AMERSFOORTSDHE COÏÏRAET. Woensdag 26 Mei 1920 No. 9336 70e Jaargang BIJVOEGSEL Electrisctie lleubelniakerij Uitgave van de Drukkerij „DE AMERSFOORTSCHE COURANT" voorheen Firma A. H. van Clcefl. Verschijnt DINSDAG-, DONDERDAG- en ZATERDAG. ABONNEMENT per 3 maanden f 1. franco per post f 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIËN 1—6 regels 95 cent; elke regel meer 15 cent. Bij regel-abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale-, officieele- en ontelgenings-advertentifin per regel 20 cent. RECLAMES 1—5 regels f1.55; elke regel meer 30 cent. Incasseerkosten worden in rekening gebracht. Inzending van advertentiün op den dag van verschijnen uiterlijk 10 uur, voor het Zaterdagnummer uiterlijk Vrijdagavond. REDACTEUR: K. LUBERTI, AMERSFOORT BUREAUX: KORTEGRACHT 18 EN VALKESTRAAT 19, TELEFOON 19 Bij dit nummer behoort een KENNISGEVINGEN. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 8638, 6de afdeeling B, dd. 21 Mei 1920, maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel; Gezien art. 8 der Distributiewet 1916; Gezien zijne beschikking van 31 December 1919, Directie van den Landbouw, No. 23526, 6de afdeeling B, houdende vaststelling van maxiumprijzen van siroop; Heeft goedgevonden: met ingang van 24 Mei 1920, in te trekken de bij bovengenoemde beschikking vastgestelde maxiumprijzen voor siroop. Amersfoort, 25 M v 1920. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dat een door de N.V. Weverijen van D. van LEIJDEN en ZOON ingediend verzoek met bijlagen, om ver gunning tot het uitbreiden vau de weverij, door het plaatsen van een stoomketel V.O. 20 M-, stoomdruk 8 atm. en een electectro- motor van 7'/a PK. in het perceel alhier gelegen aan den Isseltscheweg No. 1- bij het Kadaster be kend onder Sectie D, No. 2909, 3446 en 3466 op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Dinsdag, den 8 Juii aanstaande, des voormiddags te half elf ure gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het uitbreiden van die inrichtingen in te brengen. Tot het beroep, bedoeld in art. 15, ie lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurisprudentie alleen zij gerechtigd, die over eenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, den 25 Mei 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Dc Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. BEVOLKING. Opgave van vertrokken personen van IC tol 30 April 1920. Mej. P. Iloreman, Euimal. IS n. Soheveuingen M. v. d. Brink, Hoogew. 108 n. Gorinchom Mej. 8. Tol, Havik 33 naur Tiel J. v. Dijk, Bergetr. 31 n. Soest Mej.A. Bloemen dal, KI. Koppel 13 n. Wageningen D. Huijden, Zwan.halsstr. 4 n. Jutphaas J. Hofstede, Birkt 4 n. Vreeswijk J. Klein, Seh.penn.8tr. '28 n. Aalsmeer J. Floor,Ver- hoerenstr. 13 n. Amsterdam M. v.d.Glind, Soeaterw. 300 n. Maarn M. v. d. Glind, Soesterw. 300 n. Renswoude W. van Veen, Havik 10 n. Zwartsluis J. Rochement, Mierevcldstr. 4 n. 'b Hage C. Stiel, Kamp 75 n. 's Hage G. Sariemijn, Leusd.w. 46 n. Apeldoorn J. v. Doorn L. Vr.str. 25 naar Arnhem H. v. Velthoven, Kr. mol. 9 Stoutenburg Mej. F. v. d. Puiten, Heil.b.w. 31 n. Stoulenburg C. v. Mer, Heil.b.w. 33 n. Stontenberg C'. v. Ginkel, Hellestr. 21 n. Ede G. Rollcma, Sob.penn.str. 6 naar Barneveld Mej. L. Heijs, Wijorstr. 1 naar Groningen Mej. M. Winter, St. Agathastr. MEVROUW I Voor kleur verandering of opverven van verschoten Jersey's, Blouses, enz. zijn wij een speciaal adres: Firma K. W. JAEGER FABRIEK KAMPSTRAAT 96-9Gr. WINKEL LANÜESTKAAT 74 - TEL. 19S 32 n. Leiderdorp G. v. Rooijen, Fr. Halsi elraat 22 n. Utrecht W. Dietiker, Bloemon- dalichestr. 28 n. Hoevelaken Mej. G. v. d. Knuip, l'tr.weg 42 naar Zeist Hj Sjollcma, SI. AndrieBBtr. 20 naar Kampen F. Hövel, liloemend.Blr. 59 n. O-a J. Walreo, Kamp 20 n. IJeselttoin W. v. d. Linden. Arnli. str. 17 n. Breda J. Huijdts, Hellestr. 24 n. Doesburg K. Wereldsma, Langestr. 139 n. Haarlem Mej. '1'. Krol, Soesterw. 16 naar Lensden T. Watervie, Stat.atr. 23 n. 'a Hage B. v. d. Last. Walik.etr. 37 n. Amsterdam A. van Pelt, .Westerstr. 43 n. Amsterdam C. Vermeulen, Kamp.b.p. 9 n. 'sHage wed v. d. Rebm, L. Beekslr. S naar Nijmegen G. v. Egdotn, l/susderw. 238 naar Soest A. Schanvachter, Soesterw. 255 naar Bloemcndanl Mej. J. van Laar, v, Poraijnstr. 12 n. Stou tenburg J. Elsendoorn, Hellestr. 35 naar Utrecht Moj. M. v. d. Linden, O. Soesterw. 14 naar Delft Moj. E. Bronkborst, B. Wuyt.l. 150 n. Barneveld J. Ruths, P. Pijperstr.il naar N. Indië Mej. E. Wildeman, Prinses Marie!. 30 nans Rhencn C. Oliemans, Ber- etr. 15 naar N. Indië G. Adriaans. Zevenh. 3 nuar Haarlem Mej. A. Tokamp, Zuids. 38 naar Arnhem Mej. C. Kool, Leusderw. 23 naar Nijkerk J. Vreem, II. v. Viandeu- etr. '20 naar Laren E. van Beek, Kamp 20 naar Made A. Gevers, Utr.w. 62 n. Venlo Mej. G. Wilbrink, Kr. Klleb.9tr. 16 naar Rotterdam Wed. Craandijk, Pr. Mariel. 20 naar Breda Moj. M. Kampbuis. Muurh. 21 naar Apeldoorn J. Renea, Vorhoevenstr. 41 naar Woudenberg J. de Wit, Punt.b.l. 28 naar Amsterdam J. Ratten, Leuederw. 57 naar Amsterdam Mej. J. v. d. Laan, Schel- tusstr. 29 naar Amsterdam N. Renes, Aruh. weg 55 naar Driebergen W. Wilkes, A.nh. weg 55 naar Zeist L. Seree, Zandbergen 11. Benschop O. Sterk. Monnik.p. 47 naar Nij megen Mej. A. Boersen, Kamp 50 n. Hoog land D. Goedhart, Emmaloan 18 naar Rot terdam A. Klop, Treekerbergje n. Soest A. Timans, v. Beminelstr. 20 naar Kerkrade STADSNIEUWS. Examens. Op 22 Mei slaagden te Utrecht voor het examen L.O. onze plaatsgenooten de dames M. Hoogevest en H. W. Snapper; nog slaagde mej. J. F. M. Naber, op dien datum en aldaar, voor het examen nuttig hand» werken. Martinusiana. Wat is een man zonder vrouw? En wat zou St. Martinus zijn geweest zonder dc talrijke jonge dames, die hun tijd en krach ten aan het feest met kwistige goedheid hebben gespendeerd! Zij hebben met vaar dige hand de spullen bediend, den dorstigen kermisgasten veel nats bezorgd, en minzame lachjes overgehad voor wie vermoed mocht worden nog een los kwartje te bezitten dat in Martinus' kas terecht komen kon. Zij waren de ziel en de motorische kracht van de fair, en het past in een nabetrachtend woord nog eens hulde te brengen voor zooveel ambitie. Tot weerziens, dames! De generaal-majoor van de IVe Divisie, met verlof afwezig en daardoor niet in staat op het feest te verschijnen, drukte in een schrijven aan het bestuur zijn leedwezen daarover uit, daarbij te kennen gevende, hoe bij met zijn sympathie aan de zijde der vereeniging staat. »De gevoelens van trouw aan Koningin en Vaderland, het onder houden van den band, die Leden door kameraadschap en goede militaire beginselen steeds heeft vereenlgd, maakt dat St. Mar tinus in allen deele met groote tevredenheid on voldoening kan terug zien op den afge- legden weg. Dat de Bond ook tot in de verste toekomst den goeden weg zal blijven volgen!» Tot zoover de generaal. Wij willen hier nog bijvoegen, dat ons vooral getroffen heeft de goede verslandhouding tusschon de leden van St, Martinus en het publiek. Die liet niets te wenschcn over, in tegen stelling met hst antagonisme dat tusschen kader en burgers maar al te vaak valt op te merken. Vermelden wij thans nog het lot van enkele hoofdprijzen. De eersteprijs gaat naar Breda; 2 Amersfoort; 3 Utrecht; 4 A'foort 5 Bergen op Zoom; 6 Utrecht; 7 Amster dam; 3 (het aardige schilderijtje van mej. Wentink van hier) gaat naar Arnhem) 9 naar Delft; 10 blijft in onze stadia kwam uit Arnhen en keert daarheen terug; 4a Doesburg. En hiermede beeft nu de feestelijkheid van St, Martinus voor de pers afgedaan. Zij zal echter nog lang in de herinnering van de vele genoodigden en bezoekers blijven leven Militaire sportweek te Amersfoort. Het programma van dc Militaire Sport week te Amersfoort te houden van 2SJuni tot 4 Juli voor de korpsen der IVe Divisie vermeldt 1. Schermen, korpswedstrijden op sabel en geweer, personeele wedstrijden op sabel en eolonaewedstrijden, 2. Handgranaatwerpen, korps- en perso- neele wedstrijden. 3. Schieten geweer, karabijn en revolver. 4. Zwemmen, snel- en rugzwemmen, estafettewedstrijd. 5. Vijfkamp, snelloop, hoogspringen, kogcl- stooten, touwklimmen en vrije oefeningen. 6. Wedstrijden te paard, rallye paper, dressuurproeven, hindeinisparcours. 7. Veldloop van 3 K.M. Aan de wedstrijden wordt deelgenomen door officieren, onderoffiieren en manschap pen van alle wapens. Voor de wedstrijden zijn reeds prijzen ontvangen van H. M. de Koningin, H. M. de Koningin-Moeder, Z. K. H. Prins Hendrik, den Minister van Oorlog, den Commandant van het veldleger, van dc Kon. Mil. Sportver. en van het Kon. Ned. Gymn. Verbond. De commandant der IVe Divisie, generaal v. d. Hegge Zijnen, die het initiatief tot het houden van deze wedstrijden nam, heeft een zilveren wissalheker beschikbaar gesteld. Personalia. De heer C. M. M. Vermolen, president van den Hoofdraad der St.-Vinccntius-ver- ceniging te dezer stede, bestuurslid der Stads-Parochiale Jongensscholen en kerk meester der parochie van O. L. Vrouw Hemelvaart, gaat om geiondheidsredenen onze gemoentc metterwoon verlaten. Op bijna 74-jarigen leeftijd overleed Zaterdag alhier de Zeereerw. heer J. Berend- sen, sedert 1885 Rector van het Moederhuis der Eerw. Zusters van de Congregatie van O. L. Vrouw aan den Zuidsingel. De plechtige uitvaart zal plaats hebben Donderdagmorgen om half tien in de kapel der Eerw. Zusters, waarna de begrafenis op bet O. L. Vrouwe kerkhof. Paard op hol. Hedenmiddag ging in de Utrechtsche straat het paard op hol van den vrachtrijder Fakkeldij. Het beest ging er van door; de wagen reed door de spiegelruit van de firma de Vries (Tip-Top). Nadere bijzonder heden zijn nog niet bekend. Waarschuwing, Met verwijzing naar de in het algemeen Politieblad van 13 November 1919 geplaatste kennisgeving, waarschuwt de Burgemeester van Nieuw Helvoet andermaal aan de firma E. van der Wal en Co., makelaar e hypotheken, gevestigd aldaar Moriaansche weg Wijk C no. 216, geen gelden in voor schot of vooraf te voldoen, alvorens dedes- ►5 A.H.v.NIEUWKERK IN AMEUBLEMENTEN EN KANTOORMEUBELEN ►jl V4 L. Beokstr. 14,Tel.317a, Amersfoort betreffende zaken ten volle zijn afgehandeld. Verder kunnen inlichtingen worden inge wonnen bij den Burgemeester, Overneming in alle nieuws- en vakbladen is zeer gewenscht. Gevonden voorwerpen, goud heerenhorloge; 1 damesportem. 1 scheermes; i dameshorloge; x dames- paraplu 1 manchetknoop1 doublé arm band 1 vulpenhouder1 fruitmesje1 tafel schuier; 1 hamer; 1 hakmes; 1 koolmes; 1 zweep. Inlichtingen te bekomen aan het bureau van politic op werkdageu van 8—10 en van 121 uur. Uit het politie-rapport. Bekeurd ter zake wielrijden en daarbij een paard uan de hand geleiden A. K,, Soest. Door het personeel van het posthuis Hoogeweg zijn 3 woonwagens verwijderd iu de richting Hoevelaken. Door de recherche is aangehouden E. B„ zwerver, verdacht van Konijoendief- stal, gepleegd te Leusden. Hij is ter be schikking van den burgemeester der ge meente gesteld. Terzake het plaatsen van wagens op den openbaren weg H. v. d. B. Arnh.p.wal D. P., llof; J. v. D., Lavendelstr.A. K. en J. J. K„ beiden won. HavikT. K„ Bloemend.b.poort, en K.p Havikstoeg. Terzake het berijden van een motor rijtuig, dat niet voorzien was vau een hoorn J. I. G. G. Amsterdam. Terzake het te snel rijden met een motor-rijwiel op deu Utrechtschen weg de bestuurder van het motorrijtuig H 9253 en H 12763. Terzake mishandeling is tegen L, v. d. B., Hoogland, proces-verbaal opgemaakt, Terzake het rijden met een hondenkar, zonder voorzien tezijn van esn nummer- bewijs en een naam, nummer en woonplaats op do kar te hebben, G. v. T., Spakenburg. Terzake overtreding van de verordening op de winkelsluiting G. de G., Coninckstraat. Terzake clandestiene verkoop van sterken drank E. B., Hellestraat. Overgenomen van de politie uit Zwolle een verdachte, bestemd voor Utrecht, waar heen hij is gebracht. Nachtverblijf verleend aan H. P., Am sterdam. Bekeurd wegens wielrijden zonder licht en opgeven van valscheD naam J. G v. d. B., Amsterdam. Wegens wielrijden zonder licht P. J. N„ Langestraat. Wegens openbare dronkenschap J, A, L., Weistraat; J. M„ Haarlem. Terzake bet berijden van het motor rijwiel M. 5596, terwijl letter en no. op een stuk cartonpapier waren aangebracht, J. v. V., Barneveld. Wegens het buiten noodzaak links rijden In de Langestraat, de bestuurder van het motorrijwiel L. 3053. Overgenomen van de politie uit A'dam de minderjarige A. Y„ Sneek. Hij wordt doorgebracht naar Zwolle. Overgenomen van dc Utrechtsche politie de minderjarige D. v. d. V., thuls- behoorende in het gesticht Kinderzorg te Heerden. Hij wordt overgeplaatst naar Apeldoorn. Wegens wielrijden zonder licht J. H. de R„ Havik.

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 1