TSCHE COURANT. Dinsdag 30 September 1919. No. 9238. -flp, 69e Jaargang 00 de. i I«HH Km A A verband mot de uitvoering van werken aan de U. L. Vrouwe Toren. 33. Voorstel van Burgemeester en Wethouders Noord' aa"leggen van een driotal wegen op Berg 34. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van den Algemeenen Noderland- sohen Straatmakersbond, houdende verzoek straat werk te laten verrichten. 35. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van bonden van Transport arbeiders inzake verhooging van loon in verband met de betaling door do gemeente van meer vracht aan vrachtrijders. 3G. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om de gemeente te doen toetreden als lid der Vereeniging »De Tuinbouw-Onderlinge* voor de verzekering van plantsoenarbeiders. 37. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanvulling van het contract met de N. V. F. van Lanschot's Bank. 38. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om toe te treden als lid van de Vereeniging „Het Binnenscheepvaart Congres". 39. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van het Bestuur der Konijnenfokkers- vereeniging om subsidie en het gebruiken van gemeentegrond. 40. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om oen nieuw crediet te verleenen voor het houden van toezicht in do bosschen. 41. Advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van het Bestuur van de Aiuers- foortsohe Burgerwacht oin subsidie. 42. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van het Bestuur van don Aniers- foortschen Bestuurdersbond en dat der Afd. Amersfoort van de Soc. Dein. Arbeiderspartij enden Ledenraad der Coöperatie „Ons Belang", houdende verzoek 0111 evenals vorige jaren weder oen toe slag op brandstoffen te verstrekken (Gedr. Verz. No. 65). 43. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om oen subsidie too te kennen aan de Hoofdcom missie voor de Normalisatie in Nederland. 44. Voorstel van Burgemeester 011 Wethouders om op de Algemeene Begraafplaats een bus te plaatsen voor de armen van alle genootschappen in de gemeente. 45. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van het plan' van uitbreiding dor gemeente (Gedr. Verz. No. 80). 46. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan do woningbouw-vereeniging St. Bonifacius een verhoogd crediet te verleenen on daarvoor een verhoogd voorschot aan te vragen (Gedr. Verz. N<47^Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan T. Beverloo, onderwijzer aan de openbare school C verlof wegens ziekte te verleenen. foortsct.j Courant, voorheen Firma A. II. van CleulT". g- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden j 1. lën 16 regels 60 cent elke regel meer 10 cent. Bij regel- 4 op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigenings- Rec!ame8 1—5 regels /1.25 Bewijsnummers worden ln lis afzonderlijke nummers, 5 cent. stad worden de Incasseerkosten in rekening gebracht. Postbus BUREAUX KORTE GRACHT 9 VALKESTRAAT 19. 1. Telefoon Nijverheid en 48. Voorstel van Burgemeester en Wethoudors tot het verleenen van ontslag aan Mej. M. Meijer als tijdelijk lcerares aan do Handelsdagschool overeenkomstig verzoek. 49. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van de Verordening tot regeling van de wijze van uitbetaling dor jaarweddon van de onderwijzers aan do openbare lagere scholon 011 tot regeling van de inhouding dier jaarwedden bij verlof tot afwezigheid. 50. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot opheffing van den cursus ter voorbereiding van de Handelsavond- en avondvakteekenschool. 51. Voorsfellen van Burgomoester 011 Wethouders tot toekenning van vergooding van diensten bowezen door personeel van den cursus ter voor bereiding van do Handelsavondschool en avond vakteekenschool. 52. Voorstel van Burgemeostor en Wethoudors tot wijziging der Verordening op do heffing van opcenten op do hoofdsom der I'ersoneelo Belasting (Gedr. Verz. No. 79). 53. Vaststelling 3e suppletoir kohier school gelden voor het Gymnasium, dienst 1918/1919. 54. Vaststelling 2e suppletoir kohier school A. 55. Vaststelling 3e suppletoir kohier school B. 56. Vaststelling 3e suppletoir kohier school C. 57. Vaststelling 3e suppletoir kohier school D. 58. Reclames tegen aanslagen in schoolgeld. 59. Afschrijvingen wegens vertrek of overlijden dienst 1918 en 1919. 60. Reclames rioolbelasting dienst 1918 en 1919. 61. Reclames straatbelastingdienst 1918 en 1919. GEWISSELDE STUKKEN. Door B. en W. werden de volgende stukken met den Baad gewisseld: Haven. Wij hebben de eer Uwe Vergadering bierbij de plannen over te leggen tot het aanleggen van een haven met bijbehoorende werken aan de rivier de Eem. De haven zal een oppervlakte van 7500 M2. be slaan en zal een breedte hebben van 40 M. Langs de noordzijde sluiten de handelsterreinen di rect aan de haven aan, langs de zuidzijde is een los- eu laadwal geprojecteerd, terwijl langs de korte zijde de haven wordt afgesloten met een steenzetting op een verhoogde fundeering en een loopruimte van 1 M. breedte is vrijgehouden. Aan de monding van de haven is een voldoende ruime zwaaiplaats verkregen. Voor de kademuren is een 4-tal profielen ontworpen, waarvan profiel A bestemd is voor de los- en laadwal, profiel B voor fundeering van de langs de haven te bouwen pakhuizen, profiel C (langs de smalle zijde) voor steenzetting, terwijl profiel D meer is een grond- keerende muur tusschen de verlaagde los- en laadplaats en den weg, welke hierlangs geprojecteerd is. De kademuren zijn opgebouwd van klinkers op een verhoogde fundeering. Deze fundeering bestaat uit SUIKER. De Directeur van het Levensmiddelen bureau maakt bekend dat in den loop der volgende week en op hieronder nader vast te stellen dagen zullen worden uitgereikt BykssDikerkaarten. Vanaf 4 October a. s. is op bos no. 1 dezer kaart 2 j ons suiker verkrijgbaar tegen 30 cent per pond. Elke bon is eene week geldig zoodat men p«r persoon wekelijks een 1/2 pond goedkoope suiker kan bekomen. De winkelier is verplicht suiker tegen ontvangst der bon in bijbetaling van 15 cent te verkoopen. Indien meer suiker wordt verlangd kan deze worden bijgekocht tegen eene door door zijn linkerarm werd gekneusd en hij boven het linkeroog bloedend werd verwond. De Off. van Gezondheid Knipscheer ver leende de eerste hulp. Hij werd per rijtuig naar zijn woning vervoerd. Bank-associatie. Naar wij vernemen zal het bankbedrijf, tot dusverre uitgeoefend onder de firma Heyligers en Verhoef alhier, met ingang van morgen, 1 October, worden overge dragen aan de Bnnk-Associatie Wertheim en Gompertz 1834 en Crediet vereeniging 1853 te Amsterdam. Van dien datum af is te dezer stede als Directeur dier Bank-associatie, (Zuidsingel 43), benoemd de heer Mr. H. Hafmens, terwijl als Adviseurs van het kantoor Amersfoort zullen optredende heeren Th. W. J. Heyligers en Mr. Dr. H. Th. A. Verhoef, die tevens machtiging hebben bij ontstentenis van den Directeur, Mr. Harmens, voor genoemd kantoor te teekenen. Onze Heilige Hermandad. Naar aanleiding van hetgeen wij in ons vorig nummer ouder bovenstaand opschriftje schreven, deelt de heer J. Strijland, afdelings voorzitter van den Politiebond, ons mede, dat abusief verzuimd werd onze Redactie met de gesignaleerde vergadering in kennis te stellen. Wij nemen van de verklaring des heeren Strijland gaarne akte en zullen verder maar afwachten wederkeerig hopen wij dan onze belaugstelling te blijven toonen in het werk van de afdeejing Amersfoort van den Ned. Politiebond. Winterprovisie. Men schrijft ons «Het bestuur der commissie uit de samen werkende arbeiders-beweging en had gisteren middag een conferentie met Burgemeester en Wethouders, waarin zij bij dit college aandrongen, op het vormen van een reserve van aardappelen, stapel- en ingemaakte groenten, om hierdoor te ontkomen aan het gevaar, dat deze winter bij stremming van het verkeer door vorst of kolengebrek, de prijzen zullen worden opgedreven. Tevens vestigden zij de aar dacht van B. en W. op de ministerieele aanbieding van katoen, •n wezen in verband hiermede op de nood zakelijkheid voor de gemeente, om te trachten, onder- on bovenkleeding, tegen lageren prijs als de thans geldende, be schikbaar te stellen. De meeste dezer voor- 'stellen vonden een gunstig onthaal, terwijl enkele hiervan reeds bij B. en W. in onderzoek waren. De commissie uit de samenwerkende arbeiders-bewegingen hopen, dat deze voorstellen praktisch uitvoerbaar blijken, opdat hierdoor in den komenden winter de prijsstijging der eerste levens behoeften worde voorkomen! Een nieuwe meubelzaak. Toen ruim een week geleden èn in ons blad én in de overige plaatselijke pers de heer M. Vleeschhouwer in een op de ie pagina in het oog vallende advertentie aan kondigde, dat door hem op Zaterdag 27 dezer In het pand Hof 46 te dezer stede een inrichting ter compleete meubileering zou geopend worden, konden wij niet ver moeden, dat de onfrissche, althans niet smakelijk uitziende dames-hoedenwinkel, die daar voorheen gevestigd was, gemelamor- phoseerd zou worden in een moderne meubelzaak, zooals wij die j.l. Zaterdag bij de opening konden aanschouwen. Wie met onB Zatermiddag, klokslag 4 uur, toen de groene gordijnen van de groote winkelruiten werden weggeschoven en dus het oogenblik van de opening daar was, de aanwezige bloemstukken getuigden er trouwens van van het interieur van deze meubelinrichting kennis nam, zal moeten erkennen, dat hier in een betrekkelijk kort tijdsbestek door den heer Vleeschhouwer iets tot stand gebracht is, dat een sieraad is voor de omgeving. De winkel en auite-gewijze ingericht ziet er keurig en smaakvol uit, het eenvoudige doch passende schilderwerk, de wijze van italeering, de frisschheid van de dessins der bekleede verkoopartikelen, de heldere verlichting bij avond, dit alles geeft aan het geheel het cachet van een inrich ting >up to date.* Want ook op het gebied van meubileering, en in dit vak zeker niet het minst, stelt de tegenwoordige tijd zijn groote eischen, wil de eigenaar althans zijn zaak economisch en naar wensch kunnen exploiteeren. En wij gelooven stellig, dat dit den heer Vleeschhouwer maar al te goed gelukken zal, te meer waar hier iemand, aan het hoofd staat zooals hij, wiens verleden er op wijst, dat hij niet o'leen een ervaren en bekwaam vakman is, maar die zelf ook de banden aan den ploeg slaat en daardoor in staat is alle concurrentie het hoofd te bieden, wat voorai voor een artikel als hier bedoeld, zeker van groote beteekenis is. De naam van den exploitant staat ons bovendien borg, dat hij door een accurate bediening en het leveren van prima quali- teit werk tegen zeer billijke prijzen het clientèle zal 1 Buffetten, stoelen, fauteuils, canape's, etc. in verschillende genre voorradig, maken het den ciiönten gemakkelijk, hunne keuze te doen, terwijl men op het gebied van stoffeering bij den heer Vleeschhouwer een uitnemend en solied adres zal gevonden hebben. Behalve het bekleed werk worden door hem ook rompen geleverd en kan men deze naar verkiezing hier doen stoffeeren, r een afzonderlijke werkplaats is gereserveerd. De indrul(, die wij van deze zaak hebben medegenomen, is, dat hier niets is ontzien, om het den koopers zoo geriefelijk mogelijk Wij wenschen den ondernemenden heer Vleeschhouwer eb zijn echtgenoote dan ook gaarne het door hen beoogde succes. »De Adelaar*. Onder verwijzing naar de desbetreffende advertentie in dit nummer zal het geheel verbouwde en naar de eischeti des tijds ingerichte Heeren- en Kinderkleeding- en mode magazijn »Oe Adelaar* dat tijdelijk, wegens verbouwing op den Hof gevestigd was. morgen. Woensdagmiddag 5 nur aan zijn oud adres, Langestraat 40 worden heropend. Wij komen op deze opening nog nader Amersf. Bond v. Lich. Opvoeding. Vorige week werden voor de tweede maal de vaardigheidsproeven afgenomen, uitgeschreven door den A. B. v. L. O. 't Aantal candidaten was ditmaal kleiner dan de eerste keer. 't Schijnt, dat veel liefhebbers zich niet opgeven, omdat zij de zwemkunst niet voldoende meester zijn. Misschien een reden voor hen, om zich ook daarop wat meer toe te leggen. Varieerden in Juli de leeftijden meest tusschen 13 en 28 jaar, merkwaardig is zeker, dat thans de grootste helft der can didaten den 40 jarigen leeftijd reeds meer of minder ver achter den rug had. Een j woord van hulde aan hun adres is hier I zeker op zijn plaats. Waar iemand op dien leeftijd niet opziet tegen de moeite en inspanning aan het afieggen der proeven verbonden, waar er onder hen zelfs zijn, die geregeld oefenen, om aan de eischen te kunnen voldoen, daar moesten toch vele jongeren stellig niet aarzelen om zich de noodige vaardigheid eigen te maken. Met wat meer wilskracht zou het ook niet voor komen, dat velen van ben, die in Juli voor een of meer eischen onvoldoende haalden, zich reeds de tweede maal niet meer lieten zien. Van hen slaagde cian ook alleen de heer J. C. A. M. van Dijk. Van de overigen kwamen voor de medaille in aanmerking de heeren: J. W. Bast en H. J. v. d. Vlugt, De laatste voldeed tevens aan écu der niet verplichte eischen (schermen), zoodat hem het lint met rosette zal worden toegekend. Gemeentel ij lee Arbeidsbeurs. De Directie van de Gem. Arbeidsbeurs deelt mede, dat vanaf 1 October de Ge meentelijke Arbeidsbeurs geopend zal zijn des morgens van S'/j12'/» uur en des middags van 2 3 uur; 's Zaterdags van 8'/2—-121/2 uur; 'a Maandags en 's Vrijdags 1 ovendien 's avonds van 67'/j uur. Gemeente Amersfoort. Kaasmarkt 29 September 1919. Aangevoerd 30 wagons, bevattende 6500 K.G. kaas. Prijzen f 66.—tot f 73.50 per 50 K.G. Handel matig. Arbeiders Jeugd-Centrale. Do kinderen van het proletariaat hebben zich Donderdagavond j.l. uitnemend in den Bioscoop in de Langestraat geamuseerd, toen de groep Amersfoort van de Arbeiders Jeugd-Centrale, daar dien avond, ter propa ganda van het jeugdwerk van de moderne arbeiders-beweging, een paar voorstellingen gaf, de eerste van 6—8 uur, en de tweede van half 9 tot half 11 en welke inrichting voor dit doel belangeloos door de Directie van de Amersfoorische Bioscoop was afge- gestaan.

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 6