AuESFOORTSClE COURANT. Donderdag 18 ffiPg Maart 1920. No. 9309. 70e laargang Electrische HeÉlmÉrij Uitgave van de Drukkery „De AinernfoortHche Conrant, voorheen Firma A. van Cleeff". REDACTEUR F. W. H. OUDENS. AMERSFOORT. OVERZICHT. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden j 1.— franco per poat /1.15. Advertentiën 16 regela 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en ontelgenings- advertentlên per regel 15 cent. Reclames 1—5 regels /1.25 Bewijsnummers worden Id rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent. Bij advertentien van buiten de stad worden de incasseerkosien in rekening gebracht. Buitenland. Da Contra-Revolutie in Duitschland Burgeroorlog Kapp-regeering afgetreden. Binnenland. Bewaking Ex-kroonprins - De geëindigde tooneelspelersstaking Fusie tusschen de Kon. Ver. ea >Het Tooneel» van Dr. W. Royaards. KENNISGEVINGEN. Burgemeester en Wethouders van Amers foort herinnaren loodgieters, schilderspatroons en andere belanghebbenden aan de op 3 October 1917 vastgestelde verordening, houdende voorschriften tot voorkomiog van brand in gebouwen van oudheidkundig belang<, waarbij o.m. bepaald Is, dat geen werkzaamheden aan gebouwen van oud heidkundig belang ea aan die. welke, hoe wel zij zelf geen monumenten zijn, toch, wegens de daarin aanwezige voorwerpen en bescheiden, eene bijzondere bescherming verdienen en van hunne onmiddellijke be lendingen, waarbij op eenigerlei wijze vuur, verwarmde bouten en dergelijke noodig zijn, mogen aanvangen, vóórdat van het tijdstip, waarop de werkzaamheden iederen dag zullen aanvangen, kennis ia gegeven aan den Commandant der Brandweer, Achtsr Davidshof 2 en diens schriftelijke verklaring kan worden overgelegd, dat deze kennis geving is geschied. Belanghebbenden vorengenoemd wordt in overweging gegeven bij het uitvoeren van werkzaamheden als hierbedoeld steeds vóóraf met den Commandant der Brandweer in overleg te treden. Amersfoort, 13 Maart 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. De Burgemeester van Amersfoort geleien circulaire no. 5206, afd. Melk en Melkproducten voorziening, dd. 16 Maart IQ20, maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel, onder verwijzing naar zijne beschikking dd. 2 Maart 1920, no. 3147, afd. Melk- en Melkproducten voor ziening, (Staatscourant no. 43), betreffende verbod tot het bezigen van melk, melkpro ducten en melkbestanddeelen bij de berei ding van brood; Gezien artikel 6 der Distributlewet ïgt6; Heeft goedgevonden: af te voeren van de lijst der gemeenten, genoemd in zijne hierboven vermelde be schikking, o.m. de Gemeente Amersfoort, zulks met ingang van heden. Amersfoort, 17 Maart 1920. BEVOLKING. Opgave van verhuizingen binnen de gemeente van 21 Febr. t/m. 3 Maart 1920. Mej. H. Jordens, P.-Buyel. 7 naar Utr.- weg 89 T. Zieltje», v. Bemmelstr. 89 naar Soesterw. 142 P, van den Borg, Eemstr. 38 n. Bocht v. Guinea 27 Mej. T. Hooi, Lavendelstr, 8 n. Weverssingel 15 M. Willink, Leusderw. 198 naar Ver- hoevenstr. 17 P. v. Dam, Leusderweg 198 naar Verhoevenstr. 17 B. Brouwer, Leen. Nic.str. 1 naar Fr.-Ha!sstr. 1 G. Voerman, H. v. Viandenstr. 36 naar J. v. Oldenb.l. 6 Mej. C. v. d. Eshof, Soester- weg 240 naar Kerkstr. 1 - J. v. Dorssen, K. Bergstr. 6 naar F. v. Blankenh.str. 32 C, Claasen, Heiligenb.w. 8 n. Punteub.I. 32 J. Detmar, B.-Wuyt.l. 33 naar J. v. Oldenb.l. 20 F. Sleeking, Valkestr. 29 r vsrerer tvt ir vrvr er er ervv H A. H.v. NIE1WKERK H 1. Raatrutp IA Tat - 1 m.Hfnn.t H L. Beekstr. 14,Tel.317a, Amersfoort M M IN AMEUBLEMENTEN EN X M KANTOORMEUBELEN M ►VyyvvvvTvvvvvr^ n. Langestr. 99 P. Schoenaker, Valkestr. 29 naar Langestr. 99 J. Verhoef, Teut 16 naar Soesterw. 146 Mej. G. v. Vliet, Soesterw. 233 naar Soesterw. 146 Mej. H. Vahstal, Veldstr. 2 n. St.-Jorisstr. 15 P. van Eykelenburg, Leusderw. 40 naar E.-Meyeterw. 1 - Mej. W. vas Doorn, Weverssingel 5 n. E.-Meysterw, 1 Mej. E. Middelburg, Weaterstr. 84 naar nabij nieuwe R. H. B. S. Mej. J. v. Loon, Westerstr. 84 n. nabij nieuwe R. H. B. S. Mej. M. Buys, Westerstr. 84 naar nabij nieuwe R. H. B. S. T. Hofstee, Hoogl.- weg 12 naar Schimmelp.str. 21 J. Wiss, Aldegondestr. 42 naar L.-Vrouwestr. 38 Y. de Vries, Aldegondestr. 42 n. Veldstr. 10 Mej. M. Snijders, Teut 61 u. Veldstr. 10 G. Pallaud. Aldegondestr. 42 naar A. 't O. Weesh. 16 Mej. H. Flos, Veld- str. 14 naar A. 't O. Weesh. 16 J. v. Yken, KI. Koppel 1 naar Breestr. 48 G. Bikkers, Kortegr. 4b n. P.-Pijpersstr. 37 T. Leistikow, Utr.str. 31 naar H. v. Viandenstr. 36 Z. Koops, Soesterw. too □aar Heiligenb.w. 14 L. Jaeger. Kamp 60 naar Soesterw. 169* A. Hagedoorn, Woest.weg 47 naar Rozemarijnst. 14 -- P. v. Son, Krulsk. 45 naar Langestr. 123 P. Blom, v. Asch v. Wijckstr. 13 naar K. Sophlel. 1 G. v. Eden, E.-Meysterw. 9 n. F.-Halsstr. 3 Kinderen Verschuur, 't Zand 19 naar Lavendelstr. 7/9 Mej. E. v. Geyq, Zand 19 naar Lavendelstr. 7/9 Mej. J. v. Duist, St.-Annastr. 14 n. Muurh. 125b S. Verhoeff, A. 't O. Weesh. 12 naar A. 't O. Weesh. 8 H. de Bruyn, Verhoevenstr. 66 n. Fr.-Haisstr. 13 W. Ruitenberg, Gr. Koppel 10 n. Gr. Koppel 9 Mej. E. Berg, Utr.str. 23 n. St.-Anfridus- straat 9 D. Berg, Utr.str. 23 naar St.- Anfridusstr. 9 M. Reems, Langestr. 72 naar W. v. Mechelenstr. 13 Wed. v. Koeken, Schimmelp.str. 27 n. Utr.weg 129 P. Enter, Westerstr. 117 n. Westerstr. 84 Mej. S. v. d. Veer, P.-Bothl. 1 naar v. Asch v. Wijckstr. 21 Mej. E. Willemse, Utr.weg 4 naar Lsngegr. 14 Mej. A. v. Slooten, St.-Jorisstr. 4 naar Utr.weg 70 Mej. G. v. Es, Gaslaan 50 n. Utr.str. 5a Mej. M. Evers, G. v. Steil.w.str. 17 naar Bergstr. 28 P. Engelen, Schlmmelp str. 2 naar Bloemend.str. 59 J. Hoogkamp, Aldeg.str. 44 naar A. 't O. Stadh. 1 T. Drauning, Coninckstr. 72 n. Woest.weg 200 Mej. J. v. de Lagemaat, M.-With.str. 1 n. Woest.weg 32 Mej. C. Oppenbeim, Bergstr. 23 naar St.-Anfridusstr. 9 B. Jonker, A. 't O. Weesh. 10 n. Soesterweg 262 J. de Bruin, Langestraat 72 naar W. v. Mechelenstr. 13 Mej. M. Smeeing, Beekenst.l. 42 n. Kamp 39 J. Scheker mans, Dievenweg 19 naar Soesterw. 119 Mej. A. Sleeking, Woest.weg 39 naar A.-Paulownal. 34 Mej. D. Klerk, Punten- b.l. 38 naar P.-Pijperssir. 16 H. Niezen, Bissch.weg 131 n. Bisach.weg 89 Mej. A. Groenevelt, G. v. Stell.watr. 32 naar Bissch.weg 89 H. Mulder, Muurh. 18 naar Krommeatr. 4 Mej. W. Dija, Alde gondestr. 5 naar Krommestr. 4 E. van Vollenhoven, Utr.weg 120 n. Utr.weg 141. STADSNIEUWS. Prof. Kenninck Aartsbisschop der Oud-Katholieke Kerk. Prof. F. Kenninck, de president van het Oud-Katholieke Seminarie te dezer stede heeft, na eenige dagen beraad, de benoe ming tot Aartsbisschop van het Bisdom Utrecht aanvaard. Gereformeerde Gemeente. Op het tweetal voor predikant der Ge reformeerde Gemeente te Blokzijl komt ook voor de heer H. Knoop, caedidaat te dezer stsde. Voer het eerste gedeelte te Utrecht geslaagd de heer G. J. Bonk alhier en voor het doctoraal-examen ge neeskunde onze stadgenoot de heer G. J. v. d. Bovenka mp. Overleden. Onze oud-stadgenoote, Mevr.. C. E. Pusch weduwe van wijlen den heer A. F. Jansen is teNijmegea op 8g-jarigen leeftijd overleden. De bijzetting van haar stoffelijk overschot vond Zaterdag j.l. in het familiegraf op het R. K. kerkhof alhier plaats. Mevr. Jansen—Pusch was van 1887 tot haar vertrek uit deze gemeente regentes van het St. Elisabeth's Gasthuis en bekleedde vele jaren een gelijke functie aan het Burger weeshuis. De D-trein van 8.34. De D-trein naar Berlijn, via Amersfoort, vertrek 8 uur 34 uit Amsterdam, zal tot nadere aankondiging niet loopeD. St. Martin us. De afdeeling Amersfoort van den R, K. Onderofficiersbond St. Martinus zal midden Mei haar 1 o-jarig bestaan feestelijk herdenken. Bij deze gelegenheid is georganiseerd een loterij van kunstvoorwerpen waarvan de netto opbrengst ten goede komt aan het Tuber- culose-lijders-fonds van den Bond. Aanbesteding. Bij de door het gemeentebestuur van Baarn gehouden aanbesteding van den bouw van een openbare voorbereidende school waren de laagste inschrijvers de beeren J. H. Engel en G. Th. Kuyzen te Amers foort. Ingekomen waren 13 biljetten waarvan 8 van outóaarde. De gunning werd aangehouden. LIJST VAN Onbestelbare Brieien en Brief kaarten van welke de afzenders onbekend zijn. Postkantoor Amersfoort. Terugontvangen in de ie helft der maand Maart 1920. Brieven Binnenland. A'damsche Voorschotbank, A'dam v. d. Bosch, A'dam Centr. Voorschot bank, A'dam Coöp. Voorschot ver., A'dam ie Haagsche Hulpbank, R'dam Zijne Excellentie, Den Haag Insp. Dir. Bel., Utrecht (4 stuk») J. v. Leerzum, A'dam J. Momat, A'dam J. Momat, A'foort No. 8349 Zaal 5, Veenhuizsn Prov. Levensverz., Den Haag H. v. Swieten de Blomm, A'dam Welderink, Utrecht - J. C. de Wolf, Brieven Buitenland. Briefkaarten Binnenland. H. Beetman, A'dam D. Kraaikamp, R'dam E. J. Kreijne, Alkmaar Laurier, Utrecht Reijntje, A'dam Timmerman, Amsterdam W. Verkruissen, A'foort Wagner, Utrecht. Briefkaarten Buitenland. A. Piek, Elberfeld L. Walnour, Halle. In het Circus Hagenbeek. Inplaats van Dinsdag- had gisterenavond de openingsvoorstelling plaats van het Circus Hagenbeek. Het was niet mogelijk Dinsdag avond tijdig gereed te zijn. Erg is dit niet, want nu hebben we tenminste Hagenbeek ook mog Zaterdag en Zondag in ons midden en daarmede is dus veel, zoo niet alles, goed gemaakt! De openingsvoorstelling gisterenavond werd wel de noodige eer bewezen. De groote, ruime tent was dicht bezet, we zouden haast zeggen, 't was een «uitverkocht» huis Welk een aanblik zooveel menschen hier bijeen te zien! Doch Circus Hagenbeek verdieut het ten volle, want het was een reuzen-programma BUREAUX KORTE GRACHT 18 (oud 9 VALKESTRAAT 19. Telefoon 19. dat werd uitgevoerd. Het was subliem, en dat belooft wat voor de volgende avonden. Zegt het voort 1 De twee gezusters Kolzer, koorddanse ressen, toonden ons brutale staatjes op het stalen koord.^zooals wij in langen tijd in de circussen niet vermochten te zien. Zij werden dan ook luide eu langdurig toegejuicht. De dressuur van de 22 ijsbaeren door den directeur, Willy Hagenbeek zelf, grenst hier aan het ongelooflijke. Zittende, rijdende, dansende, drinkende, tnein liebchen, was willst du noch mehr? Ja, dat het nog meer kan, dat bewezen ons «de bruintjes» in het tweede gedeelte van ons program. We zagen hier de beeren op de fiets, op rolschaatsen en kogelloopen. Het was allervermakelijkst om te ziee. Een juweeltje van dressuur. Zeker, er is op dit gebied al heel wat te zien geweest, en we zouden zeggen, we zijn te dien opzichte uit vroeger jaren wel wat verwend, maar het zou toch inderdaad onbillijk zijn, om te spreken van «oude kost», 't Was werkelijk na zooveel jaren, weêr eens iets frisch, iets nieuws, 't was iets om «gezien» te worden. En dan die Aug. Mölker, de leeuwentem mer, met zijs Berber-leeuwen, 't Was om je wat onlekker te gevoelen, als dieheeren hun muiltje, of neen, laten we maarzeggen, hun muil openzetten, en een vervaarlijk ge- greins en gebrom deden hooren en toch met hun meesier «de beste maatjes» bleves. En dan die reuzen-olifanten-dressuur, van de grootste tot de kleinste dikhuid toe, ze deden je versteld staan, en als er nu nog eens gesprok»n wordt van «zoo dom als een olifant», dan ben je geneigd vuur en vlam te vatten, want dat ls in flagranten strijd met de werkelijkheid. We hebben gisteren avond wel beter gezien Noemen we ook nogdeSpringhonden.de beste hoog en verspringende honden der wereld, 't is de moeite waard hier de spring- kunst van deze hondeu gade te slaan, voor hondenliefhebbers om van te watertanden! Een mooi, interessant nummer was zeker ook die van kameel, paard, muilezel en ponny, de resultaten van den dresseur H. Bauer. We zagen ook «moeder-kameel en dochter» naast elkaar, het jonge kameeltje was gisteren precies 6 wekea oud werd er medegedeeld, en waarom zouden we 't niet gelooven In ieder geval, 't waren prachtbeestjes. Voorwaar, de beesten-dressuur, die 't circus Hagenbeek thans te zien geeft, mag «gezien» worden. En verder, als afwisseling, tusschen de verschillende nummers, het werk van onze clowns Carlo en Mariano. Wat is een cirus zonder clowns, zonder goede clowns? Als een feest zonder bloemen, ja, als aard appelen zonder zout. Ze hebben het publiek laten schudden. En als dat bereikt is. dan is het goed, dan weet men dat het publiek zich geamuseerd heeft. Ten slotte willen we nog noemen allereerst de Wortley-troep met hun acroba tische toeren hoog in de lucht. Een oogen- blik van angst gaat er door de tem, als misgegrepen wordt en een van het drietal valtin het springnet. Maar men is spoedig weer hersteld, 't zit alles solied en degelijk in elkaar, en na afloop, het applaus is overweldigend, 't Is 'n prachtig stuk werk. Ook de Margenta-troep, de beste kunst- wielrijders, is een succesvol nummer, waarbij heel wat kunstige staaltjes werden uitgevoerd en de drie Rodans, rekturners, zeker niet minder, In één woord, 't is er tip-top in circus Hagenbeek, en het bezoek zal dan ook overweldigend zijn. Gaat dat zien, er is wat schoons te zienl De Wereld na den Oorlog. Voor een tot berstens toe gevulde zaal van «de Keizerskroon» trad Dinsdagavond hier ter stede met bovenstaand onderwerp op het Soc. Dem. 2e Kamerlid, de beer J. H. Schaper, daartoe uitgenoodigd door de afdeeling Amersfoort van de S. D. A. P. De voorzitter, de heer J. Mebius, verzoekt met nadruk ter voorkoming van een her haling van het tumult in de vorige ver gadering, waarin zijn partijgenoot F. v. d. Goes optrad, dat de aanwezigen zich stipt

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 1