R. H. W. FRUIT-SODA Cacétü~\ Prijsverlaging. 2.50 per kilo W. VAN BEEK Co. GELDERSOHE 0REDIETVERBBNI61N6 ARNHEM Opgericht 1866 adverteert IN dit blad. Feuilleton Jongensleed. VOORHANDEN: WITTE DAMESSCHOENENvanaf f 4.50 WITTE KINDERSCHOENEN3-4° LINNEN KINDERRIJGLAARZEN met neus 6.50 KINDERLAKSCHOENEN1.80 KINDERRIJGLAARZEN2.50 DAMESRIJGLAARZEN1200 DAMES DERBY SCHOENEN11.00 DAMES PANTOFFELS2.25 Aanbevelend, J. GROOTENDOEST, HOF van Riedel-Hoogenstranten-Willaai's' Fabrieken te Leiden 20 Van heden af is bij eiken winkelier tot onderstaande prijzen verkrijgbaar: 1.35 pond 0.75 half pond 0.32 ons Uitsluitend verpakt in blikken bussen. Ëlta-RQ wielenIndian-Motoren Ford Automobielen A u to v e r huurinrichtiiig Ciroote Kcpiiratic-im-ichting voor alle merken Rijwielen, Motoren en Automobielen Kerkstraat 4-ti Telefoon 457 Amersfoort GESTORT KAPITAAL I 10.000.000.— RESERVEN I 4.400.000.- Deposito rente ecu maand opzegging 3 pCt. drie maanden opzegging 3'/2 een jaar opzegging4 Door de even openstaande deur drong een geroezemoes van stemmen naar buiten ln de vestiaire, waar hij voor den spiegel zijn masker nog rechtzette, en zijn domino schikte. Toen keerde hij zich om en opende de zaaldeur wijder. Een bonte warreling van toiletten vertoonde zich aan zijn oog en aarzelend bleef hij staan, bedremmeld door dat gewoel en gejoel van die menigte, door dat geschreeuw en gelach om hem heen. En vol kracht drong zich het gevoel aan hem op van onbeholpen, verlegen school jongen Hoogere Burgerscholier, die bij toch nog was even een aanvechting, dadelijk maar weer rechtsomkeert te makenhoe zou hij héér ooit tusschen al die onbekenden vindentemidden van die talrijke raaskers haar ontdekken en hij wist niet eens. welk costuum ze droeg; dat had ze hem niet vooruit willen vertellen, dat moe.t een verrassiug blijven. En toen hij gewanhoopt had, haar dan te zullen vinden, had ze be loofd, dat ze hem wel een handje zou helpen. »Ik ken er toch ook niemand, had ze gezegd, en als mijn broer uit Leiden niet over komt, heb ik niemand dan jou. Maar dan dansen we ook aldoor samen, hè?» had ze lief ge vraagd. En dat scheen hem zóó'n heerlijk vooruitzicht, dat hij de kaart, waarmee haar vader hem introduceerde, had aangenomen. In 's hemelsnaam nu maar doorloopen, niet aan den ingang blijven staan, waar aller blikken op hem, als nieuw binnen- gekomene, waren gevestigd. En spiedende door de nauwe openingen van zijn masker zocht hij een plaatsje, wat achteraf, waar hij de drukte kalm zou kunnen overzien. Ge lukkig. men lette niet meer op hemhij was al in de menschenmenigte opgenomen, en met vasteren «tap nu schreed hij dwars door de zaal naar den overkant, waar eenige leege stoelen stonden. Eenmaal gezeten zijnde, voelde hij zich al veel behaaglijker, en het vermaakte hein de keur van toiletten te beschouwende vertegenwoordigers van allerlei naties war relden dooreendaar liepen Chineezen, Elzasser boeren en boerinnen, Japanners, Tyrolers, Maleiers, om niet te spreken van de tallooze Hollandschc, Zeeuwsche en Fricsche boertjes en boerinnetjes. Een aardige groep vormden vijf schoorsteenvegers, met touwen en ladders gewapend, ieder met een dienstmeisje aan den arm een viertal vleer muizen fladderde met grootc donkere vleugels door de zaal. Temidden van eenige rococo dametjes en beeren - als fijne beeldjes, zóó van de étagère afgestapt bewoog zich een Volendammer paar, hij met den wijden pofbroek, zilveren gespen op de schoenen, pijp in dsn mond, zij met het coquette keurslijfje, de vele dikke baaien rokken, en het fijne aardige mutsje, zóó gemakkelijk, alsof ze dagelijks in die krin gen verkeerden. Een Bloemenkoningin, Vrouw Luna, de Nacht, de Stedemaagd, ginds tusschen Faust en Mephisto een aller liefst blond Gretchen het wemelde voor zijne oogen. Met een opgewektcn marsch zette de muziek in, en de paren voegden zich tot een lange rij, als een veelkleurige schitte rend* slang door de zaal kronkelend. Nou, hij danste niet, hoor, zoolang hij niet met haar kon dansenWat had hij eraan, met een onbekende rond te draaienen wie weet, wie hij zou vragen; die maskers konden je zoo bedriegen. Beter was 't nu op te letten allicht had haar broer zich voor dezen eersten dans over haar ontfermd. En nauwkeurig monsterde hij elke dame, die langs hem kwam. Maar 't was om wanhopig te worden, de dames waren zóó talrijk. Och, hij zou haar onmogelijk vinden. Daar waren er telkeus, die zij wel zou kunnen zijn. Hoe moest hij er achter komen? En dan nog al die dames in domino, die de een van de ander niette onderscheiden waren, Als zij ook eens zoo'.n ding aangetrokken hadEn met schrik be dacht hij nu, dat ook hij er een droeg, en dat de boop, dat zij hém zou herkennen vóór het démasqué dus wel kon opgegeven worden. Twee, drie dansen bleef hij zoo zitten, toen hield hij 't toch niet langer uit, en hij stapte op, om tenminste haar familie le vinden. En na eenig zoeken zag hij ze, haar vader en moeder met een grooten vroolijken kring van kennissen, in een gezellig hoekje, door eenige palmen wat afgezonderd. Er waren geen jongelui bij, en toen hij even op een kleine distantie was blijven staan kijken, meende hij alweer de algemeene aandacht getrokken te hebben, en met een zucht besloot bij naar zijn afgelegen plaatsje terug te kearen. Hij kon haar ouders niet gaan vragen, waar ze washij kwam niet bij ze aan huis, kende hen ternauwernood! Nee, afwachten was het be*te Moe van het turen en zoeken leunde hij achterover. Een sterke lust om heen te gaan, bekroop hemmaar hij kon haar niet in den steek latenmisschien voelde zij zich nu even ongelukkig als hijstellig dwaalde ze nu aan den arm van haar broer door de zalen, met verlangende oogen uitkijkende naar homEn dan, wat zouden ze thuis zeggen, als hij zoo vroeg terugkeerde! Een eenzaam, verlaten gevoel beving hem onder al die joelende menschen, van welke hij geen een herkeude. Een troost, dat met démasqué dc smart geleden zou zijn, dan zouden ze mekaar vinden wat zouden ze lachen om hun zoeken naar elkaar, eu wat zouden ze gezellig saampjes soupeeren, Hij was natuurlijk haar soupeurdat sprak van zelf; hij had 't haar niet eens vooruit ge vraagd Behaaglijk strekte hij de beenen uit, eu keek weer verlangend rond. Aren danste een wals, en hij had groote lust op te springen en mee te doen, zich te laten wiegen op de golvende tonen der muziek. Toen, opeeus dat moest ze zijn. Alleen aan een tafeltje, dicht bij hem, zat een meisje, klein en tenger in haar rose achtliende-eeuwschc japonnetje met het korte, aan den hals vierkant uitgesneden lijfje en de kleine pofmouwtjes, het haar hoog ge keept. Ze zat doodstil, verroerde zich niet, alsof ze geen deelnam aan de feestelijkheid. Het was of ze daar al uren zoo had ge zeten, en hij, die dat niet had opgemerkt I Daar was immers geen twijfel meer. Verheugd sprong hij op, liep de paar passen, die haar van hem scheidden, en boog. Hij wou nog niets zeggen het was veel aardiger, dat zij hem uit zichzelf herkende. Maar het meisje zei ook nietsze legde cenigszins schuchter haar handie op zijn arm, en meteen begaven ze zich onder de dansers. Nu wilde hij toch zekerheid hebben en heel zacht, vragend fluisterend klonk de hem zoo lieve naam van zijn lippen. »0 nee mijnheer,» zei ze, »die ben ik niet,» en toen hij met een onwillekeurige beweging haar losliet, vroeg ze zóó angstig: >Wiltu liever weer gaan zitten?», dat hij het niet over zich kon verkrijgen, haar dadelijk weer aan baar lot over te laten, en zij dansten verder. Na den eersten dans gingen ze zitten, en, omdat hij zich toch verveelde, bleef hij bij haar, praatte wat, danste toeu ook nog den laatstcn wals vóór het démasqué met haar Intusschen bad hot twaalf uur geslagen, de prijswinners waren bekend geworden, de prijzen uitgedeeld en de voorzitter van het feestcomité maakte bekend, dat het oogen- blik van démasqueeren gekomen was. Iedereen rukte het masker af verlucht, dat men weer eens vrij kon ademhalen, goed kon zien. Even maar wierp hij een blik op het meisje naast zich. O hoe had hij ooit kunnen denken, dat dit zijn melsie zou zijn, dit zwakke teere schepseltje met het bleeke gezichtStom van hem, dat hij niet bijtijds bedacht had, dat ze haar ook nooit zoo alleen aan een tafeltje achteraf zouden laten zitten. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 4