Zaterdag 4 $4$ Mei 1918. i No. 9025. 68e Jaargang BIJVOEGSEL N. V. Centrale Crediet- enLandbauwbank T gelden a deposito üd langen en korten termijn] SAFE DEPOSIT. - - REDACTEUR F. W. H. OUDENS. AMERSFOORT. Uitgave van de Drukkerij „De AmernfoortHche Courant, Toorheen Firma A. H van CleefT. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zatcrdagarcnd. Abonnement per 3 maanden 1. franco per post /T.15. Advertentiën 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigenings- advertentien per regel» 15 eest. Reolames 1—5 regels ƒ1.25 Bewijsnummers worden in rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. BUREAUX: KORTE GRACHT 9 VALKESTRAAT 19. Q- T olsfoos 1 het Stenographisch Raadsverslag. g-jr" lil verband met den Hemelvaartsdag verschijnt ons blad de volgende week alleen Woensdag en Zater dag. KKXNISekriSUK* MILITIE. Voorkeur omtrent deinlijving. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat de dienstplichtigen der lichting 1919 hun wenschen met betrekking tot de inlijving alsnog vóór 9 Juni e.k. kunnen kenbaar maken bij den Burgemeester der gemeente, waar zij voor de militie zijn ingeschreven. Wie zich opgeeft voor de zeemilitie, kan bovendien opgeven, wanneer hij het liefst zou worden Ingelijfd, in Augustus 1918, in November 1918 of in Februari 1919. Amersfoort, 29 April 1918. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. WAARSCHUWING. Keuring van ingeschrevenen voor de militie en voor den landstorm. De Burgemeester van Amersfoort waar schuwt de ingcschcvenen voor de militie en voor den landstorm, zich er voor te wach ten, zich met tusschenpersonen in verbinding te stellen om voor den dienst afgekeurd te worden, omdat, indien zij inderdaad onge schikt zijn, de afkeuring ook zonder de tusschenkoinst van die psrsonenzou plaats hebben. Nadrukkelijk wordt de aandacht gevestigd op artikel 206 van het Wetboek van Straf recht, onder meer inhoudende Met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren wordt gestraft: 1. hij, die zich opzettelijk voorden dienst bij de militie ongeschikt maakt of laat maken 2, hij, die een ander op diens verzoek op zettelijk voor dien dienst ongeschikt maakt. Indien in het laatste geval het feit den dood ten gevolge heeft, wordt gevangenis straf van ten hoogste zes jaren opgelegd. Amersfoort, 29 April 1918. Dc Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. DISTRIBUTIE LEVENSMIDDELEN. Burgemeester en Wethouders van Amers foort maken bekend, dat in de week van 6 Mei tot en met 11 Mei 1918 zal worden gedistribueerd: op bon No. 67 GROENE ERWTEN 2 ons per persoon. RIJST OLIE 3 (arachide en Sesam) tegen 25 cent per ons (de bon is 14 dagen geldig) Bon No. 67a. HARDE ZEEP 1 ons of 1 stuk per persoon op bon No. 64a. Men houde er rekening mede dat bon 64a gedurende eene maand geldig is, aan gezien slechts eens per maand en per per soon 1 stuk harde zeep mag worden verstrekt. AARDAPPELEN 3 K.G. per persoon. BOKKING. Indien voorradig op de Gort bon No. 67, 1 stuks harde a 3 cent of 2 stuks zachte a z5 cent, per persoon. VLEESCH. Op de varkensvleeschbon no. 67 en wel 2 ons nuchteren kalfsvl. of 2 ons gezouten vleesch of 1 ons eenheidsworst. GOEDKOOPE MELK. Op bon No. 12 tot en met No. 28 en wel van 5 Mei tot en met 11 Mei 1918. KAAS. Op bon 67b t ons kaas per persoon. KOFFIE. Van af 1 Mei tot en met 15 Mei 1918 zal op bon no. 28 eener koffie- kaart verkrijgbaar zijn J ons koffie, terwijl gedurende het tijdvak van 16 tot en met 31 Mei, op bon No. 29 eveneens ons koffie wordt afgeleverd. Amersfoort, 2 Mei 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. RANDWIJCK De Secretaris, A. R. VEENSTRA. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 17927, afd. Crisis zaken, bureau Nijverheid, dd. 30 April 1918, maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, heeft goedgevonden met ingang van 15 Mei 1918. voor kaar sen vast te stellen een maximumprijs in den kleinhandel van f 0.60 per pak van 300 gr. netto; de prijzen voor andere gewichten naar evenrdigheid. Amersfoort, 2 Mei 1918. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. De Burgemeester der gemeente Amers foort, gelezen dc circulaire No. 2873a, afdeeling Crisiszaken Bureau Volksvoeding d.d. 11 Mei 1918, maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, heeft goedgevonden: onder intrekking van zijne beschikking van 12 Maart 1918, No. 90. afdeeling Cri siszaken. Bureau Volksvoeding, met ingang van heden voor slachtvee, geleverd in de maanden April en Mei 1918 vast te stellen «ie navolgende maximum prijzen in den groothandel en den tusschen- handel Mazim f 1.03 lumprijs op mark! per K.G. stal per K.G. levend gewicht, geschat lev.cew. 1. Klasse A. Ossen en Vaarzen f 1.06 Koeien en Stieren f 1.03 Klasse B, Ossen en Vaarzen f0 87 f0.84 Koeien en Stieren f0.84 fo.81 Klasse C. Ossen en Vaarzen f 0.73 f 0.70 Koeien en Stieren fo.70 fo.67 Klasse D. Ossen en Vaarzen f 0,60 f 0.60 Koeien en Stieren f 0.60 f 0.60 a. te bepalen, dat onder slachtvee der klasse A is te verstaan slachtvee waarvan de verhouding van levend gewicht tot slacht- gewicht is als 100 K.G. tot ongeveer 60 K.G. b. te bepalen, dat onder slachtvee der klasse B is te verstaan slachtvee waarvan de verhouding van levend gewicht tot slacht- gewicht is als too K.G. tot ongeveer 35 K.G. c. tc bepalen, dat onder slachtvee der klasse C is te verstaan slachtvee waarvan de verhouding van levend gewicht tot slacht- gewicht is als 100 K.G. tot ongeveer 50 K.G. d. te bepalen, dat onder slachtvee der klasse D is te verstaan slachtvee waarvan de verhouding van levend gewicht tot slacht- gcwicht is als 100 K.G. rot ongeveer 45 K.G. e. te bepalen, dat de maximumprijzen op stal per K.G. geschat levend gewicht voor de klassen A, B «1 C zullen worden betaald onder aftrek van de gebruikelijke korting. Amersfoort, 3 Mei i9t8. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No. 28657 afdeeling Crislszakcn Bureau Volksvoeding d.d. 30 April 1918 maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid eu Handel heeft goedgevonden te bepalen met ingang van 1 Mei e.k. r. ingevolge art. 3 der Distributiewet 1916 voor boter vast te stellen een maximum inkoopprijs van f 2.80 per K.G. af fabriek of f 2.82) per K.G. franco station van be slemming, spoor, boot of laatste veer 2. aan de gemeentebesturen voor boter in overweging te geven verkoopprijs van f 2.82 J per K.G. aan grossiers en van f2.90 per K.G. aan detaillisten; 3. ingevolge artikelen 2 en 8 der Distri butiewet 1916 voor boter vast te stellen een maximum kleinhandelprijs f 1.60 per '/2 K.G. 4. ingevolge artikel S der Distributiewet 1916 voor boter vast te stelieti een maximum groothandelprijs van f2.80 per K.G. af fa- briek off2.824 Per K.G. franco station van j bestemming, spoor, boot of laatste veer, j alsmede een maximum tusschenhandelprijs j van f 2.90 per K G. franco station van be stemming spoor, boot, of laatste veer. resp. j aan pakhuis detaillist. Amersfoort, 2 Mei 191S. De Burgemeester voornoemd, I v. RANDWIJCK. Teelt en Zonnebloemen. Door den Directeur van het Rijksproef station voor Zaadcontróle wordt er <Je aan dacht op gevestigd, dat de zonnebloem eene zeer geschikte plant is om iets bij te dragen tot leniging van den vetnood. Elke ars levert gemakkelijk eene op brengst van 10 K.G. zaad, waaruit 2 liter uitstekende spijsolie kunnen worden bereid, terwijl de schijfreaten een waardevol vee- voedsel opleveren. De plant leent zich zeer goed voor cul tuur op kleine hoekjes die ieder in zijn tuin wel beschikbaar heeft. Zelfs kan men de zonnebloemen samen met slokboonen poolen en daardoor het dure booneuhout uitwinnen. Het is duidelijk, dat de. opbrengst van beide gewassen hieronder iets lijdt. Verder moet er aan gedacht worden, dat voor de verbouw van stokboonen eene vergunning van den Burgemeester nooodig is. De verbouw in moestuinen voor eigen gebruik is echter vrij. Amersfoort, 2 Mei 1918. De Burgemeester der Gemeente Amers foort, gelszen circulaire No, 18725 afd. Crisis zaken Bureau Nijverheid d.d. 30 April 191S inaakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel Gezien zijne bekendm iking van 24 April 1918 No. 17896 afdeeling Cnsiszaken bureau Nijverheid, waarbij fabrikanten verbruikers van en handelaren in vaatwerk werden uit- genoodigd zich uiterlijk 1 Mei 1918 schrifte lijk aan te melden bij het Bureau Nijver heid; maakt bekend dat nog tot 5 Mei 1918 deze schriftelijke aanmelding kan plaats vinden, Tevens wordt nogmaals de bijzondere aandacht van belanghebbenden gevestigd op ds noodzakelijkheid tijdig opgave van firma naam en nauwkeurig adtes en aard va t be drijf aan dit bureau te doen toekomen, daar met de belangen van degenen, die aan dezen oproep geen gevolg geven geen rekening kan worden gehouden. Onder vaatwerk zijn ten deze zoowel te verstaan nieuwe en oude houten vaten en en fusten, als ijzeren vaten (z g. drums). /Amersfoort, 2 Mei 1918. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No. 17896 afdeeling Crisiszaken Bureau Nijverheid d.d. 24 April 1918 maakt bekend dat de Minister vau Land bouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden te bepalen dat fabrikanten, verbruikers en handelaren in vaatwerk zich uiterlijk voor 1 Mei 1918 zich schriftelijk aanmelden bij het Bureau Nijverheid, Kneuterdijk 8, onder opgave van firmanaam, nauwkeurig adres en aard van bedrijf. Deze aanmelding moet geschie den onder gesloten couvert, waarop links boven duidelijk te vermelden vaatwerk Door het Bureau Ngverheid zullen aan fabrikanten, handelaren en verbruikers vragenlijsten worden toegezonden, welker nauwkeurige invulling aan belanghebbenden dringend wordt aanbevolen. Onder verbruikers van vaten worden niet gerekend te vallen zij, die slechts bij uit zondering vaten voor eigen gebruik aan knopen, terwijl ouder handelaren slechts worden verstaan degenen, die van den handel in vaatwerk een hoofdtak van bedrijf maken. Met de belangeu van degenen, die aan dezen oproep geen gevolg geven, zal bij eventueel ten optichte van vaatwerk te tref fen maatregelen geen rekening kunneu wor den gehouden. Amersfoort, 2 Mei 1918. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. :SK*S«8ËS Amersfoort, Scherpenzeel, Soest, Utrecht, Tel. interc. 363. Tel. interc. 2. Tel. interc. 6. Tel. Inloni4U< Telegram-adres „CREDO'. bbJ De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No 1S105, afdeeling Crisis zaken Bureau Nijverheid d.d. 1 Mei 1918 maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden te b.-palen 1. de verkoop en de aflevering van 1111 zijn verboden 2. bet vervoer van tin uit eenig deel eener gemeente naar alle overige deelcn des Rijks, hetzij in of builen die gemeente gelegen, Is verboden 3. onder tin wordt in deze beschikking verstaan zoowel maagdelijk blok tin. over- gesmolten tin, als langs electroylischen weg bereide tin 4. de verbodsbepalingen sub 1 en 2 ge steld zijn niet van toepassing op hoeveel heden van niet meer dan 5 K.G. 5. van de verbodsbepalingen sub 1 en 2 gesteld kan ontheffing worden verleend onder zoo nondig daarbij te stellen voorwaarden door het Rijkskantoor voor Zink. Lood en Tin (R. K. Z. L. T.) Amersfoort, .3 Mei 1818. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire Mo. 18,4% afdeeling Crisis zaken Bureau Nijverheid d.d. i Mei 1918 maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Plande! heeft goed gevonden te bepalen i. de verkoop en de aflevering van nieuw lood. oud lood eu looden artikelen is verboden 1. het vervoer uit eenig deel eener ge meente naar alle overige deelen des Rijks, hetzij in of buiten die gemeente gelegen, is verboden van nieuw lood, oud lood en looden artikelen. 3. de verbodsbepaling zijn niet van toe- pa^jjng op den verkoop, de aflevering en het vervoer van nieuwe looden artikelen voor zoover de verkoop, aflevering en vervoer daarvan geschiedt door fabrikanten van eu door handelaren in deze artikelen aan han delaren in en aan verbruikars van deze artikelen 4. de verbodsbepalingen sub 1 en 2 ge steld zijn niet van toepassing op hoeveel heden van niet tneer dan 50 K.G. 5. van de verbodsbepalingen sub t en 2 gesteld kan ontheffing worden verleend onder daarbij zoo noodig te stellen voor waarden, door het Rijks Kantoor voor Zink, Lood en Tin (R, K. Z. L. T.) Amersfoort, 3 Mei 1918. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No. 10321 afdeeling Cri siszaken Bureau Landbouw, dl!. 27 April 1918. maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, ter algemeeoe kennis brengt voor belang hebbenden, dat wordt overwogen over tc gaan tot intrekking van bet verbod van het verwerken van stroo tot strookarton zulks in verband met den aangebroken weidetijd, waardoor de vraag naar stroo voor veevoeder vrijwel opgehouden heeft. Alvorens echter hieraan uitvoering te geven, moet de zekerheid bestaan, dat in de behoefte aan stroo voor veevoeder geheel en al is voorzien. Zij die nog vosderstroo wenschen te be trekken, kunnen zich derhalve wenden tot den Groninger Landbouwbond, Poelestraat RANDWIJCK. De Burgomees'.e gelezen circulair Crisiszaken Bureau maakt beken. <i, bouw, Nij'.erheiii heeft gordgev;-"!. deelen 'va:i dankte pers handelaren, zijn ge» el.i Teneinde ■okker Zij 'aarschuwii, hand", die met de door het i palingen in strijd ziji handelingen vcrnea;?' door het Rijk,:-!.,!..' 1 ben binnenl.it' irt rf--.i W asschc r ij e dat ons van il.-ze zijde Dc fabriek w, rd v in bedrijf gebracht. Voorloopig legt :ik-i op hetstoom-w.issi hcri tuten van deze Venno. voor eiken daad van

Amersfoortsche Courant | 1918 | | pagina 1