Zuinig met gas en electriciteit! Amersfoort Transpiratie en stukloopen van AMERSFOORTSCHE COURANT DONDERDAG 17 JULI 1941 S Strenge maatregelen te wachten Eenige dagen geleden is er reeds op gewezen, dat de strengere rantsoenee ring van electrticiteit en gas, welke 1 Ju li j.l. is ingegaan, nog onvoldoende be sparing ten gevolge heeft gehad. Bij deze regeling Is aan alle verbruikers, met uitzondering van enkele bijzondere bedrijven, voorgeschreven het verbruik van electriciteit en gas per 2-maande- lijksche periode tot 75 van het ver bruik in de overeenkomstige periode van het vorige jaar terug te brengen. Hierbij zijn echter minima toegestaan, waaromtrent het volgende medegedeeld kan worden: Electriciteit. Voor verlichting en andere huishou delijke doeleinden dan koken enz. zijn de volgende minima gesteld: a. voor hen. bij wie de meteropne ming plaats gehad heeft tusschen 15 Ju ni en 15 Juli resp. 18, 36 en 52 kwh voor de 4e, 5e en 6e twcemaandelijksche pe riode van dit jaar; b. voor hen, bij wie de meteropne ming zal plaats hebben tusschen 15 Juli en 15 Augustus, resp. 24. 46 en 52 kwh. voor de 4e. 5e en 6e twecmaandelijk- sche periode van dit jaar. Voor hen, die electrisch koken, is het minimum bepaald op 150 kwh per twce maandelijksche periode. Gas. Het minimum, dat voor het gasver bruik is toegestaan is 60 M'. per twee- maandelijksche periode. Een ieder is dus gehouden om zijn verbruik met 25 pCt. te verminderen. Slechts in die gevallen, dat men daarbij beneden de hierboven vermelde minima zou komen, mag men het toegestane minimumverbruik aanhouden. Bij overschrijding van deze voor schriften kan een boeten opgelegd worden ten bedrage van 50 tot 300 van het te hooge verbruik en kan afsnijding van den toevoer vol gen. Behoudens de met name ge noemde uitzonderingen (bedrijven van openbaar nut en bedrijven, welke voor de voedselvoorziening werken) is ook ieder bedrijf ver plicht tot een beperking van 25 Aangezien een regelmatige voor ziening met gas cn electriciteit al leen gewaarborgd zal zijn, wanneer door samenwerking van alle ver bruikers de noodzakelijke besparing wordt verkregen, zal in de naaste toekomst zeer streng worden opge treden tegen overschrijding van de verbruikshoeveelheden, waarop men recht heeft. De overschrijding van de rantsoenen behoeft niet meer per 2-maandelijksche periode geconstateerd te worden, doch overschrijding in een bepaald gedeelte dezer periode van een evenredig" deel van het rantsoen, waarop de betrokkene voor de geheele periode recht heeft, is eveneens ten strengste verboden. Dit gedeelte der periode zal echter niet kor ter zijn dan een week. Slechts voor in- dustrieele bedrijven, welker aard een gelijkmatige verdeeling van het rant soen over de geheele periode niet toe laat, kan een uitzondering gemaakt worden. In alle plaatsen des lands zullen in verband hiermede tusschentijdsche me teropnemingen plaats hebben en indien bij bepaalde verbruikers overtreding wordt geconstateerd, zal tot het nemen van maatregelen, als onmiddellijke af sluiting van den toevoer, worden over gegaan. Het kan niet worden geduld, dat door gebrek aan medewerking van een deel der verbruikers de geheele voorziening met electriciteit cn gas zou moeten wor den stopgezet. Een dergelijk gebrek aan gemeenschapszin zal met de daai-mede in overeenstemming zijnde gestreng heid worden behandeld. MINDERJARIG MEISJE AANGEHOUDEN Een minderjarig meisje, afkomstig uit Wijk bij Duurstede, is aangehou den en door de politie naar haar ouderlijke woning teruggebracht. TWEE JEUGDIGE BOUWVAK ARBEIDERS IN ARREST Twee jeugdige bouwvakarbeiders, resp. 20 en 18 jaar oud, zijn door de politie in arrest gesteld, de een we gens diefstal van een fiets, de ander wegens medeplichtigheid. TER WAARSCHUWING Tegen een bewoner van de Sint An- fridusstraat is proces-verbaal opge maakt wegens verboden lichtuitstra- ling. JUBILEUM W. HOEFSLOOT Vandaag heeft de stationsporlier Hoefsloot, waaraan wij in ons blad van gisteren een artikel wijdden, zijn zilveren jubileum als employé bij de Ned. Spoorwegen herdacht. Onder hen, die hem met dezen dag kwamen gelukwenschen bevond zich ook de hoofdstationschef, de heer J. J. Septer. Hoewel de jubilaris dezen dag in allen eenvoud wilde laten voorbij gaan, heeft liet hem toch aan belang stelling niet ontbroken. Vele mede- nrbeidrrs hii hot ennn- i- aanloopen om hem de hand te druk ken. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN Pakje waarin koffiefilter, dessert vorkjes, dop van benzinetank, bruine herdershond, broche met ovale steen, portemonnnletjc bruin met roode streepjes, groene vulpen, badhanddoek met blauw badpak, gestreepte sjaal, wandelstok tevens pnraplule. hoefijzer, portemonnale, wit gebreid zadeldekje, beurs met bvoodbonnen. blauwe werkkiel; kano, tcxtlelkaurt. bruine sportrulm, slipover, bon kaart brandstoffen, transportrijwiel, zonne bril. twee sleuteltjes aan touwtje, dames mantel. ledige portemonnale, herdershond met ketting, blauw gestreepte damesmantel, paar zwarte lage kinderschoenen, klein bruin hondje (aangereden), hecrcnzakhorloge. ro zenkrans. zak aardappelen, eenlgo foto's in étui t.n.v. Doodeman, Jonge witte duif. Jon ge herder reu. heerenpolshorloge, blauw lin nen ceintuur, bruine damesporiemonnale m. ritssluiting lnh. geld enz., bruin-zwarte por- temonnalo lnh. geld melkbon enz., nikke len lieeron polshorloge, roode rubber cein tuur. vulpenhouder „Parker", dnmesrijwlel, hcerenhorloge met, ketting eenige sleutels cn vleeschbonnen, blauwe JongensregenJas. Inlichtingen dagelijks van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur aan het hoofdbureau van polltic doch niet per telefoon. EXAMENS De heer F. Plas, alhier, slaagde voor het examen electro-technisch ingenieur EXAMENS Te Utrecht slaagden voor het Mulo diploma .A: de dames G. Doornvcld, R. Duringshoff, E. Hoorn en C. Terma- ten, scholieren uit onze stad. PRAF.PARATOIR EXAMEN. De classis Amersfoort der Gerefor meerde kerken heeft praeparation ge ëxamineerd en beroepbaar gesteld den heer C. van Ommen te Baarn, cand. aan de Theologische Hoogesehool te Kampen. Cand. van Ommen is bereid, de ker ken des Zondags te dienen cn een eventueel beroep terstond in overwe ging te nemen. AGENDA Sterhuls, Korte Beekstraat 4 lederen avond van 19.00 tot 22.00 uur geopend. Zondags on feestdngen open van 14.00 tot 22.00 uur. Voor alle meisjes toegankelijk. Museum Flehlte. Westsingel lederen werkdag van 1012 en 1316 uur. R..K. Openbare Leeszaal cn Bibliotheek, Weljersstraat. Lees- en studiezaal geopend dagel. 10—13 u.. 14.30—20 uur. Oltleenlng dagel. 1112 en 1519.30 uur. Zaterdags 14.3019.45 uur. Maandagsmorgens geslo ten. Openbaro Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek Muurhuizen 9. Geopend alleen op werkdagen van 1012.30 u. 14.3022 00 uur. Oltleenlng van boeken: 14.3017.00 en 19.0021.00. Ultleenmg van klnderooc- ken Woensdag en Zaterdag van 14.3017.00 uur. Urand-Thódtre. Maandag. Dinsdag. Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond 8 u. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45. 4.—. 6.15 en 8.30 u. (doorloopcnd). Matinee Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30 uur. Van 11 t.m. 17 Juli: „Lajla". Clty-Tlieater. Maandag. Dinsdag, Woens dag. Donderdag en Vrijdagavond 8 uur. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45. 4.—, 6.15 en 8.30 uur (doorloopend). Matinee Woensdag en Zaterdagmiddag 2.30 uur. Van 11 t.m. 17 Juli: „Dansmeisjes". Rembrandt-Theatcr. Aanvangstijden als boven. Geen matlnee's. Van 11 t.m, 17 Juli: „De Jantjes". 19 Juli. Gildehuls. 3 uur Opening tentoonstelling Schilderkunst, Grafiek en Kunstnijverheid. 19 Juli. 3 uur n.m. Geb. „De Valk" Afscheid J. Peper als directeur Handels school. 2 Aug. 19.15 uur. Zwemwedstrij den voor voetballers in.Pesle's bad. 30 Juli St. Joriskerk 8 uur Con cert Amersfoort's Mannenkoor. DE VERDUISTERING Verplicht te verduisteren 17 T„I, ii ka 18 Juli: op 1.41 u„ onder 16.26 u. D. JANS OVERLEDEN In den ouderdom van 72 jaar is alhier overleden de heer D. Jans, bekend siga renwinkelier aan den Ulrechtscheweg. DE NATIONALE TENNIS KAMPIOENSCHAPPEN In den strijd om de nationale ten niskampioenschappen op de M.E.T.S.- banen in Den Haag behaalden de A.L.T.A.-speelster, mevrouw Vleugels Schutter en den heer A. Borren in het gemengd dubbelspel een overwinning op mcj. Diemer Kool en Leyenaar met de cijfers 46, 75, 63. Boeken en tijdschriften „AFVALSTOFPEN" Is de naam van het 15 Juli 1941 voor het eerst verschenen tijdschrift, ten dienst van de inzameling, regeneratie, verwerking van en den handel in oude materialen en afval stoffen. dat als Officieel Orgaan van het Rijksbureau voor oude Materialen en Afval stoffen door het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart wordt uitgegeven. Met de oprichting van het vakblad „Af valstoffen" gaat een lang gekoesterde wensch. zoowel van de zijde der leiding van het Rijksbureau voor Oude Materialen en Afvalstoffen, als van de zijde van den daar onder vallenden erkenden vakhandel in af valstoffen ln vervulling, zoo wordt ln het inleidend artikel gezegd. Het beoogde doel wordt tweeledig genoemd, ln de eerste plaats het nauwer aanhalen van het con tact met den vakhandel onderling en van haar met het Rijksbureau: ln de tweede plaats het opwekken van belangstelling b(j de afvalstoffen verwerkende Industrie en de daarbij betrokken openbare lichamen. Het tijdschrift zal verder dienen om alle regelingen en bekendmakingen de afvalstof fen en den handel hierin betreffende be kend te maken, terwijl het tevens als vak blad voor de handelaren en verwerkers is bedoeld en een vraagbaak cn richtsnoer zal zijn. Dit eerste nummer levert naast de Inlei ding van de hand van den directeur de heer J. H. P. van Haaren, artikelen over „afval stoffen" door Prof. Dr. Ir. J. H. W. Uyten- bogaerdt. buitengewoon hoogleeraar aan de Tech. Hoogesehool; „Bedrijfsvorm, en Fis cus". door L. W. A. Duynstee. cand. notaris: verder „Overheidsmaatregelen". „De Klein handelaar", een vraagbaak en R.OM.E A. be richten, om te besluiten met de lijsten van Groothandelaren en tusschenhandelaren. Voor Amersfoort vinden wij de namen Bol- Het nieuwe tijdschrift is eenvoudig maar smaakvol uitgevoerd. Kantongerecht Paling, snoekbaars en leerplicht Distributie van zeep ZIJ, DIE EXTRA RANTSOENEN KUNNEN KRIJGEN De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel. Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat personen, die in aanmerking mccnen te kunnen komen voor ex tra rantsoenen zeep op grond van de omstandigheid, dat zij door hun werkzaamheden aan bijz.ondere ver ontreiniging van bet lichaam of de kleeding zijn blootgesteld, of door dat extra zeep voor hen uit hygië nisch oogpunt noodzakelijk is. voor Zaterdag" 26 Juli a.s. de aanvraag formulieren M D. 80 bij de plaatse lijke distributiediensten dienen af tè halen. De data, waarop deze for mulieren moeten worden afgehaald en weder ingeleverd, zullen door de distributiediensten nader worden bekend gemaakt. De navolgende groepen van personen komen in aanmerking voor extra rant soenen zeep: 1. zij, die ..vuilen arbeid" verrich ten, 2. practiseerende artsen, tandax'tsen en veeartsen: 3. gediplomeerde bakers en kraam verzorgsters. Zooals bekend, moeten aanvragen voor de onder 1, vermelde categorie van personen, dus arbeiders, die „vuilen ar beid" verrichten, worden ingediend door den werkgever. Kappers, die in aanmerking wenschen te komen voor scheerzeep en zeep voor hun bedrijf, dienen een aanvraagformu lier MD 269 eveneens voor 26 Juli a.s. af te halen en op het hiertoe vastgestel de tijdstip wederom bij de distributie- diensten in te leveren. Hierbij dienen de kappers de loonlijsten van hun per soneel over te leggen. Alle bovengenoemde groepen van personen dienen met de extra zeep uit te komen tot 1 Februari 1942. Chef-redacteur G. A. WILL1NGE. Stads- en sportredacteur D. J. BEK Ké, allen te Amersfoort. Redacteur en Knnstverslaggever W G. VAN MAANEN, Huis ter Heide. DUS: BUNSCHOTERS VOOR DE BALIE. Kellners in conferentie 't Wordt eentonig elke week in het kantongerechtverslag te moeten schrij ven over visschers uit Bunschoten en Spakenburg, die terecht staan omdat zij ondcrmaatsche paling of te kleine snoekbaars hebben vervoerd. En toch hooren wij elke week weer wat nieuws, 't Aantal verdachten was ditmaal weer bijzonder groot, een heele reeks be kende namen werd door den deur waarder afgeroepen. Het nieuws dat wij hoorden, was een mededceling van den wnd. ambtenaar van het O.M., mr, v. d. Roemer, n.l, dat de procureurs-generaal een aanschrijving hebben ontvangen van den secretaris-generaal van het Depar tement van Justitie, dat op het van gen en vervoeren van ondermaatsche visch, waaraan maar geen eind schijnt te komen, strenger moet worden toe gezien en de straffen ook hooger moe ten worden. De mogelijkheid is dan ook niet uitgesloten, dat principieele hechte nisstraffen zullen worden opge legd, aldus voegde mr. v. d. Roemer aan deze mededeeling toe. Nadat een reeks namen van Spaken burgers was opgelezen, die allen ver stek lieten gaan, trad eindelijk iemand naar voren, 't Was J. B., een grond werker. die zich had te verantwoor den wegens het vervoeren van onder maatsche paling. Verd. had zich laten overhalen een partijtje paling 't was 4 kg. voor zijn kameraden le vervoeren omdat een grondwerker wel licht niet zoo gauw zou worden aan gehouden als een visscher in zijn be kende blauwe kiel. Niettemin vloog deze grondwerker tegen de lamp en in Hoogland werd hij staande gehouden. De paling was hij kwijt en van den eisch, f 10.of 4 d„ schrok hij een beetje terug. Zijn loon bedraagt 20.per week, waar van hij er maar nauwelijks kan komen. Hij gaf toe heel goed te weten, dat hij verkeerd gehandeld had, maar bezwe ken te zijn voor don voortdurenden aandrang van zijn kameraden. De ambtenaar gaf den grondwerker in overweging het bedrag van de boe te van zijn kameraden terug te vorde ren, maar verd. merkte op. dat zijn vrienden hem wel in den steek zouden laten. De kantonrechter legde verd. f 5. subs. 2 dagen op. Geen kleinigheid S. K. te Spakenburg had op 4 Juni nog wel in gesloten tijd. „Wanneer houden jelui daarmede op", vroeg de ambtenaar. „Weet dan ander werk voor mij", luidde de wedervraag van verd. Mr. v. d. Roemer stelde na deze vraag onmiddellijk zijn eisch, 80. subs. 40 dagen. „Kan ik nooit betalen", repliceerde verdachte. De uitspraak zal hij dan ook wel te hoog gevonden hebben, deze luidde ƒ60.subs. 30 dagen. De volgende verd. heette eveneens S. K. Deze had 50 snoekbaarzen ver voerd, welke hij van een visscher had gekregen, omdat zij dood in het net zaten en het zonde was om deze visch weg te gooien. „Doe er maar mee wat je wilt" had de visscher hem toegevoegd. Verd. trachtte de visch in Amersfoort te ver- koopen. Op den Bisschopsweg werd hij aangehouden. Gevolg: 20.subs. 10 dagen en de snoekbaars verbeurd ver klaard. In hooger beroep T. H. le Bunschoten was ten laste gelegd, dat hij 75 kg. paling, welke te kort was, achter een weiboot door de haven had vervoerd. Twee controleurs van den visscherij-contröledienst ver trouwden het zaakje niet en met be hulp van een marechaussee werd een onderzoek ingesteld. De paling bleek ondermaats te zijn. Verd. zeide dat de controleurs on mogelijk hebben kunnen zien dat de paling werd vervoerd, maar de amb tenaar hechtte meer waarde aan de verklaringen van get. en eischte 75 subs. 30 dagen. Tegen het vonnis van den kanton rechter 60.subs. 30 d. teekende verd. onmiddellijk hooger beroep aan. Karnemelk met te laag vetgehalte. De bedrijfsleider van een groote melk fabriek in Veencndaal had zich te ver antwoorden omdat hij een hoeveelheid karnemelk met een te laag vetgehalte in voorraad had. De verdediger betwistte de juistheid van de dagvaarding, maar de ambte naar kwam daartegen op. Als hoofd en bestuurder der onderneming was vei'd. aansprakelijk. Dit laatste ont kende de verdediger niet, maar verd, weet niet altijd of alle flessehen kar nemelk, die in voorraad zijn al dan niet het juiste vetgehalte hebben, 't Gold hier een bedrijf, waarover nooit klachten zijn binnen gekomen. Client betreurde het feit maar kon er toch niets aan doen. Mr. v. d. Roemer plaatste het volks belang op den voorgrond cn eischte 100.subs. 40 dagen. De verdediger vond dezen eisch abnormaal hoog en drong op uiterste clementie van den kantonrechter aan. Volgende week uit spraak. Leerplichtwet Thans weer een specifieke Bunscho- ter zaak n.l. een overtreding van de leerplichtwet. Een kruidenier kon zijn zoon Gijsbert beter in de zaak gebrui l\16 ondKuiiUULg JldU unn niet minder dan 190 snoekbaarzen ver- lten en hield hem, hoewel by nog geen voerd, welke onder de maat waren en 14 jaar was, maai thuis. Wel 3 maa den lang. De vader had een brief ge schreven, waarin vermeld, dat het schoolhoofd van deze zaak afwist en stilzwijgend toestemming had gegeven. Hel schooihoofd, als getuige gehoord, noemde deze bewering fantasie, en ver telde daarbij dat de vader sedert 1 April Giisbert weer naar school had gestuurd maar van dien datum af zijn zoon Aal thuishoudt en gezegd heeft: „Die zie je niet weer terug". Wat Gi betreft, hiervoor zou als verzachtende omstandigheid kunnen gelden, Hat zijn zuster ziek was, maar voor Aal geldt deze clementie niet. De kaï tonrechter: ,,'t Gaat nu al leen ovfer Gijs." Get.:(„Dus het geval met Aal komt nog". De kantonrechter bleef hierop het an tv; >ord schuldig en legde verd. overeenk' mstig den eisch, 6.subs. 3 dagen op. Kellners-risico. Vijf Bctllners van hotel 't Zwaantje waren [te laat op den openbaren weg aangettcf 'en. Op zekeren avond had tusschoi den patroon en de kellners een bela igrijke bespreking plaats die tot 1 liia na middernacht had geduurd. De k«lhers hadden hun patroon ge zegd, Ba: zij zich na half een niet meer op stiKEt mochten bevinden, maar de ze hrJB zich daarvan niets aangetrok ken. th risico moesten zij maar ne men. fc.it ging den patroon niet aan. Eeijan de kellners twee waren verscleien deelde mede een aus- weis J bezitten voor den geheelen nachfl Deze heeft hij den agent ge- tooncfm den volgenden dag werd de ze is|> trokken omdat zij niet geldig was. IVerd. snapte er niets van. De OrtsJtrimandant had deze vergunning verlet1, i en plotseling verklaarde hij dezelK'k voor ongeldig. D«ambtenaar vroeg aanhouding van dezetaak, vooral ook, om den patroon te hpren. Lichtuitstraling. Eo ilinde moeder trad geleid door haaf dochter naar voren. Haar echt- gentM, W. te Soest, was bekeurd om dat pr een lichtuitstraling uit de wo- ningin de Beetslaan was geconstateerd Zij la l geen volmacht van haar man bij lie zoodat deze zaak bij verstek wet behandeld. Toch kreeg de biinde vrctvv gelegenheid haar verdediging le roeren, welke hierop neerkwam, dat haar echtgenoot door de hulppoli- tiefverd gezocht. lvi e controleurs kwamen vertellen drl rij verd. reeds viermaal hadden gcfa: rschuwd, hetgeen de kanton- fffit'.r vrij soepel vond. rcid. was echter brutaal opgetre- dl cn weigerde aanvankelijk zijn njn op te geven. Later heeft hij dit maar gedaan. >e blinde vrouw zeide, dat er sedert cn avond niets aan de verdufste- gsmaatregelen was veranderd. De ïtroleurs deelden mede, dat de zaak in orde was. e kantonrechter gaf den raad, dat echtgenoot er voor had te zorgen t er geen licht naar builen straalt veroordeelde hem tot 3.subs, dag. De eisch luidde f6.subs. 30 gen Amersfoort <ENNISGEVINGEN INLEVERING VAN METALEN Publicatie no. XI. De Burgemeester van Amersfoort vestigt er de aandacht op, dat het na de inlevering terug ontvangen deel B. van het oproepingsformulier zorgvuldig bewaard dient te worden, aangezien dit geldt als bewijs en als quitantie bij de later door de gemeente-ontvanger uit te betalen vergoedingen. Bij verlies hiervan vervalt het recht op vergoeding. Amersfoort, 15 Juli 1941. De Burgemeester van Amersfoort, NOORDEWIER, l.B. PERSOONSBEWIJZEN Op 21 Juli a.s. wordt een aanvang ge maakt met het uitreiken der Persoons bewijzen aan hen wier geslachtsnamen beginnen met letter H. In Augustus zul len de letters I t.m. L. afgewerkt wor den. Nogmaals wordt er op gewezen, dat foto's afgekeurd worden, indien ze niet aan alle op de uitnoodiging vermelde eischen voldoen. SCHADELIJKE VOGELS De burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat hij de volgende rege ling heeft getroffen, teneinde iedcren grondgebruiker in staat te stellen scha delijke vogels van het bij hem in ge bruik zijnde bouwland te doen verja gen en/of schieten, voor zoover dit laat ste zal zijn geoorloofd. Daartoe is do gemeente verdeeld in twee gedeelten, waarvan het eene ge deelte is toegewezen aan den opziener der plantsoenen H. Jansen, het andere gedeelte aan den jachtopziener J. He- rikhuizen. Deze zullen in het hun toe gewezen gebied op aanvrage van de ge bruikers der daargelegen bouwlanden optreden tegen schadelijke vogels. De kosten van deze diensten voor het aanschaffen van de benoodig'de munitie zijn bepaald op 1.per H A. bouw land bij vooruitbetaling aan de genoem de personen te voldoen. De volgende regeling is vastgesteld: H. Jansen, het gedeelte van de ge meente, gelegen ten Westen van de lijn: Eem vanaf de grens der gemeente tot de stad, Kleine Koppel. Kleine Spui, Westsingel, Arnhemschestraat, Arnhem- scheweg. Leusderweg tot de grens der gemeente. J. Herikhuizen, het gedeelte, gelegen ten Oosten van de bovengenoemde lijn. Belanghebbenden dienen hun aan vraag direct te richten tot de hierboven genoemde personen. Amersfoort, 12 Juli 1941. De Burgemeester van Amersfoort, NOORDEWIER, l.B. INLEVERING VAN METALEN. PUBLICATIE No. 12. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat oproepingen tot in levering van metalen voorwerpen zijn verzonden aan de inleveringsplich- tigen (uitgezonderd Overheidsbedrijven, kleinhandelaren, winkeliers, verte genwoordigers die voorraad houden, warenhuizen, groot-handelaren en fabri kanten), wonende of verblijvende in de hierna te noemen straten ter plaatse en ten tijde als hieronder is aangegeven. Straten: Inleveringsplaats Tijdvak I. Eemstraat (restant) Nos. 40 t.m. 116 (even), Frieschestraat, Gaslaan. Gro ningerstraat, Havik (1 t.m. 17 on even.) Schoolgebouw Wijersstraat. van 8.3012 u. en van 14.30 u. Vrijdag 18 Juli 1941. II. Dollardstraat (restant) 128 t.m. 232 (even), Gerrit van Stellingwerfstraat (gedeeltelijk) Nos. 1 t.m. 91 (oneven). Schoolgebouw Puntenburgerlaan Idem III. Dahliastraat (restant) 7 t.m. 11 (on even) 2 t.m. 6 (even), Dintelstraat, Dongestraat, Fuchsiastraat (gedeelte lijk) 1 t.m. 77 (oneven) 6 t.m. 60 (even). Schoolgebouw Oude Soesterweg 152 Idem IV. Bloemendalschestr. (restant) 61 t.m 73 (oneven), 2 t.m. 72 (even), Bolder straat, Bothsteeg, Breedesteeg, Cel- zusterenstraat (gedeeltelijk) 1 t.m. 29 (oneven). Schoolgebouw Coninckstraat Ing. Plantsoen-N. 51 Idem V. Groote Haag, Groote Nachtegaal- steeg, Groote Sint Jansstraat, Haver- steeg, Heiligenbergerweg no. 1 t.m. 89 (oneven). Schoolgebouw Heerenstraat 4 Idem <1 t.uil Jvn5 1111 +m lil8 (ged.) 1 t.m. 19 (oneven). r KuLsüln-ijuitr - rj„_ VIL Arnhemscheweg (restant), Breit- nerstraat. Schoolgebouw Bisschopsweg 167 Idem VIH. Celsiusstraat (rest.) 7 t.m. 77 (on even), 2 t.m. 70 (even), Copernicus- straat, Daltonstraat (ged.), 29 t.m. 45 (oneven). 26 t.m. 44 (even). Schoolgebouw Leusderweg 249 Idem IX. Brederolaan, van Campenstraat, Coornhertlaan, Da Costaplein, Dillen burglaan t.m. 10. U.L.O. Schoolgebouw Schoollaantje 17 Idem X. Groen van Prinstererlaan (hersteld), van Heemskerklaan, van Hogendorp- laan (restant), van Houtenlaan, Joh. van Oldenbarneveltlaan, Keuchenius- laan, Koninginnelaan, Kon. Sophia- laan (t.m. 17). R.H.B.S., Thorbeckeplein Idem De Burgemeester voornoemd waarschuwt de inleveringsplichtigen, dat het niet ontvangen van een oproeping hen niet ontheft van hun verplichting tot inlevering De Burgemeester voornoemd. Amersfoort, 15 Juli 1941. NOORDEWIER, l.b. INLEVERING VAN METALEN. PUBLICATIE No. 13. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat de oproepingen tot inlevering van metalen voorwerpen verzonden zijn aan de inleverings plichtigen (uitgezonderd overheidsbedrijven, kleinhandelaren, winkeliers, ver tegenwoordigers, die voorraad houden, warenhuizen, groothandelaren en fa brikanten) wonende of verblijvende in de na te noemen straten ter plaatse en ten tijde als hieronder is aangegeven. Straten: Inleveringsplaats T ij d v a k I. Havik (nos. 1945 (oneven) nos. 2 30 (even), Hellesteeg, Hellestraat nos. 3 t.m. 49 oneven. Schoolgebouw Wijersstraat Zaterdag 19 Juli 1941 van 8.3012 u. en 1—4.30 uur H. G. v. Stellingwerfstraat Nos. 884 (even). Schoolgebouw Puntenb.laan Idem. III. Fuchsiastr. 6268 (even). Geul straat 361 (oneven), 410 (even). Schoolgebouw O. Soesterweg 152 Idem. IV. Celzusterenstr. 3151 (oneven), 258 even. Schoolgebouw Coninckstraat, ing. Plantsoen No. 51 Idem. V. Heiligenbergerweg 91—187 oneven. 646 even. Schoolgebouw Heercnstraat 4 Idem. VI. Beekensteinschelaan 2139b (on even) 256 (even), Bergstraat 15 (oneven). Schoolgebouw Plantsoen-Zuid 4 Idem. VII. Dorresteinscheweg. Dupontplein, Ev. Meysterweg t.m. 41. Schoolgebouw Bisschopsweg 167 Idem. VIII. Daltonstraat no. 46. Edisonstraat 5—69 (oneven), 2—6 (even). Schoolgebouw Leusderweg 249 Idem. IX. Dillenburglaan 1222 (even), Van Effenlaan, Emmalaan. Feithlaan Gal- vanistraat 1 t.m. 9 (oneven). U.L.O. School Schoollaantje 17 Idem. X. Kon. Sophialaan vanaf 19, Dr. Abr. Kuiperlaan, v. Limb. Stirumlaan, Dr. Nolenslaan, P. Buyslaan t.m. 25. Schoolgeb. R.H.B.S. Thorbeckeplein Idem. De Burgemeester voornoemd waarschuwt de inleveringsplichtigen, dat het niet ontvangen van een oproeping hen niet ontheft van hun verplichting tot inlevering. Amersfoort, 15 Juli 1941, De Burgemeester, NOORDEWIER, l.b. huid en voeten Purolpoeder houdt huid en voelen koel en droog, gezond en gaaf. Slrooibus 60 ct. adv. t

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 3