RECLAME-BOTTINE Bank-Associatie J. GROOTENDORST, Hof 20 16.75 16.75 Fa. L. v. ACHTERBERGH's Brandstolfenhandel St. iicolaan O. van Ommeren Amersfoort Langestraat 63 FA. STEEMAART-IJl JEW DAMESKLEEDING Instituut voor Physische Therapie. FEUILLETON HOOG SPEL. Slechts een kleine partij PRIMA BOX RUND- LEEREN Derby Rggbottines met Ieeren tnsschenzool en lakneus (Isto klasse fabrikaat) voorhanden bij BBgger turf Korte tnrf - Aanmaakturf - Eiken kachelblokken - Houtskoolbriketten Houtskool Vuurmakers - Distributievrije Eierbriketten VERKRIJGBAAR BIJ: BestelkantoorAroh. sir. la Telefoon 155 MagazijnenKoesteeg S-7 Weder geregeld verkrijgbaar onze bekende BIJ Langestraat 14 Electr. Bakkerij Telefoon 25? P. BOTHLAAN 26 TEL. 401 COÏTFJECTX2E AMERSFOORT I Technisch-Directeur II BAARN VLASAKKERWEU 40 JACQ DEKKER. TELEFOON 177 Spreekuur to Amersfoort: Maandag, Woensdag en Vrijdag ran 2 4 uur. Voor minvermogenden l'/ï2 Afdeeling voor: Electrische-, Heetelucht- en Waterbehandeling; Diatbermie, Massage, Vibro- en Douche-massage, Bewegingskuren, Zweedsche Heil- en Ademgymnastiek, Kunstzonbestraling enz. Behandeling vanalgemeone lichaamszwakte, gedeeltelijke verlammingen, hardlijvigheid, aambeien, slechte bloedverdeeling (stuwing). Behandeling na beenbreuken, ontwrichtingen, verstnlkingon, gewrichtsontstekingen enz. Speciale behandeling van Voetklachten, (Pijnlijke-, Zwakke- en Platvoeten.) Wertheim Gompertz 1834 enCredietvereenigingl853 Kantoor Amersfoort l'treehtscheweg 1 Kapitaal ei Reserves 19.500.000 Alle bant- en effectenzaken ABONNEERT U QPI ADVERTEERT INlCllt Dl3aCL 6) Kort voordat deze woorden gesproken werden, waren een paar opmerkzame ooren begonnen te luisteren. Monkton had, daar kolonel Clifford op luiden, snijdenden toon placht te sprekeD, alles gehoord, wat hij met Bartley verhandeld had; daar de zaak echter alleen den laatste betrof, had Monkton zich cr mee vergenoegd, met leedvermaak aan het verlies te denkeu, dat zijn patroon ver moedelijk te wachten stond want dat Mary Bartly in doodsgevaar verkeerde was hem bekend. Dit alles overdenkend was hij uitge gaan om te eten; toen hij echter met zach te schreden terug kwam al zijn bewe gingen waren geruischloos als van een kat vond hij Bartley en Hope in een zoo ernstig gesprek, dat zijn nieuwsgierigheid ontwaakt*. Erlag iets bizonder geheimzinnigs in Bartleys stem. Monkton ging vlak voor de kleine glazen deur staan, die hij voorzichtig een duim breed geopend had, en luisterde ingespanuen. Maar bij kon niet het minste verstaan, tot dat Hope op Bartleys voorstel antwoord gaf. Zijn vaderlijke verontwaardiging kwam tot een zoo luide uitbarsting, dat ieder woord zonder moeite te hooren was. >Ik mij van mijn kind scheiden l« riep hij uit. «Voor niets ter wereldWat? Gij noemt u vader en wilt mij overhalen, mijn eigen vleesch en bloed te verkoopen? N.en, liever In ellende leven, liever gaan bedelen dan dat 1 Mijn lieveling I samen zullen wij geluk of rampen, welvaart of armoede aanvaarden, wij willen samen leven of sterven 1 Hij nam zijn hoed om heen te gaan doch Bartley vond het rechte woord om hem' terug te houden. Zonder zich verder te bewe gen, kruiste hij de armen over de borst en zei rustig: >Uw liefde voor het kind is dus niets dan zelfzucht.» «Zelfzucht!» riep Hope; kan iemand mij zelfzuchtig noemen, als ik leder uur bereid ben, voor mijn kind te sterven 1 Maar het verwijt had hem toch eenlgzins geschokt, en Bartley, rustig voor hem staande her nieuwde zijn aanval. >Zoo al niet zelfzuchtig, dan is uw liefde toch blind,» zei hij; toen kwam hij twee schreden nader en ging met aandrang voort: «Wie zal er het meest ouder leiden, als gij uw kind in den weg staat?de kleine zelf. ze kan er zelfs door sterven.» Hope kreunde. «Wie zal er daarentegen het meest bij winnen, ais u verstandig bent en echte liefde,niet de jaloersche teederheld van een minnaar, maar de toewijding van een vader toont Uw dochtertje zal naar welgeval len frissche zeelucht of de bloemengeur van de weiden inademen, ze zal niet langer armoede en ontbering lijden; haar gezondheid, j haar welzijn zal mijn grootste zorg zijn; ze zal de leegte in mijn huis en in mijn hart vullen, en als ik sterf, zal ze mijn erfgenaam zijn.» «Maar voor mij is ze verloren Izuchtte de arme vader. «Volstrekt niet!» antwoordde Bartley, »U moet mijn rechter hand zijn en altijd bij ons blijven, u kunt haar zien en spreken, haar u doen liefhebben, alles wat u wilt slechts niet zeggen dat u haar vader bent. Doet u dit eene voor mij, dan zal Ik daar tegenover alles voor u en de kleine doen. Slaat u mijn voor stel af, dan bent u daardoor uw eigen en haar moordenaar, zoowel als de mijne." Hope begon te wankelen. «Bsn ik werkelijk zelfzuchtig?» vroeg hij «Zeker nietluidde het gerusstellendc ant woord. «Geen enkele vader is dat als hij maar tijd heeft om na denken.» Hope vouwde in doodsangst zijn handen, en drukte ze tegen zijn voorhoofd. «Is het zelfzuchtig, haar iu den weg te staan? mompelde hij. «Maar van haar scheiden ik kan het niet, ik kan bet niet!» «Natuurlijk nietwi? verlangt dat dan zei Bartley, U zult haar nooit uit het oog verliezen; maar In plaats van haar te zien wegkwijnen en sterven, zult u haar door allerlei gerieflijkheden omringd vinden, ver zorgd en bediend als een prinses, en u zult er getuige van zijn, hoe zij dagelijks ge zonder, rijker en gelukkiger wordt.» «Gezonder, rijker, gelukkiger!» herhaalde de arme vader, «Gezonder,rijker, gelukkiger!» herhaalde ook Bartley, en deze woorden maakten diepen indruk op den aarzelenden Hope. Hij begon voorwaarden te stellen, die in hun geheel aangenomen werden. «Wanneer u ooit mocht ophouden, mijn kleintje goed te behandelen, is onze over eenkomst vsrbroken, en ik neem weer terug, wat mij toekomt.» «Toegegeven. Maar hoe komt u er bij, iets zoo onnatuurlijks te veronderstellen? Door mannen worden kinderen meestal niet mis handeld; dat doen alleen de vrouwen, die ze beurtelings aanbidden en slecht behan delen. Voor mij wordt uw dochtertje God zegene haar! een weldoenster, en het ia alleen te vreezen, dat ik meer van haar houden zal, dan ik eigenlijk mag, want zij komt u toe. Maar mijn huis zou zonder haar een ongeluksplaats zijn, en zoo is een overmaat van liefde het eenige, wat u mij ooit zult kunnen verwijten. Hier is mijn hand er op.» Hope liet zich overrompelen; hij gre<;p de hem aangeboden hand, had zich daax- door in zekeren zin al verbonden, en kon nu niet meer terug. Bartley zei hem ver volgens, dat hij voorloopig, om de scheiding lichter te maken, bij hem in kuis zou kun nen wonen. «Overigens», voegde hij er bij, «bent u vau dit oogenblik af niet mijn klerk, niet mijn zaakgelastigde, maar mijn compagnon, en u kunt zelf uw voorwaarden stellen.» «Ik dank u!« antwoordde Hope met een zucht. «Nu verzoek ik u echter, geen tijd te verliezen. Brengt u de kleine vlug hier in huis, terwijl de klerken afwezig zijn. Ik zal ondertusscben de kindermeid op de hoogte brengen en verschillende bezwaren uit den weg zien te ruimen. Wacht! hier Is een bankbiljet van vijf pond; koop daarvoor een nieuw pak voor u zelf en laat uw dochtertje wat eten; maar breng haar zoo mogelijk binnen een half uur hier.» Daarop liet Bartley hem uit door de voorkamer, en begaf zich naar het woonhuis, om de kindermeid om te koopen en tot zijn bond genoot te maken. Het was een moeilijke opgave; zij vond zijn voorstel stuitendals echte vrouw schrok zij echter het meest voor bijzaken terug en vergoot rijkelijk tranen. Ze verlangde vóór alles, dat haar lieveling een christelijke begrafenis ten deel zou vallen, en weende hoofdzakelijk, daar zij hieraan begon tc twijfelen. Toen Bartley echter op al haar verlangens inging en beloofde, haar, zoo lang zij in zijn huis bleef en zijn geheim bewaarde, jaarlijks honderd pond te geven, won hij eindelijk het pleit, en vond in haar een waardevolle bondgenoot. Om voor het oogenblik met deze persoon klaar te komen, zullen wij den lezer ver tellen, dat ze bewees, hoe goed een vrouw geheimen bewaren kan, en dat zij in korten tijd evenveel van Grace Hope ging houden als van Mary Bartley. Wij hebben reeds gezegd, dat kolonel Cliffords woorden weliswaar tot Monktons ooren waren doorgedrongen, maar dat ze het eerste oogenblik geen bizonderen indruk op hem gemaakt hadden. Nadat hij echter Bartley's voorstel en Hope's antwoord ge hoord had, werd dat anders; want zoodra hij het plan van zijn patroon en de mede- deeling van den kolonel komblneerde, be sefte hij ten volle de draagwijdte van de gebeurtenissen. Zoo was dan, zooals met Jonas pompoeo de daarin geboren worm opgroeide om hem eens te verwoesten, ook Bartley's stout en weldoordacht plan van 't begin af aan een gevaarlijken vijand prijs gegeven, - (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 4