1 No. 8958 67e Jaargang Gemeenteraad. ï'iffissïïsrw Effecten. Coupons. Prolongatien. Safe Deposit. Uitgave van de Drukkerij „De Amersloortsche Courant, voorheen Firma A. H HOOFD-REDACTEUR JCORN. RUGAART. AMERSFOORT. Cl eefT. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Znterdngarond. Abonnement per 3 maanden j 1.— franco per post ƒ1.15. Advertentiën 16 regels 60 centelke regel meer 10 cent. Bijregel- abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. I.egale, officieele- en onteigening*- advertentiCn per regel 15 cent. Reclames 1 5 regels ƒ1.25 Bewijsnummers worden in rekening gebracht eti kosten, evenals afzonderlijke nummers. 5 cent. Bij advertentiön van buiten de stad worden de lncasseerkosten in rekening gebracht. BUREAUX KORTE GRACHT 9 V AI.KEST R A AT 19. Postbus q. Telefoon 19 voor tlu openbare vergadering van .I7V ,'1 -"'"ïeente Amersfoort op Dinsdag 11 Novel".er 1917, «les avonds zeven uur. I. ingekomen stukken en mcdedeelingon. m."" ,HI'S.I(;I Burgemeester en Woiliouders lot verlenging van het ziekteverlof van V. van der Alaat ouderwijzer aan <le O. School K. Voorstel van Burgemeester en Wethouders lot het verlaatten van ziekteverlof aan .1. W Kadersmn onderwijzer aan de O L. school F. 4. voorstel van Burgemeester en Wethouders tot hel verleeuou van eervol ontslag overeeu- komstig verzoek aan Mej. .1. T. J van Seliaik als onderwijzeres, tevens onderwijzeres in de nut tige handwerken aan de O. L school (1. 5. eerstel van Burgemeester en Wethouders lot verhooging van het bedrag toegekend voor schooi voeding ((iedr. Verz No 248). li. Voorstel van Burgemeester en Wethouders lot het verleunen van machtiging voor de aanstel ling van een Opzichter le klasse aan de Gemeente Reiniging (Gedr. Verz. No. 249). 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verharding en rioloerlng van het verlengde der Tuinstraat (Gedr Verz. No 294). 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot rioloering van een gedeelte van den lloeve- laker.schon straatweg (Gedr. Verz. No. 231). 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot rlolecring van een gedeelte van de Koestraat (Gedr. Verz. No. 241 10. Voorstel van Burgemeester en Wothoudnrs lot rooien van hoornen op 't Zand 011 op liet terrein aangekocht onder Leusden. II. Voorstellen van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van verschillende porceelen in het helnng van do Volkshuisvesting (Gedr. Verz. No. 2501. 12 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot ruiling van grond aan de Kemstraat met het Kerkbestuur der Ned. Herv. Gemeente (Gedr. Verz. No. 251). 13. Voorstel van Burgermester tot liet als woningen inrichten van een perceel aan de Kam- pcrbuiiienpoort (Gedr. Verz. No. 252). 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van 2484 M'-'. grond aan de Anna l'aulownalaan aan W. van liasohm l'.ljz. q.q. voor de som van f 5800.— (Gedr. Verz. No. 237) 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onttrekking nan den openbaren dienst van een strook grond aan het Plantsoen hij liet Sint Elisa beth's Ziekenhuis en tot verkoop van dien grond aan hel Ziekenhuis voor f 500 (Gedr. Verz. No. 239) Ui. Voorstel van Burgemeester en Wethouder* lot verkoop van een fabrieksterrein aan de Eetn- straal groot pl.m. 4500 M- voor f:).- perM-.aan ,le firma lluygeti en Wessol te Botterdam. (Godr. Verz No. 242). 17. Voorstel van Burgemoesler en Wethouders tot liet i" erfpacht uitgeven van In t terrein aan den Doodowcg in huur bij de Internationale School voor Wijsbegeerte te Amersfoort. (Gedr. Verz. No. 238), 18. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot inbrengen in liet grondbedrijf van bet terrein »de Lang" Akker», gelegen aan den Berken weg. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om machtiging te verleunen tot uitbreiding van do deelneming in liet maatschappelijk kapitaal der Gemeentelijke Credietbank voor een bedrag f 10.000 (Gedr. Verz. No 236). 20 Afwijzend advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van A. U jetjer om aangesteld le worden als makelaar (Gedr. \erz. N"'l23 Afwijzend advies van Burgemeester on Wethouders op het verzoek van A. Bintoiibos om aangesteld te worden als makelaar (Gedr. \erz. N 222"'1Voorstel van «Ie Commissie van )V®|8evin« tol onnieuw vaststelling eeuer verorde nng tot amvullme *r "W person-" Vrir. o« No. M. 24. Voorstel van de Commissie van Wetgeving tot vaststelling van een verordening tot liet ven ten van melk in de avonduren (Gedr. Verz. No. 246). 25. Voorstel van de Commissie van Wetgeving tot vaststelling van een Verordening, houdende verbod tot liet houden van straatcollecten (Gedr Verz. No. 247 26 Vaststelling annvulliiigsbegrooting Burger lijk Armbestuur dienst 1917. 27. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om machtiging te verleunen het tekort, geraamd op do begrooting van het Lovonsiiiiddeletibedrijf dienst 1917 te overschrijden (Gedr. Verz. No 214). 28. Vaststelling 4de nauvulliugskohier honden belasting dienst 1917. 29. Vaststelling kohieren der schoolgelden voor de openbare lagere scholen A. B,Con 1) en voor hot Gymnasium, dienst 1917/18. AANVULLINtiSAGENDA voor de vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op 27 November 1917. 30. Vaststelling kohieren Straatbelasling en Kioolbelnsting, dienst 1917 31 Vaststelling 4e gedeelte primitief kohier Inkomstenbelasting, dienst 1917 G 1'. W ISS KI. D K XT 1 K K E N. Burgemeester en Wethouders schreven aan den Raad. Levensmiddel en bed rijf. Op de lonpende begrooting is het tekort op het levensmiddeletibeilrijf geraamd op f 100.600. Volgens de winst- en verliesrekening per 1 Novem ber bedraagt het verlies op dien datum f 106.655.oq Over de maand October beliep hel verlies f 10.907.57 Wordt dit cijfer als maatstaf genomen voor de maanden November en December, dan zal het totaal verlies over 1917 minstens f27.000 meer bedragen dan is geraamd. Het zou, betrof het de overschrijifing van een gewonen bcgrootingspost, regelmatig zijn, de begroe ting te wijzigen. Maar waar het geldt het levensmid- deletibcdrijf, waarvan het nadeelig saldo slechts ten deele direct wordt gedelgd, schijnt het niet geraden de begrooting te wijzigen. Daarom stellen B. en W. voor, machtiging le verleenen, tot overschrijding van het geraamde verlies. Wanneer de dienst zal zijn geëindigd, kar. worden overwogen, in hoeverre en op welke wijze het meer dere tekort kan worden gedekt. Herbergbezoek door jeugdige Door het college van Gedeputeerde Staten in de/.- provincie werd ter kennis van de gemeentebesturen gebracht een schrijven van den Minister van Staat. Minister van Binncnlandsche Zaken, waarbij die bi - sturen worden verzocht om, indien daartoe aanleiding bestaat, hunne medewerking te verleenen om door eene verordening krachtens artikel 135 der gemeentewet het bezoeken van herbergen door jeugdige personen zoo veel mogelijk tegen te gaan. Het komt B. en W. wel gewenscht voor hieraan gevolg te geven, waarom zij een ontwerp-besluit ter vaststelling aanbieden. Het ontwerp-besluit luidt als volgt Het is aan houders van inrichtingen, waarvoor Burgemeester en Wethouders verlof ingevolge de Drankwet hebben verleend, en aan hunne plaatsver vangers verboden personen beneden don leeftijd van zestien jaar anders dan in gezelschap van een meer derjarige in die inrichtingen toe te laten. »l)e Burgemeester is bevoegd van deze bepaling vrijstelling te verleenen». Venten van melk. Door de afdeeling Amersfoort van den Nationalen Bond van Melkslijlers in Nederland is besloten ge durende het tijdvak van 1 October 31 Maart eenmaal per dag n.l. vóór des namiddags 3 uur melk te ven ten, uitgezonderd des Zaterdags, voornamelijk met het oog op besparing van licht voor de vervoermiddelen. Tengevolge van dezen maatregel zouden dan tevens door de melkslijters eenige uren per dag aan anderen arbeid kunnen worden besteed. Genoemde afdeeling heeft zich in verband hiermede tot Burgemeester en Wethouders gewend met het ver zoek te willen bevorderen, dat eene verordening worde vastgesteld, waarbij het verboden is na 4 uur des na middags melk te venten, zulks daar zij vreest, dat het Commanditairs DULLAERT CO. I Ba-akvsrasnlging I Vinrrsfoorl Scliprpenz.ei-I Soest Tri int(1. z.d voorkomen dat sommige melkslijters zich niet aan ie bedoelde overeenkomst zullen houden en andere s.liters op die wijze zullen benadcelcn. B.enW. zijn van oordeel, dut het,- waar het bier met het oog op de lichtliesparing een algemeen belang geldt (in de wintermaanden zouden dagelijks een 80-tal melkslijlers van 47 uur n.tn. een lieht aan hun voer tuig moeten hebben) wcnschelijk is eene verorde ning als bovenbedoeld vast te stellen, weshalve zij de eer hebben U een daartoe strekkend ontwerp-be- sluit ter vaststelling aan te bieden. Het ontwerp-besluit luidt als volgt Verordening op het venten van Artikel 1 Onverminderd de bepalingen op het venten, in de Verordening betreffende de straatpnlitie opgenomen en liet bepaalde in art. 7 der Verordening op de Win kelsluiting, is het venten van melk op den openbaren weg, gedurende bet tijdvak van 1 October tot en met 31 Maart, na des namiddags 4 uur verboden. Dit ver bod is des Zaterdags niet van toepassing. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd onthef fing te verleenen van het in het eerste lid bedoelde verbod. Artikel 2. 11e ojisporing van overtredingen dezer verordening wordt in bet bijzonder opgedragen aan de dienaren Artikel 3. Overtreding van artikel 1 dezer verordening wordt gestraft met hechtenis van teil hoogste zes dagen of geldboete van ter. hoogste f 25, Artikel 4. Deze verordening irccdt in werking op den dag na dien, waarop zij is afgekondigd. Teneinde tegen mogelijke misbruiken te kunnen waken, komt het de commissie van wetgeving wensch 'lijk voor dat in de Verordening betreffende de straatpnlitie eene bepaling wordt opgenomen, krachtens welke het verboden is collecten op de straat of aan de huizen te houden, behouders schriftelijke vergunning van Bur gemeester en Wethouders, welk verbod ook van toe passing ware te verklaren op verkoop op straat of aan de buizen van bloempjes, bonnetjes of dergelijke voor werpen van -"-I loge waarde, waarvan het kennelijk doel ;s het houden van eene inzameling. B. en W. bieden een daartoe strekkend ontwerp besluit ter vaststelling aan. Het ontwi rp-besluit luidt als volgt Verordening tot wijziging van de Ver ordening betreffende (le slraatpolitte. Ecnig artikel. Na artikel 35 wordt ingevoegd een nieuw artikel 35bis luidende Het is verboden collecten of inzamelingen op de straal of aan dc huizen, niet strekkende ten behoeve van erkende instellingen van weldadigheid, of tot leniging van rampen en ongelukken, te houden behou dens schriftelijke vergunning van Burgemeester en Wethouders. Dit verbod is ook van toepassing op verkoop op straat "f aan de huizen van bloempjes, bonnetjes of dergelijke voorwerpen v,.n geringe waarde waarvan het kennelijk doei is het houden van eene inzameling.» Verbouwing perceel Kamper- binnenpoort. Door hei besluit dd. 27 Maart 1917, No. 1S4, goedgekeurd do t Gedeputeerde Sta ten van Utrecht d.d. 4 Juni 1017, 3eAf). No. 1273/1144. waarbij met den heer van Dijk alhier, werd aangegaan eene ruiling van gronden en gebouwen, heeft de ge meente «le beschikking gekregen over het perceel Kamperbinnenpoort 9. In afwachting van «I- daaraan, met het oog op de eventueels verbreeding der straat aldaar, nader te geven bestemming, komt het B. en W.thans het meest gewenscht voor, het perceel door eenige verbouwing te doen inrichten tot benedenwoning enjeen winkel met bijbehooremle bovenwoning, zoodat bet alsdan tijdelijk aan twe-gezinnen kan worden verhuurd. Wel is waar is hel gel» «uw tot dusver slechts «loor één gezin bewoond geweest, doch in verhand met den heerschcnden woningnood, achten B. en W. het beter het nu voor hewoning door twee gezinnen geschikt te maken. Dc kosten van bedoelde verbouwing, worden geraamd «>p f500. B. en W. stellen voor hun tot dit bedrag een credn-t te verlcei.cn. liiiitoniaiidsflio Kroniek. De Engelsche aanvallen bij Kamerijk. aanvankelijk met zooveel succes ingezet, zijn alweder tot staan gekomen, noebthans Is het succes van beteekenis. D Engclacketi zijn over et-u fronturec u vm 10 KM. on geveer 10 K.M in de Duitsche linie door gedrongen. waarbij zij meerdere dorpen hebben veroverd. Énkele ervan hebben zij echter alweer moeten prijsgeven. De Etigel- schcn gebruiken nu hun tijd om hot ver overde terrein in te richten Opmerkelijk is het grootc aandeel, dat de cavalerie in deze actie gehad heeft. Mogen we de Duitschers gelooven dan heelt dit wapen zware ver liezen geleden. Bij Maroviug zou een Engel sche brigade geheel verniet.gd zijn. Voor 't oogenblik ligt d" actie aan het westelijk front weer stil. De Duitschers heb ben sterke reserves aangevoerd, met gevolg dat de partijen legen elkaar opwegen. Meer voortdurend succes dan op het wes telijk front hehoen «le Engelscben in Pales tina, waar Jeruzalem binnen enkele dagen vallen zal. De Duitsche pers bereidt er de openbare meening al op voor, dat Jeruzalem binnen kort in Engelsche handelt zal vallen. Zij zitten er nog maar kort vandaan; boven* dien is de stad niet p verdediging inge richt. Van militair belang zou het verlies der stad niet zijn, maar toch zou de be zetting ervan door «ie Engüschen in de geheele wereld indruk maken, want nog altijd is Jeruzalem zoo.ve! voorde Chris telijke als voor de Mohamniedaanschc wereld een symbool.

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 1