Gereformeerde Gemeente. Onze stadgenoot, D. G, A, Brouwer, theol. cand. der Gereformeerde Gemeente heeft het op hem uitgebrachte beroep naar die gemeente te Oostwold (Gr.), aangenomen. Mutstiën Cavalerie. Bestemd voor bet ie Reg. Huzaren alhier, de ie Luitenant der cavalerie van het O.-I. Leger, J. J. Pels Rycken, die bij het leger hier te lande wordt gedetacheerd. De re Luit. J. W. Doornbos van het ie Reg. Huzaren is te den Hsag gedetacheerd. Concert Amicitia. Onder groote belangstelliug, zoowel in de nabijheid van Amicitia, als op het terras zelf, alhoewel hier op dit lommerrijk plekje nog heel wat «zitplaatsjes» hadden kunnen worden ingenomen, had Donderdagavond het eeiste concert plaats, dat gegeven werd door de stafmuziek van het vijfde, Bikker's kapel. Welk een heerlijke, genotvolle avond Vooral voor de muziekliefhebbers, die zich in de gemakkelijke terras stoeltjes van Ami citia* hadden neergevleid, want alleen zóó kon men genieten van Bikker's kapel. Dat corps gaf ons wêer iets, dat smaakt naar meer. Jammer maar, dat we hier In Amers foort zoo weinig van dit goede krijgen! Wedstrijden Neptunus. Onze zwemclub >Neptunus« mag tevreden zijnDe wedstrijden van Donderdagavond zijn prachtig van 3tapel geloopen. Het pro gramma is best afgewerkt en de toeschou wers, het publiek, hebben zich kostelijk geamuseerd. Dat belooft dus wat voor een volgenden wedstrijd De belangstelling was Donderdag inder daad bevredigend te noemen. Natuurlijk had de penningmeester nog graag wat meer in zijn laadje gehad, doch dat is nu eenmaal een kwaal, waaraan de meeste penningmeesters lijdende zijn, maar dat komt wel terechtwe hebben nu weer eens gezien, wat leden en aspirant-leden van «Neptunus» kunnen presteeren, en dus hebben we alle reden om aan te nemen, dat de ledenlijst spoedig met eenige folio's ssl worden aangevuld. En, nietwaar, als het de ledenlijst naar wensch gaat, dan gaat het ook den penningmeester goed! Hot zij zoo! Het was onder steeds toenemende belang stelling, dat de Voorzitter van «Neptunus» de heer J. B. Grootendorst te ruim uur vanaf zijn verheven standplaats een openings woord uitsprak, dat tevens een slotwoord zou zijn, en waarin hij allereerst een woord van danlr. uitte tot Mevr. Acbterbergb, voor het welwillend afstaan van haar Inrichting en vervolgens aan de heeren Vierdag. Pe/.ie, Vreeswijk en allen, die tot het welslagen van dezen avond hebben medegewerkt. Hiersa naman de wedstrijden een aanvang, waarvan we den uitslag hieronder laten volgen. too Meter Vrije slag voor leden van >Neptunus<. ie prijs G. v. d. Werft, 1.32.3 te prijs Rouwendsl, 1.36 3e prijs Bey t.37 50 Meter Vrije slag voor aspiranten van «Neptunus». 50 Meter Vrije slag voor leden van «Neptunus», die nog geen prijs hebben behaald, ie prijs Th. J. Bey, 44.2 I te prijs A. Leyenhorst, 4S.4j Diploma'9. 3e prijs B. Koning, 49-1 j jo Meier Vrye slag voor dames, ie prijs J. den Hartog, A. Z. P. C. 51 sec. ze prijs M. Vierdag, A. Z. Sc P. C. 60 sec. jo Meter Rugswemmen, vrije deelname boven 16 jaar. ie prijs J. C. Tetcnburg, U, Z. C. 46.2 sec. 2e prijs W. Kooiman, A. Z. ft P. C. 49.1 sec. 2j Meter Schoolslag voor aspiranten van Neptunus», die nog geen prijs hebben behaald, ie prijs T. Hartman, 28 I n, 2e prijs P. Scheerder, 29.2 J P jo Meter Zwemmen met Polobal, vrije deelname voor aspiranten, ie prijs de Kloet Maarssen 46.11.-. ,e pij, W. Ttamer, 50 jo Meter Vrije slag, vrije deelname boven tO jaar. ie prijs B. v. Achterbergh.A. Z. P. C. 35.1 2e prijs P. G. Gerlings. U. Z. C. 37 3e prijs L, K. Wegener, A. Z .St P. C.37 jo Meter Rugswemmen, vrije deelname voor aspiranten, ic prijs W. Timmer, Maarssen 57 s. Diplo- 2e prijs C. Kagenaar, (Nept.) 1.07.4 j ma's. Gymkhana-races. ie prijs Th. J. Bey, Nept. 2e prijs W. Wildeman, Nept. 3e prijs H. te Kulve.Nept. 4e prijs v. d. Laan, Nept. Schoonspringen, vrije deelname boven 16 jaar. ie prijs J.C.Tetenburg.II. Z. C. 1.251 Dlplo- 2e prijs j. Hogenboom, Nept. i.oij ma's Schoonspringen, vrije deelname voor aspiranten, ie prijs H. P. v. Hagelen, A.Z. P.C. 54 I 5 ze prijs A. M. G. Rouwhorst, Nept. 44 j g Walerpolo. «Neptunus»-Maarssen 5—1. Het grootste attractie-nummer van den wodstrijd was dat van 50 Meter vrije slag, vrije deelname boven 16 jaar, waar B. van Acbterbergh wederom beslag wist te leggen op den eersten prijs, terwijl no. 2 en 3 denzelfden tijd maakten. De polo wedstrijd Neptunus Maarssen was niet het beste nummer van den avond. Het spel had niet veel te beteekenen, Maarssen viel nog al tegen. Neptunus had met rust reeds een 2t voorsprong, waaraan zij nog 3 goals toevoegde, terwijl Maarssen geen succes meer mocht boeken en alzoo verdiend 5—1 verloor. De prijsuitdeeling vond wederom plaats In café Otte. waar de Heer Grootendorst, wij zoudeu willen zeggen, op z'n traditio- neele vriendelijke wijze den winners hun prijs overhandigde. De Besturen der Ver- eenlgingen Neptunus A. Z. P. C. en U. Z. C. waren bier wederom ln hartelijke stemming voor elkaar bijeen. Dat, mijnheeren, is toch de weg; door samenwerking zal men wat kunnen bereiken. Intusschen een welgeslaagde avond voor Neptunus. A. Z. P. C. Wij herinneren nog even aan de wed strijden die de A. Z. ft P. C. morgen te spelen heeft. Competitie N. Z. B. A. Z. ft P. C. I—U. Z. C. I. Competitio U. P. Z. B. A. Z. P. C. II-U. Z. C. II. A. Z. ft P. C. Ill—U. Z. C. III. A. Z. P. C. Asp.—U. Z. C. Adsp. Terwijl wij door propaganda een wedstrijd krijgen tusschen een Utrechtsch en Am- sterdamsch Dames-zevental en niet zooals het programma vermeldde tusschen 2 zeven tallen ran U. Z. C. Amersfoortsche bad- en Zweminrichting. De temperatuur van het water was heden morgen 7 uur 67 graden Fahrenheit. In de Amersfoortsche zweminrichting werd het diploma als geoefend zwemmer uitgereikt aan M. Nieuborg. Zondagsrust. Morgen zal alhier de geneeskundige prac- tijk worden uitgeoefend door de geneesheeren van Enst, Groneman en Kamerling. Morgen is hier alleen geopend de apotheek van den heer C. M. M. Vormolen, Var- kensmarkt 19b. Telefoon 160. Welko apotheek tevens die is waar ge durende de komende week 's avonds na 8 uur eu 's nachts de recepten worden klaar gemaakt. De onderofficieren en de 8-urendag, De Amersfoortsche Correspondent van >Het Volk» schrijft: In de volgende maand Z3l in de jaarver gadering van de onderofficieren vereeniging »Ons Belang» o.a. behandeld worden een voorstel, om den eisch te stellen aan den minister vau Oorlog de 45-urige werkweek ook voor de onderofficieren ln te voeren. Door eenige afdeelingen is tevens het voor stel gedaan, om ook aan de instellingen van «Ons Belang» de 45-urige werkweek in te voeren. Aan de N. V. Voorwaarts», bet kleedingmagazijn van O. B., bestaat reeds de 8-urendag; aandedrukkerij «Patria», de drukkerij van O. B., wordt nog 9>/2 uur per dag gewerkt, echter bestaat aan deze laatste instelling reeds eenige maanden de vrije Zaterdagmiddag. Vragen Kamerleden. De heer Wijk vraagt: 1. Is het den Minister bekend, dat zich bij de uitvoering van de salarisregeling van de militairen vele gebroken openbaren en dat herziening van do regeling noodzakelijk is? 2. Is de Minister bereid hiertoe een com missie te benoemen op dezelfde wijze als dit voor de herziening van salarisregeling van de burgerlijke ambtenaren is geschied Antwoord van den Minister van Oorlog: in. Inderdaad is bij de toepassing van de nieuwe jaarweddenregeling voor het mili taire personeel der landmacht gebleken, dat daaraan eenige gebreken kleven. 2°. De bedoelde jaarweddenregeling wordt aan bet Departement van Oorlog onderzocht en aan de hand daarvan zal worden over wogen of benoeming van een commissie voor deze aangelegenheid nog noodzakelijk is. Kind wedergevonden. De Sergeant-majoor H„ van den Leusdcr- weg, deed bij de politie aangifte van ver missing van zijn 4-jarig zoontje. Gelukkig werd het echter nog denzelfden avond op Zandbergen teruggevonden. Uit hot politio-rapport. Een bewoner van den Appelweg is bekeurd ter zake van het rijden met paard en wagen, waarvan de wagen niet was voorzien van een brandeude lantaarn. Een bewoner van Hoevelaken is be keurd wegens het berijden van 'n rijwiel zonder bel. Een bewoner van den Ouden Soester- weg is bekeurd wegens het berijden van een rijwiel over de brug tegenover de van Asch van Wyckstraat. Een bewoner van den Woestijgerweg en van de Van Bemmelstraat zijn bekeurd wegens het standplaats nemen met een wagen koopwaren op den openbaren weg. Een bewoner van den Soesterweg is bekeurd wegeua het onbeheerd laten staan van 'n wagen en een bewoner van de Gast- huislaan wegens het berijden van een rijwiel eu het tegelijkertijd begeleiden van een paard. Een bewoner van de Aldegondastraat is bekeurd wegens het voldoen van een behoefte buiten de daarvoor aangewezen plaats. Op de weekmarkt is tegen een koop man procesverbaal opgemaakt wegens over treding der ijk wet. Een krankzinnig meisje van de familie K. Coninckstraat alhier is van gemeente wege overgebracht naar het gesticht te Ermelo Veldwijk. Aan 5 personen werd nachtverblijf verleend. Een feestdag in Zeeuwse h- Vlaanderen. Aanvankelijk was bepaald (zie ons bericht in ons vorig nummer) dat in Zeeuwsch- Vlaanderen Vrijdag 20 dezer een algemeen vreugdefeest zou worden gevierd naar aan leiding van het mislukken der Belgische annexatieplannen. Daar meerdere plaatselijke comilé's den tijd van voorbereiding te kort achtten, is het feest voorloopig uitgesteld en zal dit nu op een nader te bepalen dag na onderling overleg tusschen algemeen en plaatselijke comité's in Oost- en West- Zoeuwsch Vlaanderen plaats vinden. Het dool is een nationale feestdag te organi- seeren. Buiterilandsche Kroniek. Het Vredesverdrag. Naar de «Freiheit» uit Weimar verneemt, is er op het oogenbük in het kabinet een kleine meerderheid tegen de onderteekening van het verdrag. In de Nationale vergade ring schijnt zich een kleine meerderheid voor de onderteekening te vormen. De on afhankelijke fractie zal onder alle omstandig heden opkomen voor de onderteekening der voorwaarden. Van de in Weimar aan wezige rechtsche socialisten is het grootste deel voor de onderteekening. Bij de demo craten is het kleinste deel, onder leiding vau baron von Richtbofen vóór, het grootste deel. met inbegrip der drie democratische ministers, tegen de onderteekening. Ook het centrum twijfelt nog, Erzberger beweert, dat hij de meerderheid der fractie voor de onderteekening achter zich heeft; de rechter vleugel van de fractie, onder leiding van Spahri, ie tegen de onderteekening. Van de rechtsche partijen is het grooisie deel voor de weigering. Tot eon definitief besluit is het tot nu toe in geen enkelo fractie ge komen. De Dultsche vredesgedelegeerden zijn eenstemmig voor de weigering. Mocht de Nationale Vergadering beslissen, dat de voorwaarden onderteekend zullen worden, dan zal een nieuwe delegatie naar Versailles gezonden moeten worden. Een kabinets crisis is, zoowel voor het geval van onder teekening als voor het geval van weigering, zeker. Met het aftreden van graaf Broek- dorff Rantzau en Scheidemann wordt reeds rekening gehouden. Het kabinet Scheitlemaun afgetreden. Het kabinet Scheidemann ls Donderdag nacht om 1 nur argot reden. De met de ministerieels crisis geëindigde kabinetszitting begon om middernacht en eindigde des nachts om 2 uur. Minister president Scheidemann en Noske deelden aan de verzamelde journalisten mede, dat de regecring afgetreden was. Toch bleven de ministers nog te zamen, terwijl rijks- president Ebert onmiddellijk pogingen ln het werk stelde om een parlementslid uit de rijen der meerderheidssocialisten met de vorming van een nieuw kabinet te belasten. Daar dit 's morgens om 5 uur nog niet gelukt was, gingen de ministers uiteen, om Vrijdagmorgen weer bijeen te komen. Rijks- weerminister Noske heeft geweigerd, de vorming van een ministerie op zich te nemen. Thans worden onderhandelingen gevoerd niet dr. Dsvid en Herman Müller, den leider der socialistische fractie in de Nationale Vergadering. De meeste kans heeft Dr. David en wellicht zal deze reeds heden de opdracht van kabinetsformateur aanvaarden. Troepenbeweging ia het bezette gebied. I)e bevelhebber van het Engelscbe be zettingsleger te Keulen heeft de openlijke processie van het Heilig Lichaam vsn Christus verboden, in verband met dc troepenbeweging. In hot geheel zijn van Kngelsche zijde vier tot vijf divisies saamgetrokkeu met het oog op een mogelijke uitgebreider bezetting. Van Belgische en Fransche zijde werden gelijke maatregelen getroffen. De laatsten hebben groote koloniale troepenafdeelingen bij den Nederrijn samengetrokken. President Wilson te Brussel. Woensdagavond 9.15 uur Is president Wilson na een reis langs het gebeele Bel gische front en de kust te Brussel aange komen. Hij is door de bevolking met onstuimige geestdrift begroet. Langs den weg van het station naar het koninklijk paleis was «en dichte menigte geschaard, die Wilson, welke in een hof-auto naasi den koning was gezeten, luide toejuichte, evenals mevrouw Wilson en de koaingin, die in een tweeds auto volgden. Na aankomst ton paleiie volgde een korte ontvangst, waarbij de leden van de Belgische regeering en dc hofdlgnitarissen aan Wilson werden voor gesteld. Hierna begaf deze zich naar het naastgelegen voormalige paleis van prince3 Clementine, waar appartementen voor den president in gereedheid zijn gebracht. Het volk juichte voor het gebouw. De Brussel- sche volksjongens riepen «Come out Wilson,» Hierop vertoonde de president zich aan een der vensters, waar hij een grootsche ovatie der Brusselsche bevolking in ontvangst moest nemen. Wilson groette, onophoudelijk met den hoed wuivend. Vleeschgebrek te Berlijn. Het gemeentebestuur van Berlijn heeft zich telegrafisch gewend tot minister Schei demann met hst verzotk verbetering te brengen in de vleesch-voorziening, die zóó ellendig is, dat rampzalige gevolgen niet kunnen uitblijven. In de afgeleopen week werden in het abattoir te Berlijn slechts 700 koeien geslacht, tegen 5000 a 6000 in de laatste jaren, en 17 varkens tegen 25,000 normaal. De be volking krijgt du bevroren vleesch uit het buitenland, dat 11 Mark het pond kost. Hot »Berl, Tageblatt» wijst in verband met deze klacht op het feit, dat men nu te Berlijn clandestien zooveel versch vleesch kan krijgen als men wil, tegen 9 tot 12 Mark het pond voor rund vleesch en 15 tot Mark voor varkensvleesch. Net zoo is het met de boter, die in den sluikhandel in elke hoeveelheid te krijgen is tegen 30 tot 33 Mark het pond. Melk voor de zuige lingen en zieken is er bijna niet. De melk wordt «verboterd» tot clandestine boter. Om hieraan een einde te maken is de melk prijs verhoogd van 36 tot lo Pfennig per liter. Kersen zijn thans to Berlijn natuurlijk niet voor iedereen te krijgen, doch alleen voor hen, die in de bijzondere gunst staan der leveranciers, vijf mark het pond, aard beien tien tot twaalf mark! UIT DEN OMTREK. Apeldoorn. In verband met het conflict tusschen dc coöperatieve groenten- eu fruitveiling alhier en de vereeniging van groenten- en fruit handelaren »Ons Belang», vestigt de af- deeling van de Nederlandsche Vereeniging van huisvrouwen er de aandacht op, dat de laden van «Ons Belang» door hunne hou ding (zij weigerden op de veiling te koopen, daar een hunner, die de kleinhandelprijzen drukt tot de veiling werd toegelaten) ge toond hebben, vrije concurrentie met niet bij hunne vereeniging aangesloten groenten- haadelaren te vreezen en dat alleen cene dergelijke vrije concurrentie echter een einde kan maken aan het kunstmatig hoog houden der prijzen. Om deze reden wekt de huisvrouwenver- eeniging da Apeldoornsche huisvrouwen op, om het veilingsbestuurindeze aangelegenheid te steunen, door zoolang de leden van «Ons Belang» in hunne houding volharden, hare inkoopea te doen bij niet bij deze vereeniging aangesloten groentenbandelaren en door ge bruik te maken van de gelegenheid om zelf op de veiling in te koopen. Hoogland. Het is de politie mogen gelukken een der daders van de in den laatsten tijd waer veelvuldig voorkomende kippendiefstallen te pakken te krijgen. Het is iemand uit Amersfoort, op wien de hand werd gelegd. De kippen, die in zijn bezit werden gevon den. waren herkomstig uit den diefstal, gepleegd bij Th. v. 't Klooster, aan den Laiigeuoord. BINNENLAND. Het slechte bruinbrood. Een zware beschuldiging. Men schrijft namens de Amsterdamsche broodbakkerspatroonsvereeniging «De Voor zorg» aan Het Volk.» Na de laatste prijsverhooging van het ongebuilde meel is dit nog slechter geworden in plaats van beter. De regeering gaat voert met de verstrekking van moei, dat reeds een akeligeu, benau-. Ie» stank verspreidt, wanneer het bij den bakker bezorgd wordt. Door de regeering wordt getracht den indruk te vestigen, dat dit veroorzaakt wordt door het gebruik van 'vochtige, inlandsche tarwe. Hoewel dit er misschien niet vreemd aan is, weten wij, dat er nog andere grond stoffen aan worden toegevoegd, welke absoluut voor menschelijk voedsel ongeschikt zijn. Dat aan dezen engezonden toestand geen einde gemaakt wordt, is niet te wijten aan het gebrek aan grondstoffen. Hard nekkige geruchten doen toch de ronde, dat midden Juli het wittebrood vrijkomt. Veeleer moet hier gedacht worden aan een kunst matige venlacbtoriug van de kwaliteit van het regeeringsbrood, teneinde het verbruik te ver minderen. Want door de regeering wordt nog zeer veel bijbetaald bij het regeerings brood. Financieels overwegingen gaan hier voor de volksgezondheid. Zoo heeft zich weer opnieuw door talrijke vergiftigingen het onjuiste van een dergelijke taktick bewezen. Hoewel zeer ongaarne, want het ministers- standpunt wordt gesteund, meenet) de bakkers, dat bet voor het publiek raadzaam is, tijdelijk geen ongebuild regeeringsbrood te betrekkan. Een protest tegen dePoolsche pogroms. Door 98 Nederlanders van verschillende gezindte en politieke kleur, wordt het vol- gend protest gepubliceerd: Ondergeteekenden, kennis genomen heb bende van de ernstige berichten omtrent gruwelijke Joden-plunderingen en -slachtin gen in Polen en Gnlicië, van oordeel, dat de volkerengemeenschap gegrondvest moet worden op de beginselen van hst recht en rechtvaardigheid eu onder drukking van minderheden ontoelaatbaar is, van meening, dat ln het bijzonder op Nederlaudsche staatsburgers, levende in een land, waarin de grondwettelijk gewaar borgde vrijheden te allen tijde zijn gehand haafd, en een Hugo de Groot de grond slagen vsn het volkerenrecht heeft gelegd, de dure plicht rust, krachtig in verzet te komen tegen hetgeen daar in Oost-Europa togen de Joden plaats grijpt, protesteeren met klem tegen deze bar- baarsche toestanden en doen een beroep op het geweten der beschaafde menscbheid, teneinde paal en psrk te stellen aan deze uitspattingen, besluiten dit protest in do binnen- cn buitenlandsche pers openbaar te maken. Gevolgen van den woningnood. Te Haarlem hearscht zulk een woning nood, dat de gemeente geen nieuwe ambte naren kan krijgen. Teneinde raad gaat nu de gemeente maar huizen koopen voor de nieuwbenoemden. Woensdagmiddag werden weer vijf per- ceelen aan de Velserstraat, Judith Leyster- straat sn Koninginneweg aangekocht voor de som van ruim f 57.000. Aan eenige raadsleden, die oppositie voerden tegen de h. i. te lage huurprijzen, die zullen gevorderd worden, is door B. en W. meegedeeld, dat als men dergelijke maatregelen niet neemt, het geheele onder wijs in de war zal loopen. De Entente neemt maatregelen. Naar verluidt zijn plotseling een twintig tal te Venlo woonachtige spoorlui van de Deutsche Staatsbahn naar Reydt opgeroe pen. Deze beambten staan in Belgischen dienst en hadden reeds voor eenige weken last gekregen, zich voor «en plotselinge In- dienstroeping gereed te houden. Deze onverwachte oproep veroorzaakte bij de betrokken families veel hilariteit. A.s. Zaterdag zou, naar men zegt het grensver keer aldaar totaal stopgezet worden, Mr. A. F. de Savornin Lobman. Gisteren was het 40 jaar geleden, dat jhr. rar. A. F. de Savornin Lobman voor het «erst tot lid van de Tweede Kamer is gekozen. Van 1890 1894 heeft hij geen zitting gehad in de Tweede Kamer, van '90—91 was hij Minister van Binnenlandscho Zaken, van '91 94 lid der Eerste Kamer. Bezoek van Prins Hendrik. Prins Hendrik heeft gistermorgen een bezoek gebracht aan het bedrijf van de firma Joh. Enschede ft Zonen te Haarlem, waarbij in het bijzonder do afdeeling courant werd bezocht. Verschillende specimen der «Opr. Haart. Courant» werden den Prins voorgelegd VoortB nam de Prins de courant zetterij, de stereotypie-inrichting en dc rotatiepers in oogenschouw. Ook bezichtigde hij met belangstelling een aantal luxe boek werken, die door de firma waren tentoon gesteld. De lunch werd in gezelschap van den burgermeester van Haarlem, den heer C. Maarschalk, gebruikt ton huizo van den oudsten firmant, mr. Ch. Enschede. Ook Installeerde de Prins eon aantal patroons van een padvindersafdeeling. Lichamelijke opvoeding en ondeswijzers. Het is bskentl, dat onder het onderwijzend personeel er nog velen zijn, die vijandig staan tegenover de lichamelijke opvoeding, ondanks de uitspraken van paedagogen als prof. Casimir en dr. Gunning. Een sprekend staaltje ondervond dezer dagen eon gemeen telijke commissie voor lichamelijke opvoe ding In Friesland. Deze noodigde hoofden en verder perso neel uit, met leerlingen hunner scholen, waaraan het onderwijs in vakjislngovoerd, deel te nemen aan een openlucht-bctooging In gymnastiek, spel en sport in Juli a.s. Een dier hoofdon, nog geen oude school meester, maar iemand in de kracht zijns levens, antwoordde, mede namens zijn per soneel, aan de betooging niet te zullen dcol- nemen, omdat zij Is zonder practischo waarde en ten hoogste ompvoedkuntiig. Da twee laatste woorden waren nog wel dik onderstreept ook. Gelukkig de jeugd van het dorp, waar zoo'n paedagoog aan het hoofd der school staat Het Kamerlid Huganholtz. Het Kamerlid F. W. N. Hugenholtz lveoft bij een fietsongeval een arm op twee plaatsen gebroken, waardoor het hem onmogelijk is vooreerst de Kamervergaderingen to be zoeken. Raadsvacature. De heer H. J. van Braambeek, referent bij de Staatspoor te Zutphen, is benoemd tot chef de bureau bij den dienst van Weg en werken te 's Hertogenbosch. Door zijn vertrek zal een vacature in den Raad ontstaan; daar zal zijn plaats dan worden ingenomen door den heor Th. J. H. Kling. Een verboden en oen toegestane optocht. Het Kamerlid L, M, Hermans heeft de vol gende vragen tot den minister van Oorlog gericht «Is het den minister bekend, dat te Arnhem

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 2