Zaterdag 16 fBHl Februari 1918. No. 8993. 68e Jaargang H. L. A DULLAERT Co- Effecten. Coupons Prolongatie |SAFE DEPOSIT ■1 hoofd-redacteur j. corn. ruga art. AMERSFOORT. Uitgave van de Drukkerij „De Aniersfoortscbe Courant., voorheen Kiroiu A. H van Cleefl" Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden j 1. franco per post ƒ1.15. Advertentiën 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel- abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigenings- advertentiën per regel 15 cent. Keolames 1—5 regels '.25 Bewijsnummers worden in rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers. 5 cent. Bij adverteritien van buiten de stad worden de incasseerkosteu in rekening gebracht. BUREAUX: KORTE GRACHT 9 VALKESTRAAT 19. Telefoon 1 KUN N 1 S(i F V I ütlEN DISTRIBUTIE LEVENSMIDDELEN'. Burgemeester en Wethouders van Amers foort maken bekend, dat in de week van 18 Februari tot en met 23 Februari 1918 zal worden verkrijgbaar gesteld: op bon No. 56 BRUINE BOON EN 2 ons per persoon. GORT4 BAK-en BRAADVET 1 ZEEPi AARDAPPELEN. 5 K.G. GF.Zt JUTEN VLEESCII iste kwaliteit zon der been verkrijgbaar (zonder bon) tegen 70 cent per pond. I )e verkoop gescliiedtIn het gebouw van den Keuringsdienst en in de kiosken Soesterw. en Julianapleiu, door deskundigen. Wij raden een ieder aan eene proef met dit Vleescb te nemeu overtuigd als we zijn, dat het eene welkome remplacant is voor het ontbrekende varkensvleescb, terwijl de prijs inderdaad zeer laag is tegenover de bestaande vleeschprijzen. Vervolgens is goedkoope MELK ver krijgbaar (voor heu die daarvoor in de termen vallen) op bon No. 6 tot en met No. 11 var. 17 Feb tot en met 23 Feb. 1918. Amersfoort, 13 Februari 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, Van RANDWIJCK De Secretaris, A. R. VEENSTRA. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 54, afdeeling Crisis zaken, Bureau Volksvoeding dd. 13 Februari 918. maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, heeft goedgevonden 1. Met ingang van 20 Februari e.k. voor ruudvleesch vast te stellen de navol gende maximumprijzen in den kleinhandel Vletsch Vleesch Rituetl ges!, v!. afgehaald niet afg. afgeh. niet afg aan den winkel per 1 K.G. Chateaubriand en biefst.-haas f3.75 f3.90 f3.83 f3.98 Haas - 3.- 3.15 -3-08 - 3-*3 Biefstuk - 2.80 - 2.95 - 2.88 - 3.03 Contrcfilei -2.80 -2.95 -2.88 -3.03 Rib. -2,60 -2.75 -2.68 -2.83 Ruastbeaf. :.bo - 2.75 - 2.68 - 2.83 Dikke lende - 2.60 - 2.75 - 2.68 - 2.83 Rollade - 2.60 - 2.75 - 2.68 - 2.83 Baklap. -1.30 -1.45 -1.38 -1.53 Riblup. -1.30 -1.45 -1.38 -1.53 Runderlappen, rundgehnkt. klapstuk en runderborst - 1.30 - 1 45 - 1.38 - 1.53 Schenkel - 1.30 - 1,45 - 1.38 - 1.53 Nier-en Blachtv. - 1.40 - 1.40 1.40 - 1.40 Hutspot - 0.30 - 0.30 - 0.30 - 0.30 Beenderen -0.10 -0,10 -0.10 -0.10 Tong ...- 2.- 2.- 2.- 2. Zwezerik (p st- 0.50 - 0.50 - 0.50 - 0.50 Hersens (p.stel) -0.15 -0.15 -0.15 -0.15 I.ever (p. K.G.) - 0.50 - 0.50 - 0.50 - 0.50 Nieren (p. stuk) -0.50 -0.50 -0.50 -0.30 Staart (p. K.G.) - 1.25 -1.25 -1.25 - t.25 2. te bepalen, dat de hiervoren genoemde prijzen voor rundvleesch gelden voor rund- vleesch zonder been. 3. te verbieden den verkoop en de afle vering van rundvleesch onder a.idere bena mingen dan vorenbedoeld. 4. te bepalen, dat aflevering van kop- vleesch slechts zal mogen gesch-eden indien dit verwerkt is door de hutspot. Amersfoort, 14 Februari 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 2674, afdeeling Crisiszaken Bureau landbouw dd. 6 Februari 1918, maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, heeft goedgevonden A. vast te stellen, in afwijking van de bij bovengenoemde beschikking bepaalde maximum prijzen, de volgende maximum kleinhandelprijzen 1. voor runder- en kalfskoppenvleesch zonder been 20 cents per 4 K.G. voor runder- en kalfsharten 15 cents per 4 K.G. 3. geheele koppen in de beenen (zonder huid, hersenen en tong) met een maximum gewicht van 24 K.G. 10 cents per stuk. 4. ten aanzien van vorenbedoelde maxi mum prijzen te bepalen, dat het niet ge oorloofd is, hetzij die maximumprijzen te verhoogen door het vorderen van eene af zonderlijke vergoeding voor eenige door den verkooper te verrichten werkzaamheid, hetzij aan den verkoop eenige voorwaarde te verbinden, b. v. die tot het bijkoopen van eenig ander artikel. B, te bepalen a. dat vleesch van runder- en kalfskop pen niet dati uitgebeend mag worden ver kocht en afgeleverd en niet bij grootere hoeveelheden dan hoogstens 2 K.G. te gelijk b. dat koppen in de beenen, als onder A, sub 3 bedoeld niet dan in hun geheel mogen worden verkocht en afgeleverd. c. dat het verboden is, runderkoppen- vleesch en runderharter, als grondstoffen voor de bereiding van andere levensmiddelen te verwerken, te gebruiken, ze in te zouten of op andere wijze te verduurzamen. d. dat het verboden is het verkoopen of te koop aanbieden, het afleveren of het voeren van levensmiddelen geheel of ge deeltelijk bereid, in strijd met het hiervoor sub. c. bepaald. e. dat in de winkels, waar de sub a be doelde artikelen aanwezig zijn, deze niet mogen worden verkocht of afgeleverd, dan wanneer op eens van den openbaren weg zichtbar - ;.laats duidelijk wordt opgehangen eene door het gemeentebestuur te ver strekken kaart met het volgende opschrift: Ruuder- en kalfskoppenvleesch zonder been 20 cent per 4 K.G. Runder- en kalfsharten 15 cent per 4 K.G. Meer dan 2 K.G. te gelijk mag niet worden verkocht. Amersfoort, 14 Februari 19 iS. De Burgemeester voornoemd, Van RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 53 afdeeling Crisis- zaken Bureau A.Z. d.d. 13 Februari 1918, maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Handel en Nijverheid heeft goed gevonden te bepalen, dat na art. 20 dezer distributie regeling wordt ingevoerd het volgende ar tikel (artikel 20 bis). Het is aan schoenmakers, die distributie- leder ter verwerking in ontvangst nemen, verboden dit leder voor een ander doel te gebruiken dan voor reperatiebons als in deze regeling bedoeld, worden afgegeven. Zoolang een schoenmaker distributieleder in voorraad heeft, zal hij op vertoon van een bon reparaties als vorenbedoeld niet mogen weigeren. Amersfoort, 14 Februari iyi8. De Burgemeester voornoemd. VAN RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 31504/46. Rijks bureau voor de distributie van Graan en Meel heeft goedgevonden te bepalen dat de in opgenoemde beschikking gestelde maximumprijs voor buitenlandsch rood kla verzaad slechts zal gelden voor het thans in ons land aanwezige zaad en niet voor de partijen rood klaverzaad, welke nog zul len worden ingevoerd. Amersfoort, 14 Februari 1918, De Burgemeester voornoemd, Van RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 2698 afdeeling Crisis- zaken Bureau Landbouw d. d. 13 Februari 1918 maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Handel en Nijverheid, heeft goedgevonden onder intrekking zijner voormelde be schikking te bepalen 1. Het vervoer van stroo van eenige plaats, gelegen in de provincie Groningen, naar eenige plaats, gelegen buiten die pro vincie, is verboden. Dit verbod is niet van toepassing op par tijen stroo, gedekt door een vervoerbewijs. afgegeven door den Groninger Landbouw- bond. 2. Vervoerbewijzen, als bedoeld sub 1, 2de alinea, worden uitsluitend afgegeven aan bona fide stroohaiidelaren, landbouwers en stroocartonfabricken en niet dan tegen voorafgaande betaling van f 0.25 per 1000 K.G. stroo. waarvan het vervoer wordt toe gestaan. Amersfoort, 14 Februari 1918. De Burgemeester voornoem-1-, Van RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 47, Afdeeling Crisiszaken Bureau A. Z., maakt bekend, dat de Minister a i Land bouw, Nijverheid en Handel, heeft goedgevonden 1. vast te stellen de volgende 111 ixmiurn- prijzen voor eikels (per K.G.) a. ruw (tl.i. met doppen en stel.ni 10 ci. b. zuiver (d.i. opgedroogd, doch zon der doppen en stelen) .20 c. gedroogd (zonder dopjien en stelen) 30 d. gebrand674 e. gebrand en gemalen (tusschen- handel prijs)80 (kleinhandelprijs)95 2. te bepalen dat het verboden is eikels af te ievcre.i, welke zijn betaald, worden betaald of zullen worden betaald met een hungeren prijs dan i sub 1 bepaald I 3. te bepalen: I dat het bepaalde sub 1 met de dagtve- kening dezer beschikking in werking'treedt. Amersfoort, 15 Februari 19 iö. De Burgemeester voornoemd, Van RANDWIJCK. i De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 40, Afdeeling j Crisiszaken Bureau Volksvoeding dd. 13 Feb. 1 '9 '8, i maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel. I heeft goed gevonden vast te stelien een maximum grootbaiidel- prijs voor karnemelk en taptemelk van 5 cent per liter, afgehaald boerderij of zuivelfabriek, i Amersfoort, 14 Februari 1918. De Burgemeester voornoemd, Van RANDWIJCK. i De Burgemeester van Amersfoort bericht, dat dn Kunstmest-Commissio bs- kend maakt, dat een aanvang wordt ge- j maakt met de verdeeling der besieidc Chilisaipeter, ten behoeve van den oogs» 1918, en wel tot eene hoeveelheid van 25 pCt. van iedere do >r haar goedgekeurd» aanvrage van 500 K.G. of minder en van 13 pCt. van iedere goedgekeurde aanvrage boven 500 K.G.. dat de prijs, door bestellers voor deze ter beschikking komende hoe veelheden te betalen, is vastgesteld op f33,50 per 100 K.G. bruto voor netto, /.oo mogelijk iu origineele zakken, vrij uit schaal aan de opslagplaatsen der commissie, dat deze prijs slechts verhoogd mag wor den met de werkelijk betaalde vervoer kosten en eventueel maalloon, daar alle provisien en vergoedingen daarin zijn be grepen, dat hei malen slechts mag geschieden op uitdrukkelijk verzoek der bestellers.dat het maalloon door handelaren of tusschenper- sonen (.waaronder ook verstaan worden landbouw-, aankoop- of coöperatieve ver- eenigingen) aan hesteller te berekeneu hoogstens 25 cent per too KG. mag bedragen, waarin, de kosten van opzakken zijn be grepen! terwijl gewichtsverlies op gemalen partijen in geen geval ten laste van de be stellers mag komen. dat het den handel of eenig tusschen- persoon (waaronder ook verstaan worden landbouw-, aankoop- of coöperatieve ver- eenigingen) niet geoorloofd zal zijn een extra toeslag van bestellers te vorderen voor z.g. levering onder A.H.V., dat alleen geoorloofd is oene vergoeding voor rente verlies in rekening te brengen °p basis van 6 pCt. per jaar aan bestellers, die niet heb ben voldaan aan den eisch van betaling voor de levering, zooals in de Voorwaarde voor de levering* is voorgeschreven, dat de monstername zal geschieden door de commissie aan do opslagplaatsen bij de levering, terwijl de aldus genomen monsters zullen worden onderzocht door het Rijks landbouwproefstation te Maastricht, I Commanditaire I Bankvereenlging Amersfoort Tel. interc. 363. Scherpenzoel Tel. interc. Soest Tel. interc. 6. dat een gehalte aan stikstof van 154 pCt. wordt gewaarborgd, dat de uitkomst van de analyse van het monster eener partij bindend zal zijn ten aanzien ven het gehalte der daaruit aan de bestellers af te leveren hoeveelheden, dat de commissie geenerlei verantwoorde lijkheid op zich neemt ten aanzien van het gehalte van partijen, welke door een hande laar of tusschenpcrsoon in gemalen toestand aan de bestellers worden afgeleverd, dat de Commissie donr middel van eene briefkaart aan iederen besteller kennis zal geven van de beschikbaarstelling der voor hem bestemde hoeveelheid, welke briefkaart voorzien is van een ontvangstbewijs, waarop door den besteller de ontvangst der aan hein geleverde hoeveelheid aan de commissi.- moet word.-n bericht, Amersfoort, id Februari 1918. D- Bmgemcesier voornoemd, Van KANDW1JCK De Burgeme'su-r van Amersfoort bericht, dat de Kunstmc-st-Commissie bekend maakt, dat een aanvang zal word n gemaakt met de verdeeling van den bestel den zwavelzuren ammoniak ten behoeve van ile bemesting voor den oogst 1918, en w.-l tot eene hoeveelheid van 25 pet. van ied.-ro door haar goedgekeurde aanvrage van 500 K.G. of minder en van 20 pet. van iedere goedgekeurde aanvrage boven 500 K.G. dat de prijs, door bestellers voor deze tor beschikking komende hoeveelheden te beta len, is vastgesteld op f44.75 per 100 K.G. bruto voor netto, in zakken, vrij uit schaal, aan de opslagplaatsen der commissie of aan de gasfabriek, waar de aflevering zal plaats vinden. dat deze piijs slecht verhoogd mag wor den met de werkelijk betaalde vervoer kosten, daar alle provisien en vergoedingen daarin zijn begrepen. dat het den handel of eenig tusschenper- soon (waaronder ork verstaan worden land bouw-, aankoop- of coöperatieve yeteenigin- gen) niet geoorloofd zal zijn een extra toeslag van bestellers te vorderen voor z.g. levering onder A.H.V. dat alleen geoorloofd is eene vergoeding voor renteverlies in rekening te brengen op basis van 6 pet. per jaar aan bestellers, die nic: hebben vol aan aar. den eisch van be maling voor de levering, zooala in de Voor waarde voor de leverirgo is voorgeschreven, dat de monstername zal geschieden door de commissie bij aflevering uit de opslag plaatsen of aan de gasfabrieken, terwijl de aldus genomen monsters zullen worden on- derzocht door hel Rijkslandbouwproefstation te Maastricht. dal een gehalte aai. stikstof van 20.20 pet. wordt gewaarborgd. dat de uitkomst van de analyse van het monster eener partij b'iidend zal zijn ten aanzien van het gehalte der daaruit aan de bestellers af te leveren hoeveelheden, dat de commissie door middel van eene brief kaart aan iederen besteller kennis zal geven van de beschikbaarstelling der voor hem bestemde hoeveelheid, welke briefkaart voorzien is van een ontvangstbewijs, waarop door den besteller de ontvangst der aan hem geleverde hoeveelheid aan de commissie moet worden bericht. Amersfoort, 15 Februari 1918. De Burgemeester voornoemd, Van RANDWIJCK. ISTAIISNIEUWS. Ver. tot opv. van halfverw., verwaarlooosde of Verlaten kinderen in het huisgezin. Gisterenavond hield de afdeeling Amers foort van de Vereeniging tot opv.iedin van half- verweesde, verwaarloosde of verlaten kinderen in het huisgezin, in «Ons Huis* een algemeene vergadering. Na opening en de notulen was aan de orde het jaarverslag. Dit verslag, uitgebracht door den secretaris mr. I', L. Baudot, luidt in zijn geheel als volgt E.-ne bepaling in onze Statuten schrijft voor, dat het Bestuur der Afdeeling, telken male bij den aanvang v.m een nieuwen jaarkring, een verslag uitbrengt over wa: in bet afgeloopen jaar de Afdeeling weder voer: een nuttig voorschrif 1. omdat daardoor gelegenheid verschaft wordt, het werken onzer Afdeeling in ruimer kring beken i te maken, en daarvoor belangstelling te wekken. Onze Vereeniging immers is een zuiver phiiantropisch.; Vereeniging, die stil haar weg gaatdus niet aan den weg timmert, zij zoude zonder finantiv-ne:. s'.cuu van kin dervrienden onmogelijk iets van nelang kun nen praesteeren, niets dus r atuurlijker.dandat zij, door op geregelde tijden een overzicht te geven van lvtgeen 'ij deed en nog doet. harten en beurzen voor zie tracht te ont sluiten. De tijdsomstandigheden wan n onze Af deeling niet gunstig, voor Wat b treft liet ledental, iti 1917. vier begunstigers li acht leden hebben hun lidmaatschap opgezegd, de meesien hebben nte opzegging gemoti veerd en <ie angevoerde inotiev' bleken altijd te billijken, maar cm ander neemt niet weg, dat het voor tien Per.ningmee.-'tr benauwend-is, telkens weer een bc la' kje in de bus te vinden. Wij hca'.etl gelukkig ook nieuwe leden gekregen in den loep van li-t jaar. 1.1. 2 iieguns.igers, I lid 011 2 beschermers; boven dien verklaarden drie personen zich bereid op 1 Januari 1918 als beschermer en een persoon als lid toe te treden. Op 31 Dec. 1017 bezat de Afdeeling 1 medestichter 18 beschermers 9' (9SI, 34 begunstigers 13Ó). bijgevolg 134 leden (141). De getallen tusscben haakjes geven de 1 Dec 1916. cijfers voor 51 De contributies namen af met f 24.01 maar dit verlies werd vergoed door de nieuwe leden, die f 54.5" betaalden, buitendien ont ving de Penningmeester aan giften f 45. Aan contributies ontvingen wij t 3''-5° meer. dus in het vorige jaar f 383-5°' l"a"s f +'4 De verpleegkusten stegen dit jaar weder om aanmerkelijk, heueltde kan helaas me van de regeeringssubsidies gezegd worden één subsidie voor een pupil, wiens verzor ging dit jaar aanzienlijke offers aan onze kas stelde, was in 1910 ingetrokken eu 1» U„„. voor Ir... lijdvok J«n. i ApHU.»- steld; een ander subsidie was van 25 op 9 per dag teruggebracht; het Hoofdbestuu beeft zich tot de Regeering gewend, om her stel van de vroeger genoten subsidies te verkrijgen, op zijn request is gunstig be schikt. Voor 1917 het subsii hnogd. pupil Is met ingang 3° Nov- sidie met fo.io per dag ver-

Amersfoortsche Courant | 1918 | | pagina 1