OOUMT. Zaterdag 18 October 1919. VULPENHOUDERS No. 9246. 69e Jaargang KRAMER'S Kantoorboekhandel N. V. Centrale Crediet- en Landbouwbank SAFE DEPOSIT REDACTEUR F. W. H. OU DENS. AMERSFOORT. Uitgave van de DrnkkerjJ „De Amersfoorteche Courant, voorbeen Firma A. H. van Cleetf" Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden1.— franco per post ft.15. Advertentiën 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en ontelgenlngs- advertentlën per regel 15 cent. Reclames 1—5 regels 1.25 Bewijsnummers worden In rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent, Bij advertentiën van bulten de stad worden de incasseerkosten In rekening gebracht. BUREAUX KORTE GRACHT 18 (oud 9 VALKESTRAAT 1 Telefoon 19. OVERZICHT. Buitenland. Het verdrag van Versaille De staking in de New Yorksche haven geëindigd. Binnenland. Betouging tijdens de Kamerzitting Een woonhuis te Amsterdam ingestort. KENNISGEVINGEN. Burgemeester en Wethouders vun Amersfoort Gelet op art. 37 der Drankwet, brengen ter openbare kennis, 1. dat hij hen is ingediend een verzoekschrift om verlof tot den verkoop van alcohol vrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop, door ANTONIUS JOHANNES HELMICH, kleermaker, wonende te Amersfoort, Groote Nachtegaalsteeg No. 10, voor de beneden- voorlocaliteit van het perceel Groote Nach tegaalsteeg no. 10 alhier; 2. dat binnen twee weken na deze bekend making een ieder tegen het verlcenen van het verlof schriftelijke bezwaren bij ons Col lege kan inbrengen. Amersfoort, 17 October 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. U KOOPT UWE HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op arlt. 6 en 7 der Hinderwet. Brengen ter kennis van het publiek, dat een door de Maatschappij tot Detail verkoop van Petroleum »De Automaat» ingediend'verzoek met bijlagen, om vergun ning tot het oprichten van een petroleum- bergplaats in het perceel alhier gelegen aan den Hoogeweg No. 28 bij het Kadaster bekend onder Sectie A, No. 1808 op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Vrijdag, den 31 October aanstaande, des voormiddags te half elf ure gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen bet oprichten van de inrichting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld in art. 13, ie lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurisprudentie alleen zij gerechtigd, die over eenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, den 17 October 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, v. RANDWIJCK, De Secretaris, A. R. VEENSTRA. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen Staatscourant No. 76415, afd. Volksvoeding dd. 15 October jl. maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel gezien zijne beschikking van 1 Augustus 1919, afdeeling Volksvoeding, uo. 75920> houdende vaststelling van maximumprijzen vaor kalkeieren; heeft goedgevonden: ge- KECLAME. VANAF HEDEN PRIMA WIJNEN der Firma Cammin Bökenkamp vanaf f 1.95 p. tl. J. VAN HAMKIISVKLD JR. noemde beschikking met ingang van heden in te trekken. Amersfoort, 17 October 1919. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. BEVOLKING. Opgave van gevestigde personen van 16 Aug. tot 12 Sept. 1919. P. van Eeden, Rotterdam n. E. Meysterw. 9 Mej. P. Kamminga, Zuidhorn naar Gasth.l, 49 Mej. G. van Oostrum, Loos- drecht naar Kruisk. 72 Wed. Gerritsen, Zwolle n. Vlasakkerw. 14 W. Abelman, Rotterdam naar Coninckst. 6s2 F. Birnie, Heemstede n. Huygensl. 1 S. Zoethout, Hilversum naar Muurh. 34 B. Cbarlé, Baarn n. Schimmelp.str. 4 K. de Groot, Meppel n. Teut 4 J. Arends, Ede naar v. Campenstr. 6 M. Laurey, den Haag naar Kamp 34 J. Seine, Nieuw- leuzen naar Soesterweg 33 H. Bastiaan, Arnhem naar Gr. Spui 21a M Stabbing, Helder naar Fr. Haisstr. 43 J. Erkelens, Medemblik naar Scheltemaiaan E. Preuss, Rotterdam naar v. W. v. Mecb.str. 25 Mej. C. de Lange, den Haag naar M F tl BBL ES bij Schim.p.str. 64 H. Bremekamp, Leusden n. Schim.p.str. 5 Mej. M. Prins-Kamman, Boxtel naar Vlasakkers -- D. Bolleman, Zutphen n. P.-Buysl. 10 Mej. Bolleman— Wehrmeyer, Zutphen naar P.-Buysl, 10 Z. Dijk, Doorn naar St.-Anfrid str. 17 W. Broeder, Oegstgeest naar Bergstr. 21 Mej. H. van der Moolen, Rheden naar B.-Wuyt.l. 55 Mej. G. Niesink, Zelhem naar B.-Wuyt.l. 55 Mej. G. Bouwmeester. Sneek naar B.-Wuyt.l. 55 Mej. T. Verwey, Schalkwijk naar B.-Wuyt.l. 55 J. Willems, Utrecht naar Zandbergen A. de Wilde, den Haag n. St.-Andriesstr. 25 Mej. W. Kluessjcn, Hellendoorn naar B.-Wuyt,l. 55 B. Nieuwenhuys, Utrecht naar Vlasakkers H. Heinou, Soest naar Muurb. 141 P. van Kranen, Hergelo naar van Campenstraat 9 W. Schutte, Amsterdam naar Utrecht.weg 91 C. Teerink, Breda naar Zuidsingel 35 Wed. van Laer, Ned. Oost-Inditt naar Emmal. 6 J. Iieukels, Assen naar Leusderw. 101 O. Struykenkamp, Leiden naar Miere- veldstr. 5 Mej. T. Hagen. Nijmegen n. Beekstr. 4 Mej. Bunt—Butter, Hasselt naar Laagl.weg 28 Mej. B. v. Berghem, Utrecht naar Soesterweg 29 Mej. C. Kleber, Amsterdam naar I.angestr, 131 M. Manné, Emmen naar G. v. Stell.werfstr. 28 G. Coops, Ede naar Krommestr. 22 J. Erkelens, Duitschland n. Coninckstr. 121Mej, Hilversum—Kloot, Amsterdam naar Coninckstr. 24 Mej. T. Sythoff, Utrecht naar Hessenstr. 5 Mej. Broek manv. d. Velden, Amsterdam naar G. v. St.werfstr. 91 Mej. Asperslag—Marlens, Culemborg naar Woest.weg 2 J. Beiier, Utrecht naar L. Nic.-dw.str. 27 Mej. J. Weyenberg, Doorwerth n. K. Gracht 23a H. van Loon, Doesburg n. Aldegondestr. LANOESTRAAT 65 TELEFOON 326 Reparatie-inrichting van alle soorten vulpenhouder* Kijf" Losse gouden pennen nit voorraad leverbaar 33 Mej. E. Post, Amsterdam n. Kromme- straat 10 Mej. W. Mol, Arnhem naar Hellestr. 24 Mej. H. Schinkel, Amsterdam n. P.-Julianapl. 2 H. Steyling, Nijmegen naar Miereveldstr. 64 C. van Leeuwen, Amsterdam naar G.-Doustr. 6 Mej. G. v. d. Hoek, Hoogland n. Utrecht.str. 20 J. Ozephius, Schiedam naar v. Assenr.str. 13 T. van Alst, Zevenaar n. St.-Bonif.- 54 G. Dokter, Nijkerk n. Liend. weg 18 - G. Vos, Amsterdam n. St.-Andriesstr. 14 D. Eppink, Nijkerk naar Arnh.weg 152 J. Klomp, Helder n. A. O. Weesh. 3 Mej. H. Scheltens, Kampen naar Maerl. 2 Mej. M. Kamphuis, Deventer naar Muurh. 19 Mej. H. van Essen, Baarn naar Langestr. 92 J. v. d. Leek, Rotterdam n. Bisscb.weg 72 D. Bakker, Amsterdam naar Utrecht.weg 62 B. v. d. Broek, Ermelo naar v. Bemmeistr. 99 Mej. G. Martens, Deventer naar Laan 1914 11 P. Ruiter, Doetinchem naar Utrecht.- weg 247 Mej. W. Luttenberg, Dalfsen naar St.-Jozefklooster Wed. Stael, den Haag naar Muurh. 117 Jkvr. Gerlings- v. d. Poll, de Bilt n H. v. Viandenstr. 8 W. Anderson, Zwolle n. Schimmelp.str. 35. Buitenlandsche Kroniek. I-Iet verdrag wordt de volgende week van kracht. De Staatscourant publiceert het decreet van den Franschen president, waarbij het mobilisatie-decreet van 1914 wordt inge trokken en de datum wordt vastgesteld, waarop de vijandelijkheden zullen ophouden. Een copie van het door koning George geteekende verdrag is te Parijs aangekomen. Tfttoni, die hier verwacht wordt, zal de goedkeuring van zijn koning brengen. Waar- M. VLEESCHHOUWER schijnlijk zuilen dc formaliteiten, waardoor het verdrag in werking treedt, de volgende week plaats hebben. Met het oog op het van kracht worden van het verdrag heeft de Raad de mede- deelingen goedgekeurd, welke aan de neu tralen zullen worden gezonden in verband met hun toetreden tot den Volkenbond. De Raad heeft voorts een commissie be noemd voor de Duitsch-Belgische.dePoolsch- Tsjechische en de Duitsch-Poolsche grens- afbakening. De diplomatieke betrekkingen zullen her vat worden zoodra het verdrag in werking treedt. Frankrijk zal naar Berlijn een zaak gelastigde zenden. De staking in de Ne w-Y o r k s c h e haven geëindigd. Het weerstandsvermogen van de staking in de haven te New-York is gebroken. Dc sleepers en schuitevoerders hebben de voor waarden van het bestuur der spoorwegen aangenomen. Zes vakvereenigingen der havenarbeiders, gezamenlijk 15.000 man, hebben vóór het hervatten van den arbeid gestemd. De veerlieden hebben negen pro cent loonsverhooging aanvaard. De zaak Landru. Het onderzoek naar de zaak-Landru Is weer begonnen. Blijkbaar geïnspireerd door de najaarsexposities van de groote winkels beeft rechter Bonin een groot aantal voor werpen laten tentoonstellen, die als over tuigingsstuk tegen Landru zouden kur dienen. Alle getuigen, bloedverwanten of vrienden van de verdwenen vrouwen zijn opgeroepen om de collectie te bezichtigen en te identiliceeren. In een groot vertrek van de Sureté zijn alle voorwerpen uitge stald linnengoed, kleeren, meubelen, boeken, juweelen, friseertangen, snuisterijen en vlech ten. De getuigen kwamen en bekeken alles, maar zonder bijster groot resultaat. Rechter Bonin onderzocht ondertusschen de nieuw gekomen stukken, rapporten van de gevangenisdirectie, die hem mededeelde, dat Landru het goed maakte en dat hij verscheidene malen door de psychiaters bezocht was. Deze zijn thans bezig met het opstellen van hun rapport. Landru is kalm, hij leest de kranten en interesseert zich in het bijzonder voor de acteursstaking. Amersfoort, Scheriienzeel, Soest, Utrecht, Tel. interc. 303. Tel. fnterc. 2. Tel. interc. 6. Tel. interc 400 Telegram-adres „CREDO". UIT DEN OMTREK. Apeldoorn. De hooge tarieven, die door de spoor, en trammaatschappijen voor goederenvervoer in rekening worden gebracht, zijn oorzaak, dat alom in den omtrek particuliere vracht- goederendieniten tot stand komen. Zoo zal over enkele dagen een vrachtgoederendienst met auto'e worden georganiseerd op de route Apeldoorn—Arnhem - Velp—Dieren —Zutphen Vooret Apeldoorn en omge keerd. Te Zeddam hebben de neringdoenden in verband met de tarieven der tramwegmaat schappij EmmerikZutphen besloten tot opening van een eigen auto-vrachtgoederen- dienet op Arnhem en Zutphen, terwijl zich, naar men verneemt, te Doetinchem eeue combinatie hoeft gevormd, die een motor, bootdienst gaat orguniseeren van Ulft, vla Terborg en Doetinchem naar Rotterdam en Amsterdam, voorlooplg met een viertal booten. Hof 40, Amersfoort B u s s u m, Alhier is overleden in den ouderdom van 86 jaar Mevrouw van Eeden-Warmelo, weduwe van den heer F. W. van Eeden, in leven directeur van het Koloniaal Museum te Haarlem. Haar eenige zoon is de bekende Dr. Frcderik van Eeden. Ede. De politie heeft aangehouden een korpo raal der Veldartillerie alhier, verdacht van diefstal van eenige vervoerbewijzen en het valschelijk gebruik maken daarvan. Verdachte bekende een vijftal blanco vervoerbewijzen te hebben weggenomen, deze op verschil lende tijdstippen te hebben ingevuld, met den naam van een commandant te hebben onderteekend en telkens als plaatsbewijs naar verschillende plaatsen te hebben gebruikt. Hij is ter beschikking van zijn comman dant gesteld. Harderwijk. In het internserlngskamp alhier komen 400 krijgsgevangenen uit Bergan. Er heeft zich hier een commissie gevormd, bestaande uit den burgemeester, de predi kanten en enkele particulieren, ten einde in de geestolijke verzorging dar vreemdelingen verbeteringen te brengen. De bakkers hebben hier, in navolging van den leverancier der consumeutenver- eeniging, de broodprijzen met 10 pCt. ver laagd. Huizen. Bij de 27 Oct. te houden algemeene verkiezing voor de vervulling van 7 erf- gooierszetels in het bestuur van Stad Lande van Gooiland, zijn de volgende c didaten gesteld voor scharende erfgooiers Gemeente Bussum: bestuurslid: G. Fokker Jzn., D. de Graaf. Plaatsvervanger: Chr. R. II. van Eijden, H. de Graaf. Gemeente Laren (N.-H.); bestuurslid: J. Majoor Hzn., J. Majoor Szu. Plaatsvervan ger: S. van den Brink Tzn.,Jb. Majoor Mzn. Gemeente Hilversum: bestuurslid) R. B, Brouwer, J. de Jong Jr. Plaatsvervanger E. J. Nieuwenhuizen, T. Nieuwenhuizcn. smeente BlaricumBestuurslidL. Raven Lzn., Jb. Rozendaal. Plaatsvervanger: L. Calis, J, Raven Hzn. Gemeente Huizen. Bestuurslid: H. Doorn Jzn„ G. J. Rebel Jzn., C. Vos Hzn. Plaats vervanger: D. Kos Hzn., G. Rebel Gbzn., KI. Rebel Hzn. De opgave in alphabetische volgorde der gestelde candidaten, waarvoor de stemming zal plaats hebben op Maandag 27 October a s. (11 i e t scharende) luidt Bestuurslid: C. Bakker Tzn., Laren (N.- 11.), Jb. Boor Kzn., Huizen, W. Oudenaller, Hilversum, A, N. Veen, Hilversum. STADSNIEUWS. Bij het 16 dezer te Utrecht gehoudeu examen in Vrije- en Ordeoefeningen is o.m, ook geslaagd onze stadgenoot, de heer E. Wijnen. Diefstal van Rijksgoed. Het kwam herhaaldelijk hier voor dat door militairen de goederen, welke door het II E T HILL 1.1 K S T Rijk aan hen in bruikleen werden verstrekt, ten eigen bate werden verkocht, Het is de militaire politie mogen gelukken een vijftal soldaten ie arresieeren die zich aan dit misdrijf hadden schuldig gemaakt. Verschillende van deze goederen zijn bij de bewoners van een perceel aan den Woestijgerweg in beslag genomen ze lagen daar onder het hooi verborgen. Tegen de helers (man en vrouw) is eveneens proces verbaal opgemaakt. Verplaatsing Bankgebouw. Naar het A. D. mededeelt, heeft de Bank- Associatie, thans gevestigd Zuidsingel, voor heen firma Heyligers en Verhoef, het perceel aangekocht van den heer P, A. J. Blom, staande aan den Utrechtschenweg No, i,en zal zij in het begin van het volgend jaar haar kantoor naar dit pand overplaatsen. Kamer van Koophandel. In de Donderdag j.l. gehouden vergade ring van de «Kamer van Koophandel» onder Voorzitterschap van den heer J. G. Kleber, werden verschillende Ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen, terwijl besloten werd, ingevolge het verzoek der Vereeniging tot het houden van Neder- landsche Jaarbeurzen», zooveel mogelijk op te wekken tot deelname aan de in 1920 te houden 4e Nederlandsche Jaarbeurs. Binnengekomen is ook het ontwerp van de Kanaalvereeniging >de Geldersche Vallei» tot den aanleg van een kanaal door de Geldersche Vallei, vergezeld van een 12-tal bijlagen, welk ontwerp bij den Secretaris ter inzage ligt. (Kantoor Muurhuizen). De rondvraag leverde niets op. De heeren Hamers en Meursing hadden bericht gezonden, deze vergadering door verhindering niet te kunnen bijwonen. Een Schoolbioscoop. Gisterenavond had '.n hotel »de Zwaan» te dezer stede een vergadering plaats, uit geschreven door dc Arbeiders-Jeugd Orga nisatie, groep Amersfoort, waarin de eerste besprekingen gevoerd werden om ook hier te komen tot een School-bioscoop en tot welke vergadering door den secretaris der

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 1