B.J.ENST F 01) RAG F. EES IIS OF BOVENHUIS, houd op zich tegen vergoeding van f450 f 75- Aldus besloten. 29. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aanvaarding van de schen king van het vaandel, medailles en diplo ma's der Amersfoortsche Schietvereeni- ging «Broederschap*. Als voren. 30. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van den legger van vaarwateren in de gemeente Amers foort. Goedgekeurd. 31. Voorstel van Burgemeester en Wet houders strekkende om aan den aanne mer van het schilderwerk, A. van Putten, een schadeloosstelling te betalen wegens geleden schade ten gevolge van de latere oplevering van den bouw der woningen aan den ÏVoestijgerweg. Goedgekeurd zonder discussie of hoofde lijke stemming. De schadevergoeding be draagt f2059.35. 32. Advies van Burgemeester en Wet houders op het schrijven van het Be stuur van den Algemeenen Nederland- schen Straatmakersbond teRotterdam, houdende verzoek de werkgelegenheid in het straatmakersbedrijf te verruimen. B. W. adviseeren geen maatregelen te ntmen, omdat hier reeds voldoende werk wordt uitgevoerd. Goedgekeurd. De punten tot en met 43 worden aan gehouden tot Vrijdag; punt 34 en 35 worden heelemaal aangehouden. 44. Vaststelling 4e navorderingskohier inkomsten-belasting, dienst 1919 Aangenomen z. d. of h. st. 45. Vaststelling 2e primitiefkohier in komsten-belasting, dienst 1920. Als voren. 46. Vaststelling le navorderingskohier inkomsten-belasting, dienst 1920. Als voren. 47. Vaststelling kohier hondenbelas ting, dienst 1920. Als voren. 48. Afschrijvingen Inkomsten-Belas ting, dienst 1919. Als voren. 49. Afschrijvingen Inkomsten-Belasting dienst 1920- Als voren. 50. Reclames straatbelasting, dienst 1919. Als voren. 51. Vaststelling 3e suppletoir kohier straatbelasting, dienst 1919. Als voren. 52. Vaststelling kohier schoolgelden gymnasium dienst 1919/1920. Als voren. De aanvullingsagenda wordt eveneens aan gehouden tot Vrijdagavond, alsdan te half acht voortzetting der zitting. STADSNIEUWS. Aanvullingsagenda voor de openbare vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Dinsdag 27 Juli 1920 des avonds 7 uur. Voorstel van Burgemeester en Wethouders den aannemer van het schilderwerk van groep III van den woningbouw in het Soesterkwartier te ontslaan als aannemer en dit schilderwerk in eigen beheer uit te voeren met behulp van een schilderspatroon uit deze gemeente. Predikbeurten. Onze voormalige stadgenoot ds. H. J. Toxopeus, thans predikant te Zaandam, zal Zondag in de Evang. Luth. gemeente alhier nog eens den dienst waarnemen. Orgelbespeling St. Joriske In de Groote of Sint Joriskerk te Amers foort, op Zaterdag 31 Juli 1920, des namid dags van 34 uur door den Heer A.J.C. Mooij. Programma. 1. Praeludium en Fuga in e. ki. t. J. S. Bach 2. Andante (fluit-solo)J. G. TOpfer 3. PastoraleO. Barblan 4. Allegro moderato O. Thomas 5. MeditationG. Merkel 6. Preludlo uit de Sonate ln f. kl. terts J. Rhelnberger. Gedurende het bespelen van het orgel is het ten strengste verboden te spreken of door de kerk te loopen. Gebruik van tabak Is in het kerkgebouw niet toegestaan. Van elk teeken van goed- of afkeuring hebben de toehoorders zich te onthouden. Ter tegemoetkoming in de kosten worden alle bezoekers beleefd verzocht zich In het bezit te stellen van een programma voor to cent. Bad- en Zweminrichting. De temperatuur van het water was heden morgen 7 uur 63 graden Fahrenheit. Kaasmarkt. Aangevoerd werden op 26 Juli 1920, 55 wagens, bevattende 11.400 K.G. Kaas Prijzen f66.tot f73.50 per 50 KG. Handel vlug. Tuinconcert »Ons Belang*. Gisteravond vond in café »'t Boompje» een tuinconcert plaats van de Kleine Kapel van het 5e Reg. Inf., gearrangeerd door de Sanatorium-Commissie van de onderoff.-ver- I eeniging Ons Belang. Hieraan verbonden was een verloting, gehouden door de af- deeling Amersfoort van den «Vrouwenbond». De opbrengst was geheel bestemd voor het sanatoriumfonds der vereeniging, reden waarom door den heer Van Berkel zaal en tuin gratis beschikbaar waren gesteld en de muziek belangloos medewerking ver- leeode, terwijl van de verloting vele fraaie en nuttige voorwerpen goedgunstig waren afgestaan. Het weer, dat eerst niet veel beloofde, bleef gelukkig zeer goed, wat ongetwijfeld aan het bezoek ten goede is gekomen. De tuin was althans haast te klein om de belangstellenden te bevatten. De muziek was als altijd uitstekend en vond uiteraard een dankbaar gehoor. De verloting leverde nogal eens vroolijke momenten op, b.v. wanneer een ongehuwd militair een baby-mutsje of een fleschje sla-olie won Tot slot werd er nog een lustig dansje gemaakt, onder leiding van den ceremonie - meester den heer Ockhuisen. Zoodat het geheel uitmuntend geslaagd mag heeten en een niet onbelangrijk bedrag het beoogde doel ten goede komt. Uitslag Damwedstrijd. De Dinsdag in dit blad aangekondigde Dam-Simultaan-seance, welke Woensdag avond in het Algemeen Militair Tehuis, op de Korte Gracht, werd gegeven door den heer A. Brandon, mag als uitstekend ge slaagd beschouwd worden. Van de 25 deel nemers, welke zich hadden opgegeven, waren er 2 door dienst verhinderd, zoodat de heer Brandon zich tegen 23 tegenstanders ge plaatst zag. Nu genoemde heer heeft ge toond dat hij voor zijn taak berekend was. Van de 23 partijen won hij er 20,1 partij eindigde met remise tegen den heer Merchx, welke partij aanvankelijk begonnen was door Dr. Micdema, die echter tot zijn leed wezen, wegens het vergevorderde uur, verhin derd was de partij ten einde te spelen, terwijl 2 partijen werden gewonnen door de heeren Keps (Militair) en Kroes. Dat dergelijke dam-avondjes in onze stad nog wel ia den smaak vallen, bewees wel de belangstelling, zoowel van militairen als burgers, die allen met de grootste be langstelling de geheele partij volgden. Als kranige spelers dienen nog genoemd te worden de heeren Van Wijngaarden en v. d. Dool, die een zeer goede partij speelden, doch door overwegend nadeel ln het eindspel, toch ten slotte nog voor den heer Brandon het onderspit moesten delven. Als eigenaardigheid dient nog vermeld, dat de heer Brandon de uitgeloofde prijsjes uit eigen zak bekostigde, hoewel de mede dinging geheel kosteloos was. Na afloop der geheele seance werd door den concierge van het Tehuis, namens het Bestuur, den heer Brandon een kistje sigaren aangeboden voor zijn prachtig spel, en als blijk van dank voor het organiseeren van zoo'n aangenaam en tevens leerzaam avondje. Tijdens de seance gaven zich reeds 12-tal personen op vooreen volgende sea welke bepaald is op Woensdag 11 Augustus en waarvoor reeds een paar fraai uitgevoerde gidsen van Amersfoort, met plattegronds- kaart en verder foto's van de meeat beziens waardige plekjes, als prijsjes beschikbaar zijn gesteld. Gelegenheid tot opgave bestaat nog aan het Tehuis bij den Concierge, schriftelijk of mondeling. Zoodat het best kan gebeuren, dat wij in onze stad binnen korten tijd nog een Damclub tot stand zisn komen. Uit het politie-rapport. Door de politie is aangehouden J. C. B., ontvlucht minderjarige van het rijks opvoedingsgesticht Veldzicht te Avereest. Wordt naar Zwolle overgebracht. Overgenomen van de Utrechtsche politie de gesignaleerde K. v. de V., ver dacht van verduistering te Drachten ge pleegd. Wordt naar Zwolle overgebracht. Bekeurd terzake standplaats nemen met een ijskar op de Varkensmarkt A. J., van Bemmelstraat, en T. de G„ Woestijgerw. Nachtverblijf verleend aan Ch. S. S., zwerfster. Een bewoonster van den Hoogeweg doet aangifte, dat haar zoon mishandeld Is door zekere S., wonende aldaar. Een onder zoek wordt ingesteld en tegen S. proces verbaal opgemaakt. Bekeurd terzake overtreding der peul vruchten-verordening, D. de G., Hoogland. In den voormiddag van Zaterdag had er wederom een aanrijding plaats op den Utrechtschen weg, ter hoogte van Nederberg, tusschen een auto en een motorrijwiel. De bestuurder van de auto was C. A. en van het motorrijwiel K.beiden gaven elkander de schuld. Een onderzoek wordt Ingesteld. Op de Stationsstraat werd een 13-jarig meisje, A. S., wonende Spesterweg, gebeten door een hond van Van Z. Daar over dit dier reeds meerdere klachten inkwamen, zal B. en W.. worden voorgesteld bedoelden hond te doen muilkorven. Overgenomen van de Nijmeegsche politie de minderjarige J. C. K„ destijds uit I hébben wij reeds eerder In dit blad uiteen- r- Hertogenbosch ontvlucht. Bij onderzoek gezet. - •- L-«De eminente leider, Prof. Dr. H. Wirth, gaf ons in zijn inleidend woord nog een nadere, duidelijke uiteenzetting. Het programma werd vlug afgewerkt. Kwartet- en solozang, spel en dans wisselden elkaar af in schoone harmonie. Ongetwijfeld is ook dezen avond een schitterend succes geweest voor de Trek vogels. In aanmerking genomen het eenigszins gure weer, viel de opkomst bizonder mee. Gaarne willen wij nog eens de Dietsche Trekvogels zien en hoorenl bleek hij niet meer te behooren tot de stichting Zandbergen en is hij daarom op transport gesteld naar Venlo, waar zijn moeder woont. Zondagmiddag had er in het café van Van den Heuvel, Langestraat, een mis- haudeling plaats, waarbij zekere M. G. de welbekende A. G. met een mes een steek den nek toebracht. Zij werd door dr. Groneman verbonden. Tegen G. wordt proces-verbaal opgemaakt wegens mishande- llngi Bekeurd terzake overtreding van de Arbeidswet, B. S., Smallepad. Te Leeuwarden is aangehouden en a Apeldoorn hier aangebracht H. B., welke zich eenige dagen geleden schuldig maakte aan rijwieldiefstal aan den Hooge weg en die uit het arrestantenlokaal te Putten wist te ontsnappen. Hij wordt heden gevankelijk naar Utrecht overgebracht. Bekeurd wegens rijden met nlet-ver- licht rijwiel P. v. d. W., Bloemendalschestr. Door het personeel van het posthuis Hoogeweg is een woonwagen buiten de gemeente gebracht in de richting Apeldoorn. Bekeurd terzake het te paard rijden over een berm van den weg P. M., soldaat- ordannans, alhier in garnizoen. - Bekeurd terzake het gebruiken van in 4-wielig motorrijtuig als trekkracht, R. J. R., Arnhem. Wegens het laten liggen van puin op den openbaren weg aan de Zogstraat, D. J., Kamp. Overgenomen van de Utrechtsche politie de minderjarige A. H., alhier. Zij is aan haar moeder overgegeven. Nachtverblijf verleend aan T. L. v. S., Rotterdam. Bekeurd wegens het vervoeren van brood voor 's morgens 10 uur, P., Utrecht- scheweg. Wegens beleediging van ambtenaren in functie en het maken van burengerucht, D., kleermaker, Dievenweg. Bekeurd wegens het in staat van dronkenschap de nachtrust verstoren, de ver J. K. Gevonden voorwerpen: 1 gouden broche; 2 zilveren dames-horloges1 jongens jasje; 1 koperen tafelblikje; 1 portemonnale meteeniggeldmotordekje; 3 handstoffers; leesboek; 1 lorgnet, model So-Easy. Inlichtingen te bekomen aan het bureau m politie op lederen werkdag van 8 Een onderofficier. Ons is van een desbe treffend artikel in onze courant niets bekend. Kan het misschien in een ander plaatselijk blad verschenen zijn en zoo ja, is het dan niet beter dat ge u tot de redactie daarvan wendt? Uw copy ligt te Uwer beschikking UIT DEN OMTREK. Baarn. Maasdagavond weergalmde het Stations park, alhier, van de leuke volksliedjes ge zongen door de afdeeling Utrecht van c' Nationale Volkszang Vereeniging. Het was een echt gezellige avond. Liedji s: «Het regent», «Marietje», «Zoo doet de boer», 9loegen er met bet eerste couplet al 1 werden dan door het publiek dapper meegezongen. Afgezien van de kunstwaarde van zulk zingen, wil bet ons toch toe lijken, dat hiermede het hart treft van velen, die anders door flauwe, zinlooze deuntjes uitl-ig wenschen te geven aan hun gemoedsstemming. Zingen is een groote schat, maar er goed gezongen worden. De Nationale Volkszang Vereeniging geeft leiding in deze. Haar stroven verdient aller sympathie. Een volgende keer hopen we weer lekker te kunnen zingen, maar dan in andere omgeving. Het rangeeren va vele goederenwagens in de onmiddellijke .bijheid werkt storend. En 't was wel een beetje guur ook den tuinl Hagenbeek en dorpsrust Twee eigenschappen, die tegenover elkaar staan. Een paar dagen heeft onze gemeente in het teeken van Hagenbeck's circus gestaan. Oud ea jong en vooral de lieve school- (om niet te zeggen straat-) jeugd verkeerden in nerveuse stemming. Het af- en inladen op zichzelf was reeds voor velen een voorstelling. En de olifanten, met hun mollige vormen, vormden wel het brandpunt van de belang stelling. Bleek een wagen voor een zestal stevige paarden een te zware last, Rosa, (aldus de naam van «het» olifantje) plaatste even heur hoofd achter het gerij en iu gestrekten draf ging het naar de plaats van bestemming achter de Gasfabriek. Zaterdag- en Zondagavond werden een tweetal voorstellingen gegeven, ten san- schouwe van een duizend-koppige menigte. Thans is het heele gedoe weer naar elders vertrokken en kunnen de enthousiasten nog aadroomen over springende leeuwen, dan- zende beren en wat dies meer zij. S o e s t d ij k. Maandagavond mochten wij genieten van het schoone gezang, begeleid door liefelijk snarenspel, gegeven door de Dietsche Trek vogels, In den tuin van Hotel «Trler». Wat het doel van dit speelliedengllde is, CORRESPONDENTIE ADVERTENTIEN. De COMMANDANT VAN HET 3e RE GIMENT HUZAREN zal onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog op MAANDAG 16 AUGUSTUS A S., des middags te 12 uur in de Alexanderkazerne te 'n-Gravenhage In het 0 P E N B A A It AANBESTEDEN (herbestoding) de levering ran Fournge ten behoeve van gemeld regiment gedu rende de oefeningen in de omstreken van Bussum, Laren en Hilversum van 9 tot en et 15 September 1920. Vermoedelijk is benoodigd 7500 K.G. hooi. 10080 K.G. stroo. 15120 K.G. haver. De inschrijving op biljetten van gezegeld papier ad. f 0.50 geschiedt voor de levering inlandsche- of buiteniaudsche haver en de drie artikelen hooi, stroo en haver gezamenlijk. De prijs van elk artikel moet afzonderlijk wordeu opgegeven per 10 K.G. De voorwaarden van aanbesteding en levering liggen ter lezing ten bureele van den Commandant voornoemd. Kennisgeving krachtens art. 38 wetb. v. koophandel. Bij acte 29 December 1919 verleden voor ondergeteekenden notaris is opgericht de naami.oozb vennootschap STOOMGRUTTERIJ EN BESCHUIT- GELEIFABRIEK v.b. A. Bast en Zonen, gevestigd te Amersfoort. De acte is in baar geheel met het Ko ninklijk Besluit van bewilliging opgenomen in bijv. no. 1060 van de Nederlandsche Staatscourant van Donderdag 22 Juli 1920 Namens ds vennooten: JOHs. KNOPPERS, Notaris. ARTS is afwezig tot 22 Augustus. DE PRAKTIJK WORDT WAARGE NOMEN DOOR DE ARTSEN SCHREUDER, JORISSEN, MORREN, GRONEMAN, (tot to Aug.) KAMERLING, (na 10 Aug.) BATENBURG, EGGINK, DUYVIS. TM HUUR GEVRAAGD in den prijs van f 8 of f 10 per week. Geen kinderen. H., bureau van dit blad

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 3