No- 9279. A,** A1EB8F0QBTSGEE GO! 1920. [BANT. lUlectriscle Meubelmakerij Donderdag 8 Januari 1 70e Jaargang Uitgave van de DrukkerjJ „De Amersfoortsche Courant, voorheen Firma A. REDACTEUR: Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond, Abonnemer. per 3 maanden j 1.— franco per post /1.15. Advertentien 1—6 regels 60 cent; elke r;gel meer 10 cent. Bij regel- F. W. H. OUDERS. abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officleele- en onteigenlugs- advertentien per regel 15 cent. Reclames 1—5 regels /1.25 Bewijsnummers worden In AMERSFOORT. rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent. Bij advertentien van buiten de stad worden de Incasseerkosten in rekening gebracht. H. van Cleeff". BUREAUX KORTE GRACHT 18 (oud 9) VALKESTRAAT 19. Telefoon 19. reikendheid van het saldo niet kan plaats I vinden, wordt de rekeninghouder op de ge wone wijze uitgenoodigd om zijn saldo aan te vullen. Behalve de bovengenoemde automatische overschrijving bestaat in onderscheidene ge msenten de gelegenheid om ook het ver- schuldigde voor gas, waterleiding, electri- j schen stroom, telefoonabonnement enz. aan de gemeente verschuldigd, ambtshalve van zijne postrekening te doen overschrijven op die van het betrokken gemeentebedrijf. Dit vereenvoudigt de administratie van den rekeninghouder, zoowel als van het gemeen tebedrijf; het uitschrijven en aan de huizen aanbieden van quitanties vervalt daardoor, zoodat de gasgebruikers enz. daarvan geen last meer ondervinden. Bij het bewijs van afschrijving zendt het postkantoor ook de nota van het bedrijf aan den rekeninghouder Voor nadere inlichtingen kunnen belang stellenden zich wenden tot het bestuur van den postcheque en girodienst ZUIDBINNEN SINGEL 2l6, Tel. H. 3861, 's-GRAVENHAGE. 14 naar Koninginnel. J. v. Bogerijen, St. Agathastr. 30 naar Teut 14 W. Barbie, Valkestr. 13 naar Hoogstr. 28 Mej. G. Ruitenbeek, Leusderweg 336 naar I.eusderweg 297 W. v. 't Wel, Patern.slr. 5 naar Miereveldstr. 76 F. Tuithoff, Patern.str. 5 naar Miereveldstr. 76 Mej. H. Mulder. Muurh. 27 naar Kamp 24 Mej. B. Vivie, Coninckstr. 70 n. St. Agathastr. 14 Mej. E. Draayer, Arnh.weg 17 naar Utr.str. 37 Mej. P. de Wilde, Bissch.w. H2 naar Utr.weg 291 J. v. d, Vis, Woest.weg 97 naar Gasth.l. 29 Mej. G. van Dijk, Laan 1914 Ho. 43 naar Gasth.l. 29 J. Sterkenburg, St. Bonif.str. 31 naar Leusderweg 98 Mej. H. Nieuwenhuizen, K. Wilh.str. 1 naar Bloemend.str. 17 C. Slagtor, Arnh.weg 48 naar Paralelweg 20 S. v. d. Klashorst, Leusderweg 93 naar Eemstr. 32 Mej. N. Peut, Leusderweg 93 n. Eemstr. 32 J. v. d. Leek, Nieuwstr. 20 naar Woest.weg 97. STADSNIEUWS. OVERZICHT. Buitenland. Geen vrede met de sovjetregeering. Binnenland. De loonen der gemeentewerklieden te Amsterdam. MEDEDEELINUEN POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. A. Bij Koninklijk besluit van 16 December 1919 (Staatsblad No. 810) zijn met ingang van 26 December 1919 in het Girobesluit van t October 1917 (Staatsblad No. 594) de volgende wijzigingen gebracht: ie. de waarborgsom is afgeschaft; 2e. de heffing van het mbiimum-rccht van f 1 per kalenderhalfjaar is ver vallen 3e. bedragen van poslbewtjzcn kunnen voortaan op verzoek van den rekening houder kosteloos op zijne postrekening worden bijgeschreven. (Te behandelen, zooals in art. 30 Gids rekening houders. 3e druk, Febr. 1919, aan gegeven); 4e. de geldigheidsduur van de postcheque is verlengd tot 14 dagen na dag- teekening 5e. rekeninghouders, tevens inleggers bij de Rijkspostspaarbank kunnen gelden vat 1 hunne postrekening doen over schrijven op een pos/spaarbankboekje en omgekeerd. Als een inlegger van de Rijkspostspaar bank van zijn spaarbanktcgoed wenscht te doen overschrijven op eene postrekening, dan zendt hij aan den directeur van de Rijkspostspaarbank een verzoek daartoe, met zijn spaarbankboekje, Wenscht een rekeninghouder een bedrag van zijue postrekening te doen afschrijven en dit in een spaarbankboekje te doen bij schrijven, dan zendt hij het boekje aan den directenr van het postkantoor waar zijn postrekening berust, met een ingevuld giro biljet voor de pos/rekening van den directeur. B. Herinnerd wordt, dat alle stukken in den cheque en girodienst vrij van zegel zijn. Voor voldaanteekening op cheques is dus een plakzegel niet noodig. C Het recht voor stortingen is niet ver anderd, het bedraagt nog 3 cent voor lokaal, cent voor interlocaal verkeer, ongeacht de grootte van het bedrag. D, postcredietbrieven. 1. Er worden postcredietbrieven uitge geven, Maximum f 6000. Zij zijn geldig gedurende één jaar 'na den dag van afgifte. 2. Een rekeninghouder kau een ol meer postcredietbrieven aanvragen, te stellen op zijn naam of op naam van door hem op te geven personen. (Alleen natuurlijkepersonen). 3. De rekeninghouder, die ecu postcredict- brief wenscht, gireert het bedrag van den brief roet 60 cent kosten per brief, op de postrekening No. igioo te 's-Gravenhage ten name van het «Bestuur van den post cheque en girodienst, afd.postcredietbrieven». Aan ile keerzijde van de kennisgeving van bijschrijving is te vermelden, hoeveel post credietbrieven gewenscht worden, voor eiken brief het bedrag en te wiens name hij moet worden gesteld, alsmede de naam van hel kantoor, waar het stuk zal worden afgehaald. 4. Üp vertoon van den credietbrief kan hij. op wiens naam de brief staat (de titularis), op alle post-, bij- en hulppostkantorou geld opnemen in bedragen van tien gulden of veelvouden daarvan, tot eeu maximum van f 500 per keer, mits niet meer dan het saldo. Elke betaling wordt op den credietbrief door den postambtenaar van het saldo af getrokken. 5. Betaling van gelden op den poslcrediet- brlcf geschiedt alleen nadat de identiteit van den houder aan den postambtenaar voldoende is bewezen door vertoon van een postidentiteitskaart, een abonnementskaart op de spoorwegen, een legimatiekaart van den A.N.W.B., een pas of ander deugdelijk bewijsstuk, waaruit de naam van den houder, zijn portret en zijne handtcckcning blijken. Ook kan worden uitbetaald als de houder ten kantore van uitbetaling bekend is of zijne indentiteit voldoende doet vaststellen door twee ten kantore bekende personen, als getuigen. Bij de ontdekking van eenige onregel matigheid, welke de gevraagde uitbetaling belet, moet aan de directie om inlichting worden gevraagd en de credietbrief tegen ontvangbewijs van den houder worden overgenomen. Indien daartoe aanleiding is, kunnen op verzoek van den houder en op zijne kosten per telegraaf inlichtingen worden inge- 6. Een postcredietbrief kan niet aan een ander worden overgedragen. Betaling daarop geschiedt alleen aan hem, te wiens name hij gesteld is. 7. Elke betaling geschiedt tegen eene quitantie uit den credietbrief. De quitantie moet door den postambtenaar uit den crediet brief worden verwijderd. Veranderingen mogen in de quitantien niet voorkomen. r -1: v -r:rg<r-r. r~rrr ^r_-r ir.y.tri jw AtÏAA M, At- AS AA Ai. Ai. a a a'a 2i a'i H A. H. v. NIEUWKERK K* j L. Beekstr. U.Tel,317a, Amersfoort M IN AMEUBLEMENTEN EN KANTD O li MEUBELEN K i v r<r_-*r -r.-v -r v y r T vt V ->JM l AA A-'Ai. Ate A- AS AJu Al. a'AL:A..~Ai~Ai.A 8. Bij gebeele afbetaling van den crediet brief wordt deze door het postkantoor, dat de laatste betaling doet, ingehouden. 9. Als de kas voor de gevraagde betaling niet toereikend is, kan de betaling worden uitgesteld. 10. Als alle quitantien van den brief zijn verbruikt zonder dat over het totaal bedrag van het crediet is beschikt, kan het restant teruggeschreven worden op de postrekening of op een nieuwen brief worden over geschreven. 11. Na afloop van den geldigheidstermijn- of vroeger, op verzoek van den houder zal het nog beschikbare bedrag van den credietbrief, na inlevering van den brief aan het bestuur, op de oorspronkelijke post rekening worden bijgeschreven. E. Betaling van postquitanties in giro. Behalve op de wijze genoemd in artikel 31 van den Gids, kunnen postquitanties ton laste vau rekeninghouders worden voldaan door aan den besteller te geven een giro biljet op de rekening van den postdirecteur. De besteller neemt de quitantie dan mee terug naar het postkantoor, doch zij wordt als het saldo-tegoed van den rekeninghouder voldoeude is, aan den schuldenaar toege zonden, tegelijk met de opgaaf van den staiul zijner rekening. Worden meerdere, quitanties gelijktijdig op die wijze betaald, dan kan worden vol staan met één girobiljet voor het gezamenlijk bedrag der quitanties. Men moet dan de quitanties op de keerzijde van de kennis geving van bijschrijving specifieeeren. De besteller zal Pij de schuldenaars niet langer mogen wachten dan redelijkerwijze noodig is voor het invullen van het giro biljet, Kan dit niet spoedig worden mede gegeven, dan kau betaling in giro alleen geschieden op de wijze als in bovengenoemd artikel 31 is aangegeven. k. automatische overschrijvingen. Gelegenheid is geopend om de aan het Rijk verschuldigde tele loongelden ambtshalve te doen overschrijven op de postrekening van den directeur van het betrokken tele graaf-, c.q. post- en telegraafkantoor. Op een daarvoor bestemd formulier, waarvan aan icdereu teicfoouabonné een exemplaar wordt uitgereikt, geeft de reke ninghouder machtiging tot deze ambtshalve overschrijving. De door het telegraafkantoor opgemaakte nota's worden aan de rekening houders overgelegd bij de opgaven van den stand hunner rekening. Als eeue overschrijving wegens ontoe BEVOLKING. Opgave van verhuizingen binnen in de gemeente van 21 t/m 28 Nov. A. Dorssen, W. v. Mechelenstr. 32 naar Muurh. 17 S. Steenbeek, Eemstr. 18 naar Coninckstr. 32 J. Aartsen, Mon- nikenp. 21 naar Gasthuisl. 15 Mej. T. van Leijenhorst, Aldegondestr. 96 naar Utr.weg 157 H. Voortman, Valkestr. 23 naar Miereveldstr. 44 H. Frank, Muurh. 129 naar Sr, Andrlesstr. 18 Mej. P. Bleijenberg, Valkenstr. 23 naar Miereveldstr. 44 J- v. d. Bosch, W. v. Mechelenstr. 11 naar H. v. Viandenstr. 8 Mej. A. van Eijkelenburg, Varkensm. 17b naar H. v. Viamtenstr. 27 W. Voges, Pr. Juliaual. 6 naar Aldegondestr. 9 C. Hulleman. G. v. Stellingw.str. 30 naar Langestr. 30 Mej. W. Aarssen, Leusderweg 96 naar Plantsoen 3 - J Viester, Stationstr. 23 naar Scb.p.str. 21 G. Bakkenes, Woest, weg 51 naar Gasth.l. 31 J. Helmerhorst, Bolderstr. 24 naar Bolderstr. 23 M. Snijders, Scheltusstr. 15 naar Kamp.b.poort I J. Jonasse, 1'. Julianal. 2 naar P. Bothl. 27 Vos, Heil.b.weg 64 naar Vijver 13 J. Zeggelaar, Hoogeweg 114 naar Vijver 13 C. Woudenberg, Brouwerstr. 7 naar Methorststr. 22 Mej. A. v. d. Velden, Paterh.str. 4 naar Methorststr. 22 C. Duijff, L. Beekstr. 13 naar Verhoevenstr. 57 Mej. H. Eversou, v. Bemmelstr. 77 naar Verhoevenstr. 57 Mej. E. Eijkelen- burg, Soesterweg 35 naar Leusderweg 6b Mei. A. Smink, Groenmarkt 5 naar Z. Singel 14 Mej. J. Luyu-Fiips, Miere veldstr. 71 naar Miereveldstr. 38 J. Paschedag, Eemstr. 21 naar Hoogstr. 20 Broeksmit, Varkensmarkt 9 n. P. Botb.l. 29 T. Balffbort, Arnh.weg 97 n. Miere veldstr, 46 H. Pol, Monnikenpad 5 naar Verhoevenstr. 4 T. Nedermeijer ridder von Rosenthal, Utr.weg izu n. Huijgensl. 10 A. Boereu, v. L'emmelstr. 47- uaar v. Bemmelstr. 11 Mej. M. Meijer, Nic. dw.str. 9 n. Miereveldstr. 48 J. Latikester, Mounikeupad 35 naar A. 't O. Weesh. 5 E. van Keuleu, Kamp 74 naar Utr.str. 19 J. v. Empelen, A. de Kamp 28 naar i Coninckstr. 133 R. vau't Wel. Nieuwstr. 28 n. Béekenst,!. 17 - Mej. H. Nimwegen, A. Paul.l, 34 naar A..Paul.l. t J. do üraaff. Gr. Haag 18 naar Kraukeledenstr. 10 Van Bijleveld-Hoevell, Utr.weg 95 naar B. Wuijt.l. 48 Mej. G. Nimwegen, Utr.weg 95 naar B. Wuijt.l. 48 J. de Jongh Langestr. 94 naar W. v. Mechelenstr. II J. Schilham, Langestr. 94 naar W. v. Mechelenstr. 11 Mej. H. v. Eijk, Kamp 52 naar Aldegondestr. »6 H. Collet, Moleustr. 10 naar Soesterweg 286 Mej. C. Schut, Kortegracht 19 naar Langestr. 49 Mej. J. Veltbuizeu, KI. Nacht.st. 2 n. At-nh.weg 17 J. Loe.-.en, Schelvisstr. 26 naar Patern.str. 5 Mej. C. v. Hoorst, KI. Nachust. 29 naar Langegrachr 12 Mej. M. v. ÏGroenstiju, ^Coninckstr. tt n. Berkenweg 25 L. iiuygen, J. v. üldenb.l, KENNISGEVING. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis, dat in de gemeente Linschoteu gevallen van mond- en klauwzeer zijn voorgekomen. Amersfoort, 7 Januari 1920. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet. Brengen ter kennis van het publiek, dat een door G. Staartjes er, Tb, L. S. Leistikow ingediend verzoek met bijlagen, om vergunning tot het oprichten van een blikemballagefabriek, te drijven door een electromotor van 2 P.K. en een electro motor van 1 P.K. in het perceel alhier gelegen aan de Lavendelstraat No. 7. bij het Kadaster bekend onder Sectie E, No. 5159, op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Woensdag, den 21 Januari aanstaande, des voormiddags te half elf ure gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven on,, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de inrichting in te brengen. dat een door Gebroeders Wolfswinkel ingediend verzoek inet bijlagen, om vergun ning tot het oprichten van een timmer fabriek, te drijven door een electromotor van 7i P.K. in bet perceel alhier gelegen aan de Gerrit van Stellingwerfstraat No. S3, bij het Kadaster bekend onder Sectie D, No, 3482, op de Secretarie der gemeente ter vis'e ligt, en dat op Woensdag, den 21 Januari aanstaande, des voormiddags te half elf ure gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van één of meer zijner leden, oezwaren tegen het oprichten van de inrichting In te brengeu. Tot het beroep, bedoeld in art. 15, ie lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurisprudentie alleen zij gerechtigd, die over eenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde huune bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, den 7 Januari 1920. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. Postbestellingen. Men verzoekt ons te melden, dat de nieuwe regeling betreffende de brief- en pakket postbestellingen te dezer stede resp.4 en 2 bestellingen per dag niet zal in gaan 14 dezer, doch reeds 7 dezer, zoodat ze gisteren, Woensdag, reeds een aanvang heeft genomen.

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 1