T K2GEI GRIJi HAAR UTRECHT Laat WIPPEN wat zit! Kiest frissche krachten! Asthmalijders, „ASTHMATIKAL" Wij kleeden U van top tot teen Door Biisiorois tol Licht. Indien. I een prima rijwiel wenscht te koopen, Traag dan eerst onze prijzen en U zult verbaasd staan over kwaliteit en prijs. Wij repa- reeren ook alles wat maar in het rijwielvak behoort, tot zelfs de onmogelijkste reparation. Beleefd aanbevelend. Tel. 4S7 Kerkstraat 4, Amersfoort. gebruikt men F É;D ORA'S' Haarkleursel Perfect. Gegarandeerd onschadelijk. Overal verkrijgbaar a f 0.75 en f 1.25 per flacon. Verkrijgbaar te Amersfoort bij J. Boshuizen, Krommestraat 44. DE ECONOMISCHE BONI) brengt U geen twistzoekers, maar vertegenwoordigers, die willen handelen. AMSTERDAMSCHE BANK, Bijkantoor Amersfoort, Korte Gracht No. II Kapitaal es Boserren f 50.817.100.- I C01FFEUSE DUBHTLR UAMK8,SALON Maison Jacques Beiaan I Lancestraat 71 Telephoon 479 haarwasscnen - electrische f 0.60 droging en ondulatie Cheques. Vreemd Geld. Credietbrieven. SAFE DEPOSIT. Het eenige middel ter beatrijding van aathraa is hot wettig gedeponeerde te AMERSFOORT verkrijgbaar bij A. v. d. WEG. Langeatraat 23, P. de ZWART, Langestraat 88, Firma J. HOOGLAND, Krommestr. 46. Te Utrecht bij J. J. C. DENKER, Burg. Reigeratr. 11 Firma J. C. WOORTMAN, Neude 3, W. SCHEEPSTRA, Amst. straatw. 126, J. A. BEEKENKAMP, W.Vrouwenatr. 24 En bij den Generaal Agent H. v. d. MEIDE 2e Schansatraat 42, ROTTERDAM, waar tevena gratia inlichtingen zijn te ver krijgen. op zeer gemakkelijke betaling «voorwaarden Onze collecties DAMES-HEEREM- eh KINDERKLEEDinC zijn even groot al» in een speciaal magazijn.Wij brengt... uilsluilendhef nieuwste kl legen zeer voordeelige prijzen. FEUILLETON Het uiterlijk van den deftigen profeasor waa treurig om aan te zian. Hij geleek zoo ongeveer op een muakusos, een groot vreed zaam dier uit den voortijd of op een onzer atamvaderen uit het 1 teentijdperk, die onder den dagelijkacheu strijd om het bestaan slechts langzaam vooruit kwamen in half- baachaving. Maar zijn geest waa even friach en jong als in de dagen toen hij zijn beroemde voordrachten hield op hst geologen-congres in Rome, waar zijn prachtige voorstelling van het ontstaan van Middel-Europa zoovaal tagenapraak en zoovael bewondering had gewekt. Het scheen wel, dat bij nu een nieuwe epoque-makende waarheid op het spoor was. Urenlang kon hij bij den glatacher staan met den kijker voor de oogcn alsof hij wilde doordringen in de geheimen dar ijs velden. In hooge verte lag het beloofde land en waakte over zijn duizendjarige wijsheid, die door de menachen nog niet werd gekend. Geen jong vee op stal kon sterker verlangen naar de lente, dan de professor het deed, de groote geleerde van de Sorbonne. En ze kwam, de lente. Bijna onmerkbaar drong ze zoetjes aan het land binnen. Met vocht en nevel, met regen eu storm kwam ze, de gletschers kraakten en barstten, ze woelden onophoudelijk rotsblokken los, en hun kanten kwamen in het daglicht acher- per te voorschijn als een staalblauw pantser om de borat van het hoogland. Het heele strand wal als een drijvende ijsmoddar, in beken stroomde het water, het zeeijs kraakte soms met bulderend ge raas. Alleen de helling, waartegen de hut was gebouwd, bleef nog eenigermate droog. Maar uit het zuiden kwam een zachte streelende luchtstroom en met rappe vlerken kliefde de eerste lentevogsl suisend de lucht boven Ottamkofs hut. Het was het pinguinkonlnkje, dat over Milne Edwardsrots naar de rogelbergen van den IJsfjord of van Crossbaai stevende. Op den derden Mei was dat. O, wat een vreugde voor de drie menachen, die zich door den langen winter hadden heen- geworsteld I Met tranen in de oogen zagen zij den kleinen vogelkoning na, zij zagen hem achter de hooge rotsen Verdwijnen, waarover ze weldra zelf een tocht zouden ondernemen. Hij kondigde de boodschap van nieuw leven en van komende redding. Zij keken naar hun gewonde vingers, dis alle kloven hadden door de vorst, ze sloe gen een onderzoekenden blik op de seal- sklnkleeren, waaraan de winter zooveel had gehavend. In weerwil van het goede nauw keurige naaien van den loods, waren er nu overal scheuren en gaten in het met roet bedekte zeehondenvel, dat al lang zijn oorspronkelijke kleur niet meer had. Ja zelfs de beroemde kraag van blauw vossen bont, door Johnsen met zooveel zorg voor Frida's pakje gemaakt, leek nu op niets meer. Het spijt ons te moeten zegg#d, dat ons mooie sierlijke baronesje nu meer bad van een slordig zigeunertype, met weinig zin voor zeep, water en dergelijke reinigings middelen. In het handkoffertje lag een prachtig zilver toiletgarnituur met een groot mono gram op spiegel en borstels, maar helaas die mooie dingen en het beelderig étui met allerlei voor hand-verzorging, behoorden tot het verladen en waren in vergetelheid geraakt. Bratt had gelijk gekregen. De strijd om het bestaan maakt onverschillig voor de uiterlijkheden der beschaving. Frida het verwende jonge dametje uit de hoogste kringen der maatschappij, had toe standen ieeren kennen waaraan ze nooit had gedachtontbering, gebrek en diep gaand leed. Haar innerlijk wezen was ge staald, haar lichaam had pezen en spieren gekregen. z«i kon een gevaar in de oogen zien, zonder dat haar hand begon te beven. In lange nnchten had het heimwee haar 't hoofd in het kussen doen drukken in onbeschrijfelijke pijn, maar nu was ook dat voorbij, 't Was of ze nu geen tijd meer hari om te denken aan de wereld bulten Agardbbaai. Telkens betrapte ze er zich op, dat ze schik had in het vreemde wildemansleven, dat ze hier leidde in dien uithoek. Ze had sen gedaanteverwisseling onder gaan, en ze stsldc nu oneindig veel meer belang in een zeehond, die zijn kop opstak uit een adem-opening, dan in de vraag hoe de nieuwe herfstmodee waren geweest. Waren de hoeden nog even groot, de rokken nog zoo nauw? Ze moest glimlachen bij de gedachte aan al het onnuttige, dat haar vroeger leven had gekenmerkt. Japonnen, hoeden, een beetje taalkennis, veel uitgaan, tal van uren voor den spiegel, een luchtige, spelende conversatie, een heerlijke, schitterende op pervlakkigheid dat was de inhoud geweest van haar vroeger laven. En nu I Als ze zich 's avonds op de slaapbank uitstrekte, voelde ze de vermoeid heid van een werkman. Ze had gezwoegd en haar best gedaan en kon met een gosd geweten rust genieten. Voor het eerste merkte ze, hoe leeg het leven is zonder werk zonder ernstige bezigheid, ja nu en dan zag ze er bijna tegen op terug te moeten kecren tot de sociale eentonigheid van de oude Hanse- stad Ze was dus goed op weg te gaan houden van ue berookte hut, zooals een krijgsman houdt van het slagveld, dat getuige is geweest van zijn hardsten strijdEn hoe zou ze kunneu scheiden van die man nen, die haar trouwe kameraden waren geweest in die lange poolduisternis Frida werd opeens zoo droefgeestig gestemd, de tranen sprongen baar in de oogen, en langzaam begreep ze den lentezang in haar jong hart. Jorgen Bratt was intusschen druk bezig al lea voor te bereiden voor den tocht over het gebergte. De kleeren warden zoo goed mogelijk opgeknapt. Een keus werd gedaan uit het schoeisel en het bleek, dat desnoods een paar vetlaarzen vau de Victoria» af komstig, door barones Von HefFner konden gedragen worden, wanneer men ze behoor lijk voerde met zeehondenvel. Bratt had zijn eigen baggerlaarzen, en de profesaor legde beslag op een paar laarzen met kappen; die zouden kou en vocht wel tegenhouden. Vervolgens maakten ze met vereende krachten drie slaapzakken van wollen dekens en berenbont. Die zakken waren nog al zwaar, maar het bleek, dat ze bruikbaar waren. I'rida's koffertje werd met behulp van geweerriemen veranderd in een ransel voor proviand. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1918 | | pagina 4