Donderdag 4 jlnpl Maart 1920. No. 9303. 70e laargang BIJVOEGSEL >3 Electrisctie leiibelniterij M Uitgave van de Drukkerij „De Amersfoortsche Courant, voorheeu Firma A. H. van Cleeff'V REDACTEUR F. W. H. OUDENS. AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden j 1. franco per post f 1,15. Advortentiën 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel- abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officleele- en onteigenlngs- advertentien per regel 15 cent, Reclames >—5 regels /1.25 Bewijsnummers worden In rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent. Bij advertentiën van bulten de stad worden de Incasseerkosten In rekening gebracht. BUREAUX KORTE GRACHT 18 (oud 9) VALKESTRAAT 19. Telefoon tg. Bij dit OVERZICHT. Buitenland. Het vermogen der Hohenzollerns Achteruitgang van Oostenrijk. Binnenland. Ds Staatscommissie voor Socialicatie - De bespeling der Stadsschouwburg aan Dr. Royaards toegewezen De staking Rott. Tramw. Mij. opgeheven De eerste vrouw in de Eerste Kamer. KENNISGEVINGEN. Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op art. 264 der Gemeentewet,- Doen te weten, dat het 5e primitief kohier inkomstenbelasting dienst 1919, 3e suppletoir kohier inkomstenbelasting dienst 1919, 2e forensen kohier inkomstenbelasting dienst 1919, ie suppletoir kohier hondenbelasting dienst 1919» kohier der schoolgelden voor de bandels- avondschool 1919/1920 kohier der schoolgelden voor de handels dagschool 1919/1920 goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Utrecht, i.f afschrift gedurende vijf maanden op het bureau der gemeente belas tingen, Koestraat 9, voor ieder ter lezing ligt. Amersfoort, den 27 Februari 1920. De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No. 90330/46/E, Rijks bureau voor de Distributie van Graan en Meeldd. 1 Maart 1920, maakt bekend dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden in te trekken zijne beschikking van 11 Februari 1920, No. 90247/46/E, Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel, houdende vaststelliug van maximumprijzen voor peulvruchten voor den verkoop in het klein. Amersfoort, 2 Maart 1920. De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No. 58887 van den Minister van Landbouwnijverheid en Handel, dd. 2 Maart j.l. maakt bekend dat het van af heden verboden is In deze Gemeente, melk, melkproducten en mclk- bestanddeelen te bezigen bij de bereiding van brood. Dit verbod is niet van toepassing ten aan zien van de verwerking van molkproducten of melkbestanddeelen in klein brood en zoo genaamd luxe-brood tot een gewicht van ten hoogste 50 gram. Amersfoort, 3 Maart 1920. BEVOLKING. Opgave van gevestigde personen van 31 Jan. t/m 20 Febr. 1910. Mej. G. Kok, Nijkerk naar Weversingel 28 A. Gr&fendorf, Duitschland naar W. v. Mechelenstr. 25 Mej. K. Unger, Duitschland, naar Tuinstr. 6 W. te Beek, Rotterdam naar Coninckstr. 5 J. Berk hout, Kampen naar Vlasakkerw. 40a - Mej. E. Lange, Duitschland naar Puntenb.l. 28 Mej. A. Voogsgeerd, Loosdrecht naar Kamp 44 Mej. O. Flemming, Duitsch land naar Bloemend,str. 24 Mej. E. Siegmund, Duitschland naar Bloemend.str. 24 Mej. A. v. Veluw, Stoutenburg naar Birkt 3 J. Schoneville, den Haag naar G. v. Stellingw.str. 21 H. Sjollema, Kampen naar St, Andriesstr. 20 L. Ver schuur, Herpen naar Gaslaan 90 H. v. Schagen, Nijkerk naar Pr. Mariel. 18 D. v. de Vooren, Beenister naar Schim- melp.str. 3 J. Averbeck, Utrecht naar Kamp 14 H. Bierman, Laren tiaar H. v. Vlandenstr. 32 E. Vermeer, Ede naar P. Borstr. tt W. Schalks, den Haag naar KI. Nachteg.st. 23 J. v. Ravenhorst, Rheden naar Zuidsingel 34 J. I.ouwarse, Arnhem naar Gasthuisl. 27 W. v. Zeu- tneren, Utrecht naar Soesterweg 107 Mej. C. Minck, Utrecht naar P. Bothl. 24 Mej. G. Veldhuizen, IJsselstein naar Fr. Halsstr. 18 J. Derksen, Soest naar Wes- terstr. 55 Mej. W. van Oven, Naaldwijk naar St. Jorisstr. 37 Mej. G. v. Kommer, Hilversum naar Woest.weg 1941 A. Kuit, Bussum naar Soesterweg 341 - J. Bijlsma, Leeuwarden naar Soesterweg 33 M. Rintel, Amsterdam naar Varkensm. 11 b Mej. A. Allis, Utrecht naar Leusderw. 1181 A. Klop, Soest naar Treekerbergje Mej. G. Alink, Harlingen naar Muurb. 157b Mej. H. v. Schie, Baaru naar Gasl. 5 T. Pasma, Barradeel naar O. Soesterweg 10 J. Pruim, Deventer naar W. v. Meche lenstr. 38 H. Polak, Hoorn naar Utr.str. 38 Mej. E. Wildeman, Rhenen naar Pr. Mariel. 30 Mej. G. v. d. Heiden, Stoutenburg naar Aldegondestr. 96 G. Wacker, den Haag naar Schimmelpstr. 10 Mej. W. Vos. Laren naar Langestr. 48 P. de Roos, Venlo naar J. v. Oldenb.l. 26 P. v. der Trappen. Baaru naar K Wilhelm.str. 36 R. v. de Craats, Wouden berg naar Langestr. 14 Mej. B. Lokhorst, Utrecht naar P. Bothl. 33 G. Witzel, Enschedé naar Stat.str. 19a M. Verschuur, Arnhem naar Gaslaan go Mej. A. v. Kleeff, Utrecht naar Westsingel 30 J. Pekel, Maastricht naar Kamp 20 Mej. G. Kleinburink, Neede naar K. Sophfal. 3 Mej. F. v. Tiggelhoven, Zierikzee naar P. Bothl. 31 J. Portheine, Bergen op Zoom naar Langestr. 30 Mej. G. v. de Kamp, Utrecht naar Utr.weg 42 Mej. J. Koster man, Wijk bij Duurstede naar Langestr. 104b L. Konings, Arnhem naar Meth.- str. 28 -r C. Schaaf, Tilburg naar Kamp 73 Mej. G. Overeem, Hoogland naar Pr. Mariel. 11 Mej. J. Loonstra, Tietjerk- steradeel naar Huygensl. 32 Mej. J. Hein», Wadditixveen naar L. Vrouwestr. 50 Mej. M. Boerman, Bussum naar P. Bothl. 26 C. Strijd. Utrecht naar Kamp 32 Mej, J. Verhoef, Amsterdam naar H. v. Viatidenstr. 4 W. Westphal, den Haag naar F. Halsstr. 9 V. Wilmar, Bergen op Zoom naar Enimal. 4 B. Dikken, Wijhe naar G. v. Stellingw.str. 7 W. v. d. Liuden, Breda naar Arnb.str. 17 wed. H. Posthumus, Tietjerksteradeel naar Huy gensl. 32 II. Kasperts, Soest naarSoes- terw. 276 Jhr. G, Bowier, den Haag naar Hof 10 J. Gijtenbeek, Belgiü naar Molenstr. 15 J. v. Laar, Leusden naar Leusder weg 27. STADSNIEUWS. HINDERWET. Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dat een door A. C. VAN DEN BOOM ingediend verzoek met bijlagen, om ver gunning tot het oprichten van een borstel- fabriek, te drijven door een electro-motor vati 2 P. K. en 4 electro-motoren van */a P. K. in het perceel alhier gelegeu aan de Tuinstraat No. 20 bij het Kadaster bekeud onder Sectie D, No. 3520 en 3574, Jgop de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Dinsdag, den i6en Maart aanstaande, des voormiddags te half elf ure gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van eén of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de inrichting in dat een door de Firma R. VAN DIJK ingediend verzoek met bijlagen, om ver- gunuing tot het uitbreiden van een steen houwerij door het plaatsen van een steenzaag, te drijven djor een electro-motor van 15 P. K. in het perceel alhier gelegen aan den Arnhemscheweg No. 4 bij het Kadaster bekend onder Sectie C, No. 2052 (oud 1376) op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Dinsdag, den tóen Maart aanstaande, des voormiddags te half elf ure gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het uitbreiden van de inrichting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld in art. 15, ie lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurisprudentie alleen zij gerechtigd, die over eenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, den 2 Maart 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris, K. KAAN Jzn. (1. s.) KENNISGEVING. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis dat in de gemeenten Wilnis, Eemnes en Nigtevecht gevallen van mond- en klauwieer zijn voorgekomen. Amersfoort, 2 Maart 1920. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. VISSCHER1J. De Burgemeester van Amersfoort, brengt ter openbare kennis, ingevolge aanschrijving van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, dd. 19 Februari j.l. No. 1540, Afdeeling Nijver heid dat aangezien in verband niet do in voor bereiding zijnde herziening van het Binnen- visseherij reglement naar alle waarschijnlijk heid in den loop van het eerstvolgend seizoen, waarvoor de vlsch- en hengelakten geldig zijn, wijziging in da maat en den gesloten tijd voor de verschillend» vischsoorten zal worden aangebracht, het 111 de bedoeling ligt, dat voor dit jaar de dienaangaande op de achterzijde der vischakte voorkomende tabel uiet wordt afgedrukt. Amersfoort, 27 Februari 1920. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. rrvvvTvvTtrvTT'fvvi M A. H. v. NIEUWKERK M Ij. Heekstr. 14,Tel.517a, Amersfoort M IN AMEUBLEMENTEN EN M H x'KANTOORMEUBELEN M H. J. van Schaik Avelingh. f Gisteren is ter dezer stede, in den ouder dom van 73 jaar overleden de Gep. Majoor b. d. Kon Marechaussee de heer H. J. van Schaik Avelingh. Militaire mutatien. De bronzen medaille voor 12-jarigen trouwen dienst wordt op 9 Maart a.s. toe gekend aan den fourier B. Vinke van bet 5e Reg. laf. en op 10 Maart a.s. aan den huzaar ie klasse Th. van Waveren van het re Reg. Huzaren. Morgen, den 5e Maart e.k. zal aan dan Wachtmeester-trompetter G. Schut van hat ie Regiment Huzaren de zilveren medaille voor 24-jarigen trouwen dienst worden uit gereikt. Da Kapitein R, J. Hofmann van het 5e Reg. Inf. is ter beschikking gesteld van den Commandant van het Vrijwillig landstorm corps Motordlenst te den Haag. E x a m e n a. Onze stadgejioote, Mejuffrouw A. Zwan sl-iagde gisteren bij het te Utrecht gehouden examen in de Nuttige Handwerken. Benoeming. Met 1 April is albier benoemd tot tijdelijk adjunct-Inspecteur der registratie en domeinen de heer H. A. J. Alma, cattd. notaris te Utrecht. Gereformeerde Gemeente. De heer H. Knoop, cand. bij de Gerefor meerde Gemeente te dezer stede heeft een beroep ontvangen naar Andel (N. B.) Jhr. van Beresteyn. Naar wij vernemen, is binnenkort de be noeming te verwachten vau onzen voor- maligen stadgenoot Jhr. inr. Dr. E. A. van Beresteyn lid der Tweede Kamer, tot burge meester van Arnhem, (vacature mr. Baron van Heemstra.) De heer Van Beresteyn zal dan ontslag nemen als lid der Tweede Kamer. De heer P. Noltlng, oud-lid der Kamer, zal den heer Van Beresteyn als 2e Kamerlid opvolgen. Multatuli-avond Dr. Willem Royaards. Woensdag 1 o dezer zal Dr. Willem Royaards in »Amicitia« een Multatuli-avond gevan, ter herinnering aan Multaluli's nagedachtenis. Het Nieuwsblad van het Noorden schreef over den voordrachtavond te Groningen op Dinsdag 24 dezer Als voordracht-kunstenaar had ik Royaards in lange jareu niet gehoordhet laatst hoorde ik hem in hetzelfde programma, dat hij thans voor de pauzo gaf. Evenals toen heb ik ook ditmaal veel genoten en het kwam me voor, dat de voordracht soberder en daardoor nog mooier was dau lange jaren geledan. De toespraak tot de hoofden van Lebak was een meesterstuk van dictie, vol fijne contrasten. Saïdja en Adinda is een werk van groote dramatische krachtRoyaards vertelde de geschiedenis op aangrijpende wijze au liet alles voor ons leven het was boeiend In hooge mate. Royaards beheerscht zijn orgaan prachtig en al het schoons, dat Multatuli ons I11 die sombere vertelling heeft geschonken, weet Royaards in het juiste licht te stellen. Het publiek was zéér enthousiast'. De griep. Naar wij vernemen, heerscht hier ter stede de griep in vrij belangrijke mate, ook onder de militairen. In het hospitaal zijn dezer dagen reeds een 6 tal sterfgevallen aan deze ziekte te betreuren. Schietvereeniging Prins Hendrik'. Onze schietvereeniging Prins Hendrik' die tot dusverre haar schietlokaal had iu de Vau Mechelenstraat, heeft zich van eeu ruimere verblijfplaats voorzien, en daartoe aangekocht bet perceel Stoovestraat, No .19. Het bestuur hoopt haar nieuw acbietlokaal Woensdagavond to Maart a.s. officieel te openen, welke opening een eenigszins feeste lijk karakter zal dragen.

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 1