Dinsdag 30 September 1919. No. 9238. mvwm NiAA 69e Jaargang foortscixj Courant, voorheen Firma A. H. van Cleeff". BUREAUX KORTE GRACHT 9 tg- en Zaterdagavond. Aboiinomeut per 3 maanden 1.— iën i6 regels 60 centelke regel meer 10 cent. Bij regel- :f op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigenings- Reclamea 1—5 regels /1.25 Bewijsnummers worden In ds afzonderlijke nummers, 5 cent. VALKESTRAAT 19. stad worden de lncasseerkosten in rekening gebracht. Postbus 9. Telefoon i c. op de aanslagen van hen, die niet naar den grond slag «huurwaarde» worden aangeslagen, 80 opcenten. Art. 2. De invordering dezer belasting zal plaats hebben overeenkomstig de Verordening op de invordering vastgesteld bij raadsbesluit van 25 Januari 1916110.34. Bezoldiging Ambtenaren van den Burg. Stand. Het is Uwe vergadering bekend, dat het sinds ge- ruimen tijd niet mogelijk is het door de betrekkelijke verordening voorgeschreven aantal Ambtenaren van den Burgerlijken Stand, uitsluitend belast met het voltrekken van huwelijken, in functie te houden. Verwondering behoeft dit niet te wekken, wanneer slechts in aanmerking wordt genomen, dat, tengevolge van de belangrijke vermeerdering van het aantal te voltrekken huwelijken, de betrokken ambtenaar dikwijls een groot gedeelte van den dag in het Raadhuis aan wezig moet zijn en tot heden voor zijn diensten geenerlei bezoldiging ontvangt. In het belang van een goeden gang van zaken en op grond van billijkheid komt het ons gevvenscht voor U voor te stellen aan Gedeputeerde Staten te verzoeken de bezoldiging voor de Ambtenaren van den Burgcr- lijkeu Stand in deze gemeente, uitsluitend belast met het voltrekken van huwelijken, te willen bepalen op f4.— per huwelijksplechtigheid. De verordening, betreffende den Burgerlijken Stand, wordt, in verband met dit voorstel, hierbij opnieuw ter vaststelling aangeboden. Woningwet. Uitbreidingsplan. In Uwe vergadering van 29 Juli 1919 werd vast gesteld het ontwerp van het uitbreidingsplan voor de gemeente Amersfoort. Ingevolge het bepaalde bij artikel 28 der Woningwet werd genoemd ontwerp ter visie gelegd van 18 Augustus 1919 tol en met 15 September 1919, van welke ter visielegging is kennis gegeven op de ge bruikelijke wijze en door plaatsing van een advertentie in de plaatselijke bladen. De Gezondheidscommissie gezeteld te Amersfoort, deelt bij schrijven van 13 September 1919, No, 176 mede, zich met het ontwerp te kunnen vereenigen. Aangezien geen enkel bezwaarschrift is ingekomen, hebben wij de eer U voor te stellen, het uitbreidings plan thans vast te stellen. KENNISGEVINGEN. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelet op artikel 37 der Drankwet brengen ter openbare kennism ie. dat bij hen is ingediend een verzoekschrift om verlof tot den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop door ANTONIUS JOHANNES KNUIVKRS. wonende te Amersfoort, voor de beneden localiteit geleRe" middellijk achter den winkel van het perceel West- singel No. 19; 2e. dat binnen twee weken na deze bekendmaking eeu ieder tegen het verleenen van het verlof schrifte lijke bezwaren bij hun College kan inbreugen. Amersfoort, 25 September 1919. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, brengen ter algemeene kennis, dat blijkens ontvangen mededeeling Bestuurders- Collatoren van het Wijbenga-Leen te Bol- sward voornemens zijn over te gaan lot de begeving van een studiebeurs. Nakomelingen uit de familie van den stichter, die naar de beurs wenschen te dingen, zullen| zich, onder overlegging van een geboorte-acte en met op gave van genoten onderwijs, voor 9 October a.s., schriftelijk moeten aanmelden bij den heer Dr. C. J. Niemeyer te Bolsward. Zij dienen dan den leeftijd van 12 jaren te hebben bereikt. De begiftigde zal vrij zijn in de keuze van een vak van studie. De sollicitanten zullen zich hebben te onderwerpen aan een vergelijkend examen, waarvan de datum later zal worden bekend gemaakt. Amersfoort, 23 September 1919. Burgemeester en Wethouders vooroemd, De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris, K. KAAN Jzn., (l.-s.) Burgemeester er. Wethouders van Amersfoort brengen ter kennis van de ingezetenen, dat op WOENSDAG 8 OCTOBER 1919, des namiddagsten drie ure, in het voormalig Werkhuit aan den West singel alhier, gelegenheid zal worden gegeven tot kostclooze inenting. Vestigen er voorts de aandacht op, dat bij de aan melding het vertoonen van een geboortebewijs of trouwboekje gewenscht is. Amersfoort, 23 September 1919. ALGEMEENE WONINGTELLING 1919- Burgemeester en Wethouder» van Amersfoort maken bekend, dat met ingang van Ilaandag 29 September e.k. cene algemeene woningtelling zal worden gehouden. Een ieder wordt in het belang der volkshuisvesting verzocht de met de telling belaste tellers, de gevraagde inlichtingen te verstrekken. Dc tellers zijn in het bezit van een legitimatiekaart, afgeteekend door den Burgemeester cn door den teller onderteekend. Amersfoort, 24 September 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris. K. KAAN, Jzn. (L.S.) -.vugi «er Kennis, dat in de gemeente Baarn gevallen van mond- en klauwzeer zijn voorgekomen. Amersfoort 29 September 1919. SUIKER. De Directeur van het Levensmiddelen- bureau maakt bekend dat in den loop der volgende week en op hieronder nader vast te stellen dagen zullen worden uitgereikt RyksNuikcrkaarteii. Vanaf 4 October a. s. is op bon no. 1 dezer kaart 2} ons suiker verkrijgbaar tegen 30 cent per pond. Elke bon is eene week geldig zoodat men per persoon wekelijks een '/2 pond goedkoope suiker kan bekomen. De winkelier is verplicht suiker tegen ontvangst der bon in bijbetaling van 15 cent te verkoopen. Indien meer suiker wordt verlangd kan deze worden bijgekocht tegen eene door Een zekere schilder V., wonende Helle straat alhier, is in de Hessenstraat bij zijn werkzaamheden van een trap gevallen, waar door zijn linkerarm werd gekneusd en hij boven het linkeroog bloedend werd verwond. De Off. van Gezondheid Knipscheer ver leende de eerste hulp. Hij werd per rijtuig naar zijn woning vervoerd. Bank-associatle. Naar wij vernemen zal het bankbedrijf, tot dusverre uitgeoefend onder de f.rina Heyltgers en Verhoef alhier, met ingang van morgen, 1 October, worden overge dragen aan de Bank-AsaocKtie Wertheim en Gompertz 1834 en Credietvereeniging 1853 te Amsterdam. Van dien datum af is te dezer stede als Directeur dier Bank-associatie, (Zuidsingel 43), benoemd de heer Mr. II. Hafmens, terwijl als Adviseurs van het kantoor Amersfoort zullen optredende heeren Th. W. J. Heyligers en Mr. Dr. H. Th. A. Verhoef, die tevens machtiging hebben bij ze Heilige Hermand ad. aanleiding van hetgeen wij in ons mmer onder bovenstaand opschriftje 1, deelt de heer J.Strijiand, afdeelings- :r van den Politiebond, ons mede, sief verzuimd .verd onze Redactie gesignaleerde vergadering in kennis emen van de verklaring des heeren gaarne akte en zullen verder maar •nwederkeerig hopen wij dan onze elling te blijven toonen in het werk ifdeeling Amersfoort van den Ned. ind. Winterprovisie, tchrijft ons: bestuur der commissie uit de samen- e arbeiders-beweging en had gisteren een conferentie met Burgemeester houders, waarin zij bij dit college ;en, op het vormen van een reserve dappelen, stapel- en ingemaakte om hierdoor te ontkomen aan tsr, dat deze winter bij 6tremming verkeer door vorst of kolengebrek, n zullen worden opgedreven. Tevens 1 zij de aandacht van B. en W. inisterieele aanbieding van katoen, i in verband hiermede op de itood- eid voor de gemeente, om te onder- en bovenkleeding, tegen prijs als de thans geldende, be- r te stellen. De meeste dezer voor- onden een gunstig onthaal, terwijl hiervan reeds bij B. en W. in k waren. De commissie uit de rkende arbeiders-be wegingen hopen, voorstellen praktisch uitvoerbaar opdat hierdoor in den komenden e prijsstijging der eerste levens- 1 worde voorkomen! an nieuwe meubelzaak, ruim een week geleden èn iti ons in de overige plaatselijke pers de Vleeschhouwer in een op de te het oog vallende advertentie aan- dat door hem op Zaterdag 27 het pand Hof 46 te dezer stede hting ter compleete mcubileering end worden, konden wij niet ver- dat de onfrissche, althans niet uitziende dames-hoedenwinkel, die •heen gevestigd was, gemetamor- zou worden in een moderne ak, zooals wij die j.l. Zaterdag bij tg konden aanschouwen, iet ons Zatermiddag, klokslag 4 de groene gordijnen van de groote :en werden weggeschoven en dus tblik van de opening daar was, twezige bloemstukken getuigden er van van het interieur van deze ichting kennis nam, zal moeten dat hier in een betrekkelijk kort t door den heer Vleeschhouwer :and gebracht is, dat een sieraad e omgeving. tkel en suite-gewijze ingericht ir keurig en smaakvol uit, het je doch passende schilderwerk, de wijze van Ataleering, de frisschheid van de dessins der bekleede verkoopartikelen, de heldere verlichting bij avond, dit alles geeft aan het geheel het cachet van een inrich ting »up to date.» \Vant ook op het gebied van meubileering, en in dit vak zeker niet het minst, stelt de tegenwoordige tijd zijn groote eiscben, wil de eigenaar althans zijn zaak economisch en naar wensch kunnen exploiteeren. En wij gelooven stellig, dat dit den heer Vleeschhouwer maar al te goed gelukken zal, te meer waar hier iemand, aan het hoofd staat 'ooals hij, wiens verleden er op wijst, dat hij niet alleen een ervaren en bekwaam vakman is, maar die zelf ook de handen aan den ploeg slaat en daardoor in staat is alle concurrentie het hoofd te bieden, wat vooral voor een artikel als hier bedoeld, zeker van groote beteekenis is. De naam van den exploitant staat ons bovendien borg, dat hij door een accurate bediening en het leveren van prima quali- teit werk tegen zeer billijke prijzen hot van zijn clientèle zal Buffetten, stoelen, fauteuils, canapés, etc. in verschillende genre voorradig, maken het den ciiönten gemakkelijk, hunne keuze te doen, terwijl men op het gebied van stofteering bij den heer Vleeschhouwer een uitnemend en solied adres zal gevonden hebben. Behalve het bekleed werk worden door hem ook rompen geleverd en kan men deze naar verkiezing hier doen stoffeeren, rvoor een afzonderlijke werkplaats is gereserveerd. De indruk, die wij van deze zaak hebben :edegenomen. is, dat hier niets is ontzien, om het den koopers zoo geriefelijk mogelijk te maken. Wij wenschen dsn ondernemenden heer Vleeschhouwer eti zijn echtgenootc dan ook gaarne hst door hen beoogde succes. «De Adelaar». Onder verwijzing naar de desbetreffende advertentie in dit nummer zal het geheel verbouwde sn naar de eiichen des tijds ingerichte Heeren- en Kinderkletding- en mode magazijn «De Adslaar» dat tijdelijk, wegens verbouwing op den Hof gevestigd was, morgen, Woensdagmiddag 5 nur aan zijn oud adres, Langsstraat 40 worden heropend. Wij komen op deze opening nog nader terug. Amersf. Bond v. Lich. Opvoeding. Vorige week werden voor de tweede maal de vaardigheidsproeven afgenomen, uitgeschreven door den A. B. v. L. O. 't Aantal candidaten was ditmaal kleiner dan de eerste keer. 't Schijnt, dat veel liefhebbers zich niet opgeven, omdat zij de zwemkunst niet voldoende meester zijn. Misschien een reden voor hen, om zich ook daarop wat meer toe te leggen. Varieerden in Juli de leeftijden meest tusschen 13 en 28 jaar, merkwaardig is zeker, dat thans de grootste helft der can didaten den 40 jarigen leeftijd reeds meer of minder ver achter den rug had. Een woord van hulde aan hun adres is hier zeker op zijn plaats. Waar iemand op dien leeftijd niet opziet tegen de moeite en inspanning aan het afleggen der proeven verbonden, waar er onder hen zelfs zijn, die geregeld oefenen, om aan de eischen te kunnen voldoen, daar moesten toch vele jongeren stellig nist aarzelen om zich de noodige vaardigheid eigen te maken. Met wat meer wilskracht zou het ook niet voor komen. dat velen van hen, die in Juli voor een of meer eischen onvoldoende haalden, zich reeds de tweede maai niet meer lieten zien. Van hen slaagde dan ook alleen de heer J. C. A. M. van Dijk. Van de overigen kwamen voor de medaille in aanmerking de heerenJ. W. Bast en H. J. v. d. Vlugt. De laatste voldeed tevens aan één der niet verplichte eischen (schermen), zoodat hem het lint met rosette zal worden toegekend. Gemeentel ij ke Arbeidsbeurs. De Directie van de Gem. Arbeidsbeurs deelt mede, dat vanaf t October de Ge meentelijke Arbeidsbeurs geopend zal zijn des morgens van 8l/a1 !'li uur en des middags van 2 3 uur; 's Zaterdags van 8 '/o121/2 uur's Maandags en 's Vrijdags bovendien 's avonds van ó'/a—7'/ï uur. Gemeente Amersfoort. Kaasmarkt 29 September 1919. Aangevoerd 30 wagons, bevattende 6500 K.G. kaas. Prijzen f66.- tot f73.50 per 50 K.G. Handel matig. Arbeiders Jeugd-Centrale. De kinderen van het proletariaat hebben zich Donderdagavond j.l. uitnemend in den Bioscoop in de Langestraat geamuseerd, toen de groep Amersfoort van de Arbeiders Jeugd-Centrale, daar dien avond, ter propa ganda van het jeugdwerk van de moderne arbeiders-beweging, een paar voorstellingen gaf, de eerste var, 6—8 uur, en de tweede van half 9 tot half 11 en welke inrichting voor dit doei belangeloos door de Directie van de Amersfoortsche Bioscoop was afge- gestaan. 1

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 8