Amersfoort Zomertentoonstelling A.K.G. Het distributie-apparaat in Nederland AMERSFOORTSCHE COURANT DINSDAG 22 JULI 1941 schilderijen en Kunstnijverheid Het Amersfoortsch Kunstenaars Gil de heeft, na althans voor de buiten wereld eenigen tijd te hebben gerust, in zijn gebouw aan den Zuidsingel een zomertentoonstelling ingericht, samen gesteld uit schilderijen en kunstnijver heid. Waarschijnlijk hadden de kunst- nijveren niet genoeg gecreëerd om hun beneden/aaltje te vullen, want hun aan deel heeft een plaatsje gevonden tus- schen de producten van hun schilder collega's. Ongetwijfeld voor velen een teleurstelling, want het kleine zaaltje vormde altijd een bijzondere attractie. Maar, eenmaal zijn aandacht gegeven hebbend aan wat de schilders presteer den, komt men spoedig over deze teleur stelling heen. Of het nu door de rust- pooze komt of dal er een andere oor zaak moet worden gezocht, een feit is, dat de schilders goed voor den dag zijn gekomen. Als eerste exposant willen wij noemen Tj. Swart. omdat zijn werk een belangrijke verandering ten gunste heeft ondergaan. Was vroeger de voor stelling door de donkere kleuren nau welijks te onderscheiden, thans heeft Swart lichtere (hoewel nog lang geen vroolijke!) kleuren op zijn palet geno men, waardoor zijn doeken aanmerke lijk hebben gewonnen. Vooral zijn zee gezicht met. visschersboot is een opmer kelijk stuk, dat de expositie door zijn onstuimigheid een bijzonder cachet ver leent, hoe een contradictio dit ook schijnt. Het ware misschien juister geweest als wy voor Swart W. C h a b o t had den genoemd, aangezien zijn werk op het oogenblik nog artistiek waardevol ler is, maar de verandering in Swart achtten wij toch zeer belangrijk. De drie stillevens van Chabot vertoonen groote overeenkomst wat compositie aks uitvoering betreft. Een hoek van het schilderij wordt ingenomen door een sterk op den voorgrond geplaatst stil leven van polten, terwijl de achter grond gevormd door oen haast middcl- eeuwsch uitgewerkt maar romantisch geaard landschap uit het stilleven schijnt te vervloeien en er zoo onverbre kelijk mee verbonden is, dat het woord achtergrond eigenlijk misplaatst is. Deze vorm van compositie is reeds be kend uit vroegere werken van den Zuid Nederlander Raoul Hynckcs met wien Chabot overigens niets gemeen heeft. Van Jan de Cl er hangen er drie portretten. Zijn zelfportret is. wat de kleur aangaat, sterk geïnspireerd (be wust of onbewust) op den mystieken El Creco: men trekke hieruit echter vooral niet de conclusie dat de Clereen mysticus is! Er zijn weinig schilders die zoovee] zin voor realiteit hebben als hij, maar er zijn ook weinig schilders die met zoo een durf, zoo direct, een doek opzetten als de Cler, zonder daarbij in vluchtigheid tc vervallen. Zijn zelf portret is prachtig geobserveerd en bui tengewoon raak geschilderd, evenals de twee andere portretten van den jongen schilder B. en een jonge vrouw. Machiel Brandenburg getuigt van zijn talent in drie stillevens, die met de den schilder eigen bezonkenheid geschil derd zijn. Ook op vroegere tentoonstel lingen liet Brandenburg zich kennen als een verfijnd stillevenschilder, van wiens Een verborgen schat „Wij konpen goud tegen de hoogste waarde." Een spreuk die men meer malen aantreft. Waarschijnlijk aange lokt door deze woorden, stelde een 20- jarige jongeman nogingen in het werk goud te bemachtigen. Hetgeen hem in derdaad gelukte. Uit een woning aan den Ulrechtseheweg stal hij twee gou den ringen. Direct verkoopen wilde of durfde hij ze niet; hij had zeker wel eens geschiedenissen in de krant gele zen. waarbij de dief tegen de lamp was geloopen toen hij zijn buit verkocht. Liever even uitstellen, tot de zaak ver gelen is, dacht hij. Jammer voor hem was de politie nog al uitgeslapen: hoewel onze vriend zich naar Utrecht had begeven, werd hij ge arresteerd. De ringen werden echter niet op hem gevonden. Tijdens zijn ver hoor zei hij deze in een tuin in de Dom stad te hebben begraven. Het is voor den eigenaar (of eigenaars; misschien waren de ringen wel trouwringen!) nu maar te hopen, dat de kostbare kleinoo- diën even gauw worden gevonden als de dief. BOEKHOUDEXAMENS Geslaagd voor het Bockhoudexamen van de Vereen, voor Leraren in de Handelswetenschappen de heren P. v. Lier, F. Singewald, A. Bouwmeester, A. M. Baaiman, T. Groenhuijsen, G. v. Veldhuizen en P. Lindhout en Mej. M. Schoonderbeek en voor het Mercurius- diploma A. M. Baaiman, T Groenhuij sen, Mej. M. Schoonderbeek. Voor Rek. Courant boekh. J. Roos, T. Timmermans en Mej. Wigman, al len opgeleid door den heer K. A. Groenhuijsen, leraar Boekh. M.O., al hier. Adv. Hoofdredacteur-directeur F. W. M. HALEWIJN. Chef-redacteur G. A. WILLIKGE. Stads- en sportredacteur D. J. li EK K6, allen te Amersfoort. Redaoteur en Kunstverslaggever W. G. VAN MAANEN, Huls ter Helde. werken een groole rust uitgaat, waar schijnlijk een gevolg van het feil dat hij ver boven zijn materie staat, wat nu niet van alle schilders kan worden ge zegd. Met deze vier exposanten hebben wij o. i. de voornaamste genoemd. Er hangt verder nog werk van mevrouw Kruy- derBonman (eenigc voor haar karak teristieke landschappen), dr. J. Nieweg (een portret in pointillé), Bezaan, Edith Pijpers, van Dam (die wel mooiere din gen heeft gemaakt), v. d. Zweep, Nij- land en mevrouw Buning. De kunstnijverheid, hoewel kwantita tief gering, staat kwalitatief op hoog ar tistiek peil. Dieuwke Kollewijn maakt haar debuut met bockbindcrswerk, dat buitengewoon fraai is. Aantrekkelijk werk zijn ook dc kralensnoeren, die in samenwerking tusschen mevrouw Stuurman en Nel van der Chijs zijn tot stand gekomen. Over de producten van Stuurman, van Dijk en Tesselhoff hoeft niets gezegd: zij zijn voldoende bewijs van het kunstenaarsschap dezer heeren. Laten wij hopen, dat bij een volgen de gelegenheid de kunstnijvcren in hun eigen domein resideeren. v. M. GIFT GROENE KRUIS Door den penningmeester van het Groene Kruis is wederom een gift. ont vangen van 5.voor zusterhulp. EXAMENS Geslaagd voor het boekhoudexamen van de Vei*, v. Leeraren in dc Han delswetenschappen dc heeren: P. v. Lier, A. Bouwmeester, A. M. Baaiman, T. Groenhuysen. P. Lindhout, G. van Veldhuizen en F. Singewald en mej. M. Schoonderbeek. Voor het Mercurius- diploma A. M. Baaiman, J. Roos, T. Timmermans en mej. Wigman. Onze stadgenoote mevrouw H. Boodc- Streekstra legde met gunstig gevolg tc Amsterdam het examen af voor gedi plomeerd drogiste. NOG EEN DIEFSTAL Een bewoner van een perceel aan de Feithlaan deed bij de politie aangifte dat te zijnen nadeele een portemonnaie met inhoud was gestolen. De politie hield in verband hiermee een jongeman van omstreeks twintig jaren aan, die bekende den diefstal te hebben ge pleegd. De jeugdige zondaar wordt nog vast gehouden. Boeken en tijdschriften „Huishouding van Nu" maandblad onder redactie van cle Commissie inzake Huishou delijke voorlichting en gezlnslclding Juli '41, H. van der Marck's Ultg. Mij. Roermond. Irr dit nummer vindt iedere huisvrouw weer zooveel nieuwe recepten voor boter- hambelegseis. alsof 't geen oorlog was. 'n Groot aantal recepten zijn opgenomen, waarin diverse kruiden verwerkt zijn die wij allen zelf kunnen trekken in onzen tuin. Hoe deze te kweeken en tc verzorgen ls te vens aangegeven, "n Heerlijke combinatie van aardbeienjam is er ook in te vinden Nu de thee-distributie geëindigd is kan men zelf thee-surrogaat maken: raadpleeg „Huis houding van Nu" maar! Hoe limonade te maken met. zeer weinig suikergebruik leert „Huiehouding van Nu" U ook: tevens kunt U er in lezen hoe eieren in te loggen, 'n Handige tip op 't. gebied van kieediug en cenlgo bizonder wetenswaardige opvoedkun dige artikelen besluiten dit bij uitstek nut tige Vrouwenblad. Uit een gesprek met den Ncderland- schen bonnendirecleur, den heer De Hoo. directeur van het Centrale Distri butiebureau. door den Haagschen mede werker van „Europa-Kabel" gevoerd nemen wij hel volgende over: Het is inderdaad een zeer moeilijk werk, zoo zeide de heer De Hoo maar thans durf ik wel zeggen, dat. de mazen van het conlróle-nel, dat over het heele land gespannen is. nu wel bijzonder klein geworden zijn. Wij hebben nu een heel ander sys teem gevolgd dan tijdens den vorigen corlog. Toen is de overheid zelf hier en daar als distribuant opgetreden: thans heeft men alles langs de gewone kana len van den handel laten loopen, wat een volkomen vakkundige behandeling waarborgt, maar tegelijkertijd een voel uitgebreider eontróle-apparaat noodig maakt. Het geheel is nu ook veel meer gecentraliseerd dan voorheen; toen tra den de gemeenten hier en daar zelfstan dig op: thans staat alles onder toezicht van den staat en waar er nog gemeen telijke bureaux zijn. kunnen deze als or ganen van "t centrale gezag beschouwd worden. Er zijn in het heele land 480 kantoren met 5000 a 6000 man personeel. In het centrale bureau zijn er zoowat 550 mannen en vrouwen werkzaam. Wij hebben de zaak hier zelfs meer gecentraliseerd dan in Duitschland, een gevolg van den geringen omvang van ons land. Wat het beheerschcn van dit enorme controle-apparaat zoo moeilijk maakt is, dat men steeds met buitengewoon groo te getallen moet werken. Over zes maanden worden er in dit land niet minder dan dertig a veertig milliard bonnen verstrekt, die alle zorgvuldig dienen gevolgd tc worden van de druk kerij naar de kantoren; vandaar naai den consument en dan weer van den consument terug naar de kantoren cn van de kantoren terug naar de centrale. Die controle van de kantoren is vooral noodig om te voorkomen, dat er plaat selijke verschillen zouden ontstaan in dc? distributiebehandeling. Er zijn daar over toch al allerlei praatjes in omloop. Vele groote-stadsbewoners zijn b.v. van meening, dat de bevolking van bet platteland er beter aan toe is. Natuur lijk kan men niet voorkomen, dat de boer van zekere artikelen, waarvan hij zelf de producent is, iets meer krijgt. Dat is een natuurlijk voordeel, dat wel streng beperkt, kan worden, maar nooit geheel weggewerkt. Men mag niet ver geten. dat er tegenover dit natuurlijk voordeel ook belangrijke natuurlijke na- deelen staan. Men denke slechts aan de fietsbanden, die de plattelander in ver band met de grootere afstanden stellig meer noodig heeft dan de stedeling. Wij streven er overigens naar. ons distributiestelsel zooveel mogelijk aan den verschillenden aard cler behoeften aan te passen. Vandaar de regelingen ten gunste van wie zwaren of bijzonder zwaren lichamelijken arbeid verricht. Maar de Nederlanders moeten nog loe ren inzien, dat niet aan alle wenschen en wensehjes kan voldaan worden. Men is dikwijls nog niet voldoende doordrongen van den ernst der situatie. Een overheidsregeling werkt alleen dan goed, wanneer ze gesteund wordt, door een sociaal begrip. Aan de distributie- moraal ontbrak hier nog wel een en an der in den beginne, Thans hebben wij hier in het centrale distributiebureau echter wel den indruk, dat de toestand veel verbeterd is; men begint te begrij pen, dat het plicht is, zich streng aan de distributievoorschriften te houden en dat alles, wat door den sluikhandel gaai, aan de gemeenschap van het volk ont trokken wordt en slechts aan een zeer kleine groep ten goede komt. De sluikhandel is in de laatste weken sterk teruggedrongen. Hij kan thans niet langer beschouwd worden als een algemeen euvel: hij gaat steeds meer tot het bedrijf van misdadigers behoo- ren. De meeste voorraden zijn nu blijk baar in veilige banden en geregistreerd. De distributieontduiking is dan ook in den laatsten tijd gei*icht»op het onrecht matig verkrijgen van bonnen. Er heb ben een paar inbraken in distributie- bureaux plaats gehad. Het feit. dat de dislributiezonden thans een volkomen misdadig karakter hebben aangenomen, zal menig eerlijk Nederlander, die vroe ger meende, dat men het niet zoo erg nauw moest nemen, wellicht den ernst, ook van kleinere vergrijpen beter doen inzien. Er is nog een ander symptoon van het terugwijken van den sluikhandel; de prijzen, die daarbij gevraagd wor den, zijn in de laatste maanden enorm opgeloopen. Wat men zou kunnen noe men de sluikhandelpremie, bedraagt thans in vele gevallen meer dan hon derd, nu en dan zelfs twee honderd pro cent van den normalen prijs. Alleen op het gebied van den vleesehhandel is de situatie nog moeilijk te overzien. Ik heb echter wel den indruk, dat het aantal geheime slachtingen thans ook heel wal minder is dan eenigen tijd geleden. De strenge maatregelen hebben tot dit re sultaat geleid. De taak van het Centrale Distributie bureau is veelomvattend en moeilijk. Dat wij de zaak thans goed in handen hebben, is, behalve aan den vlijt van al mijn medewerkers, ook te danken aan ons werken met de modernste machines, de zoogenaamde Hollerit-machines. Op dit gebied hebben wij op groote schaal geëxperimenteerd en kan ons voorbeeld wellicht van belang zijn voor menig ondernemer; die machines kunnen, mits men het heele systeem goed doordenkt en de bijbehoorende menschelijke ar beid op intelligente wijze gedaan wordt, het organisatorische werk enorm ver eenvoudigen en het overzicht van de meest gecompliceerde zaken veel ver gemakkelijken. De strijd tegen de Sovjets, De opmarsch gaat verder (Holland.) Landbouw en Veeteelt Het moderne beweidingssysteem OP HET STAATSMIJNPKOEFBEDRIJF TE MIJDRECHT De Rijkslandbouwconsulent voor Utrecht en Z.O. Noord-Holland schrijft ons: Nu de hooioogst aan kant is. willen wij U nog eens opwekken tot een bezoek aan het Staatsmijnproerbedryf „Rust IJoest" van den heer J. Winkel Wzn. te Mijdrecht- Het moderne beweidingssystcem, waarop vooral dc laatste Jaren zoo vele malen Uw aandacht werd gevestigd, vindt U hier streng toegepast. En het resultaat daarvan ls van verre reeds zichtbaar. Dit is uitsluitend tc danken aan de uitnemende zorgen, die de heer Winkel aan zijn land besteedt, want bet ls wel gebleken, dat ook op dezen veen grond de groei door de droogte ernstig wordt belemmerd. Wat de kunstmestvoorzientng betreft, verkeert het bedrijf ditmaal geheel ln dezelfde positie als alle andere bedrijven. Het bedrijf is ruim 18 ha. groot. Dezen winter werd een perceel grasland van bijna 1 ha. gescheurd. Dit is nu met aardappe len en bleten beteeld. Op het overgebleven grasland, 9 perceelen met een gezamenlijke grootte van ruim 16 ha. wordt het vee ln 2 groepen geweid. De eerste groep omvat 35 melkkoeien, de tweede groep 7 pinken, oen aantal schapen en lammeren en 2 paar den. Vooral bij deze weersgesteldheid moet het vee telkens na een paar dagen worden ver weid. waarna de mcstplekkon zorgvuldig worden uiteengeslagen. Daarna wordt het land met de kcttlngegge geëgd. Het uitbos- sen ls dit jaar vrijwel niet meer noodig ge weest Een stikstofgift, anders na het ver weiden gewoonlijk gegeven, moet thans ach terwege blijven. Hef uitblijven van regen heeft het opge stelde programma danig in de war gestuurd, ln hei. bijzonder wat betreft het winnen van gras oia tc drogen. Tot dusvero kon 5.5 ha. wordci gehooid en eveneens 5,5 ha. worden gedroogd. De nog aanwezige stikstofmeststoffen zul len n i'sluitend voor het winnen van gras om tc drogen worden gebruikt. Een flinke hoevce'heid goed bewnarde stalmest ligt ge reed om spoedig eenige perceelên daarmee te bemesten. Zaadwinning van heideklaver De Rijkslandbouwconsulent voor Utrecht en ZO. Noord-Holland schrijft ons: Dank z(j de zonnige, droge zomer heeft dc witte klaver zich dit Jaar bijzonder sterk ontwikkeld. Op verschillende plaatsen vormt de klaver een prachtige, dichte zode. die ryk bloeit en dc imkers een goede oogst be looft. Voor het Inzaaien van blijvend grasland ls de wilde witte klaver veel beter geschikt dan de gewone witte klaver, die van bouw land afkomstig is. Tot nu toe moesten wc het zaad van dc wilde witte klaver uit En geland invoeren, waar het in de droge Oos telijke provinciën werd gewonnen op oucle wellanden. Deze z.g. Kent wilde witte heeft het bezwaar, dat de winlerharclheid ln zeer strem e winters onvoldoende is. Onze eigen wilde witte is in dit opzicht heter. Hei Engelsche gereinigde zaad werd voor heen verkocht tcg;n de prijs van 5.en ho'ogpr per kg. De zaadopbrengst is zeer uKccmlooftend. In Kent wordt 90 kg. por ha, een goede opbrengst genoemd; 200 kg. por ha. komt ook voor. Het gewas wordt gemaaid met de gewone grasmaaier. Om het verzamelen van het korte gewas te vergemakkelijken wordt een kleed of een stuk plaatijzer achter dc vin- grrbalk bevestigd. De klaver wordt telkens met een hark van het kleed geharkt. Nn voorzichtig drogen kan met de gewone dnrschmachine gcdorscht worden. Het overhuivende hooi is een uitstekend veevoeder. Aangezien de invoer uit Engeland onmogelijk is. is het te hopen, dat Neder- 1 ndschc landbouwers zich nu op bet win nen van wilde witte klaverzaad willen toe leggen. Wie nadere gegeven wenscht. gelieve deze bij den schrijver dezes aan te vragen. RECHTSZAKEN KANTONGERECHT APELDOORN Wegens overtreding van de Vogel- wet werden J. v. E., G. V. en G. W., allen te Scherpenzeel, ieder tot 5 boete of 5 dagen hechtenis (voor de twee laatsten één week tuchtschool) veroordeeld; cn voor fietsen op een verboden weg H. S. te Voorthui- zen tot ƒ10 of 10 dagen. AGENDA Sterhuls, Korte Beekstraat 4 lederen avond van 19.00 tot 22.00 uur geopend. Zondags en feestdagen open van 14.00 tot 22.00 uur. Voor alle meisjes toegankelijk. Museum Flehlte. Westsingel lederen werkdag van 1012 en 1316 uur. Openbaro Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek Muurhuizen 9. Geopend alleen op werkdagen van 1012.30 u. 14.3022.00 uur. Ultleenlng van boeken; 14.3017.00 en 19.0021.00. Ultleening van kinderboe ken Woensdag cn Zaterdag van 14.3017.00 uur. Grand-Thëütre. Maandag. Dinsdag. Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond 8 u. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45. 4.6.15 en 8.30 u. (doorloopend). Matinee Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30 uur. Van 18 t.m. 24 Juli „Lajla" (geprolongeerd). City-Theater. Maandag, Dinsdag. Woens dag, Donderdag en Vrijdagavond 8 uur. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45. 4.6.15 en 8.30 uur (doorloopend). Matinee Woensdag en Zaterdagmiddag 2.30 uur. Van 18 t.m. 24 Juli „Gescheiden op stap". Rembrandt-Theater. Aanvangstijden ais boven. Geen matinee's. Van 18 t.m. 24 Juli „Roem en geluk". 19 Juli tot eind Augustus Gildehuis Tentoonstelling schilderijen en kunstnijver heid A.K.G. Geopend iederen dag (behalve Zondag en Maandag) van 10.30 tot 5 26 Juli. De Valk. 16.S0 uur. Re ceptie Amersfoortsche Boys t.g.v. het 25-jarig bestaan. Na afloop feestavond voor leden en genoodlgden. 27 Juli. Zomerfeest van de speeltuin- vereenlgiug Soesterkwartier. 30 Juli St. Joriskerk 8 uur Con cert Amcrsfoorfs Mannenkoor. 2 Aug. 19.15 uur. Zwemwedstrij den voor voetballers in Pesie's bad. DE VERDUISTERING Verplicht te verduisteren van 22 Juli 21.48 tot 23 Juli 5.44 Maan 23 Juli op 5.06; onder 20.50 gemeente Amersfoöd CENNISGEVINGEN INLEVERING METALEN. Overheidsinstanties en bedrijven. Publicatie No. 20. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat de inlevering van metalen voorwerpen of deelen daar van, behoorende tot den bedrijfs- of magazijnvoorraad van overheidsbedrij ven, kleinhandelaren, winkeliers, ver tegenwoordigers, die voorraad houden, warenhuizen, groothandelaren, fabri kanten enz. moet plaats vinden in het tijdvak van 30 Juli t.m. 5 Augustus '41. De aandacht wordt erop gevestigd, dat alle overheidsbedrijven en alle eigenaren, bezitters of houders van fabrieken, winkels, magazijnen, kan toren, bedrijven, enz., ook voor het ge val geen metalen behoeven te worden ingeleverd, verplicht zijn gedurende voormeld tijdvak te verschijnen op het inleveringsbureau bij de gasfabriek, ingang Kleine Koppel. Iedere inleveringsplichtige ontvangt zooveel mogelijk een oproepingskaarl vermeldende het tijdstip van inleve ring van metalen. Bij de inlevering moet worden over gelegd een inventarislijst in duplo ver meldende de in te leveren voorwer pen. Inventarislijsten zijn gratis verkrijg baar ter gemeente-secretarie. Deze inlevering geldt uitsluitend voor gereede cn half afgewerkte producten (dus geen voor-, ruw-, half- en afval- matcriaal). De voorwerpen moeten onverpakt worden ingeleverd. Amersfoort, 21 Juli 1941. De Burgemeester voornoemd, NOORDEWIER, l.b. aan. em AmeAA$uuAteA 22 Juni. Als je eindelijk ont waakt uit een dreinerigen droom, waar in een meneer met een bokspoot, een juffrouw met een rattengezicht cn een als-maar-door-draaiend en nooit op houdend orchestrion de hoofdrollen ver vulden, bemerk je, dat ze bezig zijn met in je achterhoofd een drilboor te draa ien. Op je schedel beuken ze met een smidshamer en in je voorhoofd drijven ze spelden en scherpe spijkers bij hon derden tegelijk. Je tong zit met nooit loslatende ijzerlijm aan je verhemelte vastgeplakt, in je rechterneusgat zijn ze met een soort els aan het priemen en het is of je keel door vijf heete strijk ijzers wordt dichtgeschroeid. In je lin keroor zijn ze met een blaasbalg aan den gang en in je rechter gilt razend de fluit van een locomotief. Iemand is be zig je neuswortelbeentje door te zagen en een paar anderen schijnen je oogkas sen uit tc beitelen. De Amersfoortsche kei blijkt weer opgegraven te zijn en drukt thans in volle zwaarte op je borst, je beide lendenen zitten in een schroef en worden langzaam maar ze ker tegen elkander geperst, en je bec- nen zijn met eenige honderden kilo's lood bezwaard. Als je na ontzaglijke moeite naar den spiegel gewaggeld bent. schrik je van het grocn-gele cn loodkleurige gelaat, dat je aanblikt en kruipt zoo spoedig mogelijk weer onder de wol. ..Een beelje griep" zeggen de huis- genooten „anders niets. Moet je daar over zoo'n drukte maken?" G. A. W. INLEVERING VAN METALEN. PUBLICATIE No. 18 De Burgemeester van Amex*sfoort maakt bekend, dat oproepingen tot in levering van metalen voorwerpen zijn verzonden aan de inleveringsplich- tigen (uitgezonderd Overheidsbedrijven, kleinhandelaren, winkeliers, verte genwoordigers die voorraad houden, warenhuizen, groot-handelaren en fabri kanten), wonende of verblijvende in de hierna te noemen straten ter plaatse en ten tijde als hieronder is aangegeven. Straten Inleveringsplaats Tijdvak I. Noordstraat (rest 2935, 228), Nij verheidsstraat, Persijnstraat, Plant soen-West, St. Jorisstraat, Smalle- pad, Snouckaertlaan, Torenstraat 3-5 Schoolgebouw Wijersstraat. Donderdag 24 Juli 1941 van 8.3012 u. en 1.0Q4.30 uur. II. M. Withoosstraat 1036 rest, Nar- cisstraal, Parallelweg 226. Schoolgebouw Puntenburgerlaan Idem III. Oude Soesterweg rest: 139479 en 4—124. Schoolgebouw Oude Soesterweg 152 Idem IV. Kamp rest 4896-, Kanaalweg, Kerkstraat, Kleine Spui, Koopersteeg Kreupelslraat, Kruiskamp 195 en 2—10. Schoolgebouw Coninckstraat Ing. Plantsoen-N. 51 Idem V. Kortegracht 1026, Langestraat 1 143, 2—70. Schoolgebouw Heerenstraat 4 Idem VT. H. v. Viandenstraat, J. Tolliusstraat 123, 2—10. Schoolgebouw Plantsoen-Zuid 4 Idem VII. Lorenlzstraat 5371 rest, 474, Memlingstraat, Metgensbleek, v. Os- tadeplein, Paulus Potterstraaat 141 Schoolgebouw Bisschopsweg 167 Idem VIII. Laurens Costerplein 1720 rest, Leeuwenhoekstr., Leusderweg 1197 Schoolgebouw Leusderweg 249 Idem IX. Kapelweg rest 116250, v. Len- neplaan, v. Maerlantlaan, v. Marnix- laan 13—75, 5—72. U.L.O. Schoolgebouw Schoollaantje 17 Idem X. Thorbeckeplein 1222 rest, P. J. Troelstralaan, Utrechtscheweg 39-237 R.H.B.S., Thorbeckeplein Idem De Burgemeester voornoemd waarschuwt de inleveringsplichtigen, dat het niet ontvangen van een oproeping hen niet ontheft van hun verplichting tot inlevering. ue Burgemeester voornoemd, Amersfoort, 21 Juli 1941. NOORDEWIER, l.b. INLEVERING VAN METALEN. PUBLICATIE No. 19. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat de oproepingen tot inlevering van metalen voorwerpen verzonden zijn aan do inleverings plichtigen (uitgezonderd overheidsbedrijven, kleinhandelaren, winkeliers, ver tegenwoordigers, die voorraad houden, warenhuizen, groothandelaren en fa brikanten) wonende of verblijvende in de na te noemen straten ter plaatse en ten tijde als hieronder is aangegeven. Straten Inleveringsplaats T ij d v a k I. Torenstraat rest 715, Utreeht- schestraat, Utrechtscheweg 135. Schoolgebouw Wijersstraat Vrijdag 25 Juli 1941, 8.3012.00 uur en 1.004.00 uur. II. Parallelweg rest 28-34, Paulus Bor straat, P. Pijperstraat 139. Schoolgebouw Puntenb.laan Idem. III. Oude Soesterweg 126180 (rest). Palmstraat 249—293, 222—322, Papa verstraat 129. Schoolgebouw O. Soesterweg 152 Idem. IV. Kruiskamp rest 10128, Lageweg, Lavendelstraat 57. Schoolgebouw Coninckstraat, ing. Plantsoen No. 51 Idem. V. Langestraat 72b118 rest, Mooier- straat, Muurhuizen 181, 290 en Nieuwstraat 535 en 218. Schoolgebouw Heerenstraat 4 Idem. VI. J. Tolliusstr. 1228, J. v. Diest- straat, Kalkoenstraat, Kroontjesmo- Roelofstraat, Rubensstraat 133. Schoolgebouw Plantsoen-Zuid 4 Idem. VII. Paulus Potterstraat 4351, 276, Roelofstraat, Rubenstraat 133. Schoolgebouw Bisschopsweg 167 Idem. VIII. Leusderweg 199309, 2196. Schoolgebouw Leusderweg 249 Idem. IX. v. Mamixlaan 74;t.m. 88, Maurits- laan, Nassaulaan, Pieter Bothlaan 3—43, 246. U.L.O. School Schoollaantje 17 Idem. X. Utrechtscheweg rest 239—375 en 34—46. Schoolgeb. R.H.B.S. Thorbeckeplein Idem. De Burgemeester voornoemd waarschuwt de inleveringsplichtigen, dat het niet ontvangen van een oproeping hen Kniet ontheft van hun verplichting tot inlevering. De Burgemeester, Amersfoort, 21 Juli 1941. NOORDEWIER, l.b.

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 3