24 Juli 1920 Hi Zaterdag No. 9361 70e Jaargang De heer LEliWEBER IAMERSFOORTSCH KEIVEEM 3VL_ Vleeschhouwer PRIMA WIJNEN Uitgave van de Drukkerij „DE AMERSFOORTSCHE COURANT" voorheen Firma A. H. van Clcefl'. Verschijnt DINSDAG-, DONDERDAG- en ZATERDAG. -> ABONNEMENT per 3 maanden f 1.—franco per post f 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIÊN 1—6 regels 95 cent; elke regel neer 15 cent. Bij regel-abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale-, officlcele- en onteigenings-advertentiGn per regel 20 cent. -:- RECLAMES 15 regels fi.55; elke regel meer 30 cent. Incasseerkosten worden in rekening gebracht. Inzending van advertentiCn op den dag van verschijnen uiterlijk 10 uur, voor het Zaterdagnummer uiterlijk Vrijdagavond. REDACTEUR: K. LUBERTI, AMERSFOORT BUREAUX: KORTEGRACHT 18 EN VALKESTRAAT 19, TELEFOON 19 heeft bij dan officier van justitie een aanklacht ingediend tegen de redactie van de Amersfoortsche Courant, naar aanleiding van het artikel »De heer Leinweber en het tapverbod.c-Hij acht zich beleedigd door de zinsneden »vuile, laag-bij-den-grondsche manier» en «clown van den Raad». Tijd en plaatsruimte ontbreken ons thans, doch in het nummer van a.s. Dinsdag zullen wij hierover nog het onze zeggen. AGENDA voor de Openbare Vergadering van den llaad der Gemeente Amersfoort op Dinsdag, 27 Juli 1929, des avonds 7 uur. I. Ingekomen stukken en mededeelingen. '2. Benoeming van onderwijzeressen aan de A. scholen Nos 5. 7 en 8 en C school No. 3. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van eervol ontslag aan J. B. Dingboom nis leernur uaii do Gemeentelijke Handolsdagschool. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het vericonen van eervol ontslag aan I. van Spiegel overeenkomstig verzoek als onderwijzer aan school B. 5. Voorstel van Burgemoestor en Wethouders 0111 aan J. W. Kiel eervol ontslag te verleenen als onderwijzer aan school B in verband met zijne benoeming tot hoofd der A. school No. 7. G. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betrekkelijk benoemingen overplaatsing van onder wijzers met ingang van 1 Septembor a.s. in ver band met de reorganisatie van liet lager onderwijs. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan .1.1'annokoek, onderwijzer aan de openbare lagere school C. voor M.U L O. overeenkomstig verzoek eervol ontslag te verleenen. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders 0111 aan A. C. llovens Grove overeenkomstig verzoek eervol ontslag te verleenen als leeraar aan het gymnasium. 9. Voorstel van Burgemeester 011 Wethouders om aan Mej. E. Sinnige onderwijzeres aan school A. ziekteverlof te verleenen. 10. Voorstel van Burgemeester on Wethouders 0111 aan A. Vermeer onderwijzer aan school E. verlof wegens ziekto te verloenen ovoreenkomstig verzoek. II. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan It. Ileitsina overeenkomstig verzoek eervol ontslag to verleenen als onderwijzer aan school C. 12. Voorstel van Burgemeester on ethouders tot wijziging der verordening inzake uitbetaling van jaarwedden aan het onderwijzend personeel ten aanzien van de uitbetaling van salaris bij studieverlof. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om een erediet te verleenen voor aankoop van meubelen voor do nieuwe school aan de Johan van Oldenbarnoveldlaan. 14. Voorstel van Buryemooster en Wethouders tot verdere regeling van het gemeentelijk voor bereidend onderwijs en vaststelling van oen drietal verordeningen (Gedr. Verz. No. 29). 15. Voorstel van Burgemeostor 011 Wethouders tot aanvulling van de verordening tot regeling van het Openbaar Lager Onderwijs (Gedrukte Verzameling No. 44). 16 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot bepaling van tie huurwaarde van de woning voor Hoofden van scholen. 17. Voorstel van Burgemcoster en Wethouders tot het inzenden van een opgave van namen voor de voorziening in do vacatures van drie leden van het College van Zetters. 18. Voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake het samenwerken van de gemeente met het bestuur van het Departement tot Nut van het Algemeen omUent het exploiteeren van een spaar bank (Gedr. Verz No. 28). 19. Afwijzend advies van Burgemeester en Wet houders op liet verzoek van hetBestuurderTuin- bouwvereeniging Amersfoort» om de voor het jaar 1918 toegekende subsidies alsnog beschikbaar te willen stellen. 20. Afwijzend advies vau Burgemeester en Wethouders op het schrijven van het Bestuur der Vereeniging „Openbare Leeszaal en Bibliotheek" houdende verzoek te bevorderen dat h'tgemeento- subsidie worde verhoogd. 21. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het uitkeeren van een extra subsidie aan de vereeniging Amersfoortsche Industrie- en Huis houdschool over 1919. •22, Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van vergunning aan Gebrs. H. en J. G. Lammers tot het plaatsen van een put in gemeentegrond. 23. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een 9-tal huizon en erven met bouwland aan de Dorresteinschesteeg van W. E. Kreikamp. „r '24. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het terugkoopen van een perceel bouwterrein aan de Utreclitschestraat van I M. Phaff 25. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aanvaarden van een strook grond aan den Zuidsingel en Heeronstraat van don Coneregatie Onze Lieve Vrouwe en tot ontheffing van de be taling oenor jaarlijksche huur. 26. Voorstel van Burgoinoester en Wethouders tot het treffen van een dading mot Van den Bremor e.a. te Soest. Advies van Burgemeester en Wethouders op hot schrijven vau hot Bestuur der Voetbal- voreeniging A. F. C., houdende verzoek om het terrein aan do Barchman Wuytierslaau gratis af te staan voor voetbalspel. 28. Voorstel van Burgemoestor en Wethouders lot overdracht van den ondorhoudslast van duikers onder het jaagpad in don Veklendijk aan het Hoogheemraadschap vau don Bunschoter Veen on Veldendijk. 29. Voorstel van Burgemeester 011 Wethouders tot aanvaarding van de schenking van liet vaandel, medailles en diploma's der Amersfoortsche Schict- vereeniging «Broederschap'. 30. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van den legger van vaarwateren in de gemeente Amersfoort. 31. Voorstel van Burgemeester en Wethouders strekkende om aan don aannemer van het schilder werk, A. van Putten, eon schadeloosstelling te betalen wegens geloden schade tengevolge van de latere oplevering van den bouw dor woningen aan den Woestijgerweg. 32. Advies van Burgemeester 011 Wethouders op het schrijven vau het Bestuur van den Alge- iiieenen Nederlnndschen Straatmakersbond te Rotterdam, houdende verzoek de werkgelegenheid in het straatmakershodrijf te verruimen. 33. Voorstel van Burgemeester ou Wethouders tot dceluamo aan de oprichting van een Centrale Ammoniakfabriek te Weosperkarspel. (Gedr. Verz. No. 42). 34. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van hot contract met do 11. IJ. S. M. inzake de levering van electricitcit. 35. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van hot contract inzake den aankoop van electricitcit en het invoeren van een uniform tarief. 36. Voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake garantie van een minimum afname per jaar voor muntgas, enz. (Gedr. Verz. No. 41.) 37. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om machtiging to verleenen tot hot aanstellen van werklieden boven den vastgestelde!) leeftijd nun den reinigingsdienst. 38. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot regeling van de jaarwedde van don armver- zorger. 39. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaste aanstelling van don Directeur van Onder wijs en tot regeling van diens jaarwedde. 40. Advies van Burgemeester en Wethouders op hot verzoek van de Wed. J. C. de Jager om dispensatie ten aanzien van do bepalingen voor dranklocaliteiten. 41. Voorstel van Burgemeester en Wolhouders tot regeling van do opname en verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten in de daarvoor bestemde inrichting (Gedr. Verz. No. 40.) 42. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot reorganisatie van den geneeskundigen dienst (Gedr. Verz, No. 39.) 43. Advies van Burgemeester en Wethouders op het voorstel van de Heeren Hofland c.s. en de verzoeken van Mej. W. B. P. M. van de Pool en Mej. A. Lcmaire inzake de aanstelling eu hut loon van gemeente-vroedvrouwen. 44. Vaststelling 4o navorderingskohier inkom sten-belasting. dienst 1919. 45. Vaststelling 2e primitiefkohier inkomsten belasting, dienst 1920. 46. Vaststelling le navorderingskohier inkom sten-belasting, dienst 19*20. 47. Vaststelling kohier hondenbelasting, dienst 1920. 48. Afschrijvingen Inkomsten-Belasting, dienst 1919. 49. Afschrijvingen Inkomsten-Belasting, dienst 1920. 50. Reclames straatbelasting, dienst 1919. 51. Vaststelling 3e suppletoir kohier straatbe lasting, dienst 1919. 52. Vaststelling kohier schoolgelden gymnasium dienst 1919J192U. Nieuwstraat 10 - AMERSFOORT Stoovcstraat 8 ADMINISTRATIE: KORTE UK ACHT 19 Opslagplaats van Goederen Afgifte van Ceelen GEWISSELDE STUKKEN. Door I Raad gewisseld: Deelname van de gasfabriek aan de oprichting van een Centrale Ammoniak fabriek. Den 7 December 1919 stond Uwe vergadering een erediet toe van f35000 voor de installa ie sulphaat fabriek, inrichting werkplaats, aanschaffing gereed- igenblik minstens f 15000 vordert. Bovendien moeten W. werden de volgende stukken met den wij er nog op wijzen dat de installatie van de am- monium-sulphaatfabriek niet met zich zou brengen een uitgave van f 7500, maar van f 15000. Maar ook indien de bouw van een nieuwe fabriek minder kapitaal zou eischen, zou het aanbeveling ver dienen tot de N. V. Centrale Ammoniakfabriek toe tetreden daar uit het technische rapport blijkt dat f per H. I.. water kan worden ver schappen, bouw ammonium-sulphaatfabriek, stoom- wacht (bij de tegenwoordige hooge sulphaat prijzen nog belangrijk meer.) Wordt de productie van ammoniak- watcr op 5000 H. L. geschat, dan zal de zuivere winst, 11a aftrek van de onkosten voor het afleveren dus minstens f5000 bedragen, hetgeen bij eigen ver leidingen, salarissen, onvoorzien. Doordat zich de ge legenheid biedt voor de gasfabriek om deel te nemen aan de oprichting van een Centrale Ammoniakfabriek te Weesperkarspel, lijkt het ons wenschelijk aan twee dezer werkzaamheden, nl. den bouw Ammonium-suiphaat- werking niet zou worden behaald, fabriek en hare installatie geen uitvoering te geven. Een exploitatie-rekening, opgezet op dezelfde wijze, In het midden latend of het inslaan van deze richting als op bladzijde 5 van het rapport van een grootere aanbeveling verdient, 1 j J #-•—»- l,-., .i—u». nsiaan van aeze rienting 1 ais op oiatizijue 5 van nt wij, dat, daar vele gas- I fabriek is geschied, geeft c fabrieken deelnemen, wij daarin bezwaarlijk kunnen f 2250. achterblijven. I De productie van water is in 1921 zooveel k._ Uit de door de deskundigen opgestelde berekeningen dan in 1916 tengevolge van de grootere water^j blijkt duidelijk dat bij algeraeene deelname in de op 1 productie. te richten Vennootschap aan de deelnemers eon heel Doch ook bij grootere productie zal toch in t wat hnogeren prijs voor hun ammoniakvvater in uit- geval met eigen verwerking meer winst worden zicht kan worden gesteld, dan wanneer zij hun product I haald dan in de combinatie. HOF 16 MEUBELEN HOF 10 Monstertamern Pa|ienhofdeile - Ongeëvenaard grooto keuze Billijke pryzen aan derden verkoopen of wel tot zelfverwerking over gaan. Het ontwerp-contract legt aan alle aandeel houders de verplichting op om al de uit hunne be drijven verkregen ammoni k aan de Vennootschap af te staan en zulks voor den duur van haar bestaan. Het benoodigde kapitaal bedraagt f 800.000, waarvan f 600.000 bestemd is voor overname van de fabriek c.a. en f 200.000 voor de kosten van oprichting, overname van den kantoor-inventaris en bedrijfskapitaal, In ver band daarmede is voorloopig het aandeelenkapitaal der Vannootschap vastgesteld op f 25.000, verdeeld in 250 aandeelen van f too staande op naam. Blijkt de deelname algemeen te zijn, dan zal ver moedelijk met eene aanvankelijke uitgifte van f t8o aandeelen volstaan kunnen worden. Voor het alsdan resleerende bedrag van f 82.000 zal een pCt. obligatie-leening worden uitgegevan. In deze beide uitgiften moeteu in de eerste plaats alle tegenwoordige leveranciers van ammonlakwater aan de Naamlooze Vennootschap Ammoniak-fabriek voorheen Van der Eist en Matthes deelnemen. Aangezien de waarde van de jaarlijks af te leveren hoeveelheid ammoniak het financieel belang vertegen woordigt, waarvoor elk der deelnemers bij de Vennoot schap is betrokken, is naar dien maatstaf de deelname in het aandeelenkapitaal en in deobligatie leening geregeld. Tot grondslag voor het bepalen van de grootte van een ieders deelname in bet uit te geven kapitaal is genomen voor dc huidige contractanten met de N. V. Ammoniak-fabriek. voorheen Van der Eist Matthes, de hoeveelheid ammoniakwater, welke in 1916, zijnde het laatste meest normale exploitaticjaar, aan deze Vennootschap werd afgeleverd. Volgens de ammoniak-productie van tg 16 (1400 K.G. ammoniak, voorkomende in 7300 H. L. water gevende bijna 59 ton sulphaat, zou Amersfoort moeten deelnamen met 3 aandeelen a f «oo en voor f 12.000 moeten inschrijven op de 6 pCt. obligatie-leening. Wordt tot het afleveren van het water besloten (dus stopzetten van de sulpbaatfabriek) dan moet op de fabriek slechts een transportleiding worden gelegd en een grootere gelegenheid om het water te bergen worden gemaakt. Hoewel in verband met de werking van de op te richten onderneming nog niet te zeggen is hoe groot deze waterput zal moeten zijn, moeten de kosten van deze met de transportleiding worden geschat op f5000. In elk geval zal de bouw van een nieuwe fabriek belangrijk duurder zij- waar bet gebouw alleen al ruim t taooo zou kosten waarbij dan nog de nestellen komen met bijbehoorènde werken, hetgeen op het Met de aflevering van het water zou dan zoo spoedijf mogelijk begonnen moeten worden, daar het bedrijf: met de bestaande oude sulphaatfabriek zeer onzeker 1^ Resumecrende hebben wij de eer u voor te stellen t ie bet erediet, toegestaan bij Raadsbesluit vaiVv i December 1919, te verminderen met f 19.500 doorh^ niet uitvoeren van den bouw van een nieuwe ammonium^' sulphaatfabriek en van hare installatie, 2C een erediet van f 5000 toetcstaan voor den bouw van een put voor ammoniakwater en het aanleggen van een transportleiding. 3e ons college te machtigen tot medewerking aan/ de oprichting van dc Naamlooze Vennootschap «Central/ Ammoniakfabriek -gevestigd te Weesperkarspel». 4e te besluiten tot deelname in het MaatschappdC Ai kapitaal dier Vennootschap voor f 300. )J 5e te besluiten om deel te nemen in de eerste door de Naamlooze Vennootschap Centrale Ammoniak fabriek uit te geven 6 pCt. obligatieleening voor een bedrag van f 12.000. De Raad der gemeente Amersfoort; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wet houders, dd. iy Juli 1920, Afdeeling I, No. 3117; BESLUIT: ie. Het erediet toegestaan bij Raadsbesluit van 7 December 1919, te verminderen met f19.500 door het niet uitvoeren van den bouw van een nieuwe ammonium-sulphaatfabriek en van hare installatie. 2e. Een erediet toe te staan van f 5000 voor den bouw van een puf voor ammoniakwater en het aan leggen van eene transportleiding. 3e. Burgemeester en Wethouders te machtigen tot medewerking aan de oprichting vau eene Naamlooze Vennootschap «Centrale Ammoniakfabriek» te Weesper karspel. 4e. Deel te nemen in het Maatschappelijk kapitaal dier Vennootschap voor drie volgestorte aandeelen, ieder groot f 100. 5e. Deel te nemen in de eerste door de op te richten Naamlooze Vennootschap «Centrale Ammoniakfabriek» j uit te geven 6 pCt. obligatie-leening voor een bedrag van f12000. vanaf f 1.35 per fleach J. VAN HAMKIiSVELD JR. VRAAGT PRIJSCOURANT

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 1