Dinsdag 17 No. 9193. 69e laargang. BIJVOEGSEL Uitgave van de Drukkerij „De Ainersfoortsche Courant, voorheen Firma A. H. van Cleeff" R EDACTEUR F. W. H. OUDENS. ERSFOORT. BUREAUX: KORTE GRACHT 9 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden 1.— franco per post f 1.15. Advertentiën 1—6 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigenings- advertentlën per regel 15 cent. Reclames 1—5 regels fx. 25 Bewijsnummers worden in rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de Incasseerkosten In rekening gebracht. Postbus 9. Telefoon 19 VALKESTRAAT 19. OVERZICHT. Buitenland. De Vredes-voorstellen Luitenant Vogel De Italiaansche onderwijzers in staking Per vliegtuig den Atlantischen Oceaan over in 16 uur. Binnenland. De belangen der winkelbedienden Onthulling gedenkzuil op het graf van den vermoorden knaap, Dirk van Leeuwen Verduistering honderden brieven. (Vervolg van liet bijvoegsel Stenoflr. Verslag.) zoo'n gezin? Dan zou m.i. het Burgerlijk Armbestuur zijn plicht hebben gedaan. Maar ge moet mij niet ver wijten, terwijl ge zelf blijk geeft weinig van de dingen af te weten, dat ik niet op de hoogte benDat is al heel sterk. De heer Kr. al te erg. Dat vind ik ook. dat is een beetje De heer Hofland: Hij verdiende f 18. Gesteld dat hij f 8 voor zichzelf houdt en f 10 aan zijn pleegmoeder geeft, kunnen die twee menschen dan van f 10 bestaan als ze voorheen f 22 hadden? De heer Van Nijnatten: Hij kan wel f 2.50geven. De heer Hofland: Doet hij dat soms? Dat is niet De heer Stadig: Hoe oud is hij? De lieer Hofland: Hij is 23 jaar en geeft f 10 en houdt f 8 over voor schoenen en klecren en zijn kleine genoegens, als een sigaar, een pijp tabak en daarvan moet hij dan nog op zij leggen, als hij aanstonds wil trouwen en dan komt het Burgerlijk Armbestuur aan en zegt die menschen hebben liet niet noodig. Als aanstonds de dochter van den heer Kroes gaat trouwen, krijgt ze misschien f 20.000 mee ten huwelijk, maar wij kunnen dat niet doen. De heer Kr. Ho, ho! De heer Hofland: Op dien brief zal ik niet terug komen. Dat Baron van lttersum blijkens zijn schrijven min of meer geraakt is over de wijze, waarop ik de zaak aan liet rollen heb gebracht, laat ik ter zijde. Ik heb dat opzettelijk gedaan. Dat kan geboodschapt worden aan Baron van lttersum, daar heb ik niets op tegen. Ik heb liet vorig jaar al aangetoond, dat de gesties van het Burgerlijk Armbestuur niet juist waren omdat ze veel te veel het koele verstand laten spreken en te weinig het warme hart, dus precies in omgekeerde reden van wat mij wordt verweten. De heer Van Kalken: M. de V.. wanneer wij dat systeem zouden volgen in het Burgerlijk Armbestuur De heer Hofland: Dat moet je,ja. dat moet je! De heer Van Kalken: Dat zoo'n jongen zou moeten sparen voor zijn huwelijk De heer Hofland: Ja dat 11 t hij. De heer Van Kalken: en dat het Burgerlijk Armbestuur daarmee rekening zou moeten houden, dan zou ik willen vragen, hoe moet het dan 111 de groote gezinnen en waar moet het heen, als het Burgerlijk Armbestuur daar ook voor huwelijksuitzetten moet zorgen. De heer Hofland: Moeten ze soms niet trouwen? De heer Van Kalken: Het Burgerlijk Armbestuur is en blijft bedeeling. De lieer Van K a I k e nEn wij hebben te bcoor- deelen of bedeeling al of niet noodig is. En als wc daar hebben een vrouw en een zoon. die een inkomen van f 18.— genieten, dan zegt het Burgerlijk Armbestuur, daar is de hulp nog niet noodig, want waar zou dat heen moeten. De Wethouder Jorissen: Dat inkomen mag toch :oo niet berekend worden. De heer Van Kalken: Waar moeten wij dan blijve met de groote gezinnen De heer Van Kalken: U zult toch al zien, hoe hoog de rekening van het Burgerlijk Armbestuur wordt, daar zult u nog raar van kijken. De Wethouder Jorissen: Dat staat hier buiten. De lieer Van Kalken: Het is niet de vraag, of dat gezin nog wel wat gebruiken kan maar het is en blijft bedeeling De heer Hofland: Het is niet. De heer Van Kalken: Het blijft bedeeling. De heer Hofland: Het is niet! De heer Van Kalken: En wij moetenbeonrdeelen of die bedeeling noodig is. De heer Ruitenberg: M. de V., Ik heb al sinds geruimen tijd met de gedachte rondgcloopen aan B. W. een keer te vragen, of liet mogelijk was van gemeente wege te hebben een zweminrichting. Ik heb tic notulen omtrent dat punt nagegaan en gezien, dat de heer Hofland en andere lieeren daar reeds over gesproken hebben. Nu heb ik juist een dezer dagen er kennis van gekregen, dat liet Departement van Nijverheid plannen ontworpen had voor een openbare zwem- en badinrichting Nu wilde ik alleen maar dit zeggen, dat ik hoop, dat wanneer het Departement van Nijverheid bij de gemeente Amersfoort zal aankloppen om steun, liet die ook in ruime mate zal krijgen, omdat een van onze eerste plichten is, te zorgen, dat er van Gemeentewege voldoende gezorgd wordt voor een zwemgclegenhcid. De Voorzitter: Mijnheer Ruitenberg, van uw verzoek zal nota worden genomen. Verlangt nog een van de andere hccren het woord? Zoo niet. dan sluit ik de vergadering, (te ;.io uur). KENNISGEVINGEN. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 29514/6/01, Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel d.d. 12 Juni 1919, maakt bekend dat de Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel, Gezien art. 1 van de wet van 3 Augustus '14, (Staats blad No. 344), gelijk deze laatstelijk werd gewijzigd bij de wet van 3 Juni '18 (Staatsblad no. 326), en art. 8 lid t der Distributie wet 1916; heeft goedgevonden met intrekking van de beschikking van zijn ambts voorganger van 22 Augustus 1918, no. 7757/6, Rijks bureau voor de Distributie van Graan en Meel, Staats courant no. 196, en van zijne beschikking van 31 December 1918, No. 21404/43, Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel, Staatscourant no. 304 te bepalen: Artikel 1. Het Is verboden buitenlandsche tarwe, buitenlandsche tarwebloem, buitenlandsch tarwemeel, buitenlandsche rogge, buitenlandsche roggebloem en buitenlandsch roggemeel, hetzij ongemengd, hetzij onderling of met andere bestanddeelen gemeugd, te vervoeren of af te leveren. Art. 2. Het in art. 1 gestelde verbod is niet van toe passing op: o. het vervoer en de aflevering van partijen buiten landsche tarwe, buitenlandsche rogge en/of buiten landsche tarwebloem, voor welke een volgbrief is afgegeven door de Naamlooze Vennootschap van Stolks Commissiehandel te Rotterdamhet Comité van Graan handelaren te Rotterdam of de Commissie voor den Graanhandel te Amsterdam of veor welke een geleide- biljet is afgegeven door het Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel; b. het vervoer en de aflevering van buitenlaudsche roggebloem ingevolge algemeene of bijzondere machti ging van het Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel; c. het vervoer en de aflevering van Regeerlngsbloem en Regceringsmeel. Onder Regeeringsbloem en Regeeringsmeel wordt verstaan bloem en meel, welke door de fabrieken en molens, hetzy krachtens overeenkomst, hetzij krachtens bepaalde voorwaarden In eene door den Minister vau Landbouw, Nijverheid en Handel vast te stellen samenstelling wordt vervaardigd. Amersfoort, 13 Juni 1919. BEVOLKING. Opgave van vertrokken personen van 19-24 Mei 1919. Mej. H. Ackerman,Zuidsingel 6 n, Arnhem Mej. G.Har- tog, Zuidsingel 6 naar BennekomMej. J. Hardeman, Molenstr. 16 naar Zandvoort P. Stakelbeek, Wevers- singel 39 naar Meppel Mej. C. Kidderikhof, v. Maerl. 1. 2 naar Hilversum Mej. S. Steenbeek, Bergslr. 12 naar 's Graveland J. v. Etten, Kinderzorg naar Utrecht Mej. T. Hienekamp, Utr. weg 45 naar Sloten J. v, Sloten, Gr. Koppel 12 naar Nijkerk G. Sasbach, Krommestr. 66a naar Amsterdam - Mej C. Klein, Krom- mestr. 66a naar Hoevelaken - Mej. G. Hofland, Bergstr. 29 naar Barneveld Mej. R. Tommei, P Bothll. 1 naar Groningen E. Haan, H. v. Viaudenstr. 7 naar Vcnlo Mej. A. v. d. Zanden, Stat. pl. 2 naar Utrecht Mej. B. v. d. Eyndcn, Sehimraelp. str. 13 naar Groenlo H. Hagebeuk, Hof 18 naar Soest - L. Ruifrok, Westerstr. 105 naar Baarn B. Mulder, Bisscb.weg 119 naar Haarlem A. de Gruyl, Bissch.weg 72 naar HaarlemMej. M. v. Amerongen, Muurh, 117 naar Alphen a/d Rijn M. Mannc, G. v. Steil.w.str. 28 naar Emmen Mej E. Rooke, Utr.weg 249 naar Utrecht D. Rotteveel. Krommestr. 30b naar Leiden Mej. A. Kollaard, Utr.weg 12 naar Amsterdam Mej. P. Vellekoop, Utr.weg 98 naar Utrecht - M. Kaptein, P.Borstr. 14 naar Rotterdam Mej. G. v. d. Heuvel,Utr. str. 29 naar Leusden Mej. W. Sipman, Zuidsingel 44 naar Emmen S. Veldmeijer, Utr. weg 29 naar Teteringen L. Rieber, gemob. naar den Haag - C.Nardten, Bergstr. 17 naar Haarlem Mej.M. Reijnders, Regontesselaan 37 naar Nijmegen Mej. W. B.ikkenes' Krommestr. 2 naar Den Haag Mej. E. Ktiipschild] Plantsoen 16 naar Langbroek L. Verspoor, Muurh. 81a naar Nijmegen - Mej.T. Vreekamp, Langestr. 3 naar Kampen C. Verhoeff, Heiligenb.w. 11 naar Indië D. Hagtinguis, Westerstr. 91 naar Alkmaar A. Bierens, Muurh. 3 naar Leerdam R. v. Beek. Soes- terweg 29 naar Soost - J, Herbol, Aldegondestr. 56 naar Jutfaas Mej. W. Osnabrugge, Hoogsweg 43* naar Sroutcnburg - Mej. C.Elst,Langestr.43 naar Amsterdam Mej. E. Versteeg, Zuidsingel 44 naar Enschedé - Mej. M. v. 't Klooster, B.Wuyt.l. 60 naar Soest VV. Salra Wyersstr. 10 naar Epe M. v. d. Lagemaat.' Leus- derweg 134 naar Leusden J. Mees, Aldegondestr. 58 naar Doorn —Mej. B.Valkenburg, Utr.weg 130 naar Scherpenzeel - Mej. J. Buhrman, Gaslaan 1 naar Ouddorp G. v. Ede, Kortegr. 15 naar Amsterdam —Mej. A. de Groot, Utr. weg 25 naar Utrecht M. v. Zetten Arnh.weg 107» naar Zeist A. Boonstra, Kinderzorg naar den Haag-Mej. G. Draaijer, v. Persijnstr. 2 naar Hilversum - A. Heideveld, Soesterweg 109 naar Apeldoorn Mevr. Brix-Knottenbelt, Regentessel. 2 naar Amsterdam P. do Zwart, Langestr. 88 naar Utrecht - Mej. J. Cornelisse, 't Zand 15 naar Hil versum Mej. J. v. d. Pol, B. Wuyt.l. io3 uaar Groningen H. v. Rhienea, J. Tolliusstr. 12' naar Leiden A. Gerards, Krommestr. 6b naar Dordrecht A. Jesoirens, Leusdcrweg 111 naar Hulst Mej J. Ruiter, Walikerstr. 45 naar Weesp - F. Pietersen' 't Zand 9 naar Utrecht - Mej. A. Wijnands, Utr. weg 102 naar Aardenhout G. Claassen, Regontes selaan J5 naar den Haag. STADSNIEUWS. De Burgemeester van Amersfoort, brengt ter kennis, dat in de Gemeenten Leersum, Zeist en Hoogland gevallen van mond- en klauwzeer zijn voorgekomen. Amerafoort, 13 Juni 1919. De Burgemeeatar voornoemd, v. RANDWIJCK.

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 1