van Kalken M de V deze subsidie zal de (icmeemc geen f uoo kosten, want wij geven indirect langs liet Burgerlijk Armbestuur een ontzag lijk bedrag uit v-ior de bestrijding der tuberculose. Nu moeten wij de arme patiënten naar Utrecht zenden, wat aan 't Burgerlijk Armbestuur ontzagbjk veel geld kost, ik zou B A- W. willen uitnoodigeti dit punt aan te houden en een onderzoek in te stellen bij liet Bur gerlijk Armbestuur naar het bedrag dal in verband met de tuberculose onder de armen dezer Gemeente uitgegeven wordt. Ik weet het bedrag niet precies, maar misschien weet tnijnheei Jorissen het wel. De heer Jorissen. Wethouder van Sociale Werken. Ik moet den heer Van Kalken even uit een waan hel pen. Die dure behandeling in Utrecht betreft lupus, een huidziekte die ook door tuberculose veroorzaakt wordt, Door middel van lighallen is ilit onderdeel der tuberculose echter niet te bestrijden. De heer Van Kalken: Het wordt toch als tuber culose opgegeven. De Wethouder Jorissen. Ik geef dadelijk toe, dat lupus een vorm van tuberculose is. maar daarop wordt 111 dit request niet gedoeld. De Voorzitter I' weet zeker dat de Vereeniging ook in onderhandeling is met de Burgerlijk Armbe stuur. Verlangt nog iemand het woord of hoofdelijke stem ming? Dan is dit voorstel aangenomen. De heer II o u b a e r M. de V,, ik had wilier, voor stellen, er een voorstel van te maken, terwijl valt de hamer. De Voorzitter. Mijnheer Houbaer. ik heb toch duidelijk gevraagd of iemand nog het woord ot hoof delijke stemming verlangde. Men dient toch te luisteren naar de leiding der vergadering. De hoer Houbaer: M. de V., ik sprak er juist over met een van mijn medeleden om een voorstel te formuleeren. De Voorzitter: U kunt uw doel zeer eenvoudig bereiken door tegen het afwijzend advies van B. W. te stemmen. Daaruit zullen B. W. den wensch van den Raad zeer goed begrijpen, en dan zullen zij in de eerstvolgende vergadering komen met een voorstel tot wijzijging der begrooting. Daarom vraag ik. verlangt iemand nog het woord of hoofdelijke stemming? Stemmen: Ja. M. de V. Het afwijzend advies van B <1- W. wordt aangeno men met 10 tegen 0 stemmen (n.l. die van de heereu I.einweber, Van Nijnatten, Rant, Overeem, Hoflanden Houbaer. 189. Voorstel van Burgemeester en Wethouders

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 14