amersfoortsche courant maandag 21 juli 1941 3 Het afscheid van den heer Peper H.V.C. II promoveert! sport H.V.C. II wint verdiend Bon-avontuur kerknieuws agenda TALRIJKE SPREKERS AAN HET WOORD (Vervolg van ons verslag in ons) blad van Zaterdag.) De heer Peper moge het afscheid, hem door de verecniging van oud-leer lingen der Handelsschool „Werkl met Macht" Zaterdagmiddag in „De Valk" bereid, te veel hebben gevonden, het was niettemin geheel in overeenstem ming met het belangrijke werk, dat de „Baas" gedurende 43 jaar ten bale van het handelsonderwijs in ons land ver richtte. Van dit belangrijke werk heb ben de talrijke sprekers, onomwonden getuigd, waarbij terdege naar voren kwam, dat de heer Peper op de Amers foortsche Handelsschool zijn stempel heeft gedrukt. Wie aanwezig waren. Behalve de door ons reeds genoemde personen waren nog aanwezig de hee- ren W. Toose, lid van den Onderwijs raad, Van de Leeuw, directeur van den Kon. Ned. Middenstandsbond. J. Frede- riks en Ir. G. v. II111e, leden van de commissie van Toezicht op het Middel baar Onderwijs, Van Dreumel, chef van de afd. onderwijs ter gemeente-secvcta- irie, Comello, secretaris van den Bond van directeuren van handelsscholen, F. J. P. M. de Meulder, voorzitter van afd. Amersfoort van den Alg. Bond van Handels- en Kantoorbedienden en Han delsreizigers „Mercurius", H. de Vries, secretaris van de vereen, van directeu ren en leeraren bij het handelsonder wijs. Holtzappel, namens den bond van 'directeuren en leeraren aan handels avondscholen, Joh. H. v. Lonkhuijzen, ir. Ph. Korthals Altcs en W. Ruiten berg, voor de Kamer van Koophandel, W. Wijk Jr., voorzitter van de Vereen. Handel en Nijverheid, J. J. Wcsseling, directeur van de Ambachtsschool, Dr. Spaander, namens de redactie van het Tijdschrift voor handelsonderwijs, Span- nenberg, namens de vereen, van leera ren bij de handelswetenschappen, mevr. Loos-De Vogel, namens het departe ment Amersfoort van de Mij. tot Nut van 't Algemeen en verder vele hoof den van onderwijsinrichtingen in onze Stad. Een reeks van sprekers. Nadat de heer Dirk Salomons zijn in ons blad van Zaterdag reeds vermelde afscheidsrede had uitgesproken, trad als eerste spreker wethouder A. J. Spieker- mann naar voren om namens B. en W. afscheid te nemen. Bij het gemeente bestuur genoot de heer Peper groote sympathie. Hij wist. zeide spr., anderen te bezielen voor de belangen van het handelsonderwijs en de wethouder wil de thans wel verklappen, dat menige speech in het voormalige Ncdevland- sche Parlement, het handelsonderwijs betreffende, door den heer Peper was geïnspireerd. Dat men den directeur den „Baas" noemde, had niet in alle op zichten spr.'s instemming, want hij was meer dan een baas, n 1. den allerlrouw- sten vriend zijner leerlingen en oud leerlingen. Het was steeds een genoegen met den heer Peper samen te werken. H|j stelde hooge eischen aan de docen ten en de gecommitteerden. De ge schiedschrijver, die bij het eeuwfeest van de handelsschool geschiedenis zal schrijven, zal daarbij zeker een belang rijke plaats inruimen aan den legenda- rischen figuur Peper. Spr. las tenslotte een gedicht van Guido Gezelle voor en dankte namens het gemeentebestuur voor den belangrijken arbeid ten bate van onze gemeente verricht. Ir. G. v. Hille, sprekende namens de commissie van toezicht op het Middel baar onderwijs, dankte den heer Peper voor de vele nuttige adviezen en de sympathieke wijze waarop hij de com missie steeds van voorlichting heeft ge diend. Dr. Van Enst vertolkte de gevoelens van de gecommitteerden en zeide bij de eindexamens een kijk te hebben ge kregen op de resultaten van de school en de werkwijze van haar leidei'. Leef niet alleen voor jezelf maar ook voor snderen. heeft de directeur zijn leerlin gen steeds voorgehouden. Deze leuze heeft veel tot de goede resultaten van het onderwijs aan de handelsschool bijgedragen. Spr. bood bloemen aan in een vaas, een kunstproduct van onzen Stadgenoot Willem Stuurman. Een woord namens de docenten. Als oudste der docenten aan de school sprak de heer Lammens, deze herin nerde aan de vele jaren waarin hij met den heer Peper heeft mogen samenwer ken. Hoewel de directeur, zeide spr., steeds het standpunt heeft ingenomen dat de school er in de eerste plaats was voor de leerlingen, heeft hij toch ook voor de belangen van de docenten op de bres gestaan. Daarbij herinnerde de heer Lammens ook aan het medeleven dat de heer Peper steeds met de gezin nen der docenten heeft getoond. Voor dit persoonlijke medeleven zeide spr. hartelijk dank. Hij vergat daarbij niet te wijzen op den strijd, welke de direc teur heeft gevoerd voor een betere huisvesting van het handelsonderwijs, een strijd, waarbij hij de docenten steed aan zijn zijde vond. Als stoffelijk blijk van waardeering bood de heer Hoofdredacteur-directeur F. W. M. HALEWIJN. Chef-redacteur G. A. WILLINGE. Stads- en sportredacteur D. J. REKKé, allen te Amersfoort. Redacteur en Kunstverslaggever W. G. VAN MAANEN, Hula ter Helde Lammens eenige geschonken aan. De leerling J. Verweij nam afscheid namens de leerlingen en sprak in gelij ken geest als Zaterdagmorgen. Namens de leerlingen van de handels avondschool werd het woord gevoerd door den leerling Van Soest, die een schilderij, van de Hellestraat waaraan het schoolgebouw ligt, aanbood. Hierna spraken de heeren De Vries en Comello, resp. namens de vereen, van directeuren en leeraren bij het han delsonderwijs en den bond van direc teuren van handelsscholen. Laatstge noemde memoreerde de vele functies, welke de heer Peper op het terrein van het handelsonderwijs vervulde. Het hamlelsavondschoolonderwijs. Het vele belangrijke werk, dat de Pe per voor het hamlelsavondschoolonder wijs heeft verricht werd belicht dcior den heer Holtzappel uit Amsterdam, die sprak namens den bond van directeuren van handelsavondscholen. Dat dit on derwijs thans in de wet is opgenomen, is grootendeels te danken aan de activi teit ven Peper. Spr. heeft den loopbaan van zijn collega Peper grootendeels ge volgd en kent hem ook nog uit diens Amsterdamschen tijd. Aan mevr. Peper bood spr. een vaasje met Amsterdam- sche orchideën aan. Dr. Spaander sprak namens de redac tiecommissie van het tijdschrift voor handelsonderwijs. Spr. verheelde hier bij niet er op te wijzen, dat hij met den heer Peper dikwijls verschil van mee ning ten opzichte van het handelsonder wijs heeft gehad. In de redactieraad heeft hij niettegenstaande deze verschil len toch prettig mogen samenwerken en het doet spr. genoegen, dat de heer Peper de functie van redacteur blijft vervullen. Hij bood den scheidenden di recteur daartoe een vulpen en een vul potlood aan. Nadat de heer Wesseling had herin nerd aan dc prettige samenwerking als directeur van de ambachtsschool met vriend Peper en mevr. LoosDe Vogel had gesproken namens dc Mij. tot Nut van 't. Algemeen, waarbij zij „Ballade van den boer" van Werumeus Buning déclameeröe. trad de heer Van de Leeuw, directeur van den Kon. Ned. Middenstandsbond naar voren om een stem te laten hooren uil het bedrijfsle ven. Namens dien bond bood spr. de zilveren eerepenning aan, welke gemon teerd wordt in een pressc-papier. Kaïrier van Koophandel biedt medaille aan. Directeur Peper heeft immer groote belangstelling getoond voor het werk van de Kamer van Koophandel en deze voor Peper's werk en de resultaten daarvan voor Nijverheid en Handel. Het was daarom niet. te verwonderen, dat de heer Joh. H. van Lonkhuijzen het woord voerde en voor deze belang stelling dankte en er op wees dat het handelsonderwijs van Peper in de Gcl- dersche Vallei steeds goede vruchten heeft voortgebracht. Behalve een enorm bloemstuk bood de heer Van Lonkhuij zen de gulden plaketle van de Kamer v. Koophandel met inscriptie: „15 Aug. '12—1 Sept. '41" aan. Tenslotte werd nog het woord ge voerd door de heeren W. Wijk Jr. na mens Handel en Nijverheid, De Meul der, namens „Mercurius", en Spannen- berg, namens de vereen, van leeraren bij de Handelswetenschappen. De heer Peper dankt. In zijn dankwoord heeft de heer Pe per den vele sprekers dank gebracht voor hun hartelijke woorden. Wat ge daan en gezegd werd is werkelijk te veel, maar spr. is het bestuur van dc vereen. ..Werkt met Macht" toch dank baar voor de gelegenheid hem geboden op deze wijze afscheid te nemen. Met B. en W. en met den Raad. heeft spr. het altijd goed kunnen vinden, al zijn alle wenschen, welke hij had niet alle Ingewilligd. De heer Peper dankte mr. graaf Van Randwijck voor diens te genwoordigheid. „U zorgdet voor de ouderen en jongeren, ik alleen voor de jongeren in onze gemeente", wij dien den haar zoowat cvehlang. Spr. herdacht zijn leerkrachten, die voor goed waren, heengegaan, met na me mej. van Berk el en de docenten Hylkema, Kasteel en Licuwcn. Hij lier- dacht, den overleden concierge Karsber- gcn. Grooten steun heeft spr. ontvangen van den huidigen concierge, den heer Mulder, die zeker bijzonderen dank verdient voor de buitengewoon prettige wijze, waarop hij dc school dient. Diens prettige dienstvaardigheid zal spr. nog lang in herinnering blijven. Ook heeft de heer Peper steeds groo te waardeering gehad voor de plaatse lijke pers, welke steeds bereid bleek de belangen van de handelsschool te ver dedigen. Een groot gedeelte van den hem tocgezwaaiden lof endosseert spr. naar zijn docenten, dc tegenwoordige en hen, die de school in den loop der jaren hebben verlaten. Ook richtte de heer Peper zich tot zijn opvolger, den heer J. Bouma van wien hij het vertrouwen koesterde een waar dig opvolger te zullen zijn. Dank bracht spr. aan de collega's van alle onderwijsinstellingen hier verte genwoordigd, aan de leden van de com missie van toezicht, aan ie gecommi- teerden. Het afscheid van zijn „jongens" viel hem wel het zwaarst. Voor de geschen ken van zijn leerlingen en oudleerlin gen was hij bijzonder dankbaar. Het geschilderd portret vond hij zeer ge slaagd. Spr. gaf nog uiting aan door hem steeds gekoesterde wenschen: een betere huisvesting voor de handelsschool, een handelsavondschool met 5-jarigen cur sus en terugkeer van de 5-jarige ham delsdagschool. De aanwezigheid van het lid van den onderwijsraad, den heer W. Toose werd op zeer hoogen prijs gesteld. De heer Peper riep allen hartelijk afscheid toe met den wensch, dat het allen goed moge gaan. Het volgende korte woord sprak aan het slot, de heer Salomons. „Werk met Macht" dankt alle aanwe zigen voor het slagen van dezen mid dag. Ik meen toch in mijn taak tekort te schieten, als ik de oud-leerlingen nog niet even zou wijzen op het nut en ge noegen. dat het lidmaatschap van onze vereeniging voor hen oplevert. U ziet het aan een middag als die van van daag, hoe goed het is, dat er een per manente band bestaat. Hierna maakten velen gebruik van de gelegenheid om den heer Peper per soonlijk de hand te drukken. EEN VOORZITTER, DIE BLIJFT We hebben vorige week een bericht geplaatst als zou de heer W. C. de Gans als voorzitter en tevens als lid van de arbcidersmuziekvereeniging „H. J. He geraal" hebben bedankt. Wanneer de betrokkene ons mededeelt, dat hij de voorzittershamer blijft hanteeren en zijn instrument blijft bespelen als lid van deze alom bekende muziekvereni ging. dan kunnen wij die mededeeling natuurlijk niet handhaven en ons er slechts over verheugen dat, in 't belang van „H. J. Hegeraat" er aan bedanken niet gedacht wordt. TREK IN EEN KONIJNENBOUT Een hond sprong ergens in de stad in een konijnenhok en beet eenige konij nen dood. VAN AMERSFOORT NAAR BAARN Zaterdagmiddag werd een man aan het politiebureau gebracht die zoowel hier als te Baarn een rijwiel had gesto len. Nadat hij het feit, te Amersfoort gepleegd, had bekend, is hij naar Baarn overgebracht om aldaar aan de tand te worden gevoeld. LIEFHEBBERS VAN VAREN Twee eigenaars van kano's hebben aangifte gedaan, dat hun-^kano's welke in de Luntersche Beek gemeerd lagen, zijn vermist. JEUGDIGE DIEVEGGE Een 13-jarig meisje is aangehouden wegens diefstal van snuisterijen uit een winkel. LOOD VERDWENEN Een loodgieter heeft aangifte gedaan dat. van een bouwwerk hem toebehoo- rend lood is verdwenen. EXAMENS M.U.L.O.-diploma. Te Utrecht behaalde het Mulo-dipl. A: Ine Kleibrink. ZOMERFEEST SOESTERKWARTIEK Het jaarlijksche zomerfeest van de speelluinvereen. „Het Soesterkwartiev" zal gehouden worden op Zondag 27 Juli as. Op het sportterein in de Bokkedui- nen zullen kinderspelen worden gehou den en eenige openluchtspelletjes wor den .opgevoerd. Ook zal een korfbal wedstrijd plaats hebben. HULDIGING IN „DE VALK". Na een schitterend seizoen, gevolgd door een promotie-competitie, waarin H.V.C. II aanvankelijk minder gelukkig was, is het de Rood-witten dan toch ge lukt den beslissenden wedstrijd tegen 't Gooi III zeer verdiend te winnen en daarmede in de voetbalsport weer een trapje hoogerop te komen, n.l. in de res. tweede klasse. Dit prachtige resultaat was voor het H.V.C.-bestuur terecht aanleiding om het kranige „tweede" een huldiging te bereiden, welke Zondagavond plaats vond in „De Valk", waai- bijna de vol tallige H.V.C.-familie bijeen was. H.V.C.'s voorzitter, dc heer C. Brits sprak aanvoerder Bakker en zijn man nen toe en wenschte hen namens allen van harte geluk met het behalen van het tweede-klasseschap. Wanneer ooit een wedstrijd verdiend is gewonnen, zoo sprak de heer Brits, dan is het wel deze geweest. Jaren en jaren hebben jullie getracht het verloren terrein te herwinnen en nu ben je dan eindelijk beland op de plaats, waar je krachtens je prestaties en de grootte van je club thuishoort. Allen hebben jullie je best gedaan om dat te bereiken. Dit succes geeft echter naast groote vreugde ook groote verplichtingen. Voetbalmaat- schappelijk gesproken zijn jelui hoo gerop gekomen, in een sfeer waar het voetbal perfecter gespeeld wordt. In de res. tweede klasse wordt meer van jul lie geëischt, de plichten en moeilijk heden worden grooter en laat dit daar om een aansporing zijn om vooral de training niet te verwaarloozen. Ook het eerste elftal heeft een schit terend seizoen achter den rug. Alleen het laatste stukje, dat ons nog van de promotie-wedstrijden scheidde hebben wij niet kunnen halen. De veer was te strak gespannen en moest worden los gelaten. Er is wel eens gezegd, en niet heele- maal ten onrechte, aldus de voorzitter, dat H.V.C. een kind met een waterhoofd was. En dat „waterhoofd" was dan het tweede, dat zoo'n bescheiden plaats in nam. Thans is dit echter opgeheven en past een dubbel woord van dank aan jullie allen en wel speciaal aan de ouderen van het tweede elftal. Want in hoofdzaak toch door hun volle energie is dit prachtig succes bereikt. In de eer ste plaats noemde spr. v. d. Linden (in Il.V.C.-kringen alleen bekend als „Han nes"). Kluvers en Henny Welter. Ook roemde de heer Brits aanvoerder Bak ker, die getoond heeft een bezielend aanvoerder te zijn. Na afloop van deze speech werden door den H.V.C.-voorzilter aan Bakker en v. d. Linden bloemen aangeboden. Bakker dankte in enkele hartelijke be woordingen. Later op den avond bood ook de aanvoerder van het eerste elftal v. d. Pol bloemen aan. Noch geruimen lijd bleef de H.V.C.- fahiilie gezellig bijeen. TENTOONSTELLING HANDENARBEID We hebben den laatsten tijd nog al eens tentoonstellingen bezocht van han denarbeid en daar het werk van scho lieren kunnen bewonderen. Hetzelfde is het nu ook het geval met de tentoonstel ling van de R.K. Lydiaschool voor meis jes aan de Tollenslaan en de kleuter school aldaar. Hier werden wij op vriendelijke wijze door de zusters rond geleid, die ons het tentoongestelde toe lichtten. Zoowel in de meisjesschool als in de kleuterschool kregen wij den in druk dat hier nuttig werk wordt ver richt in hel belang van de jeugd. De resultaten waren zeer bevredigend. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PR1J ZEN VASTGESTELDE MAXIMUMPRIJZEN. Bericht No. 16. Hiermede vervalt Bericht No. I I. De volgende prijzen voor vroege aardappelen mogen ten hoogste in reke ning worden gebracht aan den gebruiker: Vroege aardappelen: Sorteering 28 mm vierkantsmaat en grooter 10 t.m. 16 Juli 0.10 per kilogram 17 t.m. 23 Juli 0.09 24 t.m. 30 Juli 0.08li 31 Juli t.m. 6 Aug0.08 Voor kriel van de sorteering 15 tot 28 mm vier kantsmaat t.m. Augustus 0.06 In de officlcele publicatie Bericht Nr. 14 stond ten onrechte vermeld sortee ring 25 tot 28 mm vierkantsmaat. Bij thuisbezorging mag een cent per kg. meer worden berekend. Het vragen van hoogerc prijzen is strafbaar. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. Amersfoort KENNISGEVINGEN POST EN SIERDUIVEN De Commissaris van Politie te Amers foort, maakt bekend dat bij hem is in gekomen, het navolgende van den Heer Secretaris-Generaal van het Departe ment van Binnenlandsehe Zaken, ont vangen schrijven. Naar mij wordt medegedeeld, blijkt er nog veel onzekerheid te bestaan ten opzichte van de uitvoering der maat regelen, welke met betrekking tot het houden van Postduiven hier te lande zijn genomen. In het bijzonder geldt dit de vraag, wat er moet gebeuren met opgevangen duiven en jonge duiven, broed 1941. Teneinde deze onzekerheid zooveel mo gelijk weg te nemen, deel ik U het vol gende mede: Opgevangen duiven. Deze behooren onverwijld en als snel- goed franco te worden toegezonden aan de Commissie ter behartiging der be langen van Nederlandsche postduiven- houders, Prinsegracht 407 te Amster dam-C. De zending moet vergezeld gaan van een rapport, waaruit blijkt wie de duif heeft opgevangen, wanneer en waar zulks is geschied, onder welke omstan digheden, met toevoeging van even- tueele bijzonderheden, b.v. of de duif was voorzien van een briefje, vermel ding van de kleur, nauwkeurige opgaaf van de ringteekens (Letters en cijfers), stempels op de slagpennen enz. Deze bijzonderheden mogen niet bij de duif worden ingepakt, maar moeten afzon derlijk aan bovenstaand adres worden gezonden. Ik teeken hierbij aan, dat voor de voor genoemde Commissie bestemde duivenzendingen geen vervoervergun- ningen benoodigd zijn, mits deze zen dingen door of vanwege een officieele instantie bij de Nederlandsche Spoor wegen worden aangeboden. Jonge duiven broed 1941. Deze moeten voorloopig tot nader or der worden opgegeven bij de politie ter plaatse. De aangifte dient te geschieden op het tijdstip, waarop deze jonge dui ven tenminste twee of meer pennen hebben geruild. Aan ziekte gestorven jonge duiven van 1941 of duiven van hetzelfde jaar die om welke reden dan ook werden gedood, behoeven niet ter registratie worden opgegeven, indien op dat oogenblik althans geen melding bij de politie heeft plaats ge vonden. Is dit laatste evenwel te voren ge schied. dan zijn betrokkenen verplicht de poolen van de aldus gestorven dui ven met aangesloten, onbeschadigde ringen, tegen ontvangstbewijs, te depo- neeren bij de politie van hun woon- L.A.B.A.R.C.O. Te dezer stede is opgericht een af- deeling van L.A.B A.R.C.O., den lande- lijken bond van arbeidscontractanten in overheidsdienst. 21 Juli. In Amerika waar el ders zou het kunnen gebeuren? is een nieuwe uitvinding gedaan: een in strument, dat nauwkeurig den graad van verliefdheid van iemand aanwijst» En weg is oogenblikkelijk alle poëzie en alle romantiek! Want wat was tot dus ver het romantische in de liefde? De heerlijke onzekerheid. Bemint zij mij? Bemint zij mij niet? Blaadjss werden afgeplukt, knoopen geteld: ja, neen, ja, neen, ja..! En als het „neen" was werd er stiekum een knoop van het vest af gesneden en dan was het toch weer ja! Dat alles is nu uit, als de Amerikaan- sche heer, uit wiens brein de nieuwe uitvinding is gesproten, octrooi heeft aangevraagd en verkregen. Geen knoo- penteflerij meer en geen onzekerheid. Je wandelt met je aangebedene naar de nieuwe machine, stelt het instrument by haar in werking en de naald wijst nul komma nul aan,.! Alweer een blauwtje! G. A. W. Gisteren is me iets overkomen, dat me diep gekrenkt heeft. Werkelijk, ik voelde me uiterst gegriefd, en dat wel, omdat ik niet vertrouwd werd. Luis tert U even naar mijn klaagzang, dan zult U met mij denken: wat een in- gemeene streek. Mijn vrouw was uit, weshalve ik be sloot den maaltijd in een restaurant te nuttigen. Thuis aan tafel te zitten zon der ly.it vertrouwde beeld van mijn vrouw, vind ik weinig aanlokkelijk; bovendien moet ik dan de kinderen er op wijzen, dat een aards'mei gegeten wordt met een vork en niet met tien vingers, of dat soep met een lepel naar binnen wordt gegoten en niet met een waterglas. Door een zoevende draaideur wer velde ik een restaurant binnen, waar oogenblikkelijk een strijkje begon te weenen. Ik was de eenige gast. Met de mij aangeboren elegance danste ik naar een hoektafeltje, van waar ik de voorbijgangers zou kunnen gadeslaan, een geliefde bezigheid (of hebbelijk heid) van me. Meneer wenscht? fluisterde on verwacht iemand in mijn oor. Ik zat nauwelijks, en lus: ja, dal weet ik nog niet. Eerst eens eventjes de spijskaart b: Ik besloot na eenig twijfelen tot gehakt met gebak ken aardanoelen en sla en een gries- meelpuddinkje als dessert. Vleeschbon, boterbon, pudding bon, lispelde de kellnei Ik kon mijn cl-en niet gelooven. Wat? Vroeg ik zoo langgerekt mogelijk. Bedeelt U dat Natuurlijk bleef die keel onbewo gen. Minzaam zei hij: Mag ik Uw bonnen even zien, vleeschbon, boterb... Ik sprong op, en daar ik een half hoofd grooter bleek dan die zwartrok, snauwde ik: Wat is dat voor een behandeling? Dat heb ik nu nog nooit meegemaakt. Het ontbreekt er nog maar aan, dat je vraagt, of ik ook wel geld bij me heb. Goedendag, je zult me hier niet meer zien. Het strijkje had opgehouden met weenen, en keek. De ober bleef even bleek en zei, buigend: het spijt me, mijnheer. En toen ik al bijna bij de draaideur stond, vervolgde hijUw stok mijn heer. Ziedend was ik. Van kwaadheid wist ik niet wat ik zou doen. Buiten keken de menschen me verwonderd en lachend aan. Tenslotte besloot ik naar huis te gaan, en dan mijn kinderen maar op te voeden. Later op den avond bleek, dat ik geen enkele bon bij me had. Maar dat kon die ober onmogelijk geweten heb ben. Diep gekwetst ben ik, zeer diep. J. DE GROOT SCOORT DRIEMAAL. De in Bilthoven gespeelde beslis singswedstrijd voor de promotie-compe titie van de Res. 3de klasse tusschen H.V.C. II en 't Gooi III is geëindigd in een alleszins verdiende 32 overwin ning voor de Rood-witte reserves. H.V.C. H demonstreerde op alle linies een meerderheid en het was duidelijk, dat alleen onze stadgenooten recht had den op de begeerde plaats in de res. 2e klasse. Vooral de half-linie van de Rood-witten was goed op dreef. In de eerste helft doelpuntte H.V.C. het eerst door J. de Groot. Voor de rust konden de Hilversummers echter nog gelijk maken door een strafschop. Na rust was H.V.C. in de meerderheid en bracht deze tot uiting door twee doel punten, wederom door de Groot ge scoord. Even nog kwam de H.V.C. over winning in gevaar toen 't Gooi nog een maal doelpuntte. Het einde kwam ech ter met een verdiende 32 H.V.C.-over- winning, UITSLAGEN Promotiecompetitie 2de klasse. W.V.V.—G.R.C1— ElinekwijkDe Volewijckers 13 „De Volewijckers" promoveert naar de tweede klasse. Promotiecompetitie res. 3de klasse. 't Gooi 3—H.V.C. 2 2- H.V.C. 2 promoveert naar de reserve tweede klasse. WANDELSPORT. „Ons Belang" opgeheven De wandelsport vereen iging „Ons Be lang" is opgeheven. Van bestuurszijde werd ons medegedeeld, dat door het verbod voor 't houden van wandelmav- schen het bestuur geen mogelijkheid meer ziet de vereeniging verder te doen voortbestaan. JUBILEUM Ds. P. KUYLMAN Ds. P. Kuylman. emeritus-predikant der Nederlandsch Hervormde Gemeente te Eem- nes-Binnen, thans wonende te Hilversum, hoopt 9 Augustus a,s. zijn vijftlg-jarlg ambtsjubileum tevieren. Ds. Kuylman aan vaardde in 1891 te Bunnik het predikambt en stond daarna te Oud Alblas. Zegveld. Barn eve ld, Oosterwoldc (Geld.), Winte ren. Houten, Doornik en Eemnes Binnen waar hem op 1 Juni 1935 eervol emlritaat werd verleend. - win een AtneAA^o-o-hleA I Onze planten en bloemen VACANTIE-ZORGEN. Voordat de liefhebber van bloemen, die altijd zelf zijn planten in huis en tuin verzorgt met vacantie gaat. zal hij steeds eenige maatregelen moeten nemen, wil hij bij zijn thuiskomst niet ervaren, dat zijn gedane werk een planten-ruïue heeft opgeleverd. In de eerste plaats moet de tuin tot In de puntjes worden schoonge maakt, want men weet niet. hoe gauw het onkruid groeit. Ook het grasveld- Je moet niet worden vergeten en zoo het mogelijk is door een of ander wor den besproeid. Bij een aanhoudende droogte kunnen de meeste gronden niet bulten water en vooral als het groeiende gewas daar veel behoefte aai» heeft. Daarom moeten ook vooral de chrysanten- en dahlinstekken niet worden vergeten, want zij zijn groote waterzuigers. Ook de kamerplanten verelschen verzorging tijdens de afwe zigheid. Het beste ïs, dat ze blijven, waar ze staan, maar dan moeten ze ook als voorheen dagelijks worden verzorgddaar liet geven van water, voedsel en het afweren van het sterke zonlicht. Daarvoor heeft men de hulp noodig van anderen, die ook steeds gewend zijn met- planten om te gaan. Gaat men voor een kort poosje, b.v. een dag oi tien op reis. dan zet men de planten in een teil met water op een niet warme, wel lichte, maar niet zonnige plaats. In de teil legt men eerst wat brokken steen, halve poreu ze baksteenen; men giet dan water in de teil, maar niet meer dan dat do steenen boven het water uitsteken. Daarop plaatst men dc bloempotten, nadat men ze eerst een poosje onder water heeft gehouden. Daarna legt met vochtig vceumos tusschen en over de potten. Sommigen zijn nog vindingrijker. Ze plaatsen een emmer gevuld met water hooger dan de pot ten en verbinden water en potten door middel van wollen draden, waar door heel geleidelijk een weinig wa ter langs de draden naar de potten loopt. Met behulp van een stokje be vestigt men de draden in de potten. Op deze wijze verzorgd, kunnen ka merplanten het soms 14 dagen en langer volhouden. Hoe warmer en dro ger het is, waar de bloemen staan, hoe spoediger het water is geslonken. De beste plaats is ln dit geval een lichte kamer op het Noorden. Wie echter een heel mooie collectie bloemen en planten heeft, laat de verzorging daarvan over aan een bloe mist. FLORA. Sterhuls, Korte Beekstraat 4 lederen avond van 19.00 tot 22.00 uur geopend. Zondags en feestdagen open van 14.00 tot 22.00 uur. Voor alle meisjes toegankelijk. Museum Flehite. Westsingel lederen werkdag van 1012 en 1316 uur. R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Weljersstraat. Lees- en studiezaal geopend dagel. 1013 u., 14.3020 uur. Dltlcenlng dageL 1112 en 1519.30 uur. Zaterdags 14.3019.45 uur. Maandagsmorgens geslo ten. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek Muurhulzen 9. Geopend alleen op werkdagen van 1012.30 u. 14.3022.00 uur. Uitleening van boeken: 14.3017.00 en 19.0021.00. Ditleenmg van kinderboe ken Woensdag en Zaterdag van 14.3017.00 uur. Grand-Tliéatre. Maandag. Dinsdag, Woensdag-, Donderdag- en -.Vrijdagavond 8 u. Zaterdag 6 u, en 8.15 u. (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45. 4.6.15 en 8.30 u. (doorloopend). Matinee Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30 uur. Van 18 t.m. 24 Juli „Lajla" (geprolongeerd), City-Theater. Maandag. Dinsdag, Woens dag. Donderdag en Vrijdagavond 8 uur. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45. 4.6.15 en 8.30 uur (doorloopend). Matinee Woensdag en Zaterdagmiddag 2.30 uur. Van 18 t.m. 24 Juli „Gescheiden op stap". Rembrandt-Tlieater. Aanvangstijden al» boven. Geen matlnec's. Van 18 t.m. 24 Juli „Roem en geluk". 19 Juli tot eind Augustus Glldchuls Tentoonstelling schilderijen en kunstnijver heid A-K.G. Geopend iederen dag (behalve Zondag) van 10.30 tot 5 uur. 26 Juli. De Valk. 16.30 uur. Re ceptie Amersfoortsche Boys t.g.v. het 25-Jarlg bestaan. Na afloop feestavond voor leden en genoodigden. 27 Juli. Zomerfeest van de speeltuin- vereeniging Soesterkwartier. 30 Juli St. Joriskerk 8 uur Con cert Amersfoort's Mannenkoor. 2 Aug. 19.15 uur. Zwemwedstrij den voor voetballers in Pesie's bad. DE VERDUISTERING Verplicht te verduisteren van 21 Juli 21.49 tot 22 Juli 5.44 Maan 22 Juli op 4.11 onder 20.07. i

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 3