L. Houbaer, DAMES! „Niveus" Handelscredieten. ARKRSFOORT LANGE8TRAAT 64-66 Telefoon 120 Keeren- en Kinderkleeding Specialiteit in moderne HEEREN- en KINDERKLEEDING Groote Sorteering in gemaakte Costuums KLHFIIING Vaste prijzen a contant. Sanitaire WascliiiidiiKtrie HEILIGENBERGERWEG No. I. TELEFOON 475. AMERSFOORT. - Vraagt prospectussen en tarieven -- Epidemische Nekkramp BUN'S Lijnzaadkoeken en Soyaboonenkoeken :ii HjpoUieethnt Van der Zoo de Jong Van Ophoven. MIRJAM. COMBINATIE PEEK A- CLOPPENBURG. Wy vervaardigen onze kleeding, ook de jongens- kleeding geheel zelf: keurige pasvorm, uitmun tende af werking ende laagst mogelijke pryzen. Meer nog dan vroeger is liet voor den kooper van het grootste belang, een vertrouwd adres te nemen voor zijn Wij ontvingen ongeveer 700 mooie katoenen kin derpakjes voor eiken leeftijd, buitengewoon voor- deelig en mooie qualiteit. Wanneer U prijs stelt op een prima behandeling van Uw linnen goed en U gewaarborgd wilt zijn, dat Uw linnen wordt behandeld door gezond personeel in hygiënisch ingerichte lokalen, laat dan Uw waschgoed behandelen door de l)e GEZONDHEIDS-COMMISSIE voor de Gemeente AMERSFOORT brengt ter kennis, dat de heer dr. H. ALDER8HOFF, waarnemend Inspecteur van de volks gezondheid in Utrecht, het voornemen heeft, WOENS DAG 2 MEI e.k, des avonds te ACHT uur in de groote zaal van „Amieitia" alhier, eeno lezing te houden over en de gevaren der besmetting, benevens de wijze waarop deze kan worden voorkomen Toegang voor alle belangstellepden VRIJ. De Gezondheids-commissie voornoemd, De Voorzitter, I>r. H. W. SCHRKUDER. De Secretaris, DES TOMBE. gevestigd te WORMERVEF.R, Opgericht 1765. Voedert uw vee met de znlverr murwe merk de „Ster" en W. L. merk W. L. uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en groote voedingswaarde. Telegram-Adres: Holargyp. Int.Telef. 1021. Gevestigd te DORDRECHT. Volgestort Maatschappelijk Kapitaal, f 1 500 000. De COUPONS der 5 pCts. Pandbrieven, vervallende 1 Mei iyi7, zijn van dien datum af betaalbaar ten Kantore der Bank, en te Amersfoort bij VAN DEK ZOO DE JONG VAN OPDOVEN, Westslngel, alsmede bij hare overige Agenten in de voornaamste plaatsen des Rijks, Amersfoort, Westsiogel 37. Baar'i. Tediag tan Berkhout traat 3 üussnm. Heerenstraat 2. M E n R 81N Gs BROODFABRIEK, AMERSFOÖR T. MELKW1TTEBROOD WITBROOD 1IRUINBROOD 7 BESCHUITEN i' rantsoen van 0.4 K.G., 10 cent. 0.4 14 0.4 5 verzegelde zak 10 Van liet volgens deze prjjzen vau deze fabriek ontvangen en betnalde brood, behalve van liet lirninhrood, zal liet. 10 pUts. dividend worden uitgekeerd op den gewonen tijd. FEUILLETON. ,8.) „Ik kwam u eigenlijk vertellen», zeide Conquest tegen Mirjam, toen zij weer eens in het park wandelde. >dat ik morgen op reis ga naar het Westen, naar Omaha». jIs dat plotseling opgekomen?» Nogal. Ik heb er de laatse dagen over gedacht, dat het wel goed zou wezen, als ik cr heen ging. Amalia liramm is namelijk gevonden». Zij bleef plotseling in een verraste, vra gende houding staan, doch liep dadelijk weer door. liet was een warme Septemberavor.d, de schemering ging juist in de duisternis van den avond over. Zij hadden Wayne op zijn geliefdkoosd plekje achtergelaten en keer den nu, na een eind in Noordelijke richting te zijn opgewandeld, terug om hem mee naar huis te nemen, Met werd zoo donker, dat de wassende maan boven de stad zicht baar werd, terwijl een reeks vnn verlichte ramen in hooge gevels oen lijst boven de toppen der boomen vormden. Het vreedzame rustige pad, waarop zij wandelden, scheen nog landelijker bij het geraas en rumoer der straten, zooals een kamer veiliger en rustiger schijnt als er buiten een storm woedt. Mer. heeft haar gevonden ;zij woont met een oaar nichten», vervolgde bij. »2ij schijnt sinds den dood van den ouden Graham over de halve wereld rondgezworven te hebben is naar Duitschland teruggegaan, van daar naar Amerika naar Denver Chicago naar Milwaukee dc hemel weet waar nóg j meer heen en nu is zij te Omaha opge- I diept. Het schijnt, dat zij overal een menigte I neven en nichten heeft en daar zij de tiendui- I zend dollar, die de oude Chris Ford haar heeft nagelaten...» j Wordt zij hierheen gebracht?» Dat kan niet; zij is bedlegerig, verlamd of zoo iets. Zij zal in haar eigen huis ge tuigenis moeten afleggen. Ik wil daarbij wezen. Er zijn enkele vragen, die noodzake lijk moeten worden gedaan. Eigenlijk is het mijn zaak niet. maar ik wil haar tot de mijne maken. Ik ben er zóólang mee bezig geweest, dat ik het zielkundig déél van het geheele drama meen te kennen». Ik kan u nooit genoeg danken voor al uw belangstelling», zeide ze na een oogen- blik van stilte. Hij lachte zijn kort zenuwachtig lachje. En ik evenmin, dat je mij in de gele genheid hebt gesteld, die te toonen. Daarin zit het vriendelijke. Het heeft de wereld anders voor mij gemaakt en mij tot een ander man. Als iemand mij verleden winter had voorspeld, dat ik den geheelen zomer in de stad zou blijven om een crimineel ge val uit te werken». »U hadt dat ook niet moeten doen. Ik had gewild, dat u, zooals gewoonlijk, uit de stad was gegaan». En jou hier laten V» Daar zou ik niets om gegeven hebben zoolang mr. Wayne verkoos t.' lijven. Het is zoo moeilijk voor hem, zich ergers anders te bewegen dan waar hij gewend is. New-York is in den zomer niet zoo kwaad als men mij heeft willen wijsmaken.» Dat heb ik ook ondervonden. Voor mij is het een zeer gelukkige tijd geweest; maar mogelijk waren onze redenenen ver schillend.» Zij dacht eön oogenblik na, eer zij zeide Ik geloof, dat onze redenen de zelfde waren». De zachte stem, de eenvoudige woorden, de beteekenis die er in en er achter lag, deden hem beven. Misschien begon hij op dat oogenblik den waren aard der gevende en ontvangende liefde duidelijker te beseffen. Dat kunnen ze, dunkt me, niet zijn», waagde hij op te merken, in de hoop, dat zij iets meer zou zeggen; maar zij antwoordde niet. Allés wel beschouwd, dacht hij, toen zij hun wandeling min of meer zwijgend voort- zettén, zouden te veel woorden slechts het geluk van het oogenblik bederven. Het was bijna ook een even groot genoegen, het belootde Idnd van verre te aanschou wen als het binnen te gaan vooral wan neer, zooals nu, hem te kennen werd ge geven, dat de melk en honig hem wachtten. Het was in het midden van October, toen Evie uit Lenox schreef, dat zij in de stad wilde komen om Ford bij zijn aankomt te verwelkomen en Mirjam vroeg of zij haar voor een paar nachten logies kon j verleenen. De Grant's bleven buiten en I miss Jarrott had het huis in de 72ste straat weer voor den winter ingehuurd. Nu zij, Evie, echter alleen tè New-York kwam, gaf zij er voor het oogenblik de voorkeur aan, Mirjam's gast te zijn. •Om de waarheid te zeggen, ik ben doodop», schreef zij vertrouwelijk, »en jij moet mij helpen om eenig licht te zien in j den verwarden chaos van ieders op- en j aanmerkingen. Tante Queenie is geheel veranderd ten opzichte van Herbert Strange, in navolging van oom Jarrott. Ik kan dat niet heel trouw vinden. Mij dunkt, het is j niet zooals 't'hoort, iemand zóo maar te laten schieten. Ik zou het niet doen. om- 1 dat een ander mij daartoe dwong, al was bij ook tienmaal mijn broeder. Ik ben van plan, Herbert zoo trouw te blijven als ik kan. Niet, dat hij mij dat heel gemakkelijk maakt, nu hij totaal heeft gebroken met oom Jarrott en dat lijkt mij het dwaaste, dat hij kon doen. Ik zal nu zeker niet mijn uitzet van tante Helena krijgen. Ik begrijp niet, waar het nog heen moet met ons allen. Iedereen is zoo vreemd en men maakt toe spelingen op dingen, die men niet recht uit durft zeggen, alsof er iets geheimzin nigs is. Ik wou, dat ik er met Billy over kon spreken, maar dat gaat natuurlijk niet, zooals de zaken nu staan. En nu ik over Billy spreek, verbeeld je, die rijke mr. Bird je herinert je zeker nog wel, dat ik je verleden winder van hem heb verteld heeft mij ten huwelijk gevraagd. Stel je voor! Het lijkt wel, dat mr. Bird juist op be zoek kwam. want het volgende is met een heel andere liand geschreven» dacht Mirjam en zij las verder Ik ben vergeten welk een reusachtig inkomen hij per jaar heeft, maar het moet ontzettend zijn. Natuurlijk heb ik gezegd, dat ik hem nog geen definitief antwoord kan geven, maar als hij dat dadelijk ver langde te hebben, dan zou het een »Nccn« moeten wezen. Hij zeide, dat hij er niet op stond, dat hij liever wilde wachten tot ik al den tijd gehad zou hebben een besluit te nemen, als ik hem maar niet aan 't lijntje hield. Ik zeide, dat ik hem nergens aan z.ou houden en dat het geheel zijn eigen wil was als hij aan het lijntje werd gehou den. Ik geloof, dat hij mij geestig vond en hij zeide dan ook, dat hij verkoos te wachten. NVij lieten het daarbij, wat ook het ver standigst was, ofschoon ik moet zeggen, dat als hij meent, dat ik ter wille van zijn' geld onderscheid zou maken tusschen hem en de anderen, mij dat niet van hem zou aanstaan. Ik geef niets om geld ofschoon die lieve mama het nog hoopte te beleven, dat ik een rijk huwelijk deed. Zij heeft dat niet beleefd, die arme lieveling, maar dat is geen reden, waarom ik niet zou trachten, haar wensch te vervullen. Maar om het even, ik blijf Herbert zoo lang mogelijk trouw, en dus kan je mij den zqsten verwachten». Als er veel in dezen briefwas.dat Mirjam's bezorgdheid opwekte, dan was het toch niet de gedachte, dat Evie valsch jegens Ford zou kunnen zijn en hem daardoor verdriet veroorzaken, hetgeen haar het meest verontrustte. Haar hart kromp ineen, toen zij zich de mogelijkheid voorstelde, dat Norrie Ford weer vrij zou worden. Zij had haar kracht zoodanig geput uit den wencsh, weer de plannen uitvoerbaar te maken, die zij had verijdeld, dat die haar bij het vervallen van die beweegreden begaf. (VVordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 4