Ie soort Baggerturf Cl) Alle soorten UURWERKEN REDWATEREN Drinkt steeds J. B. C. Limonade m J. BARON Co, roor ile Borstel en KwasteÉlirielt m Bouillon-Blokjes Soep-Tabletten Soepen-Aroma AANGEKOMEN een groote partij rG.Philippo K Amersfoort^! Kortegracht 26, b.b. Postkantoor ATELIER VOOR REPARATIÊN. spoedige radicale genezing ook verouderde gevallen door de bekende URIEPILLEN no. 2. Prijs f 2.50, 6 flacons f13.50. „N. V. SANITAS'-'. Amersfoort Langestraat 102. Eenmaal op en eenmaal neer Geeft spiegelglans de Erdal smeer. AMERSFOORT Stationsstraat 17 St. J< Agenten der Bierbrouwerij LIMONADEFARItlKAXTE.N HARDERWIJK Stationslaan 47 v h. VAN VOLLENHOVEN Co. Omtrent de zuivere kwaliteit en de herkomst der voor haar gcz benoodigde levensmiddelen zou wel Iedere Huisvrouw zekerheid willen hebben. Dit heeft vertrouwen in is. Een bijzondere reputatie dit opzicht genieten de Primula Producten. voor soep en bouillon. De hiervoor met zorg gekozen grondstoffen worden op eigen bodem geteeld, terwijl de verwerking aan de strengste hygiënische eischen voldoet. Een van de hoofdzaken is tenslotte nog, dat de samenstelling de/er producten geheel beantwoordt aan den Hollandschen smaak. F. H. LOMANS - 48 Hol - Telefoon 356 - AMERSFOORT Electro-Technisch Bureau Licht- en Krachtinstallatie Moderne Bliksembeveiliging. AMKRSFOORTSCHK RIJ T IJ 10 M V AT S CIIA 1' 1' IJ Westslngcl OO -Telefoon -IS Luxe Rijtuigen en Livreien voor Gelegenh. - Uniformen voor Begraf.nissen Directeur W. F. V. D. ZWAAN. J"_ A. -v_ Barneveld Kampstraat 6 - Telefoon 193 interc. Amersfoort. De Fabriek van Maggi's Voedingsmiddelen lil K.©öai5tta.l (Zwitserland) (Alleou-verkoop »o t N-derliindPaul Horn Co.. Amsterdam) bericht, dat hare producten: it 4 ct. per bloijo: 10 «*n 15 ct. per tablet; iti flessehen Tanaf 45 et; die sedert meer dan 20 jaar het volste vertrouwen genieten, van nu af bij vlo winkeliers weder verkrijgbaar zijn FIRMA L. VAN ACHTERBERGH BRANDSTOFFENHANDSL BestelkantoorArnhemschestraat la Kantoor en Magazijnen Koesteeg 3-5-7 Tel. 155 L. G. PON NE, Amersfoort Licht en Kracht Installaties Levert tot billijkste noteering Eleetromotoren alleen uit eerste klasse materialen gemonteerd FEUILLETON. Het Paria-meisje. 42). o— Hij lachte zoo vroolijk, zoo zorgeloos luchthartig, hij scheen zich zoo weinig te bekommeren om de nooddruft van Spran kelen, dat zij op bet punt stond hem lachend te vragen of er niet een portret bestond van Oom Jasper en of die andere even zor- gelooze jongste zoon, niet geleek op den nakomeling, die nu voor haar stond. Zij be rispte hem in haar hart om zijn weinigen ernst en toch gaven Adolf's gebreken haar liet gevoel alsof hij niet zoo ver van haar afstond als zijn oudere ernstiger broeder. Plotseling hief zij het hoofd op en luisterde twee korte klokkeslagen gonsden door de lucht. >Wat is dat?» vroeg Leonie, verrast, en twee zelfde even kort afgebroken slagen gaven baar antwoord. Adolf glimlachte. >Die tonen zijn de roep stem van Sprankelen's toren. Het schijnt etensuur, men roept ons thuis. Vroeger waarschuwde de klok altijd voor de maal tijden, maar sinds het huishouden zoo klein is geworden en de diners zoo landelijk eenvoudig, wordt nooit meer pompeus ge luid ter «noenmaal.Nu roept de klok al leen een enkele maal de afwezigen. En - ik geloof, dat hij alleen behoeft te kleppen als ik ben op Sprankelen. De anderen zijn allen zoo wanhopig stipt. O wee, wat zal het clanhoofd donker kijken!» En toen met plotseling opkomende dartelheid: Wij heb ben geen tijd te verliezenKom. Leonie, wie het eerst bij het achterhek is Eentweedrie1 Voorwaarts!» En Leonie ging op in zijn scherts, zij liep met fiem om het hardst. Onder het rennen dacht zij één oogenblik aan de ziekelijke neerslachtigheid die haar oud maakte «thuis», aan den bruisenden levenslust harer twintig jaren, dien zij nu voelde stroomen door haar aderen, een metamorphose die zij Sprankelen dankte. Maar de «stadsnuf» was geen «buiten- manieren» gewend. Adolf gaf haar een voor sprong, toch haalde hij haar in en bleef toen, tegen het witte hek van den moestuin geleund, haar opwachten: «Nu het loon van den overwinnaar,» riep hij in dartelen overmoed beide arinen naar haar uitbreidend, maar vlug ontweek zij hem, glipte hem onder zijn armen door. «Kom het dan halen!» juichte zij en nu werd het een wilde jacht door den moes tuin, langs den vijver, over gras en perken, den koristen weg naar het slotplein, het bordes op de hal in. Lachend, rood, warm, met schitterende oogen en hijgende stem riep Leonie, op de lange groene tuinbank neervallend: «Nu heb ik gewonnen, wij zijn I quitte!» I «O nu ik was andera niet I voornemens me te verzetten tegen de boete I» antwoordde Adolf, die, haar op den voet volgende, zich nu, even moe, buiten adem en luidruchtig ais zij, liet neervallen op de bank naast haar. Eetiigc oogenblikken gingen nog verloren met tot bedaren komen, elkander telkens weer aanstaren en dan in herinnering aan hun dollen wedloop op nieuw in een lach te schieten die weerklonk door het leege buis. Eindelijk bedaard, zeide Leonie: «Ziezoo, nu ga ik mij vlug opknappen, anders vin den wij in plaats van ons maal een oorlogs verklaring!» Nu toch zag zij een trek van angst in zijn luchthartige oogen en aarzelend zeide hij «Leonie, beloof hier op mij te wachten, ik ik wilde liever het clanhoofd niet alleen ontmoeten,» «Maar Adolf,» antwoordde zij verwon- derd: «Heb-je je ouders nog niet begroet «Alleen mama, papa zat op zijn kamer. I Ik besloot toen eerst naar Otto te gaan. Je moet weten, als die in 'een goed humeur is, effent hij altijd mijn pad bij het clanhoofd, wat steentjes soms ruimt hij zelf wel voor mij uit den weg. En en hij zuchte met grappige verslagenheid, toch las men een grooie onrust in zijn oogen «nooit heeft mijn pad zoo tioodig geveegd te worden als juist heden .1» Zij wist reeds door Frans de Bruijne, door de confidenties van Adolf's moeder, dat deze kroonprins zich zelven steeds een steenig pad bereidde door het leven en zij zag hem verwonderd aanhoe kon hij zoo luchthartig meién plukken, stoeien, ter wijl hij toch gehukt moest gaan onder een groot schuldgevoel. Maar goedhartig be loofde zij op hem te zullen wachten. Uit haar kamer komende, opgefrischt en verkleed, vond zij Adolf echter reeds, heen en weder loopend op den langen bovencor- ridor, plukkend aau zijn blonde snor met zenuwachtig gebaar, het was hem aan te zien, nu toch was hij in groote spanning en dit echt jongensachtige tegen-op-zien zijn strengen vader onder de oogen te komen maakte een beteren indruk op haar dan zijn groote luchthartigheid, een oogenblik te voren. Zij verwachtte niet anders dan dat hij ook in die eenigzins bedremmelde houding zijn vader tegemoet zou treden en zij was daar blijde om: een gevoel .an schuld verzacht immers den strengsten rech ter! Maar groot was hare verrassing toen Adolf, in de eetzaal, met groot vertoon van luchthartige diukte op zijn vader toe trad, dezen schier omhelzende onder zijn luidruchtige begroeting. Met de grootste kalmte liet de oude heer, volhardend in een stijve stugge houding deze uitbundigheid over zich heen gaan. «Het spijt mij dat ik u niet eerder kon begroeten, papa, maar, met een be vallige buiging naar Leonie, »Ot' droeg mij op ons logeetje een «pas de conduite» te geven een al te aangenamen en ongemeenen plicht op Sprankelen, om er niet alles voor te vergeten.» «Ik hoop niet, Adolf, dat jij mij nood zaakt te antwoorden, je ontmoeting met mij komt altijd vroeg genoeg?» antwoordde zijn vader veelbeteekenend. De oude heer Swae- necroon staarde met zijn glanslooze half blinde oogen strak in de richting van bet gelaat van zijn jongsten zoon. En als bezat werkelijk het strenge vaderlijke oog als weleer nog den uitvorschecden blik die vermocht door te dringen tot in het diepst van zijn schuldige ziel, keerde Adolf zich plotseling om en zeide, weer luchthartig, nu hij stond met afgewend gezicht: «O papa in elk geval zou ik al veel vroe ger naar Sprankelen gekomen zijn, als ik geweten had, welke ongewone charme dit oude nest voor mij bergde!» Een gezegde dat eensklaps een opgeruimde» trek bracht op de betrokken gezichten zijner ouders maar een half onderdrukte beving deed gaan over Otto's wenkbrauwen. Toen Leonie de eetzaal binnentrad, herkende Ütto onmid- delijk het kostbare grijszijden kleedje met het geestige afstekende robijr.roodfiuweelen lint om den hals, dat zij droeg toen Frans de Bruijne en hij haar een bezoek brachten in den Haag. In de tien dagen dat zij reeds op Spran kelen vertoefde, had zij het niet der moeite waard gevonden voor hem en zijn ouders zulk groot toilet te maken Dolf was vroolijk en ongedwongen ge durende den maaltijd en hij openbaarde zijn blijdschap over de gemakkelijke ontvangst van het gevreesde «clanhoofd,» door met een beteekenisvollen blik op zijn vader, half luid tegen I.eonie te zeggen: «Leonie, daar is iets op Sprankelen, mooier dan al het andere, dat ik je niet kan laten zien, en dat toch de modernste verbetering is van het oude 1. steel Zijn mooie nieuwe onge- meene bliksemafleider!» Leonie ontmoette het spottend oog van haar oudsten neef, de eenige die met haar. Adolf's grap scheen te begrijpen, toen Otto cveu zacht, antwoordde«Wèi gelukkig, want de oude is door langdurig gebruik verroest en knarsend geworden groote onweersbuien zou hij niet meer kunnen (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 4