het jaarverslag niet vergeten. Verder lie vat het een woord van afkeuring aan de «knoeier» en beunhazen», «lie door hunne handelingen hunne collega's de moest moge lijke oneerlijke concurrentie aandoen, een ongewemchie factor, waarvoor de hulp wordt ingeroepen van de leden der vor- eeniging, om tegen dergelijke practijken met ernst en alle ten dienste staande mid delen stelling te nemen. Het vakblad ook mag zich in een goede reputatie en vooruitgang verheugen, een resultaat dat te danken Is aan de benoe ming van den heer Stroosnijder als Redac teur, die met hart en ziel daardoor «ie belangen èn van het blad èn van de verecniging in ruime inatc bevorderd. Xa nog ile verdiensten van den voorzitter, den heer Krook, den penningmeester den hoer van Vreumingen, en den magazijnmeester, den heer Jacobs, naar waarde te hebben geschat, eindigt dit uitgebreid jaarlijkseh overzicht, waarna met algetneene stemmen besloten werd, dit jaarverslag te laten druk ken en aan ieder lid van de vcrceniyiiig en van den bond, hiervan een exemplaar uit te reiken, als waardeering voor het vele werk, dat de heer Klaasseu. zich tot het samenstellen er van heeft willen getroosten. Nadat nog besloten werd, dat de aan kondiging van vergaderingen in den ver volge zal plaats hebben in h"l vakblad e:t dus niet meer per coiivocuticbiljet, alsmede, dut in verband met de inkoopsprijzen, den minimumprijs van een sigaar hier ter stede- gesteld wordt op I, cent. eet: voorstel, dal met algemeene stemmen wsrd aangenomen, had de rondvraag plaats, die gcetl bepaalde- bij zonder heden opleverde. Daarna sluiting. Memoreeren wij nog, dat de rekening en verantwoording van den penningmeester in volkomen orde bevonden is en sluit in ont vangst en uitgaven tot een bedrag van f 1.59.04, met een voordcelig saldo van f 21,09, terwijl de penningmeester, dank baar gedechargeerd werd. Mi H u I s v 1 ij t i n g. Hedenmiddag half li van Amicitiabovengenoeindc tentoonstelling door den Garnizoenscommandant geopend. De oranjekleurige reclamebiljetten in de stad hebben onze aandacht er reeds op ge vestigd, terwijl de aiivert'-nties in rie bladen ons buitendien verkondigen, dat er 'smiddags een strijkje zal zijn. Dank zij de medewerking van den altijd wel willenden, ien secretaris van het Amer.v foortscbe Comité O. O. mocht het ons ge lukken reeds vóór de opening het een eu ander te zien. Met buitengewone kalmte wist hij orde te brengen in den schijnbaren chaos van teekeniiigen, schilderijen en voorwerpen. Zijn rustige bevelen moesten wel eert goede uitwerking hebben op de ijverige helpers en onder onze oogen groeide de tentoon stelling. Men moet eerbied hebben voor tien ondernemingsgeest en het organisatie vermogen van bovengenoemd comité. In tegenwoordigheid van militaire- en burgetiijke autoriteiten, waaronder ook Generaal Kleinhens, Hoofd van het Comité van Ontwikkeling te Den Haag, wc-t-s de Gart.izoens-Comma'idani, C. Saudt va.; N eten er in zijn openingswoord ..p van welk eet; groot eit nuttig belang het voor den militair is, dat de huisvlijt op deze wijze door hem beoefend wordt, want be halve dat het z.g. «straatslijpen» voorkomen en het bezoek aan herbergen beduidend geweerd wordt, kweekt hel in de eerste plaats scherpzinnigheid en vindingrijkheid itt niet geringe maté aan. Ilij brengt dan ook een woord van hulde aan de vervaardigers en hunnen ijverigen en bekwamen instructeurs, En nu moge het zijn, dat niet alle inzen dingen met een prijs zullen worden bekroond, dan toch mag dit de inzenders niet ont moedigen. integendeel, most dit voor hen een prikkel zijn, hun werk in deze richting te blijven volgen. Daarmede is dan tevens ook de moeite beloond van de verschillende Commission, die in tic-ze werkzaam zijn. .Met een woord van d -ni; voor de tegen woordigheid vat. het Houfiicomlté van Ont wikkeling, \v..rdt de tentoonsuliing voor geopend verklaard. Overigens lijkt het ons niet aanlig iet* te verkiappen van 't geen we zagen. Ilier zij gezegd Het is de moeite waard, een ieder ga zelf ziett. Do lage toegangs prijs (25 ct.| zal voorzeker geen beletsel zijn. Rest ons ten slotte nog te vermelden, dat eventueele baten ten geede zullen komen aan tic Nationale vercenigiug tot steun aar, Miliciens, een aanbeveling dus te tneer, utn deze Tentoonstelling te bezoeken. 540 balen r ij s t. Naar wij vernemen, zijn dezer dagen aan de Phoenix-Brouwerij alhier. 540 balen rijst in beslag genomen, <ii» door het Levens, middelenbureau alhier, aan het Rijk zullen worden afgestaan. Mishandeling. Do 25-jarige v. d. V voerman alhier stond dezer dagen voor de I'trechtsche rechtbank terecht, beschuldigd van op Zondagavond 17 Januari den militair Fokkens, in «Ie Krankeledestraat een klap te hebben gege ven. zoodanig «lat deze bewusteloos neerviel en later naar het Militair hospitaal moest worden overgebracht, waar bleek dat hij een steek gekregen had in den rechterslaap. F. bc-weerde zijn aanvaller niet te kennen, terwijl ook zijn twee kameraden, die dien avond in zijn gezelschap waren, evenmin aan den beschuldigde kennis hadden. De beklaagde ontkende. Een der getuigen, van Schaik, beweerde echter gezien te hebben, dat bekl. een mes in zijn hand had c-n er mede sloegeen en ander wordt door den getuige de Jager bevestigd, terwijl beiden den bekl. herken- Een derde en vierde getuige legden eveneens gelijkluidende verklaringen af. Was de wonde dieper geweest, dan had milicien F. kunnen doodbloeden. Een tweetal getuigen a décharge beweren voort» nog, dal bekl. niet den steek kan hebben gegeven, daar bekl. met hen een borrel he n gekocht en toen vervolgens naar huis is gegaan, zoodat hij zich tusschen 10 en italf 1 1 elders heeft bevonden. Hut O.M. eischte evenwel tegen v.d. V. een gevangenisstraf van 3 maanden, niet tegenstaande bekl. bij zijn onschuld blijft volharden. CENTRALE KEUKEN. Het Menu van de Centrale Keaketi veor de week van 22 tot en met 27 April is ais volgt samengesteld: MaandagErwtensoep. Dinsdag; Stamppot vau Snijbootten Woensdag: Stamppot van Zuurkool; Donderdagwordt nader bekend gemaakt; Vrijdag; Hutspot; Zaterdag wordt nader bekend gemaakt. De uitbreiding der Centrale Keuken, zal met het oog op de groote afname, niet lang inter op zich laten wachten. De eerste werkzaamheden daartoe hebben reeds '11 aanvang genomen. Liefdadigheids-uitvoering. Aangemoedigd door het groote succes ten bate van het Sanatorium fonds der Onder- officiersvereettiging >Ons Belang», gelijk dit ".m. het geval was bij tien verkoop vatt de vlaggetjes en tie reeds eerder gehouden uitvoeringen voor hetzelfde doel, had Dins dagavond j.l., in Atnlcitia wederom een Lief- dadigheiiisuitvoering plaats, die in alle op zichten wel geslaagd mag heetcn en onge twijfeld de recette bijzonder zal zijn te goed gekomen, dank zij het werk, dat door het damescomité werd ter hand genomen. De voorzitter van de Amersfoortsche t 'ommlssie, was itt zijn openingsspeech dan ook dankbaar gestemd voor het bereikte resultaat, waardoor deze feestavond kon worden georganiseerd en het doel verple ging van alle tuberculooslijders in Under- Officierskringen, ten zeerste deed bevor deren. Hij liet dan ook niet na. woorden van dank te brengen aan Mevrouw Gravin van Randwijk de Jonge, wier naam ook in deze verecniging zulk een goeden klank heeft, en vervolgens aan de kunstenaars en kunste naressen, in het bijzonder aan Jonkvr. Re- pelaer van Driel.Mcvr. van l.untereu-Hauscn, de Urchestvercenigiug «Amersfoort», direc teur de heer Ir K. G. van Aakcn en het Amersfoorisc.lt Mannenkoor, onder leiding van zijn directeur, den heer X. Hazendonk, die alien welwillend hunne medewerking verleende». Na ten slotte nog zijn dank te hebben betuigd aan alien, die tot liet welslagen van dezen feestavond hebben bijgedragen waarbij ook de pers niet vergeten werd, werd overgegaan tot de vertolking vatt het met zorg samengestelde programma. Allereerst trad de Orchestvereeniging Amersfoortop, die Mozart's Symphonic no. 35 D-dur op schitterende wijze ten geh-lore bracht, terwijl hel laatste nummer na de pauze, door dit orchest inderdaad een waardig slot vormde van dezen kunstavond. Met groot genoegen htb ik vervolgens kennis gemaakt met het heerlijke alt-geluid i v.m H>- zangeres, Jonkvr. Kepelaer van j Driel, dat mij genotvolle oogenblikken ver- schafte en uier goed geschoolde stem ook het auditorium in verrukking bracht, zoodat ook hier een dankbaar applaus, na de ver- I schillende liederen weerklonk. Niet minder j zeker waren tie verdiensten van Mevrouw van Luntercn-Hansen.die de begaafde zange- j res op zulk '11 correcte wijze accompag- 1 lieerde. Rest mij nog de praestatiOn van i het Mannenkoor, dat zich op de meest 1 loffelijke wijze van zijn taak tvist te kwijten. De magnetische dirigeerstok van den dircc leur, den heer 1 lazendonk, heeft niet nage- I laten, datgene te bereiken, wat men van j een hoogstaand koor, alsdat van den heer Hazendonk mag verwachten, j ik wil dan ook niet nalaten een woord van hulde te brengen aan vertolksters en vertolkers, die dezen avond niet alleen heb- I ben gemaakt tot een kunstavond in den j waren zin van het woord, maar die indirect ook hebben medegewerkt aan het groote financieele succes, dat deze uitvoering voor het .Sanatoriumfonds beeft opgeleverd, dan denk ik niet minder aan de dames, die de pauze hebben benut, mede voor het goecie doel, met het aanbieden van bloemen, het schenken van koffie enz. Het was een schoone avond. De netto opbrengst, welke ten bate komt van het Sanatoriumfonds der hider-Otficiers- vereeniging «Ons Belang» bedraagt f 556.97. Voorwaar een schitterend resultaat, waar mode ik èn de Vereenigiog èn het Dames comité van harte gelukwenscb. O. Uit het politierapport. Aangehouden werd een arbeider, wegen het ontvreemden van ijzerdraad op het stationsemplacement alhier. Hij is ter be schikking gesteld van de Justitie te Utrecht. Nog werd door de politie alhier aange houden een duitsch deserteur, wegens dief stal van een belangrijke partij koper. Hij werd naar Utrecht overgebracht. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen twee jongens te dezer stede, die zich schul dig hadden gemaakt aan diefstal van een paar manden bokking en andere levens- middelen. Nog wertl aangifte gedaan van het stelen van een fiets en een beddentijkvan de daders niets bekend. apport. li li V O L KIN G. Opgave van vertrokken perso- nett, van 25 Maart - 13 April 19 is. A. Kamphorst, van Hoogeweg 43 naar Barnevelil -- Mej. wed. A. v. Kuyk, van St. Anfridusstr. 9, naar Bussum Mej. J. v. d. Veer. van Arnh.str. tg, naar Hoogland Mej. H. M. M. Troetel, van l.angestr. 55, naar Kampen 1'. v. Sluys, van Coninckstr. jo, naar Middelburg - YV. de Kruvff. van Molenbuurt 30, naar /.eist - I-. YV. J. v. Ee. van Molenbuurt 30, naar Zeist - F. J. Zwan, van Hot' 34, naar I.eusden J. C. Jansen, van Soesterweg 279. naar de Bilt Mej. li. v. Straalen, van Kinderzorg, naar Utrecht F. A Sleeking, van Breestr. 59a. naar Oiaierwijk B. M. v. d. Valk, van Molenstr. 77, Utrecht - Mej P. S. de Clercq Zubli. van Huygensl, 31, naar Bussum - Mej. J. v. Kommer, van Hoogeweg 2, naar Apeldoorn Mej. P. C. Anthunisse, van Ut.weg 243. naar Zetten C. Maas, van Leusdersveg 105, naar Breda Mej. I. Willemsen, J. Tolliusstr. 13, naar Utrecht Mej. A. M. v. d. Meulen, van 11. v. Viaiidenstr. 31, naar Winterswijk Mej. J. Nagtegaal, van II. v. Viaiidenstr. 31, naar MaarssenMej. W. H. Evers, van Zandbergen, naar Nijmegen B. A. v. Kleef, van Muurh. 7b, naar Nijmegen Mej. J. Fontein, van Kamp 27, naar Utrecht G. T. M. Ongerbr van Wijersstr. 13, naar Arnhem E d. Bor, van Gr. Nachteg.st. ib. naar Nijkerk Mej. A. Westerhuis, van l.angestr. 77, naar I.eusden Mej. E. Vlastuin. van zVchterb.str. 52, naar Woudenberg Mej. A. C. M. Dreyklufurt, van Zuidsitigel 44. naar Wageningen - W. T. Lieven, van Schbiimelp.str. 40. naar Kesteren Mej. M. Brenninkmeijer, van 't Zand 19, naar Hoogland - Mej. I'. A. M. Brenninkmeijer, van 'tZand tg, naar Hoogland Jhr. F. den Beer Poortugaal, van Emmalaai naar Maarssen Mej. wed. A. Kol»teeg, van St. Bonif.str. 69, naar Amsterdam M. Woff, van Kamp 44, naar Nijmegen - P. v. Thiel, van Zandbergen, naar Stoulen- burg J. C. v. Dun, van l.angestr. 59, naar Zandvoort Mej. M. J. A. Frijhoff, vau Zuidsitigel 44, naar Zutpkeu Mej. (i. v. Dorsien, van Driest 12, naar Zutphen S. D. J. Vervloet, van Stationsstr. 1, naar Utrecht Mej. H. M. v. Nieuwen- huize», van Molenbuurt 28. naar Amsterdam Mej. K. M Verhoeven, van B. Wuvtiersl 55, naar Harderwijk P. H.H. Kral, van Havik 10, naar Apeldoorn - Mej. 1'. 11 Kisakker. van Westeratr. 87, naar Nijkerk Mej. A. G. H. Baas Becking, van Pr Mariel. 4. naar Leiden Mej, J. Want van 't Laantje, naar Haarlemmerliedc W. v. Opstal, van Arnb.weg 55, naai Steenderen - I). M. I.amie, van Arnh.weg 55, naar Reeuwijk Mej. 1>. Meijer, van Arnh.weg 55, naar Heemstede - Mej. A. II. v. d. Molen, van v. Ascli v. Wtjckstr 31, naar Blaricum - Mej. C. E. Boon, van Poihstr. 8, naar I'.aarn - Mej. II. v. Sprake- laar, van z\rnh.weg 150, naar N'uth Mej M. R. E. Hogenboom. van l.angestr. 2 ,b, naar Schoonhoven - J. H. v. d. Heggi Zijnen, van K. Bergstr. 19, naar Arnhem P. 1.. de Graatï, van Muurh, 76, naar Egmond a. Zee - I. Cohen, van Muurh. 129, naar Rotterdam - L. Halberstad. van Waiikr-rsteeg bi. naar Amsterdam - Mej. T. Rones, van Berkenweg 26. naar Gorssel Mej. J. v. Essen, van I.iend.weg 5, naar Werkhoven - J. Witte, van Utr.weg 7,b naar Hoofddorp Mej, S. E. B. Bolt, van I. v. Oldenb.l. 26. naar Soest Mej. C.J, Woudenberg, van /.uidaingel 3. naar Erichem A Kamminga. van Scherbierstr. 6, naar Amerongen Mej. E. Groenestein. van Appelweg 13b. naar Rhedcn - Mej. V. Roet van l'epersteeg 2, naar Bussum - Mej. YV. Lablans van Scherbierstr. 7, naar Zetten - Mej. J. C. Verweij, van Utr.weg 251, naar Rtaeden M. Prooyen, van Emmalaan 18, naar Amsterdam W. Prooyen, van Emmalaan 18, naar den Haag M Zoeteweij, van Emmalaan i3, naar den Haag - J. C. A. de Mobel. va» Emmal. 18, naar den Haag - H. Donker, van Emmalaan i9, naar den Haag. Opgave van gevestigde perso nen van 25 Maart. - .3 April 191». G A. Riele, van den Haag, naar Wester se, - Mej. J. Wendt, van Ermelo. naar Utr.weg 241 - H- J- Veldhuizen, van Ilsselstein. naar Beestenmarkt 12 Mej. P. Jansma. van den Haag, naar H. v. Viandenatr. 32 H. G. F. Deiman, van Emmen. naar Kamp 32 - A. J. Haartsen, van Ooatburg, naar Havik 10 - Mej. wed. v. Eekeren, van Zutphen, naar Regentessel. 2 Mej S. M. v. Eijk, van Amsterdam, naar BergBtr. 23 Mej. W. Vos, van Utrecht, naar Utr.weg 4 J- H. Beekman, van Kpe, naar Kamp 20 Mej. G. A. Meinten, van Hoogland, naar Utr.weg 113 Mej. H. v. Brummelen, van Hoevelaken, naar Hoogeweg 74' Mej. C. Sniink, van Hnoglang, naar Bloemend str. 61 - Mej. II. J. Pape, van Coevorden, naar Scheltusstr. 33 - Mej. A. de Bruin, van Woudenberg, naar B. Wuytiersl. 62 Mej. W. C. F. Burger, van Amsterdam, naar l.angestr. 83a Mej. M N. A. de liaan, van den Bosch, naar Arnh.weg 56 G. J. Blom, van Kazerne, naar Schimmelp.slr. 1 G. E. Volk. van Hilversum, naar l.angestr. 14 - Mej. E. den Hartog, van Schcrpenzeel, naar Utr.str. 20 - P. Steenblok, van Rotterdam, naar Krommeatr. 12 J. F'. I .ankester, van den Haag, naar Woest.weg ib - B. E. v. Dortb. van Rotterdam, naar Schimtnelp.sir. 40 I.. Ruttcn. van I.eusden, naar Hessen- str. 7 -— W. v. Asperen, van Dordrecht, naar zVchterb.str. 68 - J. C. F'aber, van Apeldoorn, naar Utr.weg 237 L. v. d. Fecr, van Sneek, naar H. v. Viaiidenstr. 1 E. v. Ouwerkerk, van Leerdam, naar Hellestr. 50 J, J. Ramon, van Nijkerk, naar Blosniend.str. 35 Mej. wed. R. Steenhoff, van Baarn, naar Appelmarkt 3 A. J. Zwiers, van Arnhem, naar Arnh.weg 3 G. A. Roos, van Schoonhoven, naar F'lierheeksir. 7 W. J. Otto, van Hof v. Delft, naar Utr.weg 57 Mej. C. Vermeij. van Zwolle, naar Bloeniend.sir. 20 Mej. wed. II. Zoeton, van Amsterdam, naar Soesterw. 12 Mej. J. B, Kijkelcnburg, van Hilversum, naar Aldegondestr. 41 - Mej. E. A, Kicft, van Haarlem, naar Bissch. weg 3 Mej. B. M. v. d Ma.ith, van Baarn, naar Kreupelstr. 5 Mej. E. de Gans, van den Haag, naar Kmontjesmolen 3 Mej. H. W. Holhauer, van Rotterdam, naar l.angestr. 4, A. Veeuendaal, van Norg.naar Gr. Haag 46 Mej. J. G. Pijpstra, van Zeist naar Westerstr. 90 -- M. v. d. Wetering, van Doorn, naar Arnh.weg 100 J. I- M. Sol, van Arnhem, naar Utr.weg 24S II. J. M. Jacobs, van Eindhoven, naar l.angestr. 61 Mej. A. A. Becmer, van Woerden, naar B. Wuytiersl. 53 - W. E. Jansen, van Woerden, naar B. Wuy tiersl. 53 - Mej. B. P. v. d. Veer, van Woerden, naar B. Wuytiersl. 53 A. Dijkstra, van Khede:i, naar Treekerbergje W. G. Brom, van l.aren, naar Muurh. 117, A. Krul, van Baarn, naar G. v. Stel ling w.sir. 95 G. Veenendaal, van H rderwijk, naar Westerstr. 111 J. C. Spek, van Suppemeer, naar l.avendeistr. 2 A. v. Mameren, van Hoevelaken, naar Hoogeweg 43" Mej. B. Moslert, van Nijkerk, naar Krommestr. 24 Mej. M. Worst, van Nijkerk. naar Bergstr. 10 J. C. A. v. d. Briuk, van Laren, naar I.eusderweg 43 W, Aartsen, van Aalst, naar Zandbergen F. v. d. Pol, van Elburg, naar Leusder weg 162 Mej, wed. v. d. Heuvel, van den Haag, naar Schimmelp, ST. 49 - Mej. J. H, Geijtenbeek, van Zoeterwoud, naar L. Heekstr. 20 A. J. HolKveg, van Amsterdam, naar Aldegonde str. 4b - Mej. B. Vos, van Enuncn, naar Krommestr. 28 Mej. E. H. Hotnoet, van Amsterdam, naar P, Pijperstr. 29 Mej. A. M. A. Oelbers, van Bergen op Zoom, naar l.angsstr. 80 D. H. Cubfus, van A. Doetinchem, naar Utr.weg 247 YV v. d Broek, van Ermelo, naar Kruisk. 49' - Mej. wed, C. Mulder, van Amsterdam, naar Appelweg 14 Mej. wed. J. YV. T. de Vries, van Alkmaar, naar Scheltusstr. 6 J. Bakkenes, vau Wassenaar, naar Kromme str. 2. Iluitenlindscho Kroniek. I>« Uoilenrijk.tb-Hongaarfche minl.ttr van Buitenl. zaken Cïernin trsedt af en de etzer verklaart, dat hij nog enkel bij monde /al spreken over de zaak betreffende zijn bekenden vredesbrief, Indl-

Amersfoortsche Courant | 1918 | | pagina 2