Eiken- en dennenblokken Stoomwasscherij W. G. BURGER AMERSFOORTSCHE RIJTUIGiAATSCHAF?» AMSTERDAMSCHE BANK Incasseering van Wissels enz. Cheques op Binnen- en Buitenland. Safe IDeposit. FIRMA L. VAN ACHTERBERGH, Nuts-spaarbank NELLY. SCHRIFTELIJKE CURSUSSEN. Onder leiding van bekende leeraars bij het M. O. worden o. m. de volgende schriftelijke cursussen georganiseerd: Handelswetenschappen: Handelscorrespondentie (Nederlandsch, Fransch.Duitsch, Engelsch, Spaansch, Maleisch), Boekhouden, enz., Handelskennis, de Techniek der Administratie, de Techniek der Be drijfsreclame, de Techniek van In- en Verkoop, Bedrijfsleer (organisatie en taktiek), Geldbelegging, de Techniek der Etalage, Verzekeringswetenschap, Statistiek en Handels- economie, Schoonschrijven, Machine-schrijven, Handels-stenografie, en vele andere vakken. Nederlandsch, Fransch, Duitsch, Engelsch, Italiaansch, Spaansch, Deensch-Noorsch, Zweedsch, Russisch, Maleisch, Latijn, Grieksch, Esperanto. Exacte Wetenschappen en Techniek: Wiskunde, Scheikunde, Natuurkunde, Weerkunde, Kosmografie, Werktuigkunde, Electro-techniek, Teekenen, Graphostatica, Vak-Duitsch, Vak-Engelsch, Bedrijfs- en Arbeidswetgeving. De techniek van het Huishouden, Kookkunst en Voedingsleer, Linnennaaien, Kinder- kleeding, Costuumknippen en Costuumnaaien, volledige opleiding voor huisvrouw, Nut tige handwerken. Ontwikkeling en Beschaving: Algemeene Ontwikkeling, Algemeene Beschaving, Psychologie, Logica (de kunst van het denken), Rhetorica (de kunst om zich uit te drukken), Studie-techniek, Energetica, Sociologie, Staats-inrichting, Staathuishoudkunde, Geschiedenis, Aardrijkskunde, Aesthetica, Schilderkunst, Muziek-geschieder.is, Harmonieleer, Pianospelen, Orgelspelen, Bijbelkennis, Bibliotheekwezen, Journalistiek, Gezondheidsleer, Anatomie, Proportie-leer. eerste hulp bij ongelukken. Perspectief, Opvoedkunde, Methodisch en hygiënisch spreken, Verbetering van spraakgebreken, Schrijven zonder fouten, een goede Stijl, Handschriftverbetering, vlug en goed Rekenen, Herhalings-Onderwijs, U. L. O., Fröbelen, Slöjd, Spelleiden, Fotografeeren. Opleiding voor examens, ambten en beroepen: Opleiding voor alle acten L. O., voor alle acten M. O. en voor alle praktijk- diploma's, Notariaat, Mr. in de Rechten, Deurwaarder, Gemeente-Administratie, Onder wijzer, Consul. Posterijen en Telegrafie, Belastingen. Politie, Keuringsdienst, Handel, Techniekopleiding voor Bedrijfsleider, Accountant, Boekhouder-Correspondent, Handels correspondent, Administrateur, Secretaris-Redacteur, AdspirantLandmeter, Marconist; verder voor Reservekader, M. U. L. O.-diploma, einddiploma H. B. S. 3 j. c., einddiploma H. B. S. 5 j. c„ Staatsexamen A, Staatsexamen B., diploma Bouwkundig opzichter, Bouw kundig teekenaar, Gezel en Mr. Timmerman en Schilder, voor Werktuigkundige, en Opzichter Waterstaat: verder geheele opleiding Rijksverzekeringbank, Postspaarbank, Spoorwegen, Departementen, toelatingsexamens T. H. S„ Militaire Academie, enz. Methode: Wekelijks wordt den cursist een les toegezonden, in het algemeen verschillende opgaven »voor de volgende weekt bevattende. In den regel worden die opgaven in de eerst volgende les uitgewerkt. Is de collectieve correctie niet mogelijk, hetgeen b. v. het geval zal zijn bij het maken van opstellen, vrije vertalingen of teekeningen, dan wordt de individueele correctie toegepast: de leerlingen zenden hun werk aan den docent, die het binnen drie dagen zorgvuldig gecorrigeerd en van op- en aanmerkingen voorzien retourneert. Verder hebben de cursisten het recht van vragen stellen. Er bestaat per soonlijk contact tusschen docent en cursist, en de leerling werkt onder de persoonlijke leiding van den leeraar. Er zijn leergangen voor beginners, voor eenigszins gevorderden en voor meerge vorderden. Voor de verschillende examens bestaan speciale cursussen, zoodat de leerling geen «ballast» behoeft in te laden. Bijzondere leergangen, die men «uit liefhebberij» kan volgen, worden eveneens georganiseerd. Conditiën: Het normaal-lesgeld is f 5.— per kwartaal, voor de cursussen ter opleiding voor een acte L. O. f6.25, voor een acte M. O. f 10.per kwartaal. Men neme er goede nota van, dat onze conditiën beduidend lager zijn dan die van alle andere inrichtingen, welke onder leiding van bevoegde docenten schriftelijke cursussen organiseeren. Bijna altijd zijn onze tarieven zelfs lager dan die van de inrichtingen voor briefonderwijs, die met half- of onbevoegde leerkrachten werken, en die niet den moed hebben, de namen hunner medewerkers of hun bevoegdheid bekend te maken. Naam en adres van onze leeraars, hun kwaliteit en hun bevoegdheid vindt men in onze gratis-brochure. Resultaten: Een nauwkeurige statistiek bewees, dat gemiddeld 90 pet. der cursisten, die met schriftelijke toestemming van de Directie van bet Bureau of van 'eeraar examen deden, .velke toestemming werd gegeven, als de cursisten werkelijk gewerkt hadden, voor hun examen slaagde. Wij geven onderwijs per briefin alle vakken, en wij leiden op voor alle examens; men klopt dus nimmer bij ons tevergeefs aan. Beroepskeuze: Wij hebben een speciale afdeeling voor adviezen inzake beroepskeuze. Deze adviezen worden in het algemeen mondeling, op verzoek echter ook schriftelijk, gegeven. Wij staan in verbinding met deskundigen op allerlei gebied, en zijn derhalve in staat, ieder met raad en daad bij te staan. Weet een jongmensch niet, wat hij «worden» moet, dan wende hij zich zonder schroom tot ons bureau: wij zullen hem zeggen, in welke richting hij zich verder moet bewegen, ook in verband met de financieele omstandigheden. Nadere inlichtingen: Voor nadere inlichtingen, zoowel wat betreft onze afdeeling Schriftelijke Cursussen als onze afdeeling Adviezen inzake Beroepskeuze, vrage men aan onze in te r es sa n te gratis-brochure. Ons adres is: KEIZERSURAl'HT 153, LhLItOKACHl 30 AMSTERDAM (tel. Noonl 10789, 3038). Spreekuur van den Secretarislederen werkdag 10—121/2, 2— 51/,,. Zaterdags alloen 1012. 64 leeraars. 329 cursussen. Knlm 6000 leerlingen. Bureau, tot Bublloiteit van Wetenschappelyls Nieuws. HS5SS» ZEIST. *S3=S— AMERIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. MT PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. WESTSINGEL 38 - TELEFOON 45 •Moderne rijtuigen en livreien voor gelegenheden. Uniformen voor begrafenissen Bykautoor AmersfoortKorte Gracht 11 KA PITA A L r 29 122 400 - HESER V ES I' 20 900 000 in elke, hoeveelheid verkrijgbaar by BRANDSTOFFENHANDEL. - Bestelkaotoor Arnhemscbestr. la. - Telefoon 153. AMERSFOORT, BEEKEN8TELNSCH B LAAN 25. Rente 8.0. Geopend WOENSDAGMIDDAG 4 tot 5 ZATERDAGAVOND ó'/2 tot 71/., FEUILLETON. «Meneer», zeide de huishoudster, met een pathos dat niet geheel van eene komieke zijde was ontbloot >als u gaat, dan ga ik ook mee! Zonder u houd ik 't hier niet uit »En wat moet er dan van je man wor den »Och«, antwoordde vrouw Stolpe gebelgd >die kan alleen wel zijn borrels drinken! Daarvoor heeft hij mij niet noodig!» >Is hij dan weer begonnen vroeg Gott fried. >Hij had mij toch zoo plechtig beloofd dat hij zich niet meer te buiten zou gaan »Ja, sedert die Joseph Attenhofer weer hier is, die schoft!» riep vrouw Stolpe woedend. »Die heeft hem weer verleid die en geen ander! Mijn oude is anders een beste man, en bij was al heelemaal matig geworden. Een glas bier nu, daar heb ik niks tegen. Maar daar kwam die Attenhofer weer boven water, die deug niet! want dat is bij, al Is bij mijne eenige zusters zoon! Een schavuit is hij! En nu is het kroegloopen weer van voren af aan begonnen!» Bij den naam Attenhofer had Gottfried opgekeken. Thans herhaalde hij«Atten hofer?» en als bij zichzelf sprekend liet hij er op volgen «Die man heeft zich beden bij mij vervoegdAttenhofer!» zelde hij nogmaals. »Dat is immers die verloopen kerel, over wien je vroeger bij mijn vader en mij wel je nood hebt geklaagd?» «Jawel meneer», zeide de oude op den toon der diepste overtuiging: «Zoo'n dag dief loopt er geen tweede rondEn daarbij zoo'n gemeene, ruwe kerelIk ben warempel bane voor hem ik, zijne bloedeigen tante! En heeft hij de onbeschaamdheid gebad. bij u op het gerecht te komen Wat wilde hij dan van u?» Dat weet ik niet. Ik kon hem niet te woord staan. Ik had andere bezigheden.» «Zoo! Goddank! Als hij terugkomt, laat ik hem dan de deur uitgooien!» Gottfried glimlachte. »Neen, dat gaat zoo niet», zeide hij. •Ontvangen moet ik iedereen. Hij kan mij immers iets gewichtigs mee te deelen heb ben.» Gewichtigs? Wat zou die schooier voor gewichtigs Vrouw Stolpe bleef eensklaps steken. Op haar gezicht spiegelde zich de grootste verbazing en tegelijkertijd de diepste ver ontwaardiging af. Op den straatweg had zij de haar maar al te welbekende figuur ge zien van eenen jongen man, die in de richting van het huis kwam. Zij zette de handen in de zijden en stond een oogen- blik sprakeloos. •Wel, hemelsche genade!» riep zij ver ontwaardigd, nadat zij weder een weinig tot zichzelf gekomen was «heeft men ooit zoo iets gezien Zoo'n onbeschaamd heid! Daar komt bij waarachtig zelf! Praat van den duivel, en je ziet het puntje van zijn staartMaar ik zal hem behoorlijk zijn zout geven!» Gottfried keek in de aangeduide richting en zag een jongeman van middelbare lengte, oogenschijnlijk zeer sterk gebouwd, breed van schouders, met ietwat kromme beenen. Hij was als een schunnig heerschap gekleed en droeg eene opvallend gekleurde das. >Zoo?« zeide Gottfried «is dat nu Attenhofer? Hij schijnt met zijne boodschap erge haast te hebben.» »U zult den schavuit toch niet binnenlaten?» «Zeker wel, vrouw Stolpe. Ik moet hoo- ren wat hij te vertellen heeft. Doe dus maar open.» «Zooals u wilt», zeide de huishoudster, die blijkbaar ongaarne gehoorzaamde. «Maar doe mij het plezier, meneer, en laat u met den vent niet in Zij ging al brommend naaV het hek, opende het en liet Attenhofer binnentreden. Zijnen groet beantwoordde zij niet. Toen hij naar den rechter Hellberg vroeg, wees zij met den duim achterwaarts naar den tuin en bekommerde zich verder niet om hem. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 4