DRUKWERK HET BESTE Cactur* GELDERSOHE CREDIETVEREENIGING Prijsverlaging. DE AMERSFOORTSGHE COURANT Kortegrachtl8Tel.19Valkestraat 19 ARNHEN - OPGERICHT 18(!B KANTOOR AMERSFOORT: UTRECHTSCHESTRAAT TELEFOON 49 EN 136 Kapitaal en Reserves f 18.(522.000 Verricht alle 15a uitzaken 62 KANTOREN Van heden af is bij eiken winkelier tot onderstaande prijzen verkrijgbaar: 2.50 per kilo 1.35 pond 0.75 half pond 0.32 ons Uitsluitend verpakt in blikken bussen. VOORHANDEN: WITTE DAMESSCHOENENvanaf f 4.50 WITTE KINDERSCHOENEN3.40 LINNEN KINDERRIJGLAARZEN met neus 6.50 KINDERLAKSCHOENEN1.80 KINDERRIJGLAARZEN2.50 DAMESRIJGLAARZEN12.00 DAMES DERBY SCHOENEN11.00 DAMES PANTOFFELS Aaiihovelend, J. GROOTENDORST, HOE 20 Door het aanschaffen van NIEUWE LETTER kunnen wij op het gebied van leveren, tegen billijke prijzen DRUKKERIJ FEUILLETON FLIRTATION. .Men kan zich zóó vergissen!* Hij keek op. Was ook dat niet echt Het had zulk een echten klank van deceptie. En de trek om den mond... O, het pantser! het pantser >I)an begint men bij een volgenden van voren af aan, cn gaat sekuurder te werk. Zoo scherpt met zijn onderscheidingsver mogen een aardige sport,» «Ja, voor mannen.* Walrom voor vrouwen niet!* .Omdat... omdat...cn plotseling lachte ze, een welluidcnden sirenelach. »U matigt u zoo langzamerhand den toon van een biechtvader aannu zou ik u zeker ds ver borgen roerselen van het vrouwelijke hart moeten openbaren Hij sprong op, met een verschrikt gebaar afwerend .Dat liever pas in de volgende incarnatie Ziezoo, dat was achter den rug. Hij had toch weer wat geleerd, zijn mcnschcnkennis verrijkt. Dit volmaakt type was hem nog voorgekomen. Het kon een heele studie worden. En als hij dan later, tusschen de grasverpachtinkjcs en boedelverkoopitikjes door, er eens toe kwam zijn lievelings droom psychologische romans te schrijven, dan had hij cr hier een opgedaan. Zou hij aan- teekeningen maken Misschien niet kwaad. En hij schreef in een notitieboekje: .vinger toppen, voelhoornen, stralenkrans, volgende incarnatie.* Oin te brullen! Om te brullen Toen hij eens geslapen had -- had hij er zelfs niet van gedroomd was hij minder uitgelaten gestemd. Hij betrapt er zich op, te denken, dat het heusch zoo idioot niet was, wat ze samen hadden bepraat, geen gewone goiit-du-jour-conversatie, en heele- maal geen gesprek voor jongelui, die elkaar I voor 't eerst ontmoeten »En bevalt het u nog al u komt uit Utrecht een mooie stadI.even uw ouders nog broers cn zusters een goede hospita, een aardige stand*, ajasses! nee, dan liever, hoc was het ook weer vingertoppen, voelhoornen hij verslikte zich in zijn thee bij den plotseling onbarstenden lach. Och nee, het was tóch mal. En als hij hier was gekomen, zonder inlichtingen, goedig naief, zooais die vorige kerels, dan was hij er misschien ook met vlag en wimpel ingeioopen. Un homme averti en vaut deux. Hij kon liet zich levendig voorstellen van die vorige lui, Allemachtig, hij kon het zich eigenlijk al veel te levendig voorstellen! Waar ging dat naar toe? Hij floot eens den aanhef" van den treurmarsch van Chopin, met in zijn hoofd de lichtzinnige woorden Dat gaat alles naar den bliksem toe! Maar niet te veel in het hol van den beer dat panlser van 'm hm was de moraal van dezen morgen. Toen hij haar weer zag, was het gchscl buiten zijn schuld. Hij kwam haar tegen op straat en zag in de verte al, dat zij iets met hem in 't schild voerde. Wat zou het r.u weer zijn Hij zette zich vast schrap. >Goc-d dat ik u tegen kom, meneer van Ras. Mijn vader vergeet al drie dagen lang, u voor Donderdag ten eten te vragen knoopen in zijn zakdoek, spelden aan zijn jas. een briefje in zijn beurs, het helpt allemaal niet. Komt u Na het luchtig, vlindervlug verhaaltje over vader den beer, klonk hem dat «Komt u zoo betooverend in de ooran, -door dien vlciendnn glimlach begeleid, dat hij gretig, warm dankend aannam. Zoo'n beer, drie dagen met een invitatie rond te loopen voor iemand, die je op elk uur van den dag bij de hand hebt. Of zou het ook anders zitten Zou het sireentje de invitatie lanceeren cn vader de beer niet genegen zijn Nou - aangenomen had iePrettig voor zoo'n vaderals hij aan een candidaat gewend was, bet zaakje vlotte weer, ging die vent aan den haal voor de dochter. Hij had met den oude te doen, waarachtig. Maar nu zou de ellende wel geleden zijn voor den oudeheerhij ging niet op den loop, te deksel, voor nog zoo mooie oogen niet. Hij voelde zich in eens weer, aldus uitgedaagd, al was het ook maar om te komen eten, in zijn worstelaars- stemming. Eens zien, wie van hen beiden de sterkste zou zijn De ideöele worstelaar zag er echter dien Donderdagavond als een geboren salonjonker uit. Zeggen dat hem hut hart in de schoenen was gezonken, zou de situatie niet geheel juist weergeven. Het was veeleer gestegen'hij voelde het kloppen in zijn keel. Alleen het vechtvuur.dat was er uitgezakt, geloosd als ballast over boord. Nadat hij zijn compliment had afgestoken en aan da overige gasten was voorgesteld, waardoor hij uit haar buurt was weggecirkeld geworden, stond hij een oogenblik in de algemeene stijfte van vóór- tafel, zag zich daar staan, rook sterk de tuberoos uit zijn knoopsgat en maakte zich nijdig-vrooiijk om de banaliteit van het oogenblik. Rondkijkendeonder die menschen, begreep hij het al, dat die haar koud lieten. Daar hoefde je niet eens veel voor te vinger toppen, dat zag je zoo welDe knecht kwam het aangerechtzijn melden. En twee aan twee schuifelden al die mooi gemaakte menschen vooruit. Toen zij gezeten waren, telde hij de neuzen eens. Er waren er tien, aan een ouderwetsche, breed-ovale tafel gezeten. Zoover zat hij van haar vandaan, dat hij moeilijk een woord tot haar had kunnen richten. Hij gaf zijn oogen dus maar den kost. Hij kon haar nu rustig bestudeeren, wat in een gesprek toch altijd bezwaarlijker was. En hij vatte, zonder eenig schuldgevoel tegenover zijn slachtoffer, noch zijn ver velende tafelburen, met ambitie die studie op. Zij zat tusschen twee oudere heeren in een geanimeerd gesprek, waar zich ook haar vader nu en dan mengde. Het was op het kantje af van een zaken-gesprek. Plotseling zag zij op, hem regelrecht in de oogen, het opzien van iemand die geroepen werd sloeg haast onmiddellijk den blik weer □eer en bloosde. «Telepathie I* dacht hijimperator-achtig welfde zich zijn borst, Hij wou de proef eens nemen. Laten glippen nu, laten rusten, en dan straks weer. Hij ging nu meedoen aan het gesprekje in zijn buurt, nu en dan in een vluggen opkijk zijn verre tegenpartij monsterend. Toen zij al een heeicn tijd weer rustig gewoon aan het praten en toeluisteren was, hervatte hij de proef. Nauwelijks waren scruteerend zijn oogen op haar gericht, of of hij zag haar blozen en duidelijk in ver warring raken bij haar gesprekje. Alleen, naat hem opzien deed ze niet meer. Het was hem nu een verfijnd genot, het proefje telkens te herhalen, ofschoon hij merkte al gauw dat de electriciteit, om de onge kende kracht zoo maar eens te noemen, op raakte, en zij, hoewel het duidelijk bleek, dat zij zijn blik gewaar werd, niet moer als in het begin onder den invloed er van kwam. De charme was er af. Wat nu Wel, nu de analyse, waar het hem om te doen was geweest, en die hij bij het spelletje geheel had vergeten. Maar nee. het lukte niet, hst wou heelemaal niet. Hij vond haar lief, snoezig lief, verleidelijk, bekoorlijk, daar! en zich zelf vond hij een vlegel, dat hij haar zoo had zitten plagen. Hij dacht er over, hoe hij dat straks goed zou maken, maar kon niets bedenken, dat niet banaal zou zijn. Och wat! zij had zoo veel op haar kerfstok. Alleen, zij had nooit een waardig tegenstander ontmoet, Militaire- ment trok hij zijn voeten onder de tafel in de houding, maakte een lichte bulging met het hoofd en mompelde «Present (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 4