TIENDUIZENDSTE LID Ir a 1 Telegram aan Kantoorbedienden. L. G. PONNE T T ê?efoo 1*9** Amersfoort Harde en lo^se TURVEN FIRMA L. VAN ACHTERBERGH Uuiii Hoofdprijs 135.000.- ge vallen op serie 23308 no. 42, Eerstvolgende trekking I AUGUSTUS a.s. Soliede AGENTEN gevraagd G. Philippo Het Paria-meisje. Zoo julat li bat INGESCHREVEN. AFD. BHSTUUR NAT. BOND VAN HAND.- EN KANTOORBEDIENDEN »MERCÜRIUS«. Lavart tot blllijkate Q Licht 611 Kr&fllt notcaring Electrouiotoren uit voorraad van 0,S tot 20 P.K. Installaties alleen uit eerste klasse materialen gemonteerd WORDT VERWACHTeen groote partij le kwaliteit (DISTRIBUTIE-VRIJ) Bestellingen worden nu reeds aangenomen bij BestelkantoorArnhemschestraat la Tel. 1.55 Magazijnen en kantoor: Koeateeg 3-5 voorts verschillende prijzen van f4500.--, flOOO.-, f450.--, f225.--, f115.- enz. Prijzen dadelijk betaalbaar. Trekkingsiysten op aanvraag. B Ondergeteekende geeft rechtstreeks uit of wel door tu9Schenkomgt van hare bij kantoren en agenteii door geheel Nederland 3 pCt. obligaties met premie-uitkeeringen (ronder nieten), waarvan de aandeelen Koninklijk zijn goedgekeurd,grootf 200.—,fioo.—, f50.— f 10.— ook in termijnbetalingen vauaf f 1.20 per 2 maanden. Deze premie trekkingen geschieden zes maai per jaar in het openbaar ten overstaan van een Notaria. De Obligation kunnen tot 85 pCt. worden beleend. met den hoofdprijs van 1 70.O00 -Voorts bedragen de hoofdprijzen der overige trekkingen f55.000.—, f28.000.-, f 110.000.—£45.000.en f35.000.—.Vraagt kosteloos volledige inlichtingen, MIDDENSTANB-VEREENIG1NG, hoofdadministratie WESTEINDE 07, VOORBURG. AMERSFÜORTSCHE RIJ T UIG M A AT 8 C H A P P IJ Westsingel OS s—s Telefoon 43 Laie Rijtuigen en Uireien voor Gelegenh. Uniformen tooi Begrafenissen. Directeur W. F. V. D. ZWAAN. F. H. LOMANS - 48 Hof - Telefom 306 - AMERSFOORT Electro-Technisch Bureau Licht- en Krachtinstallatie Moderne Bliksembeveiliging spoedige radicale geuozing ook verouderde gevallen door de bekende URIEPILLEN no. 2. Prijs f 2.50, 6 flacons f 13.50. „N. V. SANITAS". Amersfoort Langestraat 102. Amersfoort'j Kortegracht 26, b.b. Postkantoor ATELIER VOOR REPARATIËN. FEUILLETON. «S). 0- Nauwelijks waren de beide dames de kamer uit, of baar vader nam met luidruch tig vreugdegebaar Leonle's gezichtje in beide zijn breede roode banden en haar een paar klinkende kussen op de wangen ge vende, riep hij vroolijk- >Leonie, liefje, je moeder en ik hebben beiden een ernstige zaak op touw gezet. Den eersten avond hebben wij ons laten vervoeren door het onverwachte wederzien, maar wij zijn het eens geworden dat op die manier ons samenzijn eigenlijk geen goed gezelschap voor je is. Het is hard voor liefhebbende ouders dit te bekennen, maar... niettemin de waarheid. Wij willen je geen van beiden aan elkaar afstaan en hetzelfden dak kan zich op den duur niet uitstrekken boven je moeders hoofd en het mijne. Nu heeft je moeder, die een heel verstandige vrouw Is, als zij maar niet vervloekt hooghartig en venijnig was, een uitkomst gevonden. Leonie lietje, wij willen je uithuwelijken. En jij met je fijne opvoeding, je moet in je moeders stand blijven, daarin heeft je moeder ook al weer gelijk, in den mijne zou-je je net zoo ongelukkig gevoelen als je moeder, en en eigenlijk ale ik zelf. Mevrouw Van Heijmelen fs zoo vriendelijk je moeder te helpen in deze kiesche zaak en zal zoo on gemerkt jongelui hier Introduceeren. Volgen de week geven wij ons cerate diner...» Leonie luisterde niet langer. Een diepe ontroering vulde haar meisjesbart, Zij zou geen twintig jaren zijn geworden, zonder niet wel eens aan zulk een uitkomst gedacht te hebben. Zij vond nog niets vreemds, in de handelwijze harer oudera, want natuurlijk moest zij in kennis gebracht worden met jongelui. Maar zij was zoo naïef te gelooven aan een vrijo keuze, aan geluk in het huwelijk Zij vertrouwde vast op de macht van haar jeugd, haar schoonheid, zij meende liefde te kunnen opwekken, zooals zij, en dat van ganschcr harte, liefde wilde geven, zoo zij slechte vond den held harer onbestemde meisjesidealen. O deze uitkomst, eindelijk het geluk te vinden, dat geluk dat zoo schaarsch was geweest In haar jonge leven. En dan als zij trouwde, dan verloor zij ook dien leelijken naam, den smet, die als een in vretende roestvloek haar jeugd be dorven had. Met de onervarenheid haror twintig jaren, doorzag zij nog niet de on verbiddelijke logica der dingen, dat als haar naam de letlijke vlek was geweest op het witte kleed harer jeugd, die ook hot lelie blank van baar bruidskleed bezoedelen moest. Met meisjesachtige illusies wachtte Leonie den dag af van bet diner. Haar moeder vertelde niet wie er kwamen en Leonie vroeg niota, tevreden, blijde, met de verras singen die de toekomst brengen kon. In zilveren nevelen zag zij haar rozeroodo hoop. De avond kwam toch eindelijk I In haar nieuw kleedje van wit crêpe de chine, op den schouder, in de ceintuur, in het haar groote toeffen zacht geurende viooltjes, daalde zij, als een beeld van reine jeugd tegen het diner-uur de groote trap af. Voor de deur Van het salon kwam zij haar vader te gernoet. Heel voorzichtig, verlegen door het donzig zachte wit van baar kleed dat als een symbool van jonk vrouwelijke kuischheid om haar gestalte scheen te zweven, nam hij haar beide kleine banden in do zijne en zeide zacht eu innig: »Liefjc, Leonietje, wal ben-je mooi als een prinsesje.» En toen met vaderlijken trote: >Kies nu maar goed, meidlief, wat deksel, je hebt het recht moeielijk te zijn, want met je eigen mooi, geef ik je een extra dikke huishoudbeurs mede. Nol Vetkaars zal waarachtig niet krenterig zijn als het geldt het geluk te koopen van zijn eigen eenig liefjeI» Een plotseling angst bekroop Leonie. Haar illusies verloren hun rozetirooden glans door de oogon van haar vader bekeken. »Papa...,« riep zij angstig; »dede jongelui die strak* komen, weten toch niet waarom zij gevraagd zijn, Mevrouw van Heijmelen heeft toch beloofd ongemerkt heeren in kennis te brengen met ons...?» Er werd gebeld, haastig schoof haar vader Leonie naar binnen, in het salon, waar zij reeds als eersten, te vroegen gast Van Velzen vond, pratende met haar moeder. Zij was er op voorbereid hem te zullen vinden, haar mooder was hem immers nog een invitatie schuldig. Vroeger, ja, was zij wal eens bang voor hem geweest, meenende dat haar moeder in hem een pretendent voor haar kon zien. Maar die tijden waren voorbij. Mevrouw van Heijmelen zou andoren Introduceeren, jong, aantrekkelijk als als... Frans de Bruijne, bijvoorbeeld en in hsar gevoel van gerustheid over de toekomst groette zij hem heel nonchalant, reikte zij hem hare vingertoppen met een gebaar alsof haar arm van lood was, te zwaar om hem te lichten voor een vriendelijken groet. Een paar ongetrouwde, oude freules, schoolvriendinnen harer moeder, traden nu binnen en met vroolijke behulpzaamheid hielp Leonie do eene het mutsje van echte Alengoiische kant recht zetten, de andere een veilig plaatsje zoeken voor een groote réticule, uitpuilend van de brillen, prikkaar- ten, tractaatjes en borstbonbona, onafscheide lijke metgezellen van het liefdadige, asthma- tlsche oude dametje. Stil in zich zelf lachte Leonie om deze gaaten. Deze twee oude freule» hadden dezelfde waarde als Van Velzen, men vroeg baar slechts als er ledige stoelen te vullen waren. Het duurde een heele poos eer de deur zich weer opende en nu trud Mevrouw van Heijmelen binnen met haar dochter en haar schoonzoon, gevolgd door twee heeren. Heel verwonderd was Leonie, in den «enen van Polsdijk te herkennen die haar was voorgesteld op het bal, maar met wien zij den afgesproken cotillon niet danste door haar vlucht; zij bad er immers te veel tegen opgezien cavaliers als hem en Van Velzen te ontmoeten na Frana de Bruijne. En •ven nonchalam als aan Van Velzen zoo even, stak zij hem haar handje toe, even als op het bal weer alleronaangenaamst ge troffen door zijn terugstootend voorkomen en inpertinenten blik. Toen klonk de stem van Mevrouw van Heijmelen aan haar oor: >Ma chérie, je te présente le baron Constant de Veere.» Leonie zag voor zich een heel jong heertje nauwelijks ouder dan zij zelve, bleek en tenger, net groote kringen onder de zwak- ziende oogen. En weer verwonderde zij zich. Zij kende dezen Veere wel, den jongste zoon van een gefortuneerd edelman, een der eerste van den Haag, maar hoe was het mogelijk dat Constant de Veere nu reeda genoegen vond in het bezoeken van diners geen maand geleden ontving hare moeder het doodsbericht van zijn eenigen broeder, en verwijlde zijn moeder op dit oogenblik niet in Davos met zijn zieke zuster? Slechts even speelde deze gedachte Leonie door het hoofd. Zij lette niet veel op de heeren in de kamer, vol verwachting bleven hare verlangende oogen op do deur geves tigd, die zich nog altijd openen moest om de anderen, de werkelijk* jongelui door te laten en met ben de kans op geluk Maar zij lieten zich lang wachten, telkens werd zij teleurgesteld als slechts oudere ge trouwde gasten binnenkwam. Daar opende zich weer deur, het was de knecht die der gastvrouw het diner aan kondigde Zij zag, op een wenk van haar mosder, haar vader, zoo plomp stijf in zijn nieuwen zwarten rok, zijn roodboorsch gezicht uitstekend boven het ongewoon hooge en stijve boord, een hoekige buiging maken voor Mevrouw van Heijmelen j glim lachend en gracieus haar mama gaan naar den oudsten heer in den kring van gasten Het gezelschap was dus voltallig! Maar het Geluk dan, het mooie, jonge, reine Geluk waar zij naar smachtte I Deze drie jongelui: die twee ouwelijke terugstootende heeren, Van Velzen en Pols- dijk, dat akelige teere ventje, haar eenig» pretendenten 1 (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 4