Als nieuw srr, tijd («had heeft en da directie van Meur- eing'e Broodfabriek derhalve besloten had tot sloopen over te gaan, Inmiddels was de belangstelling in de omgeving van dit niet allerdaagsch gebeuren, niet onbeduidend aangegroeid en had men zekerheidehalve toch maar de politie ont boden, om het publiek voor eventueels ongelukken te vrij «varen. Een oogenbllk waren wij vergeten, da', we in gezelschap stonden van mannen van bet vak, die reeds voor zich zelf berekend hadden, In welke richting de kolossus ter aarde zon storten. Doch men diende op alles voorbereid te zijn, want jaje kon niet eens weten Plotseling, het waa kwart voor zevenen, een schreeuw, een waarschuwing, dat onze «eteenen vriend» het niet lang meermaken zou. Allen, die in zijn onmiddellijke omgeving stonden we merkten o.a. op den Wet houder en den directeur van Openbare Werken, het lid van den Raad, den heer Ruitenberg enz. namen een afwachtende houding aan, totdattien minuten vóór zevenen het gevaarte met een donderend geraas naar beneden viel, precies in de richting, die men ons even te voren had genoemd, Wij stonden, als leken, perplex, doch de mannen van het vak, zij lachten eens Maar de hooge, oude schoorsteen was ver dwenen, en over zijn puinhopen heen trok ken wij afhet was volbracht! 60 lange jaren had hij daar gestaan en zijn werk verrichtthans is hij gevallen als slachtoffer van den modernen tijd I Aanbesteding. Bij de Donderdag gehouden aanbesteding voor de bestrating van de Nijverheidsstraat waren in totaal 24 biljetten ingekomen, waarvan de firma Van Keulen en Bunnink alhier, de laagste inschrijver was. Hoogste was Gebrs. Krayenveld te Haarlem. Tegen de Duurte. In bet Centraal Bestuur van de gecombi neerde commissies ter bestrijding der on gemotiveerde prijsopdrijving van levens behoeften heeft zitting namons de moderne arbeidersbeweging de beer G. A. van Meche- len. voorz., namens den Chr. Besturenbond do beer Hollander en aaraeua St.-Joseph de heer Van Empelon. Vertegenwoordigd zijn ongeveer 2800 georganiseerde arbeiders. Tout comme chez nous. Het betreft wel niet een advertentie die in een onzer plaatselijke bladen Is voor gekomen, maar toch achten wij onderstaande «varia» aardig genoeg gevonden om het als 'n «teeken des tijds» 'n plaatsje te geven onder onse rubriek «Stadsnieuws»: Een veelzeggende advertentie. In een vorig nummer nam de «Voorh.» een advertentie over uit een Parijsch blad, waarin een commies-redacteur ruiling vraagt met een gemeente-straatveger. Een ge meente-straatveger ging op de advertentie in, maar de ruil ging niet door, omdat de straatveger bemerkte dat hij in salaris achteruit zou gaan. Een kantoorbediende verzocht het blad nu, naar aanleiding dezer advertentie, plaat sing van het volgende, niet onder de adver tenties daar heeft hij geen geld voor, diet werd bet gratis opgenomen. «Wegens veranderde tijdsomstandigheden te koop aangeboden, tegen elk aannemelijk I bod; Hoed, hooge boord, manchetten en chique stok. Alles laatste mode. Uitsluitend arbeiders komen in aanmerking. Metaalbewerkers 4e of 5e loonklasse ge nieten de voorkeur. Brieven motto «Kantoorbediende.» a K.M. Wedstrijd A. Z. P. C. Voor den 2 K.M. wedstrijd, die heden middag alhier wordt gehouden, hebben in geschreven 3 a heeren en 19 dames, onder wie belde bskerhoudere, de heer Co-, Zegger en mej. B. Duikers. Er zijn behalve de bekers nog 18 Zil veren Medailles beschikbaar gesteld, o.a. een door den Commissaris der Koningin in de provincie Utrocht, een door Ritmeester Godin de Beaufort enz. Na afloop van dezen wedstrijd in deBar- neveldsche beek zullen nog andere wed strijden In de zweminrichting volgen, o.a. 50 M. snelzwemmen voor dames, 3 deel neemsters, estafette adsplranten en gekleed popduiken. Het uur van aanvang la gewijzigd en op 2 uur bepaald. Prijsuitreiking 's avonds 8 uur in Amlciiia» De prijzen die voor den 2 K.M. wedstrijd worden uitgeloofd zijn voor heeren: ie Prije: Zilveren Wisselbeker -j-Medaille, aangeboden door den Commissaris der Koningin in de Provincie Utrecht. 2c Prijs: Groote Zilveren Medaille, aange boden door den Heer R. A. N. Boom, Voorz, U. Z. C. 3e Prijs; Groote Zilveren Medaille, aangeb. door Vreemdelingenverkeer». 4e PrijsZilveren Me 'Ie aangeboden door den A. B. v. I-. O. S« Prije: Zilveren Medaille, aangeboden door het Amersf. Dagblad. 6e Prijs: Groote Bronzen Medaille, aange boden door Zwemliefhebber. Extra Prije: Groote Zilveren Medaille, aan geboden door den Heer L. Pesle, voor bet eerstaankoniend lid van de A. Z. P. C„ mlta Polospeler zijnde. Voor dames: ie Prijs: Zilveren Wisselbeker Groote RECLAME. Mantel, Gordijnen, Tapijten, Dekens enz. terug, wanneer U het stuurt naar de StooniverTerjj r. d. Fa. K. W. JAEGER, Langestraat 74. Telefoon 198. Aflevering binnen 8 dagen. Verguld Zilveren Medaille, aangeboden door Mevr. P. van Achterbergb. 2e Prijs: Groote Zilveren Medaille, aange boden door den Heer P. van Goor, Voorz. A. Z. P. C. 3e Prijs: Groote Zilveren Medaille, aange boden door de Recl.-Comm. Amersfoort. 4e Prijs: Zilveren Medaille, aangeboden door den Heer M. M. Hamers, Eerelid van A. Z. P. C. Extra Prijzen: Groote Zilveren Medaille, aangeboden door Ritmeeeter Jhr. G. W. Godin de Beaufort, Beschermheer A. Z. P. C., voor het eerst aankomend A, Z. P. C.-lid. Gouden Speld, aangeboden door N. N„ voor het jongste A. Z. P. C.-lid. Voor het nummer 50 M. Snelzwemmen voor dames: ie Prijs: Verguld Zilveren Medaille,aange boden door de Amersf. Courant, firma v. Cleeff. 2e PrijsZilveren Medaille, aangeboden door >Neptunus«, Amersfoort. Voor gekleed Popduiken: ie Prijs: Verguld Zilveren Medaille, aange boden door Bestuur A. Z. P. C. ze PrijsZilveren Medaille, aangeboden door de Amersf. Reddingsbrigade. 5e Prijs: Verguld Bronzen Plaquette, aan geboden door den Heer A. H. Vierdag. Extra Prijs: Bronzen Medaille, voor het lid der Amersf Reddingsbrigade dat den besten tijd maakt, aangeboden door de A. Z. P, C„ alsmede 1 Zilveren Me daille, (aangeboden door Jhr. M. van Reigersberg Versluys) en 1 Bronzen Medaille voor Estafette Adspiranten 5 deelnemende vereenigingen. In totaal nemen 10 vereenigingen aan doze wedstrijden deel. De Jury bestaat uit de heerenW, E, Bredlus, S. de Haaff, R. A. N. Boem, C. V. Kramer, J. B. Grootendoret, P. van Goor en L. Pezie. Postkantoor Amersfoort. LIJST VAN Onbestelbare Brieyen en Briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen inde ze helft van Juli 1919. Brieven Binnenland. A. J. M. Lettors, Sittard Döbken, Deventer L. Effendi, Haag G. Honing, Bussum J. H. Nijsten, Schlmmert F, R. Oostendorp, Wagenlngen D. v. Plate- ringen, Amersfoort H. J. G. Siertsema, Apeldoorn J. W. J. Vredeveldt, Amers foort Zandstra, Utrecht. Brief kaarten Binnenland. Bentink, Utrecht L. M. v. d. Bergb, Dordt Boerrigter, Valkenburg Broecbe Dungelman, Schevenlngen J. Hul ling, Spijkerboor P. Kloppenburg, Utrecht A. Prot, Schiedam v. Reek, A. Schoute, R'dam Sluis, A'dara Jo de Vries, Wouwenrode. Brieven Buitenland. F. H. Didden, Aken C. P. v. d. Linde, Gibraltar. Uit het politle-rapport. Een bewoner van de Nieuwstraat is bekeurd wegens diefstal van een geldkistje, inhoudende ongeveer f z. De zaak is in onderzoek. Een bewoner van de Langestraat deed aangifte van diefstal van gereedschap, ver moedelijk gepleegd door zijn knecht, wo nende te Utrecht, alwaar door onze recherche eenonderzoekisingesteld, dat niet het noodlge resultaat opleverde. De van rijwieldiefstal verdachte v. d V. is gevankelijk naar Utrecht overgebracht. Hij had bovendien nog 6 maanden gevan genisstraf te goed ter zake mishandeling. Een bewoner der Oranjestraat is ver- baliseerd en in arrest gesteld wegens open bare dronkenschap. Een bewoner van de Kerkstraat deed aangifte van verduistering van 'n rijwiel. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen den verdachte. Een bewoner van den Leusderwag en een ingezetene van Oud-Leusden zijn beiden bekeurd wegens het berijden van een rijwiel zonder licht. Een bawoner van den Leusderweg en Utrechtschen straat zijn bakeurd wagens overtreding der Arbeidswet. Ean uit de Mooyerstraat Idem. Een vlschhandelaar van Spakenburg is bekeurd ter zake het standplaats nemen aan den openbaren weg met een vischkar. Een Ingezetene van Utrecht en een uit deze gemeente idem voor een handkar. Ter zake openbare dronkenschap is nog in arrest gesteld z.g. »Doove Jantje», alsmede een bewoner van het Monnikenpad. Twee jongens uit de Walikeratceg zijn bekeurd wegens het kaartspelen op den openbaren weg. Zondagsrust. Morgen zal alhier do geneeskundige prac- tijk worden uitgeoefend door do geneesheeren Batenburg, Groneman en Kamerling. Morgen is hier alleen geopend de apotheek van den heer D. H. G. Ittman, Langestraat 9, Tel 164. Welke apotheek tevens die is wasr ge durende de komende week 's avonds na S uur en 'a nachts de recepten worden klaar gemaakt. CONCERT PLANTSOEN. De Commandant van het Regiment Hu zaren zal Maandagavond as. van 8—10 uur een Concert doen geven in het Plantsoen. Buitenlandsche Kroniek. Een brood-crisie te Londen. Terwijl de besprekingen over de bijligging van de mijnwerkersstaking op het doode punt zijn gekomen, wordt Londen thans door een brood-crisis bedreigd. De leden van den Bakkersbond hebben hun patroons doen weten, dat zij Zaterdag hel werk zullen neerleggen, wanneer hun eischen niet worden ingewilligd. Zij vragen een minimum loon van 4 pond sterling per week voor een werktijd van 44 uur en afschaffing van nachtarbeid. De patroons weigeren over deze voor waarden te onderhandelen, tenz(j de voedsel- controleur de verhooging van den broodprijs toestaat, waarin de patroons ook de vroegere verhooging van den prijs van bloem be grepen wenschen te zien. Daar de voadsel- controleur wel geneigd is de verhoog'ug van den broodprijs toe te staan, hebben de patroons den bakkersgezellen beloofd, hun eischen te zullen inwilligen, zoodra de ver hooging van den broodprijs door den voedeel- controicur wordt goedgevonden. Nederland en België, In het Belgisch blad Le Soir wordt mede gedeeld, dat er bij toeval een document ontdekt is welk? door wien? waar? wordt niet gezegd waaruit zou blijken dat onze regeering te Brussel «een dienst heeft ingesteld» om te weten te komen op welke Belgische Eerste en Tweede Kamer leden door handige manoeuvres Invloed zou kunnen worden geoefend hl de quiestie van het Limburgsch referendum. In het docu ment zouden reed» eenige personen gcuoemd worden, die de Nederlandiche meening aanvaard hebben. Bladen als de XXme Siècle en de Ac/ion Nationale borduren reeds voort op dit thema het laatste blad met een artikel vol laster praatjes, die het tegenspreken zelfs niet waard zijn. Maar van dat document en van de Belgische parlementsleden, die men door handige manoeuvres zou kunnen overhalen om onze zienswijze in zake Limburg te deelen, zouden wij wel ieta meer willen weten. Wij zijn overtuigd, dat er niets van eenige beteekenis gevonden Is. Al dadelijk niet omdat hot Belgische parlement met deze heele zaak wel nie's te doeu zal krijgen verder niet omdat er van een referendum in Limburg nooit eenige sprake zal zijn, maar vooral niet omdat een Nederlandiche regeeriug tot wat dit deel der Belgische pers met een liefelijken term «handige ma noeuvres» noemt nooit haar toevlucht zou nemen. Als het document dus niet geheel en al verzonnen is, dan zal het wel blijken niets te beteekenen of geheol iets anders te zijn, dan Le Soir voorgeeft. Een incident in den Rijksdag. In de Woensdagnamiddagzitting van do Nationale Vergadering te Berlijn kwam het tot wilde tooneelen. Toen op den eisch der onafhankelijken de politieke gevangenen in het distrikt van het zevende legerkorps vrij te laten, rijksminister Nosk antwoordde, dat eerst een onderzoek der gevallen moest plaats hebben, kwam bet aan de uiterste linkerzijde .ot een gev.zldlg tumult. Louise Zietz kreeg een zenuwtoeval en schreeuwde onophoudelijk: die arme menschen verhon geren. Zij wierp zich ten slotte in do grootste opwinding op den grondhet geheele huis geraakte in de grootste opwinding. Pogingen om de rust te herstellen van de zijde van den president, bleven vruchteloos, tot hij zich ten slotte tot Noske wendde en hem vroeg toch niet zoo scherp te spreken. Noske greep daarop boos zijne papleren bijeen en verliet de ministerstafel. Het voorstel werd verworpen, met de stemmen der onafhanke lijken voor aanneming. UIT DEN OMTREK. De door den auto van de Koningiu te Soestvrberg overreden man ia gebleken te zijn de koopman-caféhouder F. v. d. Hengel, te Achtorvtld. Bussum. Bij Kon. besluit is aan mr. H. Tb. s'Jscob, op zijn verzoek, met ingaug van 1 October 1919, eervol ontslag verleend alt burge meester der gemeente Bussum. De totale uitslag der alhier gehouden eindexamens H. B. S. met 5-j. c. is als volgt Ge8x. 110 candidaten, waarvan 103 slaagden en 7 werden afgewezen. Van de Goolsche H. B. S. alhier slaagden alle 32 candidaten, 14 vrouwel. en 18 mannel. Naardan. Onze gemeenteraad besloot naar aanleiding van een desbetreffend schrijven van den minister van Oorlog, in beginsel over te gaan tot den bouw van een aantal woningen met rijks voorschot, om die te verhuren aan het Rijk veor minstens 20 jaar met bestem ming voor gehuwde militairen. BINNENLAND. Wijziging Zegelwet. Gisteren, 1 Augustus is de gewijzigde Zegelwet in werking getreden, waarbij de belangrijkste bepaling deze is, dat vanaf bovengenoemden .datum alle kwltantle's, voor bedragen boven f 10 moeten voorzien zijn van een plakzegel van 10 cent. Daar er aan deze wetswijzing door het betrokken departement buitengewoon weinig publiciteit gegeven Is, meenen wij goed te doen hierbij het publiek nog eens nadruk kelijk er op te wijzen, dat na 1 Augustus alleen plakzegels van tien cent gebruikt mogen worde», wil men zich niet aan een boete blootetellen. Men kan voorlooplg twee plakzegels van 3 cent gebruiken, terwijl er misschien later gelegenheid is om de plakzegels van vijf cent in te wisselen voor die van tien cent. Aan het slot van het desbetreffende wets artikel is uitdrukkelijk bepaald, dat onder geldenmede wordt verstaan vreemde muntspeciën, bankpapier,postwissels, chèques nr. ander handelspapier en voorts, dat o.m, de hlorvoor genoemde stukken aan het zegelrecht van tien cent zijn onderworpen, onverschillig In welken vorm zij zijn opge maakt, al waa bet in dien van bericht of brief, zelfe. als deze stukken wegens nlet- onderteekening of om andere redenen, lu rechte niet kunnen dienen tot echriftelijk bewijs. Daar de boete's op overtreding zeer hoog zijn, zij men dus op zijn hoede. Stakende raadsleden. Te Krommenie kon tot tweemaal toe de raadszitting wegens onvoltalllgheid niet doorgaan. Zaterdagmiddag niet en Woens dagavond weer niet. Men zal nu Vrijdag avond opnieuw beproeven de agenda in behandeling te nemen. De hoofdzaak der •staking» schijnt te zitten ln de geringe voorliefde van het meerendeel der leden voor de behandeling van het werklieden- reglement en de daaruit voortvloeiende meerdere kosten aan loonen een goede f 15000. Na een conferentie met de besturen van do gecontracteerde arbeidersorganisaties is door een commissie van Werkgevers en Werkgevers-organisaties in het Meubel makers-, Behangers-, Sioffeerdera- en Bed den makersbedrijf het besluit genomen de in die commissie vertegenwoordigde werk gevers te machtigen de loonen met 10 te verhoogen. In deze commissie zijn, behalve een aan tal individueele werkgever», vrijwel alle werkgeversorganisaties in het bedrijf ver tegenwoordigd. Door eenige belangrijke werkgeverebonden ia het besluit reeds uit gevoerd, terwijl de andere er nog over vergaderen moeten. Het loon der meubelmakers In groep I van het collectieve contract Amsterdam, Rotterdam en Den Haag atijgt daardoor tot 57 centen per uur bij 54-urige werk week. Op 1 Sept. wordt dit 60 centen en 51 uur, om op 5 Jan, 1920 tot 64 centen bij 48-urige werkweek te stijgen. Op 5 Maart 1920 eindigt de overeenkomst. Amsterdamsch gastariet. De Amsterdamsche Raad heeft de voor dracht van B, en W. Inzake den gasprijs verworpen en daarvoor ln da plaats op voorstel van den heer Ch. Boissevaln, aan genomen een uniformtarief van 14 cent per Mu. (144 cent voor het muntgas). üethoogere tarief voor het gebruik van gaa boven 15 Ms. is dus afgeschaft. Een ongeluk op de E.L.T.A. te Amsterdam. Eén doode, één gewonde. Gistermiddag omstreeks één uur is op het Elta-terrein een droevig ongeluk gebeurd. Een watervliegtuig van bet vliegkamp vloog boven de terrelneu van de Elta en maakte verschillende toeren. De bemanning bestond uit den luitenant-vliegenier G. W. Bakker en den waarnemer, den heer Kroeger. Do autoriteiten konden van de tentoon stellingsterreinen do ovolutles van het vlieg tuig gehoel gadeslaan. Waarachijulijk door een fout bij het dalen kwam het toestel op het dak van de ijzer gieterij van de firma Hille do Lelie terecht en nam bij den val het halve dak mede. Het watervliegtuig stortte aan den Grasweg neder en was geheel verpletterd. Bij het ruimen van de overblijfselen bleek, dat de waarnemer, de hoer Kroeger, dood waa; luitenant Bakker was er met een beenfractuur afgekomen. De terreinen werden direct afgezet, om cJp nieuwsgierigen, die van alle zijden, ook per bootje, kwamen opdagen, op een af stand te houden. De doktoren van de Klta, die direct hulp boden, konden bij den waarnemer slechts den dood consfateeren. I.ultenaet Bakker werd direct verbonden en per auto vervoerd. Hij is niet zwaar gewond. Zijn tosstand is de omstandig heden In aanmerking genomen zeer goed te noemen. Hij is naar huls getransporteerd. De verongelukte sergeant Kroeger was eerst sinds een jaar gehuwd. Hij was als vllngtulgmaker verbon dan aan het vliegkamp Veere en woonde ook aldaar. Nader verneemt de >Tel.< dat het ongeluk als volgt heeft plaata gehad. Een tweetal watervliegtuigen kwam uit de richting Schellingwoudc. De eerste ma chine daalde zeer rustig op het IJ nabij de Plantenboterfabrlek. De tweede echter, die een dalende beweging maakte, werd door een scherpen Noordwester gegrepen en botste met den achtervleugel tegen de krabberij van de ijzergieterij van Hille de Lelie. De vleugel knapte geheel af en het toestel stortte omlaag met bet bekende droevo gevolg. Het slachtoffer, de waarnemer Kroeger. werd met verbrijzelde onderkaak van onder het toestel gekaald. De dood trad onmiddel lijk In. Geneeskundige dienst zoowel als politie lieten zeer lang op zich wachten. Groote brand in een sleepkaan. In het zijkaoaal Oost aan de overzijde van bet Y, nabij de Noordergasfabriek ligt de met steenkolen geladen sleepkaan Johan II, bekooronde aan de wed. A. Fruickers te Homberg am Rbeln en door deze ver huurd aan de maatschappij >Renania« te Rotterdam. In den nacht van Woensdag op Donder dag omstreeks half zes ontdekte een nacht waker die op de terreinen aan de overzijde van het Kanaal surveilleerde, dat op het achterdek van de »Johan II« brand woedde. Door luid te schreeuwen wist bij de aan dacht van den slapenden schipper te trekken, die zich in allerijl door de in rook en vlam men staande kajuit In veiligheid moest stellen. Tijd om eenige kleedingstukken, gelei of voorwerpen van waarde jn de kajuit bevond zich veel aDtiek méde te nemen had hij niet. De schipper die al wat hij zijn eigendom kon noemen en waarvan niets verzekerd Is, door bet vuur zag verteeren, bevond zich alleen aan boord. Zijn vrouw en een paar kinderen waren juist gisteren voor eenige dagen naar Rotterdam vertrok ken. Zouden deze aan boord zijn geweest, dan waren er stellig slachtoffers gevallen. Toen de >Jaion< langszij kwam viel er niet anders meer te doen dan te zorgen dat het vuur zich niet tot dc ruimen en bet voordek uitbreidde. De kajuit en de keuken, benevens de stuurinrichting zijn schoon uit gebrand. Het schip is verzekerd. Omtrent de oorzaak is nog niets met zekerheid te zeggen. De politic vermoedt dat or kwaadwilligheid van een of andere stakende schipper in het spel is. Een kranige redding. Maandagmiddag om 5 uur reed de 17-ja- rige W. Bos op zijn fiets vlak langs liet water van den Koudenhorn te Haarlem, toen hij tegen een der aan den kant beves tigde ringen stootte en met rijiriel en al In het water viel. De heer F. C. Kolderle, die kwam aanloopen, legde jas cn vest af, gaf zijn portcmonnaie, inhoudende f170 aan eea onbekende In bewaring en sprong In het water. Na eenige malen gedoken te hebben elaagde da beer Koldetie er in dan drenkeling, die reeds op den bodem lag, fifrijpwn en aan den wal te brengen. Per brancard werd W. B. naar het St, Ellsabeths-Gasthuis overgebracht. De moedige redder deed, toen hij met den geredde op den wal verscheen, de ver bluffende ontdekking, dat de onbekende, aan wien bij zijn geld in bewaring had gegeven, met lijn portcmonnaie verdwenen 1 was. (»Opr. H. Ct.c) 8-urige dienstboden-dag. R. schrijft ln een O. d. S. in het Hdbl. Mijn dienstboden zijn naar een dienst boden-bijeenkomst geweest en komen thuis met eeolgszlns verwarde begrippen omtrent hetgeen ook in haar arbeids-bedrijf op het gebied van den l-urigen werkdag te be reiken valt. Ik luister met belangstelling naar baar verbalen en leid daaruit eindelijk het volgende af: »Ziet u, mevrouw, wij krijgen straks óók den achturigen werkdag In de keuken l< »En hoe wordt de werkdag dan voor jullie ingericht (Aarzeling; dan:) »We beginnen 'a mor gens om acht uur pas, cn we werken niet langer dan 's avonds acht uurl« «Noemen jullie zooiets een achturigen werkdag?» »Jé, mevrouw l« (Met veel overtuiging na dit betoog.) >Maar als jullie je den achturigen werkdag aldus voorstelt, vraag ik jullie liever om voortaan, eveuals vroeger, toch om zeven uur op te staan au tot 'a avonds zeven uur le werken. Verheugd: »Dus de zeven-urige werk dag, mevrouw Afgeaproken l« En zoo la dan met wederzijdsch goed vinden de 7-urlge werkdag In one hui* in gevoerd. Ingezonden Stukkea Builen verantwoordelijkheid der Redactie Kopy ean ingezonden stukken, al dan niet geplaatst, wordt niet teruggegeven, De melkprijzen. Zonder zich vooralenog uit te laten over de al- of niet mogelijke verlaging van den melkprije, bealoot de Commissie uit de samenwerkende (R.-Kath., Chriet, en Mo derne) arbeidersbewegingen, na gehouden aamenapreklng met de melkalijtere hier ter etede, deze alijteri te ateunen ln buu verzet tegen de melkprijaverbooging, welke met

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 2