DE TERUGKEER VAN TARZAN Het Raadsei van g den Doode I AMERSFOORTSCHE COURANT ZATERDAG 31 MEI 1941 B1NIWLAND Gnze Arbeiders Noord-Frankrijk BEZOEK TAN VREUGDE EN ARBEID Een zeer groot aantal Nederlanders heeft werk gevonden in Noord-Frank rijk. Zij zijn om in het onderhond van hun gezin te voorzien ver van huis en haard gegaan en zij bevinden zich dikwijls op plaatóen. waar weinig ver strooiing is. Bovendien missen zij het contact met hun vaderland. Voor Vreugde en Arbeid zal ongeveer eind Juni een cabaretgroep, dertien leden sterk, een tournee maken door de ste den en dorpen, langs de kampen en barakken in Frankrijk, waar zich de Nederlandsche arbeiders bevinden. Er is met zorg een programma samenge steld en er is op gerekend, dat in vele plaatsen, waar voorstellingen zullen worden gegeven, de accomodatie slecht zal zijn. noch zal er voor de musici een piano beschikbaar zijn. Maar het zijn artisten. d:e de7e moei lijke. maar interessant - reis zullen maken en de vier musici bespelen vele en velerlei instrumenten, zoodat de moeilijkheden op instrumentaal ge bied wel zullen kunnen worden over wonnen. Vijf danseresjes zullen een ballet opvoeren en Nederlandsche volksdansen ten tccneele brengen.- Een humorist zal voor een lach zor gen. Nederlandsche liedjes. Neder landsche dansen en muziek, kortom, een typisch Nederlandsch programma zal den mannen, die zoo ver van hun land en de hunnen vertoeven, terug voeren in de sfeer van de lage landen bij de zee. Maar de „klanken uil het Vader land" zullen ook in het Vaderland zélf beluisterd kunnen worden. Er zullen in de groote steden van ons land te gelijkertijd door Vreugde en Arbeid feestelijke bijeenkomsten worden ge organiseerd. voor hen. wier familie leden in Noord-Frankrijk zijn en een deel van die feestavonden zal gewijd zijn aan het beluisteren van het pro gramma. dat op het tooneel van een Noord-Franseh stadje, of op het po dium. dat. door de artisten zelf in een kamp is opgeslagen, wordt uitgevoerd. Zoo zullen zij. die maandenlang van elkander geseheiden leven, zich weer één voelen. Naar schatting zal het gczelschan minstens een maand on derweg blijven. De kosten zullen wor den omgeslagen over de werkgevers en zij zullen een bedrag betalen, af hankelijk van hol aantal arbeiders, dat zij in Noord-Frankrijk aan het werk hebben. Naar Vader Drie penters wildon naar Frankrijk Drie broertjes uit Den Bosch, van urie de oudste zever., de middelste vier er. de jongste drie jaar oud w^5- riin on weg geweest nar.r Frankrijk, teneinde daar hun vader te bezoeken, die daar werkzaam is. Ze vonden het zoo erz. dat ze hun vader in langen tiid niet hadden mrgen zien, dat ze besloten naar hem toe te gaan en hem me? terug te brengen Ged ieön zijn c? hummels or» stap gezaan. nadat ze oo initiatief van den oudste hun spaamntten er aan had- een gewaagd. Naar hun meening met V"1 doen de veld on zak om de vcre re's te maken, kochten ze aan het s'ation een perronkaartje. en klom men in den eersten trein den beste, ci° er aan kwam. Een controleur maak'." echter 0:1- vc'wacM een einde aan de uitvoering van het kordate nlan. want toen hü de perronkaarties zag en vroeg, wat ri? neuters wilder., vist hil al heel pooed'g. wat hem te doen stond. Het d'riptal. tranen met triten schreiend. Tfri ';1zt bureau van den sta- tmyw-hef gebracht. D" groot" man mëfi de rood? pet en de gouden bie zen ore?s het trio om hun liefde, maar bracht het teven; aan het ver eland. dat kleine hummels h°ter doen met b'ï moeder thuis te blijven dan vA~" 'n een vreemd land te gaan D° rolitie heeft de knaoen weer bij de moeder teruggebracht. DOOR AUTO AANGEREDEN Te Hengelo werd de 64-jarige wiel rijder B. H. uit Enschede door een ftuto gegrepen en gedood, toen hij bij het oprijden van de straat weifelde. door EDGAR RIGE BURROUGHS 46 Tarzan trok met de apen mee ais in vroeger dagen. Zij bemerkten, dat hri hun de beste vindplaatsen van Voedsel bezorgde, dat zijn lasso kleine dieren met groote zekerheid ving en ze begonnen nar-r hem op te zrien. zooals zi; dit vroeger hadden gedaan, tc:en hij hun koning was. Zoo was het voordat ze het amphitheater, waar ze hem eens als hun koning hadden gekozen, hadden verlaten. Voordat. Tarzan naar den troep was terugge keerd, had een jonge aap. zooals ge woonte was. een anderen troep opge zocht om daar een vrouwtje te zoe ken. Hij was juist met zijn bruid te ruggekeerd. Onder zijn avonturen vertelde hij, dat hij een grooten troep vreemd uitziende apen had ontmoet. ..Ze waren allemaal harige, groote apen. behalve een, dat was een zij!" „Lichter van kleur, maar anders het zelfde", vervolgde hij en wees naar Tarzan. Opeens was de aapman een en al aandacht. Hij vroeg meer dan de niet snel begrijpende menschaap kon beantwoorden. „Ja, de groote apen waren kort en leelijk en droegen gele ringen om armen en beenen. Ze waren gekleed in de huid van Numa en Sheeta. Ze droegen stokken en messen. Ze waggelden snel voort op hun kromme beenen. Nu en dan wil de er een op alle vier zijn pooten 100- pen net als Belgasi, de gorilla. De „zij" was klein en tenger en heel bleek. Ze trokken haar voort soms bjj een arm soms aan het lange haar, dat op haar hoofd groei de. Aldoor stompten en sloegen ze haar. O. het was heel grappig ge weest om dat te zien. (Wordt vervolgd). Auto te water gereden BESTUURDER OMGEKOMEN Gisteravond is op de Prinsegraeht te Amsterdam ecu 33-jarige Arnhem mer. tot.n hij trachtte bij het par keeren zijn auto te keeren, in het water gereden. Op het hulpgeroep van zijn echt- genoote, die langs den waterkant stond, b gaven drie personen zich te wr.ter. r >ch zij slaagden er niet in den bestuurder te vinden. Eerst an derhalf uur later wist de brandweer den aut op den kant te hijsehen, waarna (je autorijder dood uit het voertuig werd gehaald. DOOVE MAN OMGEKOMEN Op de.v onbewaakten overweg on der "Voorbonden bij Zutfen is de 68- jarige dodve landbouwer K B. onder eenlosse locomotief geraakt en ge dood. U Diverse Berichte* Jg Buitenland Een hoogleeraar aan de Ameri- kaansche universiteit te Beiroet, is in Palestina, tusschen Kanin en Ma- bloes overvallen en beroofd. Te Lissabon (Portugal) is het derde schip van het. Roode Kruis, de St. Gotharc. komende van Genua en Gibraltar, binnengeloopen. Generaal Weygand heeft lucht beschermingsmaatregelen in een deel van het Fransche koloniale rijk gelast. De Australische regeering heeft bepaald, lat voortaan geen Austra lische v ouwen tusschen 18 en 60 jaar het land mogen verlaten. ONDERWIJS AC DEMISCHE EXAMENS Leiden. - Doel. ex. genéesfc.: mej. J. Lievenzen. Den Haag en de 'heeren P. •1. Bon. IN n Haag P. J. van Luvk, Den Haag; IV. Storm van Leeuwen, looiden. Doet. (f Chili, en Jap. letteren: O- I'i '!>- A'dant n dom en .1 Doet. e vak sche Haag. Caiid. e veld. It'ds theologie: L. J. r. d. Lof lof): D. H. v. Daalen, Haar- Th Mackenzie. A'dam. wis- en natuurkunde, liopTd- imlc: nioj. K. M. Petri, Den reelil"iide dames G. Sonne- en M. Boeking, Gouda en de Grena de longh. A'dam; J. erna, Delft: IJ. de Wit, Den M. W. Haag. Arts-ex., Je deel: J. W. II. Nauta, Oegstgeost: N. de Koning. Sassen- heiiu; F. Qn spel, R'rlanv, 8. A. den Oud sten, Den liiag: R. J. Th. P. Nienier, Leiden. Bqv. int ar,?: mei. N. Flicker, Den Haag RADIO-PROGRAMMA'S ZONDAG 1 JUNI HILVERSUM I, 415.5 31. S.00 Gramofoonmuziek. 8.30 B.X.O. Nieuwsberichten, 8.45 Giamofoonmu- ziok. 10.00 Het Pinksterevangelie (voor bereid door de Christ. Radio Stichting). 11.40 Rondom liet orgel (voorbereid dooi de Christ. Radii» Stichting). 12.00 Om roeporkest. 12.4"> B.N.O.; Nieuws- en economische berichten. 1.00 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: Boekbespre king. 1.15 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 2.00 Parade van Zuid-'Amerika, muzikaal programma. 2.45 Radiotooneel. 3.30 Gramofoonmu ziek. 4.0) Het Phil harmonisch Kwartet. 1 15 De Kamermtiziekspelers en soliste. 5.30 Voor de jeugd. 6.00 Uil Berlijn; „Die Front reieht ihrer Heimat jetzt die Hand". 8.00 B.N.O.; Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Om roep- orKPst. en ensemble Bandi Palogh. 9.30 Berichten (Engelscli). 9.15 Gramofoon muziek. 10.00—10.15 B.N.O.; Uitzending in de Kngelsche taai; An American sees Holland. HILVERSUM II, 301,5 M. S.00 Gramofoonmuziek. 8.3(1 B.N.O.; Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.iV) Studiovroegdienst (voorbereid door het Yrijz. Prot. Kerkcomité). 10.00 Zondagmorgen zonder zorgen. 12.1)0 Cy clus: Eens Christens reize naar de eeuwigheid in dezen tijd (gr.pl.. voor bereid door de Christ. Radio Stichting). 12.15 Pachciantal'e. 12.45 B.N.O.: Kieuw*.* en economische berichten. 1.00 Rambler;. 1 30 Musiquette. 2.00 U en de muziê; (II), causerie. 2.15 TannbailSer und de: Siingerkrieg auf Wartburg. opera F rag menten Ie acte en 2e acte). 4.00 Uitzet» ding voorbereid door de Christ. Radio Stichting): a. Wijdingswoord; b. Gewij de muziek. 5.30 A.N.P.: Sportuitslagen. 5.35 Pus7ta-orke?t. 6.00 Declamatie. 6.10 Melodisten. 6.4-5 Sport van den dag. 7.10 (kibarctprogranuiM. 8."»' B.N O.: Nieuws berichten. 8.15 Gramofoonmuziek 8.86 Tannhauser und der S.lngerkrieg auf Wartburg, opera (3e acte). 9.40 Radio tooneel. 10.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. Sluiting. MAANDAG 2 JUNI HILVERSUM I, 415,5 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 B.NO.: (voorbereid door de Christ. Radio Stich ting). 9.15 Zang met pianobegeleiding (voorbereid door de Christ. Radio Slich ting). 9.15 Gramofoonmuziek. 10.40 De en de heerpn E. A. Peni'hijn Lowe, Oegstgeest; W. Betist, Oegstgeest; Th. Kuipers. Den Haag; A. Lubers. Dén Haag: W, W. Muys v. d. Moer, Leiden en J. F. H. Zuidhof, Den Haag. promotie; Utrecht. Gepromoveerd op proef schrift, tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, J. van Wijk, Den Haag. Groningen. Gepromoveerd op proefschrift tot doctor in de genees kunde, 'J. E. m. Sutorius, Rotterdam. 1 lamatie. 10.50 Frans Wouters en zijn orkest en declamatie. 12.00 Hollnndsch Kamermuziekensemble. 12.15 Pinnovoor- dracht. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en eennomisobe berichten. 1.00 Het Hollnndsch ICauieimuziekensemble en zang met pianobegeleiding. 2.00 Or kest Eloward en gramofoonmuziek. 3.00 Voor de vrouw en grnmofoonnmziek 3.-15 Gramofoonmuziek. 4.45 Voor de jeugd. 5 15 B.N.O.: Nieuws-, economisch» cn beursberichten. 5.30 Orgelconcert. 6.00 Omroep-Harmonie-orkest. 6.40 Ensemble Randi Balogb. 7.00 B.X.O.Economische vragen van der dag 7.15 Voor de kleu ters. 7.25 Musette-orkest „Les Gars de Paris". 7.45 Politiek weekpraatje. 8.00 R.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Het Utrechtsch Stede lijk orkest en solist. 9.30 Berichten (En- gelscb). 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00— 10.15 B.N.O.: Uitzending in de Engelsche aal: Things worth knowing about Hol land. HILVERSUM II, 301,5 M. 8.00 Gramofoonmuziek. (8.30—8.45 B.X.O.Nieuwsberichten). 10.00 Pink- ;:erdiensljc voor kinderen (voorbereid door het Vrij'/.. Protest. Kerkcomité). 10.45 Studiedienst (voorbereid door Eel Yrijz. Prot. Kerkcomité). 12.00 Gramo foonmuziek. 12.15 Omroeporkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berich ten. 1.00 Amusementsorkest en soliste. J 40 Orgelconcert. 2.00 Omroeporkest- en soliste en gramofoonmuziek. (In de pau- 7.": „De Pinksterblom"). 4.00 Celesta ensemble. 4.30 Indonesische Muziek: Mu ziek van Bali, causerie met gramofoon muziek. 5.00 Wat de Bijbbl zelf zegt, le zing (voorbereid door dc Christ. Radio Stichting). 5.15 B.N.O.: Nieuws-, eeono- eche en beursberichten. 5.30 Pianovoor dracht. 6,00 Gesprekken met luisteraars (voorbereid door het Yrijz. Prót. Kerk comité). 6.15 De Ramblers. 6.45 Sport van den dag. 7.00 B.N.O.: Friesch praat je. 7.15 Zang met pianobegeleiding en orgelconcert. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Ons schemeruurtje. 9.20 "Voor den boer. 9.55 Gramofoonmuziek. 10.00 B.N.O.; Nieuws berichten. Sluiting. DINSDAG 3 JUNI. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 F.N.O.: Nieuws berichten. 8.15 Schriftlezing en medita tie (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 8 25 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmu ziek. 11.00 Declamatie. 11.20 Pianovoor dracht en gramofoonmuziek. 12.00 Or kest Eloward. 12.25 Voor den boer. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.Nieuws- en eco nomische berichten. 1(H) Zang en piano. 1.30 Sprankelende middagklanken. 3.00 Orgelconcert en solist. 3.30 Viool en piano. 4.00 Cursus: „Ons Geloof en ons Werk" (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 4.20 Gramofoonmuziek. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Ro mancers. 6.00 De lichte Toete. 6.45 Cau serie; Kapitalisme en Nationaal Socialis me (VI). 7.00 B.N.O.: Vragen van den dag. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Duit- eche les. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Omroepor kest en solisten. 9.30 Berichten (En- gelscdi). 915 Gramofoonmuziek. 10.00 10.15 B.N.O.: Uitzending in de Engel sche taalEconomic News from Holland. HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.c0 Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.NO. Nieuws berichten. 8 15 Gramofoonmuziek 10.20 Zang met pianobegeleiding. 10.40 De clamatie. 11.00 Molto Cantabile en gra mofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Or gelconcert, 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economisohe berichten. 1.00 Orkest Ma- lando en solist. 1.30 Gramofoonplaten- concerl met toelichting. 2.00 Haarlem- sche Orkestvcreeniging met solist en gramofoonmuziek. 3 30 Voor clo zieken. 4.00 „Kin Heldenlohonvan Rich. Strauss, causerie met gramofoonmuziek. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.15 B.N 0.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Russisch or kest Slawa cn solisten. 6.30 U hebt 't gehad op de lagen school. 6.Ï5 .I1* Jeugd sportclub". 7.00 BNO-: Vragen van den dag. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.4-5 Voor de werkende vrouw. 8.00 B.N.O.; Nieuwsberichten. 8.15 Gramo foonmuziek. 8.30 Radiotooneel, 9.25 Gra mofoonmuziek. 9.40 Nederland voedt iiich zelf: Productieslag 1941. 9.:»."» Avond- wijding (voorbereid door hef vrijzinnig Protestantóoh Kerkcomité). 10.00 B.N.O.; Nieuwsberichten. Sluiting. Het wieden van een vlasveld in den Wieringermeerpolder. De vlasplantjes, welke ongeveer 5 c«M. zijn zoo sterk, dat de arbeiders gewoon over de plantjes heen kunnen kruipen, zonder dat ze iets groot zijn, beschadigen (Polygoon) FEUILLETON Unman van Hans Holz Nederlandsche Bewerking E. Veen 16. Wil de commissaris nog eens hoo- ,-en. dat ik den man niet heb dood geschoten? vraagt hij e beetje spot- lend. Weet ik niet, bromt Müller en brengt hem naar de kamer van den commissaris. Zoo, zegt hij en klopt. Binnen, klinkt het Müller opent de deur en laat Ohl- sen voorgaan. Dr. Ohlsen, meldt hij. De commissaris zit over de acten gebogen. Nu staat hij echter op. —"Dank je. Muller, je kunt ons al leen laten. Alstublieft, mijnheer Ohl sen Wit u hier gaan zitten. En hij schuift den arrestant een stoel toe. Ohlsen neemt plaats en leunt licht met zijn arm op de schrijftafel. De commissaris heeft ook weer jlaats genomen en haalt een doos sigaretten te voorschijn. Rookt u een sigaar of een sigaret? vraagt hij beleefd. Ohlsen neemt een sigaret en be dankt voor riet vuur. dat de commis saris hem a-r.biedt. Wie dit alles zou zien. zou nrit denken, dat hier een arrestant ve-hoord zal worden. Het ziet er eerde- uit, dat de commissaris een vriend ontvangt met wien hij ge zellig gaat zitten praten. Zegt u nij eens, mijnheer Ohl sen. u hebt ui onze weinig comfor tabele ontvai gkamer leeren kennen, begint de commissaris, wilt u ons nu niet liever vei tellen wie de dame was. ciie op den btwusten avond bij u op bezoek kwam? Ohlsen glimlacht vriendelijk —Het, spijt mij werk lijk, commissaris, maar ik kan het u ïeusch niet vertellen. Een ongenbliri is alles stil, dan zegt de ccmmissari.Jammer, want ik had heusch gel.oopt, dat ik u vandaag zou kunnen omslaan. Wij hebben na melijk iets ontdekt, dat u zeer ontlast wat de verdenking betreft. Ohlsen gaat rechtop zitten. Wat my kan ontlasten? vraagt hij ver baasd. De commissaris knikt. Wij heb ben vastgesteld, dat de revolver, die naast het slachtoffer lag en waaruit het doodeliik schot gelost werd, het e'gendom was van den doode. Ohlsen haalt ri'ep adem. Dan is vies gced. zegt hij. De ander schudt het hoofd. Alles is daarmede nog niet opgehelderd, zegt hij, maar in ieder geval is dit feit voor u van belang. Als wij nu nog de verklaring van de dame. die bij u was, hebben, dan is werkelijk alles goed. Hij let er op hoe Ohlsen deze woor den opvat, maar deze weifelt niet. Dus daar wilde u heen, commissa ris. maar het is vergeefsche moeite. Kerckhoff loopt in de kamer heen en weer. Denkt u er toch eens goed over na, zegt hij. sedert u weet dat wij hebben vastgesteld, dat de revol ver het slachtoffer toebehoorde, moet u toch denken, dat wij meer weten. Wat dan wel, vraagt Ohlsen. Dat wij weten, wie de doode is. anders konden wij toch niet zeggen, dat het wapen zijn eigendom is. Ohlsen trekt zijn onderlip naar binnen. En? vraagt hij dan. De commissaris keert zich met een ruk om. Hebt u hier niets op te zeggen? Wilt u beweren, dat u Paul Würzbach niet kende? Hoe zou ik hem kennen? vraagt Ohlsen. De commissaris triomfeert. Aha. zegt hij, u bent dus niet verwonderd over het noemen van den naam. Hij klinkt u bekend, niet waar, anders zoude u wel gezegd hebben, dat 'u dien naam nooit had gehoord. Ohlsen heeft zich weer volkomen beheerscht. Waarom zou ik u dat bestrijden, u zoudt mij immers toch niet gelooven. Misschien wel, u overziet het feit, dat een bekentenis nuttiger is dan dat men u woord voor woord uit uw mond moet halen. Ohlsen blijft kalm. Ik hpb niets te bekennen, zegt hij. Ik heb dezen man niet gedood. De commissaris neemt weer op zijn stoel plaats. Ik heb geen dergelijke bekentenis van u verwacht, zegt hij, ik heb u al gezegd, dat de herken ning van het wapen in uw voordeel is. Wat ik van u wil hooren is een waarheidsgetrouw verhaal van de gebeurtenissen in dien nacht. U ver zwijgt een massa voor ons. U verzwijgt ons den naam van de dame, hoewel ik u heb beloofd, dat het verhoor met deze dame voor haar op zoo discreet mogelijke wijze zal gebeuren. U verzwijgt voor ons waar door en waarvan u Paul Würzbach kent. Dat u hem kende, bestrijdt u hopenlijk nu niet meer. U verzwijgt ons verder wat Paul Würzbach bij u kwam doen en waarom hij den doiW vond. Ohlsen rookt rustig verder. Hij kijkt over de schrijftafel uit het raam en hij zegt alleen als terloops. U hebt beslist geen antwoord van mij verwacht, commissaris. Commissaris Kerckhoff kijkt even op en bladert dan weer in de stukken die voor hem liggen. Plotseling wordt hij opmerkzaam, neemt een rood potlood en schrapt iets aan. Werpt daarna een verbaasden blik op Ohl sen en leest nog eens. Dan staat hij op en loopt met groote schreden in het vertrek heen en weer. Hoe gaat het eigenlijk met uw vroegere echtgenoote? vraagt hij plotseling. Ohlsen wordt onrustig. Mijn vroegere vrouw? vraagt hij. Ik weet het niet Nooit meer iets van haar ge hoord sedert deze geschiedenis OhlsBfi wordt zenuwachtig. Se dert welke geschiedenis? vraagt hij voorzichtig. Nu wordt de commissaris boos. Maar beste dokter Ohlsen, zegt hij. u moest toch uit mijn vragen begrij pen, dat ik de geschiedenis ken. dat ik uw vroegere vrouw ken. Waarom wilt u dit ook al weer verzwijgen? Ohlsen kijkt hem van terzijde aan. Als u toch alles weet, waarom vraagt u het mij dan? De commissaris blijft staan. U bent dus getrouwd geweest, zegt de commissaris, en wel met Malte Würz bach. de zuster van den dooden Paul Würzbach. Dat is juist, niet waar? Ja, knikt Ohlsen. Uw vrouw, gaat de commissaris voort, heeft indertijd onder zware verdenking gestaan, men beschuldigde haar van moord op haar vader, Emi' Würzbach. Klopt dat? Weer knikt Ohlsen. De moord op Emil Würzbach is nooit opgehelderd, gaat de commissa ris verder, men heeft de vrouw toen uit gebrek aan bewijs vrij moeten laten. Wat is er toen verder gebeurd, dokter Ohlsen? vraagt de commissa ris geërgerd. Ik ben naar Amerika gegaan. zegt Ohlsen aarzelend, maar eerst hij zwijgt een poos en vervolgt dan, eerst was mijn vrouw gestorven, zoo vertelde men mij. Zij had na haar arrestatie en het proces niet meer bij mij durven terugkomen, ik heb haar overal gezocht, maar zij hield zich schuil. Ik denk, dat zij zich schaamde en toen kwam ik op mijn onderzoe kingstocht in een café, waar men mij gezegd had. dat zij vaak at en daar hoorde ik, dat zij gestorven was. De commissaris heeft eenige aan- teekeningen gemaakt. U kende na tuurlijk den broer van uw vrouw. Paul Würzbach. vraagt hij dan. Ohlsen grijpt naar de doos sigaret ten die op tafel ligt, maar laat haar dadelijk los, hij trommelt op de tafel en neemt ten slotte toch een sigaret. Ja. zegt hij eindelijk. Kijk eens aan; de commissaris sla/a kt een zucht, het was ook onzin, cm verder te liegen. Mij interesseert alleen dit, hoe kwam u er indertijd toe. juist dat meisje te trouwen. U v;ist toch zeker wel uit welk milieu zij kwam en dat haar vader duistere za ken deed. (Wmen vervolgen

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 2