RA ADS VERSLAG Vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Dinsdag 27 Juli 1920, des namiddags 7 uur. Afwezig de heer Van Hardenbroek. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. Ingekomen rijn de volgende stukken: Missive dd. 2 Juli «920, No 2311 afd. H. O. van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen houdende be richt van goedkeuring van het Raadsbesluit van 3 Juni 1919 No. 380 tot regeling van de jaarwedden van de leeraren aan het Gym nasium rooals dit gewijzigd is bij de Raads besluiten van 27 Januari en 18 Juni 1920 en eveneens het Raadsbesluit betreffende den duurtetoeslag 1919, zooals dit thans luidt. Voor kennisgeving aangenomen. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 14 Juni 1920, 3e afdeellng No. 1291/1111, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit van 18 Mei 1920 tot ouder- handsche aanbesteding van den bouw van 2 groepen van 6 woningen in het Soester- kwartier aan Gebr. Boekei, aannemers alhier. Als voren. Missive van Gedeputeerde Staten dd. 28 Juni 1920, 5e afdeeling, No. 1277/753. waar bij verschillende belastingkohieren, voorzien van hunne goedkeuring wordon terugge zonden. Als voren. Missive dd. 28 Juni 1920, 5e afdeeling No. 1254/758, van Gedeputeerde Staten waar bij ds ontvangst wordt bericht van de bij Raadsbesluit van t8 Juni 1920 vastgestelde Verordening, tot wijziging der Verordening tot afschaffing van den nachtarbeid in brood bakkerijen Als voren. Besluit van Gedeputeerd* Staten dd. 28 Juni 1920, 3e afdeeling, No. 1625/1.121, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit van 18 Juni 1920 tot vaststelling van een verordening tot wijziging der Verordoning tot regeling van do wijze van uitbetaling der jaarwedden van de onderwijzers aan de Openbure Lagere Scholen In de Gemeente Amersfoort en tot regeling van do Inhouding dier jaarwedden bij verlof tot afwezigheid. Als voren. Missive van Gedeputeerde Staten dd. 5 Juli 1920 5e afdeeling, No 1286/797, waarbij de ontvangst wordt bericht van de bij Raads besluit van 21 Juni 1920 vastgestelde Ver ordening tot voorkoming, wering en beteuge ling van mazelen en andere besmettelijke ziekten.* Als voren. Missive van Gcdoputeerde Staten dd. 5 Juli 1920, 5e afdeeling, No 1287/798, waarbij de ontvangst wordt bericht van de bij Raads besluit van 21 Juni 1920 vastgestelde «Ver ordening op de winkelsluiting.* Als voren. Besluit van Gedeputeerde Staten dd. 12 Juli 1920, 3e afdeeling, No 1610/1323, houdende goedkeuring der bij Raadsbesluit van 18 Juni 1920 vastgestelde voordracht op het Fonds van Onvoorziene Uitgaven der Gemeente Be- gTooting voor het jaar 1919. Als voren. Missive van Gedeputeerde Staten dd. 22 Juli 1920, 5e afdeeling, No 1393/813, waarbij voorzien van hunne goedkeuring, wordt terug gezonden het eerste primitief kohier Inkomstenbelasting 1920. Als voren. Besluit van Gedeputeerde Staten dd. 1 a Juli 1920, 3e afdeeling. No 1626/1330, tot goed keuring van het Raadsbesluit van 21 Juni 1920 tot wijziging vin de Geraeentebe grooting voor het dienstjaar 1919. Als voren. Proces-verbaal dd. 18 Juni 1920 van de opneming van kas en boeken van den Ge meente-ontvanger. Als voren, Schrijven dd. 31 Mei 1920 van de Com missie van onderzoek inzake Gemeentelijke woningbouw waarbij verzocht wordt de notulen harer vergadering van 24 Juli 1918 en volgende als nict-geheim te beschouwen, teneinde Burgemeester cn Wethouders in staat te stellen, de conclusies vermeld in haar rapport, hetwelk op 20 December 1918 bij den Raad is ingekomen, te kunnen be spreken. Zal op de volgende vergadering aan de orde worden gesteld. Schrijven dd. 20 Juni 1920 van Knuivers e.a., banketbakker», waarbij wordt meege deeld, dat de Verordening op de Winkel sluiting voor hunne zaken een grootc finan cieels schade zal zijn en hopen dat de door hen te lijden schade, door de gemeenschap zal worden vergoed. (Wordt in handen van de Commissie van Wetgeving gesteld om advies). Schrijven dd. 15 Juli 1920 van J. Jagtenberg e.a., waarbij wordt verzocht, toe te staan, dat door hen op Zondag met ijs wordt ge vent op den openbaren weg up uren door den Raad te bepalen. Als voren. Schrijven dd. 16 Juli 1920 van J, Oerle- mans houdende verzoek de verordening op de winkelsluiting in dien geest te willen wijzigen, dat het hem vergund zij, de artikelen In zijn winkel aan de militairen te verstrekken op de uren, gedurende welke hij thans zijn winkel moet sluiten. Ais voren. Schrijven dd. 22 Juli 1920 van J.J. Klaaslng houdende verzoek ontheffing van meerge noemde verordening te verleenen door toe te staan dat hij den geheelen Zondag, op uren door den Raad te bepalen, alsmede van 124 tot 2 uur en 's avonds tot 8 uur zijn winkel open heeft. Als voren. Verzoek, ingekomen ig Juni 1920 van J. Hinderks alhier om te willen toestaan, dat hij da woning aan de Gerard Doustraat 27, welke hij van de Gemeente huurt, ruilt met den Heer J. Schouten, thans in deze gemeente werkzaam. Wordt in handen van B. en W. ter af doening gesteld. Een vijftal verzoeken om geheeie of ge deeltelijke ontheffing van hun verplichting tot betaling van een recht voor het hebben van een of meer luiken. Ter advies aan B. en W. Verzoek dd. 21 Juli 1920 van F. Faber alhier om eervol ontslag als onderwijzer aan school F met ingang van 1 September 1920 wegens zijn benoeming tot Hoofd der A-school No 3 in deze gemeente. B. en W. stellen voor het gevraagde eervol ontslag te verleenen. Goedgekeurd. Schrijven dd. 3 Juli 1920 van Dr. P. K. O. Lulofs houdende verzoek hem met in gangvan 1 September 1920 als leeraar aan het Gymnasium voor een jaar verlof te willen verleenen bulten bezwaar van de Gemeentekas. Ter advies aan B. en W. Schrijven dd. 8 Juli 1920 van het Bestuur van den Bond van Technici te Amsterdam houdende verzoek als belanghebbend lichaam in de door den Raad te benoemen Commissie als bedoeld in artikel 57 van de wet tot regeling van het Nijverheidsonderwijs, zit ting te mogen nemen. Als voren. Schrijven dd. 9 Juli 1920 van C. M. Cremer e.a., leden der Commissie van Toe zicht op de Handelsdag- en de Handels avondschool, houdende mededeeling, dat zij als zoodanig ontslag nemen. B. en W. stellen voor dit ontslag onder dankbetuiging te aanvaarden. Aldus besloten Verzoek dd. 9 Juli 1920 van J. Timmer man e.a., winkeliers, om in de desbetref fende gemeenteverordening een bepaling op te nemen, waarbij het leunen tegen of zitten op de vensterbanken of posten voor de deur of ramen wordt verboden. Om advies naar de Commissie van Wet geving. Verzoek dd. 9 Juli 1920 van de Sociaal- Democratische Vrouwenclub om over te gaan tot bet aanstellen van een bekwaam liefst onafhankelijk ambtenaar, die aan de veiling er. markt de prijzen opneemt en zijn opgave als officleele noteering bekend maakt; 2e. het benoemen eener vaste commissie, die, naar aanleiding van de opgaven van bovengenoemden veilingsambtenaar prijs- regelend optreedt; 3e, het beginnen van een gemeentelijk tuinbouwbedrijf, zooals in Rijssen bekend is, en waarover plannen in bewerking zijn voor Utrecht en Amsterdam; 4e. het nemen van maatregelen om te komen tot een rationeele indeeling der wijken van melkslijters 5c, het overwegen van plannen, om te geraken tot de instelling eener melkcentrale. B. en W. stellen voor dit in handen te stellen van B. en W. om advies. Aldus besloten. Schrijven dd. 13 Juli 1920 van de Af deeling Amersfoort der S. D. A. P. waarbij instemming wordt betuigd met laatstgenoemd verzoek van de Soc, Dem. Vrouweeciub. Te voegen bij het desbetreffend stuk. Verzoek dd. 15 Juli 1920 der Afdeeling Amersfoort van de Nederiandsche Vereeni- ging van Huisvrouwen om van Gemeente wege een school voor middelbaar onderwijs voor meisjes te stichten, die aan leerlingen welks op ét-n duur voor studie geschikt blijken, tevens gelegenheid geeft tot het verkrijgen van de bevoegdheid, om uni versitair onderwijs te volgen. In handen van B. cn W. om advies. Verzoek dd. 15 Juli 1920 van J. van Vollenhoven e.a bewoners of eigenaars der perceelen gelegen aan het begin van den Utrechtscbcnweg, om een steenen trottoir te willen laten aanleggen voor hunne per- ceelen. Als voren. Verzoek dd. 15 Juli 1920 van K, J. Kerling, onderwijzer aan school H, om hem een verlof toe te staan buiten bezwaar voor de gemeente, voor den duur van één jaar en ingaande 1 October 1920, teneinde voor een jaar de betrekking van onderwijzer bij het Holiandsch onderwijs in Natal te be- kleeden. Ais voren. Verzoek dd. 20 Juli 1920 van K. Wester- beeje, om hem eervol ontslag te verleenen als onderwijzer aan school B, wegens zijne benoeming tot hoofd der school in deze Gemeente B. en W. stellen voor het gevraagde eervol ontslag te verleenen met 1 Sep tember 1920. Goedgekeurd. Missive dd. 19 Juli 1920, 5e afdeeling, No, 1314/765 van Gedeputeerde Staten, waarbij wordt toegezonden het Koninklijk Besluit van 21 Juni 1920, No. 29, tot goed keuring van gewijzigde belasting-verorde- Voor kennisgeving aangenomen. Verzoek dd. 23 Juli 1920 van A. R. Veenstra, Gemeente-Secretaris, om hem ee» verlof te willen verleenen van 4 weken, Ingaande 8 Augustus 1920. B. en W. stellen voor het gevraagde verlof te verleenen. Aldus besloten. Voorstel dd. 23 Juli 1920, afdeeling II, No. 3127, van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van verlenging van ziekte verlof aan T. P. Bos, onderwijzer aan school H, tot en met 23 Augustus 1920. Aldus besloten. Verzoek dd. 21 Juli van den Gemeente, ontvanger, om hem een verlof te willen verleenen van vier weken, ingaande 11 Augustus 1920. Voorgesteld wordt het gevraagde verlof te verleenen. Aldus besloten. Besluit van Gedeputeerde Staten dd. 19 Juli 1920, 3e afdeeling, No. 1628/1413, tot goedkeuring van hei Raadsbesluit van 18 Juni 1920 tot verkoop van een strook grond aan de Daem Fockemalaan aan J. Cramer, alhier. Voor kennisgeving aangenomen. Besluit van Gedeputeerde Staten dd. 19 Juli 1920, 3e afdeeling, No. 1729/1318 tot goedkeuring van het Raadsbesluit van 18 Juni >920 betreffende aanwijzing der plaats, waar uiterlijk tot 1 April 1920 school lokalen voor het geven van lager onderwijs of aan jongens of aan meisjes zullen zijn gevestigd. Als voren. Besluit van Gedeputeerde Staten dd. 19 Juli 1920, 3e afdeeling, No. 1627/1408, tot goedkeuring van bet Raadsbesluit van 18 Juni 1920, tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Westzijde van den Leusderweg aan A. A. Schwing, alhier. Als voren. Besluit van Gedeputeerde Staten dd. 19 Juli 1920, 3e afdeeling No. 1629/1407, tot goedkeuring van het Raadsbesluit van 18 Juni 1920 tot verkoop van een strook grond aan de Huygenslaan aan Jhr. J. J. Teding van Berkhout. Als voren. Besluit van Gedeputeerde Staten dd. 19 Juli 1920, 3e afdeeling, No 1661 tot goed keuring van het Raadsbesluit van 18 Juni 1920 tot aankoop en tot overneming om niet van diverse perceelen grond ten be hoeve van de verbetering van den Leus derweg. Als voren. 2. Benoeming van onderwijzeressen aan de A. scholen Nos 5, 7 en 8 en C school No., 3. Benoemd worden Aan A-school no. 5 mej. G. Schimmel, nummer 3 op de voordracht; aan A-school no. 7 mevrouw C. M. Her weger—Van de Stadt; aan A-school no. 8 mej. A. A. B. C. Glaser; aan C-school no. 3 M. van Zuiden. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van eervol ontslag aan J. B. Dingboom als leeraar aan de Gemeentelijke Handelsdagschool. Aldus besloten. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van eervol ontslag aan I. van Spiegel overeenkom stig verzoek als onderwijzer aan school B. Als voren. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om aan J. W. Kiel eervol ont slag te verleenen als onderwijzer aan school B in verband met zijne benoe ming tot hoofd der A. school No. 7. Als voren. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betrekkelijk benooming en over plaatsing van onderwijzers met ingang van 1 September a.s. in verband met de reorganisatie van het lager onderwijs. Ten gevolge van de reorganisatie van het onderwijs moet overplaatsing geschieden van verschillende onderwijzers, die reeds aan de scholen werkzaam zijn. Hiertoe moeten zij aan de nieuwe scholen opnieuw worden benoemd en verkrijgen zij na hunne benoeming ontslag aan de scholen waar zij eerst werkzaam waren. Hetgeen terzake door B. W. werd voorgesteld, werd on gewijzigd aangenomen. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om aan J. Pannekoek, onderwij zer aan de openbare lagere school C. voor M.U L.O. overeenkomstig verzoek eervol ontslag to verleenen. Aldus beslotsn. 8. Voorstel van Burgemeester on Wet houders om aan A. C. Hovens Grovo overeenkomstig verzoek eervol ontslag te verleenen als leeraar aan het gym nasium. Als voren. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om aan Mej. E. Sinnige onder wijzeres aan school A, ziekteverlof te verleenen. Als voren. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om aan A. Vermeer onderwijzer aan school E. verlof wegons ziekte te verleenen overeenkomstig verzoek. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om aan R. Reitsma overeenkom stig verzoek eervol ontslag te verleenen als onderwijzer aan school C. Als voren. 12. Voorstel van Burgemeester enWet- houders tot wijziging der verordening inzake uitbetaling van jaarwedden aan het onderwijzend personeel ten aanzien van de uitbetaling van salaris bij studie verlof. Het voorstel behelst, bij verlof van langer dan 1 maand, 1 maand salaris uit te keeren. Aangenomen na eecige discussie, zonder h.st. De heer Stadig wil geacht worden tegen te hebben gestemd. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om een crediet te verleenen voor aankoop van meubelen voor do nieuwe school aan de Johan van Olden- barnevoldlaan. Het betreft hier een som van f5838, Aldus besloten. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verdere regeling van het gemeentelijk voorbereidend onderwijs en vaststelling van een drietal verordenin gen (Gedr. Verz. No. 29). Na «enige discussie zonder h. st. aange nomen. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aanvulling van de verorde ning tot regeling "van het Openbaar Lager Onderwijs (Gedrukte Verzameling No. 44). Aangenomen z.d. of h.st. 16. Voorstel van Burgemeester en Wet houders lot bepaling van de huurwaarde van de woning voor Hoofden van scholen. Aangehouden. 17. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het inzonden van een opgave van namen voor de voorziening in do vacatures van drie leden van het College van Zetters. Herkozen worden de aftredende heeren A. Herschel, T. van Daal en J. Sinnige. 18. Voorstel van Burgemeester en Wet houders inzake het samenwerken van do gemeente met het bestuur van het Departement tot Nut van het Algemeen omtrent het exploiteeren van een spaar bank (Gedr. Verz. No. 28). Na ampele bespreking door verschillende leden stelt de heer van Traa voor de zaak aan te houden. Aldus besloten. 19. Afwijzend advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van het Bestuur der Tuinbouwvoreeniging Amersfoort* om do voor hot jaar 1918 toegekende subsidies alsnog beschikbaar te willen Btollon. Aangenomen. 20. Afwijzend advies van Burgemees ter en Wethouders op het schrijven van het Bestuur der Vereeniging „Openbare Leeszaal en Bibliotheek" houdende ver zoek te bevorderen dat het gemeente subsidie worde verhoogd. Wordt na eenige discussie verworpen met li—5 stemmen. B. W. zullen nu in de volgende zitting met gewijzigde voorstellen komen. 21. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot hetuitkeeren van een extra subsidie aan de vereeniging Amersfoort- scho Industrie- en Huishoudschool over 1919. Wordt aangehouden. 22. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van vergun ning aan Gebrs. H.en J. G. Lammers tot het plaatsen van een put in gemeen tegrond. Aldus besloten. 23. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop vaneen 9-tal huizon en erven met bouwland aan de Dorre- steinschesteeg van W. E. Kreikamp. De koopsom bedraagt f 17000. Vijf van de huizen zijn nog niet onbewoonbaar. Aangenomen. 24. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het terugkoopen van een perceel bouwterrein aan de Utrechtsche- straat van I. M. Phaff Aldus besloten. 25. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aanvaarden van een strook grond aan den Zuidsingel en Heo- renstraat van den Concregatie Onze Lieve Vrouwe on tot ontheffing van de beta ling eener jaarlijksche huur. Als voren. 26. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het treffen van een dading met Van den Bremer e.a. te Soest. Als voren. 27. Advies van Burgemeester en Wet houders op het schrijven van het Be stuur der Voetbalveroeniging A. F. C., houdende verzoek om het terrein aan de Barchman Wuytierslaan gratis af to staan voor voetbalspel. Er komt nog een nader voorstel inzake de uitgifte van terreinen aan den Bond voor Lich. Opvoeding. 28. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overdracht van den onder- houdslast van duikers onder het jaag pad in don Veldendijk aan het Hoog heemraadschap van den Bunschoter Veen en Veldendijk. Het Hoogheemraadschap neemt het onder-

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 2