SOPHIE H. VAN GALEN —De genees kracht St. Nlcol&aa-vlering. WH verwijten naar de advertentie van de balckera- pa troont, In dit nummer geplaatat. Uit het politie-rapport. Tegen een bewoner van den Zuidaingel ia proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van dedtaak- wet door clandeationon verkoop van jenever. Een a-tal peraoncn ia verbaliaeerd wegena open baren dronkenschap. De sociëteit, >Amicilia< heeft rich doen bekeuren wegena overtreding van het Tapvcrbod, om zoo een rechterlijke uitspraak uit te lokken. Tegen t bakkerspatrooua la proces-verbaal opge maakt wegena overtreding van de nieuwe arbeidswet. Tegen L„ Soesterweg, ia proces-verbaal opge maakt wegens overtreding van de drankwet door het 'slijten van sterken drank, tonder vergunning. Een bewoner van den Utrechtschenweg deed aangifte van diefstal van een bontjas uit de gang van ijn woning. Aangifte werd gedaan van diefstal van 2 rijwielen. - Door de chemische ververij, gevestigd Kamp, d aangifte gedaan van diefstal van goed uit dc fabriek. Iemand uit het personeel werd als verdacht aangehouden en in arrest gesteld Een ongewenschte vreemdeling werd op transport gesteld in de richting van tijn vaderland (Duitschland). Een Duitscher, genaamd H. S. en een Duitsche juffrouw genaamd G. R., beiden alhier werkzaam, worden verdacht van heling van stoffen, ontvreemd door den Duitscher L. R„ die werktaam was op de i confectiefabriek Necofa, alwaar hij de goederen oot- j vreemd heeft. Verdachte bevindt zich thans te Elber- leld. Tegen beide eeratgenoeraden wordt proces-verbaal 1 opgemaakt. Terzake het rijden met een auto, niet voorzien kn een achterlicht, ia proce9 verbaal opgemaakt tegen Jen bestuurder van het motor-rijtuig M 6991. - Bekeurd terzake verontreiniging van den open- arsn weg en het verkeeren in staat van openbare kenacbap, W. v. E., Spieringsteeg. Bekeurd terzake openbare dronkenschap G. ter B„ an BemmelatraatA. Hoogland. Wegens wielrijden zonder licht W, ter M,. Leus den E. M„ Stoutenburg. Nachtverblijf verleend aan P. J. R., Amsterdam. Bekeurd terzake overtreding arbeidswet D. R., JCov *- --ht. alhier is aangehouden als ver- fatal, te Baarn gepleegd, W. L. Deventer. Hij werd door de •gehaald met het bij hem bevonden Ttatecnbrandje bij den brieven-besteller ■T Hoedt, Aldcgondestraat. ia met den snelblusacher óor de politie gebluscht. BEVOLKING. Opgave van gevestigde personen van ii Oei. tot 5 Nov. 1920. von Brauk. Bremen naar KI. Spul 16 G. v Ot, Amsterdam naar v. Asch v. Wijckatr. 13- [ej. M. v. d. Schagt. Soeat naar I.angealraat 65a Isj. W. de Lenne, Vlieland naar Leusderweg 101 R. de Vries. Zwolle n. Havik 12 Mej. J. van fPanhuis, Nijkerk naar KI, Nachteg.at. 2 - Mej. H. ^'Hak, den liaag n. Snouckaertl. 19 Mej. T. Koot, ïb.str. 3 - Mej. J. Jansen, Harderwijk 86 Mej. J. de Vries, Haskerland naar P. Wijning, I-eeuwarderadeel n. St.- Kinderen SantUhano, Roemenie naar Liaan 6 A. Krab, Berlijn naar Sch.- J. Godé. den Haag naar Fr.-Halastr. 51 Boender. Rhoon naar Utr.weg 75 Berch-Gra ven horst, den Haag n. A. de Mei. G. Schatorjé, Buggenum g.atr. 26 Mej. D. Fontein, Amsterdam Jockstr. 107* Mrj. J. Donner, Rotterdam m.wrg 13 Mej. j. Lekker, 'a-Gravenzande ï.atr. 21 J. Klee, N.-Indie n. Zogstr. 30 Berkloo, Amsterdam naar v. Bemmelatr. Dej. G. Adrian), Zeist a. Kon.-Wilh.atr. 2a per». Amsterdam naar Krankel.str. 18 C. i Nijmegen n. Weveraslngel 1 B. Schuiten, I n. Verhoev.str. 90 Mej. J. Vonk, Jutpbaas langeatr. 97 Mej. R. Von Wolffengen-V. Putten naar Arnb.weg 67 T. Meijer, Zeist r Arnh.weg 67 J. Lambooy, Oud-Heusden naar Muurh tajb 13 kinderen Meur», Sloten (N.H.) naar Woest.weg «611 - Mej. A. Brands, Cleve naar Woest.weg 161' Mei. M. Meurs, Sloten (N.H.) n. Leusderweg 20a Mej. A. v. Muiken, Dordrecht r Zuidsingel 25 Mej. S. Lombaerts, Antwerpen r Zuidringel 25 G. v. d. Kley. Laren (N.H.) Kr. Elleboogsteeg 5 Mej. W. v. d. Broek, «penzeel naar Veldslr. 1 Mej. H. v. d. Bunt, (Leereum naar G.-Douatr. 10 F. de Caos, Utrecht r Soesterweg 7 G. Ebbers, Haarlem 0. kamp I Vlasakkers Mej. G. Koelewijn. Haarlem naar kamp F Vlasakkers E. Kamerbeek, Leusden naar J. v. IrOideub.laan 18 G. Muller, Kazerne n. Nleuwstr. 9 a G. Coeneti, Amsterdam naar Zuidsingel 46 G. ,n, Driebergen naar Laogestr. 96 A. Spaan- Tilburg naar Utr.weg «32 A. Mazel, Tilburg r Utr.weg 132 J. v. d. Berg, Driebergen naar H[tnakerkhaf 19 D. Vliet man, Apeldoorn naar - H. Kohlman, Arnhem o. Utr.atr. 8a Ellenbroek, Deventer naar Muurh. 61 J. mbocf, Rhedcn n. Kamp 79 J. Zaadbuizen. r ti (N.H). naar Liend.weg 14 W. v. d. Broek, ieveld n. Hoogeweg 133 J. v. d. Belt, Hoog- r naar Bloemend str. 5 F. Löachner, Duitach- r Havik 10 Mej. A van Wijk, Zaandam iglatidachcweg 24 Mej. J. v. Duinkerken, 1 naar Langeatr. 57 T. Vlogtman, Amsterdam Rembrandtstr. 3 Mej. C. Numan. Haarlem 't Zand 23 Mej. J. Enslnk, Hilversum naar >10 G. v. Gelderen, N.-Amatel n. Soeaterw. F Moll, Dordrecht naar Scheltemalaan 3 ■ene woud. Zeg waart naar Sch.penn.str. 14 D. v. d. Veur. Voorschoten naar Utr.weg 243 9'ti. Dammers, Weststellingwerf n. Parallelw. 18 A. Weimar, Voorschoten naar Bernulfuastr. 4 G. v. d. Heuvel. Hoevelaken naar Kamp 39 T. van Walree, Groningen naar Muurh. 7 J. Dordrecht naar Sutatr. 28a Mej. P. Dijk- 1 naar Utr.weg low. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Kopyvan ingezonden stukken, al dan niet geplaatst, wordt niet teruggegeven. Geachte Redactie. Vergun me naar aanleiding van bet eergisteren door het Bestuur der Katb. Ond. Kring Ingezonden stuk over de onderwijzersactie en de gisteren in uw blad daarop geleverde commentaren, een enkel woord. Een verklarend woord dat allerminst bedoeld de meenlngsverschillen tusschen openbare en bijzondere onderwijzers tusschen bonds- en niet bondsleden aan te wakkeren (waarschijnlijk hebben alle partijen nog nimmer zoo gevoeld hoe noodig ze elkander hebben dan juist in dezen tijd) maar dat slechts dient om misverstanden welke bij de burgerij post zouden kunnen vatten uit den weg te ruimen. Die burgerij bestaat tenslotte voor een groot deel uit ouders, die de mede- opvoeders zijn der ona toevertrouwde kinderen en wier zedelijken steun In den door ons gevoerden strijd wij evenmin wenachen te ontbeeren als zij den oozen waar het er om gaat den grondslag te leggen voor de toekomst van hun kind. Als we bat zoover konden brengen, dat de burgerij begint te begrijpen hoe beangstigend na ons belang aan het hunne verwant Is het belang van een opgeruimd onderwijzerscorps met gezonde zenuwen dat onderwijs kan geven zonder dat zijn gemoed vergiftigd en zijn beroepsliefde langer afgestompt wordt onder de jarenlange zenuwsloopen- de kwelling van neerdrukkende huiselijke zorgen, éls we het zoover konden brengen, dat dit begrijpen van de zijde der ouders zich eens in een daad ging omzetten en we het geheele Nederlandsche volk in onze actie achter ons hadden, dan was het pleit gewonnen. Het is om deze reden dat ik, die overigens geen vriend van ingezonden stukken ben, terug wil komen op een paar uitdrukkingen in uw blad. die ik herbaalde het door het groote publiek dat in onzen Atrijd nu eenmaal niet zoo ingeleefd en opgegroeid isalswedat wel zouden wenscban, licht verkeerd begrepen zouden kunnen worden. U schrijft: er zijn nog veel openbare onderwijzers, die elke sabotage van het onderwijs in welken vorm ook afkeureu, overtuigd als zij zijn dat hiervan het volkskind de dupe wordt. Sta me toe geachte redactie er beleefd uwe aandacht op te vestigen, dat de bond in hare besluiten het oudentjs niet saboteert. Sabotage van het onderwijs waarvan het arbeiders kind de dupe sou kunnen worden kan slechts bestaan in het geven van minderwaardig onderwijs. En er is geen enkel bondslid, dat hiermede sympathiseert. Het niet willen vieren van het Sint NlcolaasfeeBt men mag er dan verder over denken zooals men wil mag bv. niet als sabotage van het onderwijs ge kwalificeerd worden. Al te veel vergeet men, dat de onderwijzers die vele jaren achtereen zonder hiervoor eenigen dank of eenige waardeering te verwachten blijmoedig hun vrijen tijd opofferden voor dit feest, hiermede een daad van menschlievendheid verrichtten en kinderen en ouders een dienst bewezen, waartoe zelfs de meest strakke en correcte naleving hunner ambtsplichten hen volstrekt niet verplichtte. Wanneer wij onderwijzers daardoor zoo de burgerij verwend hebben, dat ze ten slotte meende zonder meer a spraak op onze hulp tc kunnen maken en zelfs mogen moppereo nu we niet zoo opofferend wenschen te zijn ala andere jaren, dan kan het misschien geen kwaad dat onze hulp ditmaal bij uitzondering eens uit blijft. Men leert iemands opofferingen nooit meer waardeeren, dan op bet oogenbllk, dat men ze mist. De sleur van het vanzclf-sprekende gaat er dan een beetje af. Hiermede zij overigens het besluit zalve niet verklaard. Waar bet hier het verrichten van geheel vrijwillige nimmer op bun waarde geschatte diensten betreft komt bet me voor, dat de uitdrukking dat het kind de dupe wordt, m.a.w, gedupeerd wordt, hier niet geheel geplaatst ia. Wij hebben de oudera jaren lang hiermee in de hand gewerkt en verwachtten ook lang reeds van hen eenige hulp, al was het dan voor- looplg maar hun zedelijken steun In onzen strijd om een behoorlijk bestaan. Ook als de bond aangluurt op stopzetting van de opleiding mag men dit nog niet klakkeloos noemen een maatregel waarvan het volks kind de dupe wordt, eveomin ala het feit, dat bv. in Amsterdam Katholieke collega's collectief oatslag willen nemen, in welk geval de kinderen geen onder wijs ontvangen. Men vergete niet met welk doel zoowel het een als het ander geschiedt, nl. met de gegronde hoop, dat men het van koogerhand niet zoo ver zal laten komen. Men vergete ook niet dat reeds jzijnen jaren achtereen met vrij wat sympathieker middelen getracht is ons een menschwaardig bestaan te verschaffen zonder resultaat. Ik kan me zoo begrijpen hoe verbaasd vele ouders hebben opgezien over de vele en in velerlei (lang niet iltijd even gelukkig gekozen) zich luchtende uitingen van ziedende verontwaardiging onder ons 1 anderen geen zon brengen. eisch bv., dat men als heer gekleed ga, zooals die door onze superieuren aan ons gesteld wordt, en mag worden, zelfs als zouden wij hens willen laten varen. Den eisch dat men op tijd z'n belasting betaald en i'n huur, z'n brandstof- en gasrekening, z'n kleeding, achoeisel, z'n voedsel, wasch en al die andere vele absoluut onmisbare eerste levensbehoeften waaraan men niet ontkomen kan, zoolang mer niet in de woestijn leeft. Die eisch. primitief als hij Is mèig niet alleen maar móet door iederen burger en dus zeker door lederen rijksambtenaar gesteld kunnen worden en ik aarzel niet te verklaren, dat indien iemand die het leven en welzijn van duizenden in handen heeft tornt aan dezen allerprlmitiefsten eisch van eten en drinken voor je kinderen en een dak boven je hoofd, zoo iemand een zonde op zich laadt en een onrecht vaardigheid begaat die wijst op eene koude finantieele politiek ten koste van alle moraliteit, Of dit dan werkelijk geschiedt? Of het dan werkelijk zoo erg is als ik het hier neerschrijf? Of er dan niet een beetje overdreven wordt? Lezer, de tijd waarin we leven is een tijd van veel holle phrasen cn mooie leuzen. Niemand zal kunnen ontkennen dat zoowel in de vakvereenigings- strijd als In de hooge politiek dikwijls geschermd wordt met overdreven uitdrukkingen. Wie dagelijks z'n dagblad leest raakt er zelfs zoo aan gewend, dat ieder ambtenaar ontevreden is en klaagt over z'n maatschappelijke positie, dat hij teD slotte sceptisch komt te staan tegenover Iedere actie tot salarisver- betering ook waar die groeide uit den meest billijken drang, die U en mij en alle menschen ingeschapen Is: den natuurlijken drang tot levensbehoud. Nuchtere getalles mogen daarom hier tot slot de gegevens vormen voor een eindoordeel over de vraag of er nijpende nood is, zulke nood dat velen aan hun kinderen zelfs het noodlgste moeten onthouden (om van een St. Nicolaascadeau nu maar niet te spreken) en de wanhoop nabij zijn. Een gehuwd onderwijzer (zonder bijacten) met kinderen ontvangt in deze ge meente een salaris dat op 21 jarigen leeftijd f 1636 is en op vijftigjarigen leeftijd ongeveer midden turschen de f 2000 en de f 3000 ligt. Er zijn vele gemeenten waar 't nog erger is. Aan den lezer thans om uit te rekenen of hij daarvan komen kan, na aftrek van be lasting, huishuur, ziekteverzekering, brandstof, kleeding, schoeisel, studiekosten, schoolgeld, gas en lichtrekening enz. enz. Als de lezer die vraag beantwoord heeft, en mirschien zelf kinderen bezit zal hij begrijpend staan tegenover de niet altijd evea logische uitbarsti en van menschen die men te lang achtereen te veel heeft aangedaan, en die op de een of andere wijze bun wanhoop uit moeten schreeuwen. Dan zal hij zelfs handelingen die veel onlogischer zijn en veel minder grond van bestaan hebben dan de plaatselijke bonds- besluiten schijnbaar hebben toch over het hootd kuunen zien, In hel niet als ze vallen bij de oorzaak van dit alles, de door en door lmmoreele daad die dertigduizend menschen, waaronder vele duizenden huisvaders in hun eerste levensbelangen treft, een daad zoo onmiddellijk rakend en botweg negeerend de oerinstinctcn van den mensch dat zelfs de meest verpolitiekte tegenstanders elkander verzoenend de hand reiken in hun gemeen schappelijk verzet tegen eene salarisregeling die den sobersten burger nog belet op de armelijkste wijze zoDder schulden zijn allereerste levensbehoeften en die zijner kinderen te bevredigen. Indien de lezer dat eene feit maar in zou willen zienhet feit dat we menschen 1- V zijn, menschen met menscbelijke hartstochten en men- schelijke behoeften, menschen die ook graag leven willen en wier levensdrang altijd kunstmatig onder drukt werd, die altijd het kind van de rekening waren en wlen zoolang ei» zoo concequent bitter enrecht is aangedaan dat velen onzer niet meer aan recht ge- looven, omdat ze zien dat politiek gaat boven recht. En dat zoo Iets bij velen met een moreelen terugslag gepaard gaat omdat onderwijzers nu eenmaal gewone menschen en geen helden zijn, en volstrekt niet hooger ■taan dan het gemiddelde peil van de menschheld, dat mag de burgerij die ons dagelijks bare kinderen toe vertrouwt ook wel eens overdenken. Deze voortdurend blijvende miskennig, dit voortdurend in finantieele ellende laten van ons corps kweekt pessimisten zenuw lijders en decadenten, langzaam maar stelselmatig. En daar schuilt op den duur het gevaar voor het volks kind dat opgevoed behoort te worden door menschen met door en door gezonde zenuwen en een zonnige blijde levensaanschouwing, een gevaar dat veel grooter ls dan welk papieren besluit ook, dat een opgewonden vergadering in de een of andere plaats ooit zou kunnen nemen, De persoonlijkheid van den onderwijzer die zijn stempel drukt op het ontvankelijk kindergemoed, de persoonlijkheid, die dikwijls bewust of onbewust nog jaren nawerkt als de op school vergaarde kennis reeds grootendeels vervlogen ls, die persoonlijkheid is het die bij velen nooit tot zijn recht kon komen om dat de materleele zorgen overheerschten. Wie zal andere kinderen raet lust en liefde opkweeken als msn hem nog niet in staat stelt de eigen lduderen behoor lijk op te voeden Tot plicht kan men zich dw'ngen. Maar wie altijd zelf in de schaduw moet staan kan corps, een onderwerp dat al een paar weken achtereen kolommen In de groote dagbladen vult. De rtden ligt voor de hand: vele collega's schamen zich over hun armoe ta praten en kropten die jarenlang In stijgends verbittering op tot er in het beele corps een patho logisch defect is gekomen, een soort van geestelijke marsavergiftiging. Aan wlen de schuld? Dit onder wijzersgeslacht ls het erfelijk belaste product (collega's vergeef me deze uitdrukking) van vele vroegere generatie's die óók leefden onder ministers die de onderwijzers als stisfkinderen behandelden. Daden als thautf begaan worden, bv. het door enkele onderwijzers sturen van een telegram aan de Koningin met verzoek om geen gestolen geld aan te nemen, zijn, hoe af keurenswaardig op zich zelf ook, ten slotte alle slechts symptomen van deze geestelijke massavergiftiging, die maakt dat men de dingen in een scheef licht gaat zien. Het onderwijzerscorps is verziekt. Nog eens aan wies de schuld? Zijn onze elschen dan zoo hoog? Men kan daar verschillend over denken, maar In één ding weet ik stellig dat teder met me mee kan gaan nl. in den eisch te mogen leven. Let wel lezers, ik zeg niet ruim leven. Niet zoo, dat men ook nog een beetje zijn drang naar intellectueel genot, naar kunst genot ent. kan oevrtdigen hoewel mij dit persoonlijk volstrekt niet zoo'n overdreven eisch toeschijnt. Maar met opzet dezen eisch latende varen stel ik dien anderen: den levenseisch zooals die bij den huldigen ■tand der maatschappij gesteld moet worden. Den Met dank voor plaatsing. O. F. FOELKEL. Religieus Socialistisch Comité. A.s. Zondagavond 6 uur zal de heer Coenders uit Utrecht optreden In »De Keizerskroon*, om over het leven en streven van Dr. H. W. Pb. E. van den Bergh van Eijsinga, uit Zutphen, een lezing te houden. Iemand, die aan de voeten van den zoo plotseling ontslapen profeet geschoold is, als de heer Coenders, mag ongetwijfeld onder de meeat bevoegden worden gerekend om de strevingen en bedoelingen van den leermeester nader te ontwikke'en en te vertolken. Allen, die zoo gaarne tijdens het leven van den grooten redenaar diens machtige welsprekendheid en scherp- doordachte betoogen mochten volgen, zullen onge twijfeld van deze gelegenheid gebruik maken. Ook zij, die slechts onverschillig tegenover hem stonden, zooals ook vele arbeiders, zullen toch moeten erkennen, dat hij den stroom des tijds wilde bedden turschen de oevers der relegie, In welken gedachtengang hun mede-arbeider Coenders dan ook stevig geschoold is, v. d. Bergh v. Eijsinga was een volksprediker In den bestsn zin des woords, esn prediker, die vóór alles aandrong op den hoogeren, ideëelen strijd. Dit nog eens naar voren te brengen is Coenders bedoeling. Wij wenachen hem een aandachtig gehoor toe, want niet alleen zijn leermeester, maar ook de leerling zelf is dit dubbel en dwars waard. HIT COMITÉ BurgerlQke Stand ran Amersfsort. van 19 tot 25 Nov. 1920. GEBOREN: Hendrlka Jacoba, d. v. Wouter van den Eshof en Maria Cornelia Jacoba van Leeuwen Ellas Lam- bartus, z. v. Elias Johannes Ruitenberg en Jansina Wlllemina van Gelder Brand, z. v. Jan Sloterwijk en Gijsbertha Berendte Antonia, d. v. Johannes van Noordenburg en Hendrika van den Hoef Hendrikus Hubertua, z. v. Hendrlkus Brits en Hu- bertina Josephina Beij Adrlana Johanna Gertruida, d. v. Ilermanus Johannes van Tilburg en Jozephlna Hubertina Winkelmolen Auna Elisebeth, d. v. Simon Drijver en Hendrika Jacoba Johanna Molenaar Evert, z. v. Aalt van den Berg en Angenietje Clement Johanna Hermina Marle, d. v. Adrianus Arnoldus Koopman en Christina Martina Maria Reln- boud Elbertha Anthonetta Helena, d. v. Jacobus Anthonle Marinus Johannes de Hoog en Wlllemina Cornelia Loman Teunis Johannes, z. v. Jacob van Zeist en Metje van Trlgt Betthus Leonardus, z. v. Leonardus Timoiheus Krijnen en Cornelia Wllhelmina Priem Hendrik, z. v. Jan Zweedijk en Margareiha Snijders Maria, d. v. Johan Hendrik Vinke en Margaretha van Schoten. ONDERTROUWD: Arnoldus Johannes Liethof en Catharina Gillissen Albertus Buddingh en Johanna Aleida Fijnvandraat Philippus Arnoldus van Achterbergh en Willempjede Koning Otto Govaert en Catharina Wilhelmina van der Tuin Marten Hiemstra en Jacoba Eek - Gerardus Pot en Maria Vivié Berend Wijers en AJida Maria Anderson. GEHUWD: Andries van Meeteren en Sophia Maria Veldman Johan de Valk en Geertruida Woudenberg Johanna van Dijkhuizen en Hendrika van de Heuvel Cor- nelis de Lang en Lamberta Collet Dirk Max en Hilletje Schipper Cornelia Alexander Le Clercq en Dirkje Maria Berendsen. OVERLEDEN Roelof Rackee, oud 77 jaar, ongehuwd Petro- nella Rijpert. oud 10 maandenWillemijntje Wijnen, oud 83 jaar, weduwe van Teunis van Eist Diderika Apollonia Siddré, oud 79 jaar, ongehuwd Reinerus van Eijden, oud 63 jaar, echtg. van Johanna van den Hengel. CORRESPONDENTIE. Eenige fijngevoelde ethische beschouwingen van onzen voormaligen leverancier Kortland moeten wegens gebrek aan plaatsruimte tot Dinsdag blijven liggen. Een ingezonden stuk van den heer F. K. deelt wegens dezelfde redenen hetzelfde lot. En eenige berichten dito. ADVERTENTIEN.* TEliUUISU 29 NOVEMBER MARGARETHA A. DÜÏÏIS, Arts (Spreekuur 89 en 12) JOH. v. OLDENBARNEVELTLAAN 20 ÏJTRECHTSCHE WEG 145 Telefoon 396 ZATERDAG, MAANDAG en DINSDAG 27, 29 en 30 November geen spreekuur. VIOOL LKE RARE.S H. ran Viandenstraat 6. Einddiploma Conservatorium Toonkunst Amsterdam Privaatonderwijs Klassik aalonderwjjs Aangifte van nieuwe leerlingen kan dagelijks geschieden. van de Oprechte Wlnanmer Zalf is niet te evenaarden, waar het betreft de genezing van steenpuisten, bloedvinnen, negen- oogen, wratten, fjjl, likdoorns, zwerende borsten, open beenen, dauw-, ring-, baard- worm, winterhanden en allerlei wonden. Frjjs per bus f0.75 en f 1.35. (Hoe grooter bus, hoe voordeeligerin 't gebruik.) Verkrijgbaar bjj Te Amertfojrt A. v. d. Weg,Lange9tr.23, Baarn H. Kaassen, Boschstr.; Spakenburq J. E. VAN ROSSUM; Nijkerk E. v. d WOERD; Barneveld M. COZIJNSEN. Gen.-Agent J. C. 1>E VRIES, Winsnm (Gr.) VAN RIJN'S raMOSTERD

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 2