BIJVOEGSEL van de «Amersfoortsche Courant» van Dinsdag 7 Augustus 1 <117. GEMEENTERAAD VAM AMERSFOORT. STENOGRAPHISCH VERSLAG. Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Vrijdag 3 Augustus 1.117-des namiddags te «ven uur.' Voorzitter de Loco Burgemeester, de heer J. var. der Wal Kan. T egenwoordig dc heeren: A. Eysink. J. W. Jorissen en X. Veis ileijn Wethouders; benevens de heeren J. Hofland, M. Houbaer, A. H. van Kalken en li. Koning, H. Kroes, A. R, O. I.einweber, A. van Xijnatten, J. Overeetn, J. A. Rant, A. M. fromu van Hoist, en mr. dr. H. Th. A. Verhoef, be nevens de l.oco-secretaris, de heer K. Kaan Jan. Afwezig de heeren H. J. de Kempenaer. Th. H. J. Nieuwendijk, M. R. X. Oosterveen en mr. L. Stadig. De Voorzitter Mijne hecren, ik open deze ver gadering. De notulen zijn nog niet gereed en hebben dus niet ter inzage gelegen. Dan zijn aan de orde de ingekomen stukken. De Secretaris; Ingekomen zijn de volgende 432. Brief van den Minister van Staat, Minister van Binnenlaiidschc /aken d.d. 2 Augustus 1917 Xo. 1 u 3j 1 Afd. O. waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit d.d. 17 Juli 1017 Xo. 3S1, tot tijdelijke benoeming van de Heeren F. I'. l'nger en Tj. Kielstra tot leeraren respectievelijk in Oude Talen en in Hebreeuwsch aan het gymnasium. Aangenomen voor kennisgeving. 433. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 30 Juli ie17. ie Afd. Xo. 447, waarbij wordt verdaagd de beslissing op het Raadsbesluit d.d, 20 Juni 1 v7- strekkende om in verband met dun voor genomen bouw van 3c,5; arbeiderswoningen en o winkel huizen, aan te vragen en te aanvaarden uit 's Rijks kas ;t. een voorschot van ten hoogste f 1053000.tegen een rente van 4 F, en aflossing in 05 gelijke an nuïteiten; b. een buitengewone bijdrage in de betaling van de annuïteiten verschuldigd voor het verkregen voor schot, zulks wegens den verhoogden rentevoet, als mede eene tijdelijke buitengewone bijdrage icrisisbij- drage). Als voren. 434 Alsvoren dd. 30 Juli 1917, 3e Afd. Xo. 2013/1604 waarbij wordt verdaagd de beslissing op het Raads besluit dd. 26 Juni 1017 tot aankoop van het «Lieve Vrouwe Kerkhof, Als voren. 435. Brief dd. 31 Juli 1917 van den heer A. Eij- sink, houdende mededeeling, dat hij ontslag neemt ais ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Als voren. 436. Brief dd. 3 Augustus 1917 van den heer J.A. Rant, houdende mededeeling, dat hij een eventueele be- Ingekomem stukken, noeming tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand m AI^oTen"6"16"' 437. Adres dd. 30 Juli 1917 van G. van de Klas horst. houdende verzoek de hem opgelegde boete ad f50.— wegens het op *S en 21, luni jl. laten weiden van 2 paarden in een van de gemeente gehuurd stuk land. gelegen onder Soest, te verlagen of kwijt te schelden. Om advies aan B. W. 438. Brief dd. 3 Augustus 11,17 van den heer |.W. Jorissen, houdende mededeeling, dat hij zijne benoe ming tot Voorzitter der Commissie van Toezicht op de gemeentelijke arbeidsbeurs aanvaardt. Aangenomen voor kennisgeving. 439. Benoeming van een Wethouder, (vacature J. van der Wal Kz.) De Voorzitter; Mag ik cie heeren Kroes en Tromp van Holst uitnoodigen met mij het stembureau uit te maken? Uitgebracht worden 14 stemmen, waarvan 11 op den heer Verhoef, 2 op den beer Hofland en 1 in blanco, zoodat gekozen is de heer ra. dr. H. Th. A. Verhoef. De Voorzitter: Mijnheer Verhoef mag ik U vragen, of U de betrekking aanvaardt? Dc heer mr. dr. VerhoefM. de V., ik zeg den heeren. die hun stem op mij h*bben uitgebracht, dank voor het vertrouwen, dat zij rneenen in mij te mogen stellen en verklaar de benoeming tot wethouder aan ',)e Voorz.itter: Mijnheer Verhoef, ik wensch u van harte geluk met de onderscheiding die u te beurt valt benoemd te worden 'tot Wethouder in deze Ge meente. Het is een eervolle betrekking, maar ook oen betrekking, die een geheelen man vordert. Vooral deze groote tijden vorderen voor deze open bare betrekkingen menschen van hoofd en hart, van kennen en kunnen. Ik hoop er. vertrouw.dat de Raad een keuze heeft gedaan /jch zoo uitbreidende stad waardig. Mijnheer Verhoef, ik hoop. dat ge lange jaren onze goede stad met uw groote gaven zult dienen. (Applaus.) 440. Benoeming van twee ambtenaren van den Burgerlijken Stand (vacatures J. van der Wal Kz. en A. Eysink.) Dé heer Van Xijnatten M. de V., heb ik goed verstaan, dat de heer Kant niet in aanmerking wensebt te komen? Dan dient voor die vacature nog een an dere naam genoemd te worden, dunkt mij, want er staat nu alleen mijnheer Stadig maar op en dat gaat toch niet. De Voorzitter: Mijne heeren. dan plaatsen B. W. op de lijst van aanbeveling in plaats van den heer Rant den heer Van Xijnatten. De heer Van Xijnatten: Xeen. M. de V., dank U beleefd. Ik heb er geen tijd voor, en dat was de quaestie niet. (De heer Houbaer komt ter vergadering).

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 3