Dinsdag 2 December 1919. I DLANTAI No. 9265. 69e Jaargang JURGENS' Uitgave van de Drukkerg „De AinerKfoortsche Courant, voorheen Firma A. H. van Cleefl". REDACTEUR F. W. H. OU DE NS. AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Za ter dagavondAbonnement per 3 maanden j 1.— franco per post f 1.15, Advertentiën 1—6 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigenlngs- advertentiën per regel 15 cent. Reclames 15 regels 1.25 Bewijsnummers worden in rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de Incasseerkoslen in rekening gebracht. BUREAUX KORTE GRACHT 18 (oud 9) VALKESTRAAT 19. Telefoon 19. OVERZICHT. Buitenland. De noodtoestand te Weenen. Binnenland. Opheffing broodrantsoeneering April 1920 Verhooging telegram-tarief Konink lijke steun aan de Ned. Opera Electri- ficatie spoorwegen Amsterdam-Rotterdam en Amsterdam-Amersfoort. GEWISSELDE STUKKEN. Door B. en W. werd het volgende stuk met den Raad gewisseld: Verkoop van Katoen. Nu in Uwe vergadering van 28 October j.l. ons voorstel, om niet over te gaan tot het verleenen van bijslag op katoen, is ver worpen, hebben wij nagegaan op welke wijze aan het door Uwe vergadering ge nomen besluit uitvoering kan worden ge geven. De bedoeling was dat van gemeentewege katoen zou worden verstrekt met een bijslag van 10 ct. per el. Hoezeer het ook ingaat tegen wat ons als wenschelijk voorkomt, zoo mcetien wij toch, dat de uitvoering van het besluit niet anders zal kunnen geschieden, dan door verkoop van de katoen, direct door de ge meente. Getracht zal worden op een daar voor geschikte plaats de gelegenheid te scheppen, waar ae verkoop zal kunnen plaats vinden. Het is ons ook thans nog niet duidelijk op welke wijze die verkoop moet plaats hebben, met name, hoeveel katoen aan één gezin mag worden geleverd en hue de controle moet zijn ingericht, die voorkomt dat cén zelfde persoon meermalen katoen komt koopen dat eventueele bons niet in verkeerde handen komen en geen handel ontstaat in door de gemeente verkochte katoen. Er zal echter naar worden gestreefd deze moeielijkheden te ondervangen. Wel dient nu reeds vast te staan, welke categorie van inwoners van den toeslag zullen mogen profiteeten. Wij meeuen dat alleen zij daarvoor in aanmerking mogen kotnen, wier werkelijk inkomen over 19:9 milder bedraagt dan f1500.— Eindelijk is niet na te gaan, welke uit gaven hieruit voor de gemeente zullen voortvloeien, wanneer het ongebleekt katoen met 10 cent per el beneden den gemeente lijken kostprijs zal worden verkocht, Daarom verzoeken wij Uwe vergadering ons voor dit doel een crediet te verleenen van f 1000. BEVOLKING Opgave van gevestigde personen van 25 tot en met 31 October 1919. G. de Goede, Ermelo naar Verhoevenstr. 35 W. Noacb, Duitschland naar Soesterw. 369 J. Spaander, Amerika naar Eemstr- Mej. W. Loouis, Hilversum naar Parallel weg 2 - C. de Block, Terneuzen naar Paternosterstr. 16 Mej. J. v. Berghem, Amsterdam naar Soesterw. 29 Mej, C. Leijeuhorst, 's Graveland naar Dorrest.st. 2 J. Hoogervorst, Naaldwijk naar H. v. Viandenstr. 32 Mej. J. Renken, Zutphen naar Leusderweg 31 Wed.J. v. d. Kuilen, Vlieland naar Leusderweg 10S Mej. C. v. Amcrongen, Baarn naar Gr. Haag 20 N. Bovce, Soest naar Lavendelstr. 10 - Mej. J. Sterkenburg, Leersum uaar Puntenb.l. 24 G. Kruijswijk. Amsterdam naar Schim- melp.str. 26 - Y. de Gooyer, Amsterdam naai- Verhoevenstr. 58 Mej. A. Proper, den Ilaag naar Bloemend,str. 30 H. Arler, Zeist naar Verhoevenstr. 8 W. v. Munster, Rotterdam naar G. v. Steil.w.str. 90 C. Haars. Culemburg naar l.eusderw. 03 G. Wiegmink, Zandvoort naar Meth.str. ■»4 P. Koning, de Bilt naar Aldegondestr. 80 Mej. J. Wessels, Leeuwarden naar T antrestr 117 - P. Voskuilen, Leiden naar Scherbierstr. .2 - Mej. M. Helsdingen. Amsterdam naar Langestr. 57 - D. Vermie, Amsterdam naar St. Bonif.str. 34 Mej. R. Boom, Dordrecht naar Schimmelp.str. 23 Mej. G. v. Steenbeek, Utrecht naar Dievenweg 11 G. Riedel, Duitschland naar Krommestr. 3 - Mej. J. Flijns, Utrecht naar Miereveldstr. 71 Mej. J. Homraa, Alkmaar n. Zuidsingel 44 Mej. G. v. de Vis, de Bilt naar Arnh.weg 55 Mej. H. Kruse. Amsterdam naar Emmalaan 18 Mej. J, Scholten, Meppel naar Emmalaan 18 J. v. d. Mast, Utrecht naar Emmalaan 18 A. Coddé, Eindhoven naar Utr.weg 288 Mej. G. Stoutenburg, Eemnes naar Utr.weg 288 A. v. Logten, Boxtel naar Utr.weg 288 Mej. J. de Groot, Amsterdam naar Beekenst.l. 23 Mej. C. Borger, Amster dam naar Beekenst.l. 23 Mej. H. deBooy, "s Bosch naar Treekerberje W. la Grand, Haarlem naar J. Tolliusstr. 21 Mej. H. Brouwer, Lochcra naar Stat.pl. 2 A. v. d. Kraats, Muiden naar Monnikenp. 50 Mej. E. v. Keulen, Weesperkarspel naar Monnikenp. 50 Mej. M. Dekker, Arnhem naar Breestr. 62 Mej. M. Kuyer, Hoog land naar K. Bergstraat 22 Baron I. naar Arnh.weg 56 Mej. L. du Pree, Scherpenzeel naar Regentessel. 35 J. Pieters, Dordrecht naar K. Wilh.str. 22 G. Boomkamp, Enschedé naar L. Nic.dw. str. 27 J, v. d. Meer, Zutphen n. Schim melp.str, 28 H. Strootman, Teteringen naar Langestr. 116 - H. Latour, den Haag n. Langestt. 111 Jhr. IJ. Quarlesv. Ufford, Teteringen naar Langestr. 26 Mej. H, Voskuilen, Scherpenzeel naar J. v. Oldenb.l, 24 B. v. Mierlo, Almelo naar v. Bem- melstr. 35 W. v. Gulik, Zutphen naar Kortegr. 13a Mej. W. Leijenaar, Laren P. Buijsl. 25 Mej. M, Broekhuis, Hil versum naar Hoogeweg 2 C. Ronsdotff, Duitschland naar Fr. Halsstr. 37 J. Höffelt, Indië naar v. Asch v. Wijckstr. 19 H. Höffelt, Indië tiaar v. Asch v. Wijckstr. 19 Mej. C. Visser, Broek op Langendijk naar Zuidsingel 3 N. de Waard, Broek op Langendijk naar Zuidsingel 3 G. Wind. Ambt-Ommen, uaar Leusderw. n8ö F. v. Gijen, Nieuw-Helvoet naar J. v. Oldenb.l. 20 Mej. A. Marsveldt, den Haag TniMiHiiiiiiiiiiiifiiniiimin iiiiiiimuiiiiiiiiiiiiiig 1 PLANTENBOTER 1 VOEDZAAM HEERLUK VOORDEELIG Grovestius v. Sirtema, Zutphen naar Lan gestr. 56 Mej. M. v. Dijk, Woudenberg naar Soesterweg 157 H. Ilubregtse Kampen naar Soesterweg 126— K. Wouters, Kampen naar K. Wilh.str. 36 A. Dekker, Rotterdam naar Miereveldstr! 8 Mej. F. v. d. Putten, Grau naar Heiligenb.w. 31 Mej. J. v. Rooy, Amsterdam uaar Utr.weg 155 P. Forbes Wels, Amsterdam naar v. Asch v. Wijckstr. 13 J. Mojet, Breda naar Schimmelp.str. 14 Mej. H. Bouwman, Waddinxveen naar Bergstr. 36 Wed. v. Keelcen, Teteringen naar Schimmelp.str. 27 W. Bosman, den Haag naar P, Borstr. 3 C. Helsdingen, Soest naar Hellestr. 24 W. Hoogerhout, Abcoud Proostdij naar Havik ti G. v. Schalwijk, üarneveld naar Arnh.slr. 5 Moj. T. Turkstra, Menal- dumadeel naar Langestr. 77 A. Everts, Nieuwer Amstel naar Appelmarkt 12 Wed. A. v. Os, Zuidland naar Kamp 14 Mej. W. Brons. Barneveld naar Langestr. 14 P. v. d. Berg, Deventer naar Eemstr. 38 F. Hofwegen, Renkum naar KI. Nachteg.st. 29 - H.Jongkrijg, Alphen Rijn naar Arnh.weg 45 E. Dootjes, Utrecht naar Utr.weg 101 J. Hol, de Bilt n. Bloemend, str. 59 Mej. J. Ouanjer, Amsterdam naar P. Botb.l. 22 Wed. G. Aaldring, Har derwijk naar Hellestr. 35 Wed. B. Willing, Amsterdam naar K. Wilh.str. 30 Mej. W. Geijteubeek, Zeist naar Schimmelp.str. 9 Mej. T. v. de Bovenkamp, Utrecht naar v. Persijnstr. 9 Mej. S. Leijenaar, Assen naar H. v. Viandenstr. tS F. v. Dijk, Leeuwarden naar Krommestr. 16 W. Buis, Alkmaar naar Langestr. 57 S. Haven, Leeuwarden naar Bissch.wcg 68 J. de Booy, den Haag naar Meijsterw. 13 Mej. T. v. Dijk, Utrecht naar Utr. weg 249 Mej. K. v. d. Sluis, Beilen naar Vlasakkerw. 6 W. v. Gent, Amsterdam n. Utr.str. 3a J. Vleesch du bois, Arnhem naar Kamp 32 - H. v. de Kuilen, Ede naar Eemstr. 19 Mej. A. v. de Werf horst, Oldebroek naar Bernulfusstr. 37 P. Demunster, Gent naar Aldegondestr, 3a I, Bakker, Opsterland, naar Aldegonde str. 93 Mej. H. Eikelboom, Oudewater naar St. Bonif.str. 45 Mej. M. Terpstra, Lochem naar Beekenst.l. 1 Mej. v. Ginkel, Hoogland naar Schimmelp.str. 5 Mej.L. Gerritse, Hilversum naar Wijersstr. 14 G. Kleinburink, den Haag naar Parallelweg 12 Mej. J. v. de Veer, Hoogland naar Emmalaan to P. Lammens, Zaandam naar J. v. Oldenb.l, 20 W. V. d. Meer, Hoorn naar Leusderweg 56 J.v. d. Wal, Ede naar St. Jorisstr. 23 A. Vorstman, Hoogland naar IT. v. Viandenstr. 2 Mej. F. Westerlaken, Hoogland naar H. v. Vian denstr. 2 J. Oosterveen, Leeuwarden naar H. v. Viandenstr. 18 C. Christ, Utrecht naar Hoogstr. 12 Mej. M. v. Veen, Utrecht naar Hoogstr. 12 J, Tijs, Assen naar v. z^sch v. Wijckstr. 5 P. Blom.Prin- senhage naar v. Asch v. Wijckstr. 13 Wed. H. Offereins, Assen naar v. Miere veldstr. 8 F. v. Varik, Tiel naar Schim melp.str. 31 Mej. E. v. Wijngaarden, Bodegraven naar Arnh.weg 54 E. v. Dixhooru, Kazerne naar Vlasakkerw. kamp Mej. A. Geurts, Oudenrijn naar Vlas- akkerw.kamp F. Laupman, den Haag naar J. v. Oldenb.l. 36 J. de Fluiter, Utrecht naar Fr. Halsstr. 23 J. Zeven bergen, Rotterdam naar Eemstr. 4 J. Lablans, Ermelo n. Koestr. 23 J. Offereins, Assen, naar Fr. Halsstr. 37 G. Ouds hoorn. Hillegom naar Soesterw. 175 A. Jansen, Woudenberg naar B. Wuijtiersl. 196 G. Bruijncs. Doornspijk naar Soesterw. 226 B.Spcelberg, Soest n. O. Soesterw. 14. STADSNIEUWS. Jubilea. Naar wij vernemen zal onze stadgenoot, de heer Dr. H. W. Schreuder op 28 De cember a.s. den dag herdenken, dat hij gedurende 25 jaren de functie bekleedt van Voorzitter der Gezondheidscommissie te dezer stede, Deze is dus nog van de oude commissie, toen de leden van dit college door den Raad benoemd werden- Tot die oude garde behoort ook nog het lid, de heer W. A. v. d. Bovenkamp, die over een tweetal jaren ook een kwarteeuw aan de Gezondheidscommissie zal verbonden zijn. De laatste 14, 15 jaren werden de leden der Gezondheidscommissie benoemd door den heer Commissaris der Koningin; onder hen bchooren o.a. de leden, de beeren A. M. E. des Tombe, W. G. Klomp, C. Prins enz. Coöp. Vereeniging »Ons Voordeel.* In ons vorig nummer wordt de failliet verklaring gemeld van de Coöp. Vereeniging »Ons Voordeel*. I-Iet blijkt echter, dat sommigen meenen, dat bedoeld wordt de Coöperatieve Ver. >Ons Belang». Om verwarring te voorkomen, deelen wij daarom gaarne mede, dat Ons VoordccU vèl failliet is en niet de Coöp. Vereeniging 'Ons Belang», welke laatstgenoemde, zouals nen weet, sedert Novembor verleden jaar nog steeds gevestigd is in het perceel aan de Stationsstraat, als filiaal van de Coöp. Vereeniging »Ons Belang* te Hilversum. De ersfoortschc IJsclub. In de daartoe gisteren in de Foyer van Amicitiu belegde vergadering onder leiding Kapitein Kooiman, werd tot dcfini- oprichting besloten van de Amers- foortsche IJsclub. Het voorloopig bestuur bestaat uit de de hceren Kapitein J. Kooiman (Voorzitter) E. van Vollenhoven Vice-Voorz.) M. Ger ritsen (Seer.) Dr. J. Aghina (Penn.) C. G. Beltman, W. Jansen L. Pezie (technische commissie). Reeds een 70 tal leden zijn toegetreden, het lidmaatschap werd vastgesteld op f5,—, onder dien verstande, dat het gezinshoofd daarvoor een kaart zal worden yerloend plus 2 bijkaarten voor zijn gezin, overige kaarten ft ongehuwde personen betalen f 5-— zonder bijkaarten te ontvangen. De op/et is 11a 20 December een extra- entree te heffen vermoedelijk van f 2.50. De exploitatie-kosten worden momenteel geraamd op f3000, l w. aan huur f200; onkosten voor den dijk fiooo; pomp inci motor f 1000 on eventueel te betalen huur aan de boeren. Voor het eerste jaar althans, is het de bedoeling geen teuten op de baan te plaatsen. Uitgegeven zullen worden obligatiën van f 25 tegen 5 pCt. rente 's jaars. Men heeft het vertrouwen, dat naast de reeds geplaatste aandeelen, ook de overige spoedig hun weg zullen gevonden hebben, en velen zich geroepen zullen gevoelen zich als lid van deze ijsclub te laten inschrijven (zie advertentie) om deze voor Amersfoort zoo nuttige zaak, die thans, zoo men be merkt, reeds in een vergevorderd stadium verkeert, zooveel mogelijk te steunen en goed te doen slagen. De hoeren Beltman en W. Jansen, deel uitmakende van de technische commissie, hebben verklaard, dat het terrein, liggende aan de beek tegenover Randenbrocck, zich uitstekend voor een ijsbaau leenon zul. De heer Pezie, van wien het initiatief tot dit doel is uitgogaan, werd als Hoofd controleur benoemd van de nieuwe ijsbaan. Overigons verwijzen wij onze lezers naar de in dit nummer voorkomende advertentie. Reddingsposteti. Naar wij vernemen heeft de Amersfoort- sche Reddingsbrigade thans een vijftal reddingsposten in de stad geïnstalleerd. Deze posten zijn aangebracht: 1. Politiebureau. 2. Militaire politiepost op de Kortegracht. 3. Brug Kamppoort. 4. Verffabriek aan de Eem. 5. Koppelpoort. De posten zijn herkenbaar aan een wit- rood plaatsje met het Amersfoorische wapen en de woorden Reddings-Brigade. Zij be staan uit een 8 M. lange stok (bevestigd aan de bruggen) met omgebogen stompe haak, voorts is er een dreg, waarvan het touw op een klos is gewonden. Bij ijsongevallen kan de klos toegeworpen worden, terwijl dc dreg dan in de hand gehouden wordt. Nog is in elke post aangebracht een lijstje met de namen van de dichtstbijwononile leden der A. R. B. Liederavond. Donderdag 11 December a.s. zullen in de groote zaal van »Amicilia,< Mevrouw J. B. Mooy-Molenaar (Sopraan) en Mejonkvrouwe T. von Schmidt auf Allenstadt (Alt) een liederavond geven, waarvan de opbrengst geheel zal worden afgedragen aan het plaatselijk Comité tot leniging van den nood der Oostenrijk-Hongaarsche kinderen.

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 1