AMEESFQQRTSGEE COURANT. Donderdag: 2 December 1920 No. 9416 70e Jaargang Bel dan op No. 42. Uitgave van de Drukkery „DE AMERSFOORTSCHE COURANT" voorheon Firma A. H. van Cleeff. Verschijnt DINSDAG-, DONDERDAG- en ZATERDAG. ABONNEMENT per 3 maanden f 1.—franco per post fi.15. Afzonderlijke nummers 3 cent. ADVERTENT1ÊN 1—6 regels 95 cent; elke regel meer 15 cent. Bij regel-abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale-, offideele- pa ontelgenings-advertentiSn per regel zo cent. RECLAMES 1—5 regels f 1.55'; elke regel meer 30 cent. Incasseerkosten worden In rekening gebracht. Inzending van advcrtentiSn op den dag van verschijnen uiterlijk 10 uur, voor het Zaterdagnvmmer uiterlijk Vrijdagavond. REDACTEUR: K. LUBERTI, AMERSFOORT BUREAUX KORTEGRACHT 18 EN VALKESTRAAT 19, TELEFOON 19. A. H. Y. NIEUWKERK Aldegonilestr. 105, 1051, 107 Tel. 543 IN AMEUBLEMENTEN EN KANTOORMEUBELEN KENNISGEVINGEN. Bakkersnachtarbeid. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie kamer No. 3 ter inzage ligt een aanvraag ran I. H. MANHEIM, om vergunning tot het verrichten van bakkersarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voor middags in het perceel Kamp 14. Op Donderdag 30 December a.s., des voormiddags tien uur, zal in het raadhuis gelegenheid bestaan om ten overstaan ran den Burgemeester bezwaren tegen de aanvraag In te brengen. S. A. MEERBURG, om vergunning tot het verrichten van bakkersarbeid turschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voor- middags in het perceel G. van Stelllngwerfstraat 14. Op Donderdag 30 December a.s., des voormiddags tien uur, zal in het raadhuis gelegenheid bestaan om ten overstaan van den Burgemeester bezwaren tegen de aanvraag in te brengen. en van F. WOLFFENBUTTEL, om vergunning tot het verrichten van bakkersarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voor middags in het perceel Paulus Borstraat 70. Op Donderdag 30 December a.s., des voormiddags tien uur, zal in het raadhuis gelegenheid bestaan om ten overstaan van den Burgemeester bezwaren tegen de aanvraag in te brengen. Daarbij worden zoowel de aanvrager als zij, die be zwaren inbrengen, in de gelegenheid gesteld zich naar aanleiding van de bezwaren mondeling en schriftelijk te verklaren. Zeowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbrengen, kunnen gedurende acht dagen vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente, van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Amersfoort, 30 November 1920. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. KENNISGEVING. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis van de ingezetenen dezer Gemeente, dat het door den Directeur van 's Rijks directe belastingen, enz. te Utrecht executoir verklaard kohier No. 6 van de PERSONEELE BELASTING over het dienstjaar 1920 aan den Ontvanger van 's Rijks directe belastingen alhier is ter hand gesteld, aau wlen ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaatsen aangeplakt te Amersfoort den 1 December 1920. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. KENNISGEVING. De Burgemeester van Amersfoort breugt ter kennis, dat in de gemeente Zegveld gevallen van mond- en klauwzeer zijn voorgekomen. Amersfoort, 30 November 1920. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet, brensren ter kennis van het publiek, dat een door H. HASF.LAAR er. G. LAGERWEY Ingediend verzoek met bijlagen, om vergunning tot het oprichten van een Inrichting voor machinale hout bewerking, aan te drijven door een electromotor van 4P. K. in het perceel alhier gelegen aan de Conlnckstraat No. 50, bij het Kadaster bekend onder Sectie E, No. 4633 op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Woensdag, den 15 Dec. aanstaande, des voormiddags te half elf ure gelegenheid ten Raadhuize wordt ge geven om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het op richten van de inrichting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld In art. 15, te lid der Hinder wet, zijn volgens de bestaande jurisprudentie alleen zij gerechtigd, die overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, den 1 December 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. BEVOLKING. Opgave van gevestigde personen van 6 tot 20 Novt 1920. Kinderen Levy, van N. Indiü naar A. Paul.laan 16 - L. Wlelaert, van Kazerne naar Muurh. 118 Mcj. J. Griinzer, van Weenen naar D. Fockemal. 81 H. Veluwenkamp. van Kampen naar P. Pijpersstr. 47 A. Muller, van Duitschland naar Parallelweg 12 Mej. M. v. d. Laan, Groningen n. J. v. Oldenb.laan 14 S. v. Weeghei, van Wieringen naar Gr. Haag 13 Mej. J. v. Schalkwijk, van Soest naar Soesterweg j,73 Mq. G. Schalkwijk, v. Hoogland n. Soesterweg 3173 H. Hilversum, van Amsterdam n. Walikerst. 51 M. Brugman, van Kampen naar Arnh.weg 4 Mej. M. Weller, van Utrecht naar K. Wilh.str. Kinderen Dwars, van den Haag naar D. Fockemalaan 85 V. Steggerda, van Edam naar Puntenb.laan 22 H. v. d. Heuvel, van Hoevelaken naar Hoogeweg go Kinderen Meijer, van Nijmegen n. Vlasakkerw. 46 Mej. J. Boeree—de Bree, van Haarlem naar Puntenb.l. 5 A. Krah—Grosz, van Duitschland n. Sch.penn.str. 19 Mej. M. Kooremans, van Zeist 11. Beekenst.laan 54 - Mej. J. Frietman, v. Amsterdam naar Bergstr. 27 Mej. A. de Beer, van Utrecht naar Langestr. 135b B. Gerritsen, van Deventer E. v. Meijsterw. 27 G. Haarsma, v. Amsterdam naar Soesterw. 51 H. Vermeulen, van Kazerne n. Kamperbinnenpoort W. v. Meetoren, v. Nijmegen naar Molenstr. 14 J. Haars, v. Zeist n. Breestr. 8 Mej. H. Hamme, van Engeland naar L. Vrouwestr. 5o W. Brouwer, van Nijkerk n. P. Pijpersstr. 35 P. Ruijs, van Kazerne naar Utr.weg 161 Mej. M. Arbon, van Utrecht naar Kroontjesmolen - Mej. W. Serré, van Hilversum n. Utr.weg 42 —Kinderen v. Gelder, van Antwerpen naar Zandbergen - Jkvr. E. v. Geen, van Wijk bij Duurstede naar Zuidsiogel 38 Mej. J. Peters v. Herwenen Aerdtn. Zuidsingel 38 Mej. M. Leurs, van Enschede r. Zuidsingel 38 Mej. E. Tijdink, van Groningen naar Zuidsingel 38 A. v. d. Heijden, van Utrecht naar Utr.weg 228 J. v. Wolffgen v. Netzen, v. Jutphaas n. Arnh.weg 67 Wed. F. de Haas-Trieb. van Utrecht naar Muurh. 125b Mej. L. Foeck, van Hilversum naar St. Andriesstr. 5b Mcj. A. v. Bekkum, v. Hoogland naar Kerkstr. 1 G. Nollen, van den Haag naar Zuidsingel 38 Mej. A. Ahn—Swartbol, v. N. Indie naar A. Paul.laan 18 1". Rekers, van Zaandam v. Bemmelstr. 77 G. Freni, van Middelburg naar Vondellaan to W. Hamersma, van Rotterdam n. Aldegondestr. 67 K. Helms, van Woudenberg n Muurh. tg T. Janssen, van Stoutenburg n. Teut 2 J. Amesbof, van Utrecht naar A. Paul.laan 13 Mej. C. de Bos, van Utrecht naar A. Paul.laan 13 - Mej. C. Meijer, van Utrecht naar A. Paul.laan 13 Mej. A. Klijn, van Utrecht naar A. Paul.laan 13 Mej. A. Eijnthoven, v. Utrecht n. A. Paul.laar 13 J. Wallbrink, van den Haag naar Utr.weg 313 F. v, d. Ploeg, van Beverwijk naar Hoogstr. 14 W. Berg, v. Amsterdam n. Westerstr. 76 A. Huisinga, van Utrecht naar J. Steenstr. 19a P. Trossel van Rotterdam naar K. Wilhastr. 35 - A. Timmer van Velsen 0. Eemstraat 43 J. Jansen, v. Ooslerbeek naar Westerstr' 119 H. Koopman, van Epe naar J. Steenstr. 1 - Mej. H. v. Brummelen, van Ede 't Stort 5 E. v. Ginkel, van Hoogland naar Bemmelstr. 38 H. Kamphui», van N. Indlè naar P. Borstr. s J. Goor, van Utrecht n. Sch.penn.str. 42 H. v. d. Heuvel, van Leusden n. Verhoev.str. 87 Mej. G. v. Kolfschoten, van Woudenberg naar Verhoev.str. 87 D. v. d. Vis, van Woudenberg n. 't Stort 5 Mej. E. Timminck, van Amerongen n. Utr.weg ui J. v. Noort, v. Kazernen. Arnh.weg50. Hebt U een Tasi of auto noodig? STADSNIEUWS. Mutatie. De ie Luit.-Adjudant J. F. B. Weber van het 5e Regt. Inf. wordt gedetacheerd aan de Artillerie-Inrichtingen aan de Hembrug. LIJST VAN Onbestelbare Brieien en Briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn. Postkantoor Amersfoort. Terugontvangen In de 2e helft der maand Nov. 1920. Brieven Binnenland. Koningslaan 11, Amsterdam P. v. As. Utrecht Gebr. Bosnack, Amsterdam Districtshoofd arbeid, Utrecht B. Enfen, Haag Mej. W. v. Essen, Arnhem Mej. Mercler, Amersfoort Oosterveen, Redactie Utr. Nieuwsblad, Utrecht Mej. K. Ros- sem, Haag Smet en Co., Amsterdam. Briefkaarten Binnenland. G. Beij, Amsterdam E. H. Bennlnk, Amersfoort A. Blauw, Amsterdam J. Blom, Haag J. Bok, Amsterdam Loet Michels, Bloemendaal Mej. Maric, Amsterdam Mej. P. Pieterzon, Amersfoort Mevr. v. Vogelpoel, Haag Prins Wanning, Amsterdam Wijk—Bruijn, Soest. Briefkaarten Buitenland, Fam. Dricot, Ixelles. Wie is Pierre la Rue??? Wekan lang zal het ons in spanning houden Wie is Fierre la Rue? zullen wij ons afvragen, wie is de man met de roode oogen En om dan maar dadelijk iets van het geheim te verklappen Pierre la Rue is klaarblijkelijk een fictie, een schijn-figuur. Hoe zit de zaak? Dokter Montrose, een geleerde, heeft een ontdekking gedaan op psycho-electrisch gebied. Door een be paalde wijze van influenceering meent hij karakters te kunnen verbeteren, het menschdom te kunnen veredelen. Hij neemt proeven met verschillende personen. Doch helaas, weldra blijkt dat de invloed het tegenovergestelde effect heeft van het verwachte, en inplaats van beter» wezens heeft dokter Montrose hoogst gevaarlijke, want hoogst begaafde 1 misdadigers geschapen. En deze sinistere individuen vormen een bende, die weldra de schrik is geworden van alle eerlijke menschen. »De Bende der Roode Oogen* is haar naam, omdat de aanvoerder, Pierre la Rue, met zijn oogen met roode pupillen, waarin groote magnetische kracht schuilt, aan houdend het meest op den voorgrond treedt. Met hem komen nog naar voren Jim Tanner, lid van de bende, en Vanya Tosca, het liefje van Pierre en eveneens medeplichtige. Het werken der bende gaat maar voort en de politie blijft machteloos. Dit is voor den ouden heer Stanley, eigenaar van het groote dagblad »Daily Herald*, een aanleiding om In zijn blad een campagne te beginnen tegen de geheimzinnige bende. Maar dat wordt zijn noodlot 1 Terwijl hij op bezoek is bij dokter Montrose wordt hij door Pierre la Rue vermoord, geworgd. Dit wordt echter gezien door Florence, de dochter van Montrose en de verloofde van Harold Stanley, den zoon van den vermoorde. Pierre brengt haar echter in een magnetlschen slaap en weet te ontkomen. Harold besluit nu zijn vader te wreken en niet te rusten voor La Rue met zijn rotgenooten hun gerechte straf hebben ondergaan. Maar vaarlooplg

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 1