Woning EMPLOYÉ TEHÜCR JlzjL Wybert 'irma L. A. A. v. II UIIIKSVIILI) Tclepliooi" 43, Slaperdijk. Eerste-Keiikenmeisje Dienstmeisjes Wanhopig door pijn juxe Automobielen te huur amersfoort Boderne inrichting voor DRAAIWERK op elk gebied SPECIALE ZIEKENAUTO DISPONIBEL Boxengarage dag en nacht geopend Dat deze. meermalen met humor afge belde causerie, met aandacht gevolgd 7, bleek wel uit de aangename gedachten- Ifclirg, die er op volgde. Zondagsrust, rorgen zal alhier de geneeskundige lijk worden uitgeoefend door de genees- |n Batenburg, Morren en Scbreuder. i is hier alleen geopend de apotheek J den heer D. H. G. Iltmann, Lange- r»t 9, Tel. 164. -Welke apotheek tevens die is waar ge. (tmnde de komende week 's avonds na JUr en 's nachts de recepten worden klaar te gemaakt. Magazijn „DE DOM" f/VA-RKENSMAKKt AMERSFOORT Speciale afdeeling EIGENGEMAAKTE KINDERKLEEDING Uit het politie-rapport. - Er is proces-verbaal opgemaakt tegen M.. wonende Breestraat en D. V., Coninck- straat, beiden ter zake mishandeling 1 Ter zake het berijden van het Laantje met een motorrijwiel is bekeurd de bestuur der G5325. Tegen 'n 2-tal onderofficieren is proces verbaal opgemaakt wegens het berijden van esn rijwiel zonder licht. Ter zake overtreding verordening arbeid broodbakkerijen W. H. M. Smalleptd. Nachtverblijf verleend aan E. C. ge domicilieerd te Amsterdam, H.J. G. gedom. Barneveld en B. v. d. Z. wonende te Den Haag. Bekeurd ter zake overtreding veror dening winkelsluiting J. D. wonende Utrecht- achestraat. Bekeurd ter zake het berijden van 'n Diet verlicht rijwiel, op vordering der politie niet stilhouden en het maken van buren gerucht A. v. W. Bloemendalschestraat. Wegens openbare dronkenschap is bekeurd T. G. wouende Utrecht. Ter zake als bestuurder en geleider van een hondenkar de hond niet voorzien van een muilkorf, geen drinkbak aan de kar en het niet kunnen toonen van een nummerliewijs T. B. te Hoevelaken. Ter zake het berijden van een trottoir met een rijwiel G. K. wonende Zwartcbroek- Barneveld en T. J. v. d. P. wonende Stouten- burg. Ter zake het onbeheerd laten staan van een hondenkar, bespannen met een hond T. G. wonende Leusden. Ter zake openbare dronkenschap Pb. v. d. H. wonende Achter de Kamp. UIT DEN OMTREK. Hilversum. B. en W. hebben de functies in hun col lege als volgt verdeeld: wethouder mr. P. J. Reijmer, sociale zaken; wethouder Dam, financien en onderwijswethouder Kuiper, publieke werken, grond- en woningbedrijf wethouder Wagenfeld, bedrijven, werkloos heidsverzekering, arbeidsbeurs en armwezen. Zeist. In het kamp van Zeist werd een deser teur van de Rijksweertroepen binnenge bracht, die bij Nieuweschans over de grens was gekomen. Het ligt in de bedoeling om dergelijke deserteurs in het voormalige interneeringskamp te Z -ist te BINNENLAND. Uitkeering O. W.belastI ng. I* De minister van Financien deelde Donder- f, dag in de Eerste Kamer mede, dat hij, I' zoodra het door hem gevraagd advies aan Ged. Staten zal zijn ingekomen, een wets ontwerp zal indienen tot uitkeering van 60 millioen gulden uit de O. W.- belasting aan de gemeenten. Zal de broodpr ij s verhoogd worden? Op verzoek van de Nederiandsche Ver- I eeniging van Werkgevers in het Bakkers- f bedrijf heeft prof. J. G. Ch. Völmer een t onderzoek ingesteld naar den kostenden prijs van het brood in de hoofdplaatsen van ons land. De slotsom van diens rapport was, dat bij ds thans geldende broodprijzen de over groote meerderheid der bakkerijen met verlies moeten werken en dat een prijs- verhooging van ongeveer f3.50 per 100 K.G. wittebrood en ongeveer f2.50 per 100 K.G. bruinbrood noodig zou zijn om te komen tot een algemeen bevredigenden toestand, terwijl een verhooging van f 2.50 per too K.G. of een cent per broodje van 400 gram, in ieder geval dringend noodig was. Naar aanleiding hiervan heeft het hoofd bestuur zich tot den minister van Landbouw gewend met een adres, waarin het aandringt op onverwijlde maatregelen, waardoor de afstand tusschen den kostenden en den verkoopprijs vA het brood wordt vergroot. Loos alarm. In enkele bladen troffen wij, aldus het U. D., dezer dageu een bericht den navolgenden inhoud Naar het »Rott. Nituwsbl.c is binnenkort een nieuwe verhooging der spoorwegtarieven te wachten. Zij wachten nog slechts op de ministerieele goedkeuring. Ditmaal met niet minder dan 40 procent. Een reis van Rotterdam naar Gronin gen heen en terug zal volgens de nieuw in te voeren tarieven kosten f4550, f3430 en f22.75, met een kilometerkaart toch nog f35. en f17.50. In het algemeen wordt het reizen drie maal zoo duur als in 1916, tegenover buurt venteer zelfs viermaal zoo duur! Het licht o. i. voor de band, dat op deze wijze het reizen in ons land zeer bezwaarlijk wordt. Dit bericht is blijkbaar maar klakkeloos, zonder écnig onderzoek naar de juistheid er van, overgenomen; sommige bladen gaven het al met extra vet-gedrukte opschriften er boven, en zoo zal dit bericht vermoede lijk reeds aan het circuleeren zijn in grootere en kleinere bladen. Toen wij dit alarmeerende verhaal onder de oogen kregen, zijn wij maar dadelijk gegaan naar den allerhoogsten autoriteit, die ons ten deze zou kunnen inlichten, d. i. de directeur van de Nederiandsche Spoorwegen, de heer Kal ff, die ons verzekerde dat het beele berichtverzinsel is. De directie van de spoorwegen heeft er eenvoudig niet over gedacht om zulk een voorstel tot tariefs- verhooging te doenzij weet nog niet eens het geheel doorgewerkte resultaat van de jongste tariefsverhooging, die in December werd Ingevoerd en zoo is het ten eenenmale onmogelijk op dit moment te denken aan een nieuwe verhooging der tarieven. De heer Kalff machtigde het U. D. dan ook het hierboven afgedrukte bericht beslist tegen te spreken als volstrekt onwaar, LevensmiddeUntrein naar Weenen. A.s. Dinsdag vertrekt uit Amsterdam op nieuw een levensmiddelentrein naar Weenen als een zending van het Internationaal Vakverbond. Deze trein zal staan onder commando van den kapitein der Artillerie Trapman te Utrecht en o.a, begeleid worden door den heer P. Moltmaker, lid van den Utrechtschen gemeenteraad. Mille Colonne te Amsterdam. Mille Colonne, bij de Amsterdammers beter bekend onder den naam van >Mast< Donderdagavond 12 uur gesloten. Talrijk iren de gasten, die de plechtige uitvaart n het café, dat gedurende zijn 40 jarig bestaan op het Rembrandtsplcin groote vermaardheid had gekregen, bijwoonden. Met de uitvoering van een uitgebreid variété programma werd de begrafenis vol trokken, Het gebouw zal binnenkort worden afgebroken en op het terrein, dat dan vrij komt, zal een groot variété-theater verrijzen. Dr. H. W. Ph. E. van don Bergh van Eysinga. t Te Zutphen is Donderdagavond overleden, 51 jaar oud, dr. H. W. Ph. E. van don Bergh in Eysinga. Hij-werd in 1892 predikant te Stiens, en vertrok vier jaar later naar Zutphen. Zijn werkzaamheden heeft hij echter niet tot die provinciestad bepaald, Hij trad in het heele land op, zoowel in kerk als In ver gaderzaal, met rcligieuse, wijsgeerigc en sociale redevoeringen. Wie hem niet kon hooren. stelde hij in de gelegenheid zijn ideeën uit zijn geschriften e leeren kennen hij was een buitengewoon ruchtbaar auteur. Wij noemen uit den laatsten tijd b.v. »Christus-mysterie«, »De Ziel der menscbheidr, >De revolutionaire cultuur». Een belangrijk figuur gaat met hem heen. Huldiging mr. Troelslra. Behoudens toestemming daartoe is het bestuur der Federatie Den Haug van de S. D. A. P. van plan ter gelegenheid van den óósten verjaardag van den heer Troelstra op a.s. Dinsdag den jubilaris een ovatie te brengen. De bedoeling is partijgenooten en geestverwanten op te roepen zich Dinsdag 20 April, 's avonds om half acht. voor het Volksgebouw te verzamelen. Gevolgen der staking. Groote hoeveelheden suiker wij ver- imen ruim twee honderd duizend zakken welke voor de raffinaderijen te Amster dam bestemd waren, zijn door de staking niet naar Amsterdam getransporteerd doch 111 het productieland (Cuba) wederom van de band gedaan. Tel. Geen steun Onderwijzersbond. Het referendum, in den Bond van Nederl. Onderwijzers gehouden over de uitkeering steun uit de bondskas aan de stakende havenarbeiders, is met to88 stemmen vóór 1 1174 stemmen tegen, verworpen. De nieuwe stadsadvocaat. Naar wij vernemen, hebben B. en W. in Amsterdam de vorige week tot stads advocaat benoemd den heer mr. H. A. van den Wall Bake. Mr. H. A. van den Wall Bake, de nieuwe. Amsterdamsche stadsadvocaat, benoemd als opvolger van wijlen mr. J. Kappeyne v. d. Coppello, is in rechtsgeleerde kringen sinds jaren geen onbekende meer. Op 6 Juli 1893 promoveerde mr. v. d. Wall Bake te Utrecht op proefschrift: >Eenige opmerkingen over art. 49 der Wet van 9 April 1875 (Spoor wegwet)». Hij begaf zich in de practijk eu vormde welufra, te zamen met mrs. Kappeyne en D. K. G. ds Jong, een advocatenkantoor in de hoofdstad. In later jaren geschiedde het meermalen dat in die zaken welke Kappeyne zoo geniaal voor de rechterlijke collega's bepleitte, de instructie was vol bracht door mr. v. d. Wall Bake. Speciaal ook was dat het geval in de zaken die Kappeyne ten behoeve der gemeente voerde. Weinigen waren dan ook na Kappeyne's heengaan zoozeer ingewerkt in de moeilijke rechtsmaterie waarin de mentor zich had bewogen als juist de thans benoemde. Sinds eenigen tijd bestond er dan ook bij de balie geen twijfel meer omtrent de richting waarin de keus zou vallen. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Kojnj wan ingezonden stukkenal dan niet geplaatst, wordt niet teruggegeven. Geachte Redactie, De vroege lente lokt ons weder naar buiten ten einde van de ontluikende natuur te genieten. De wandelwegen dicht bij de stad, waar men nog van de natuur kon genieten,zijn grootendeelsverdwenen. Blijven nog de plantsoenen om de oude stad, wier bewoners toch ook wel eena een luchtje willen scheppen. Deze plantsoenen zijn echter meerendeeis in vervallen toestand. De gras perken toch worden voortdurend kleiner en vervangen door kale zandvlakten, waarin door den aard van het terrein, lyj elke regenbui diepe geulen worden gevormd. En dan het noordelijk gedeelte van den Koppel tot aan de militaire stallen, dat is werkelijk een schandvlek voor onze ge- Mij dunkt, het gemeentebestuur dat zoo veel ten koste legt aan de buitenstad, mocht daar ook wel eens werk van maken en zorgen dat zulks in orde kwam en bleef, dank zij onze talrijke politie. U dankend voor de opname, Uw dn., N. N. Amersfoort, April 1920. Burgerlijke Slaud van Amersfoort, van 9 t/m 15 April 1920. GEBOREN: Albert, z. v. Jan Prins en Martha Francina Kamman Hendrik, z. v. Wouter van Korlaaren Wilhelmina van Vliet -- EngelinS, d. v. Wouter van Korlaar en Wilhelmina van Vliet Johannes, z. v. Aalt van de Pol en Adriaantje Burggraaf Dirk, z. v. Klaas Pater en Annigje Schipper Cornelis, z. v. Rikkert van Drie en Wijntje Voskuil Jan Hendrik, z. v. Gerrit Jan Stokkers en Maria Johanna Deijs Barbera Anna Bertha, d. v. Heinrich Anton Bremer en Catharina Maria Wijngaards Catharina, Elisabeth, d. v. Jan Frits Snijdewint en Maria Grotendorst Theodora Adriana Maria, d. v. Adrianus Jacobus Josephus van den Boom en Maria Jacoba de Witte Willem, z. v. Willem Kruis en Alcida van der Louw Rika Cornelia, d. v. Gerrit Antoon van Zwol en Alijda van Kolfschooten Johannes, z v. Anton van Ouwerkork en Geertruida Bonsel Wilhelmus Fredericus Jozephus Maria, d. v. Johannes Wilhelmus Christiaan Jansen en Cornelia Antonia Bollen Arnoldus, z. v. Willem Karman en Neehjc Manten Hendrikus, z. v. Gijsbert van de Kieft en Eefje Dolleman Anne Marie, z. v. Anne Buitenbos en Maria Johanna Broertjes Joannes Hendrikus, 1. v. Hendrikus Sandbrink en Joanna Christina den Ouden Bernardus Wilhelmus Maria, t. v. Barnardus Walet er. Kaatje van Maurik Christiaan Johannes Theodorus, z. v. Barnardus Walet en Kaatje van Maurik Hendrik, z. v. Aart Doornekamp en Francina Walet Clazina, d. v. Klaas van Dijk huizen en Stijntje van Ginkel Maria Cornelia, d. v. Wa'rnder Syuut en Maria Cornelia Mars Jeannette Cornelia Maria, d. v. Josephus Hendrikus Antonius Maria van Lier en Wilhelmina Cornelia Maria Cools Elisabetb, d. v. Arnoldus van de Wakker en Alberta Hagebeuk Theodora, d. v. Nicolaas van den Berg en Petronella Johanna Wijnen. ONDERTROUWD: Nicolaas Schoonderbeek en Engelina Jo hanna Elisabeth van Dieén Antonius Michilus Martin ut Dulfer en Debora Cocn- radina Boersma Aaldert van Zachten en Johanna Maria Reintjes Greogorius Stephanus Bouw en Rengertje Florijn Geert Jan Bakker en Liefke Hetjs. GEHUWD: Jacobus Johannes de Groot en Petronella Alijda Scheerder - Jacobus Hermanus Pruim en Maria Alida den Hartog Willem Priem en Catrina Verhoef Bernard de Levie en Roosje Zadoks Marinus van Bloemendal en Geertruida Gerritdina Korstens Johannes Jacobus Middegaal en Maria Elisabeth Verhoeven - René Paul Molle en Helena Maria Lcyendekkers Anthonie Jacobus Aalderink en Johanna Winkelman. OVERLEDEN: Petronella van de Vlasakker, s jr. - Joanna Hofman, 75 jr., ongeh. - Hendrik Bennink, 85 jr., wedn. van Johanna van dc Water. predikbeurten. Zondag t8 April 1920. Ned. Hev. Gemeente. St. Joriskerk. Godsdienstoefening. Remonstrantsche kerk. Voorm. 10J uur, Dr. R. Miedema. Doopsgez Kerk. Voorm. 10J uur, Ds. E. M. ten Cate. Religieus Social. Verbond, 's Avonds ól/2 uur, Ds. N. J. C. Schermer hom, van Nieuwe Niedorp. Evangelisch Lutb. Kerk. Voorm. 10 'It uur, Ds. de Jongh. Gereformeerde kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 's Avonds 5'/2 uur, Ds. Teerink. Gereformeerde Kerk (Zuidsingel.) Voorm. 10 uur. Ds, Teerink, Openb. belijdenis des geioofs. 's Avonds $ll2 uur, Ds. Donner. In alle dienstenMaandelijksche collecte. Chr. Gereformeerde Kerk. Voorm. 10 uur Dr. v. d. Heijden, van Apeldoorn, 's Avonds 5V2 uur, Dr. v. d. Heijden, van Apeldoorn. Vrije Gereformeerde Gemeente, h 5 I GoWl-nUMfc-Ing. Woensdag 21 April. 's Avonds ó'/z uur, de heer J. Vijverberg, van Eist. MARKTBERICHTEN. AMERSFOORT, 16 April «920. Appelen f o.a f o.— Peren f af Zandaardappelen f 4.af 6.— Hoendereieren f9.50 a f 10.75 Hooiboter f 2 80 f3.10. Kippen f 3.50 a 1 4.50. Piepkuikens f o.— a fo.—Kuikens f o.— a lo. .Jonge eenden fo.— a fo.Oude hanen f 2,a f3.—. Hazen f o.—a fo.oo. Wilde konijnen 1.0— a fo.—Tamme konijnen ft.éf 2.5oper stuk. Duiven f 1.50 a f 1.80 per paar. Vette f varkens f.— a f,-. Magere varkens fyoa f 120. Zeugen f 150 a f joo. Biggen f 30 a f 60. Drachtige Zeugen f 200 a f 400. Kalveren 1 14.— A f tl.—. Aangevoerd waren ongeveer heet. Appelen, heet. Peren, heet. Kleiaard- appelen80 heet. Zandaardappelen80.000 stuks Hoendereierenst. Eendeneieren 100 Kilo Hooiboter; - Vette Varkens; 20 Magere Varkens Varkens voor export slagerijen150 Biggen; 30 Zeugen; 21 ADVERTENT1EN. Te Huur gevraagd 111.1 Mei 1 ut 2 gemeubileerde ot ongemeubileerde KAMERS bij burgermenschen voor jonggehuwden Omtrek Birkhoven. Brieven onder letter A D aan het bureau v. d. blad. HUURPRIJS berekend naai de tegenwoordige waarde van het pand. GEVRAAGD te Amersfoort of omgeving flinke Huurprijs nader te regelen. Ongeveer f 700 tot f 1100. Br. lettor A E, Bureau v. d. blad. vergadering van het College tot de Directie van den SLAPERDIJK met Geërfden van dat Waterschap op Dinsdag -7 April 1920, des roormiddags te elf en ecu half unr, in een der lokalen van het hotel >De vergulde Zwaan» aan de Utrechtschestraat te Amersfoort. Het College voornoemd, J. K. baron TAETS VAN AMERONGEN VAN RENSWOUDE, Voorzitter. Kantoor AMERSFOORT BEKEND MET BOEKHOUDEN. Schriftelijk aan te melden onder opgave ■en referentiën en verlangd salaris. In het GENEESKUNDIG GESTICHT voor Krankzinnigen te UTRECHT worden en GEVRAAGD. Het aanvangssalaris is op 't oogenblik f 450.— en f 300,doch er is goed keuring gevraagd voor een aanvangssalaris van f 500.— en f 380.— per jaar, met vrijen kost, inwoning en bewassching. Aanmeldingen te richten aan den Genees heer-Directeur, Agnietenstraat 2, te Utrecht. Groote f Prijsafslag AAA Tabletten tegen Hoest, Heeschheld, Keelpijn Sterk verminderde prijs nu 80 cents in liet- centrum een pand geschikt voor woning, kan toor of magazijn. Direct te aanvaarden. Huiirprjjgf450.- per jaar. To bevragen aan het bureau van dit blad. tal men ,ijn, ,1. mtü w„«u g,k»eld aoor jijt, likdoorns, steenpuisten, bloed- Kwnfil' ïe«enn°8en. allerlei zweren, brandwonden, zwerende borsten, ring baard- en dauwworm, wratten, open boeren, winterhiinduo, wintervoeten ent Het eomg afdoende geneesmiddel, dat U binnen enkele dagen volkomen geneest en binnen enkele uren de pijn vordrjjftisde Oprechte Witmanier Zalf Prijs por bus f0.75 en fl.35 fn0fi grooter bus,hoe voordeeliger in 't gebruik.) Verkrijgbaar bij nlfrïu'i?" a' '•„d-W.B,7,.nE.,0.2S, V °kRDBarneveld M. COZIJN8EN. ""•-*««1 <1 Pt V11IIS, ll'lu.uui

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 2